Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Vykupminci.cz
Numisargo

Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tyhle fotky grešle 1719 mám uložené cca 5 let. Staženo z nějaké zahraniční aukce.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..po dlouhé době opět přibylo něco z novověku od Habsburků, tak i přes průměrný stav udělal radost.
Podle toho, co jsem se dočetla zpět, měla by to být Vratislav, že?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano, Vratislav :)
Registrovaný uživatel
Gratuluji k přírůstku:o)
Registrovaný uživatel
Přidám sem tenhle VI krejcar 1714 z mincovny Vratislav, mincmistr Nowak

Nic extra, není do chlubírny a docela běžný, ale zde tenhle ročník není zastoupen (je zde 1715 od Korunky), tak jsem jej přidal...

"Pokud by ho chtěl někdo vyměnit za XV krejcar Leopolda I. tak mi napište, na prodej ale ne"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím. Můžete mi prosím pomoci s určením tohoto 1/2 krejcaru? Překvapilo mne že je oboustranný. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Není to ražba Karla VI., je to 1/2 krejcar hrabství Montfort
Registrovaný uživatel
Tak to jsem netušil. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, měl bych otázku ohledně pravosti tohoto dukátu Karla IV z prosincové Aurey. Zkoušel jsem minci vážit a má 3,35 g. Přijde mi to podezřelé, protože váha ostatních dukátů tohoto panovníka se pohybuje okolo 3,45 g. Co myslíte? Děkuji za každou odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
myslím, že je to ešte v poriadku.
Otázne je, či nebola obrúsená hrana, aby sa zakryla stopa po očku, preto úbytok hmotnosti. Nad madonou je dosť úzky okraj.
Registrovaný uživatel
Zdravim. Taky pridam jednoho Karlika, vazneji se tomuto konicku teprve zacinam venovat, a chystm se na prurez 1 tolaru Habsburkskych panovniku a tohle je prvni kousek ,.) 1738 Hall MM hadam ze Ignaz Sebastian Fenner ale nejsem si jisty.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 11. 3. 2016, 0:11. »
Registrovaný uživatel
Na začátek sbírat mince Karla VI. ??? Dobrá odvaha... A ještě začít s tolarama? Hmm... To já začal s 3 krejcarama a pomalu přecházím na 15 krejcary a tolary pouze náhodně. Ale každej má jiné schopnosti :lol:

Jinak škoda těch škrábanců na aversu... :? Jinak by byla OK

Otravnykomar napsal
Zdravim. Taky pridam jednoho Karlika, vazneji se tomuto konicku teprve zacinam venovat, a chystm se na prurez 1 tolaru Habsburkskych panovniku a tohle je prvni kousek ,.) 1738 Hall MM hadam ze Ignaz Sebastian Fenner ale nejsem si jisty.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Není to Hall ale Vídeň.
Registrovaný uživatel
MUDRakula: 3krejcarky sbiram taky, ale jeste jsem si neujasnil co od nich chci. Zatim sem tam nejaky vymenim a sem tam se nejaky zaplete pod civku detektoru. Nejvic me lakaji Ceske mincovny 17.st. ale mam prave trosku respekt z rodovich razeb. Tolary chci delat jen prurezove, jeden na panovnika. Mimo rodovich razeb. Ty bych rad jen Sliky z Plane ale to je u vetsiny tolaru cenova relace pro me zatim prilis vysoka a moc casto se neobevi. U minci mi nejde o vzacnost tolik jako o zachovalost. A rovnou k te vidni, poprosim P. Kuceru: zatim mi unikaji znacky mincoven ve zkratkach. Teda se zeptam. Jak zjistim mincovnu? Mm urcuji z katalogu mincmistru podle mincovny a doby, tudiz toto by tedy mel byt J.I. Keibel? Trosku me mrzi ze to neni hall jelikoz tak jsem ji kupoval a ne zrovna od novacka :shock:
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 11. 3. 2016, 15:24. »
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Teda se zeptam. Jak zjistim mincovnu?
Lahko -podla erbu na hrudi.V tomto pripade znak Viedne.
_______________
Moderátor
Z tohoto období není vídeňský mincmistr znám, prameny uvádějí pouze řezače ražebních kolků Christopha Philippa Beckera.
Moderátor
Ještě doplním že u ražeb z Hallu je v prsním štítku orlice - viz zde (aukce Aurea Praha č.46, pol.1983:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Diky za informace ,.)
Registrovaný uživatel
Ahoj, můžete mi prosím doplnit nějaké informace k tomuto 3 krejcaru 1729? V tomto období plavu.
Je to Praha? (podle lva v erbu?) mincmistr? Literatura? A co zkracuje to dvojí "H" v opisu? resp. předpokládám semper augustus, H???, hungárský a bohémský král
Díky moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mincm.Schraff,H,H-Hungaria,Hispania
Opis:CAROLUS VI DEI GRATIA HISPANIAE ROMANORUM IMPERATOR SEMPER AUGUSTUS GERMANIAE HUNGARIAE BOHEMIAE REX
R:ARCHIDUX AUSTRIAE DUX BURGUNDIAE COMES TYROLIS 1729
_______________
Registrovaný uživatel
Samozrejme opis sa vyskytuje v roznych obmenach,podla nadobnutia roznych titulov
_______________
Registrovaný uživatel
díky moc ;-) ta Hispánie mě nenapadla
Registrovaný uživatel
Bodejť by tě to napadlo….v té době to už byl jen prázdný titul, válka o dědictví španělské skončila tuším už v roce 1714…
Registrovaný uživatel
Plakat se mi chtělo, když jsem dnes uviděl na jednom prodejním portálu tohle!!!

IV krejcar Karla VI. s dírou do pekla.... Ach jo... :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poprosím ,vie niekto približnú cenu tejto poltury,ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Karol VI. (*1.10.1685 +20.10.1740)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1