Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Katalogizace sbírky

Vykupminci.cz
Numisargo

Katalogizace sbírky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Jo to vsechno jsem udelal a nic (misto Browse to pise cesky Prochazet). Jedinej problem by mohl byt ze obrazky mam ve formatu JPEG, ale velikost byla pod 1 MB.
Registrovaný uživatel
:roll: Měl jsem pocit že když to dokážu já, tak už každej..... :|
Registrovaný uživatel
Ja som skusobne pouzival toto: http://www.hobbykeeper.com/cz/safe.html a rozhodol som sa ho aj zakupit - 600Kc je pre mna dobra cena. S excelom pracujem cely den v praci, aspon doma chcem mat od neho pokoj :D
Registrovaný uživatel
Vložím sem něco na ukázku. Zrovna si vytvářím pečlivější kartotéku své sbírky vč. fotografií, zatím jsem měl jen jednoduchý seznam 1 řádek = 1 mince (viz obr.č.1), fotografie jsem měl úplněn mimo. Teď jsem k tomu vytvořil ještě takové přehledné kartičky v excelu, které jdou pak případně uložit jako pdf (obr.č.2). Opět je to levný a efektivní systém a konečně nebudu muset tahat alba s mincemi někam na ukázku, když bude stačit v podstatě jen tisk několika papírů a hurá na výlet :)

Je to zatím ve fázi úprav, ale takto nějak by to mohlo vypadat, třeba tím někoho inspiruju.

Ty informace u jednotlivých řádků prosím berte s rezervou a neručím ani za faktické chyby. Naštěstí to písmo stejně není moc vidět :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hurley: pekne a prehledne...
Registrovaný uživatel
Díky, samozřejmě přivítám i kritiku, nebo nové nápady :)
Moderátor
Není moc co kritizovat, opravdu pěkné. Naopak poprosím o radu - kde se dá pořídit takové perfektní gotické písmo, i se všemi zrcadlově obrácenými znaky ?
Registrovaný uživatel
Děkuji, poslal jsem Vám e-mail s informací, kdo ty fonty vytvářel.
Registrovaný uživatel
Hurley: Předpokládám co mince to jeden soubor Excelu?
Registrovaný uživatel
gorila: mozna myslis jeden list (sheet)...
Registrovaný uživatel
Mám vlastně všehovšudy pouze jeden soubor, kde mám spoustu listů jak píše xjert. Na prvním listu je ten souhrnný seznam a na ostatních pak ty jednotlivé mince (na listu vždy kolem 20-30 mincí)
Registrovaný uživatel
Inu, když je někdo odvážný...
Registrovaný uživatel
Proč odvážný?
Registrovaný uživatel
Hurley, vydej se někdy na Devcon či Teched kde lidé pracující s Excelem jistě najdeš a poslechni si srdceryvné příběhy o tom, jak velké Excelové soubory vytvořeny a užívány byly.

Teda do tej doby než lehly a ten kdo neměl zálohu o sebevraždě přemýšlel.
Registrovaný uživatel
Samozřejmě, podobných hrozeb jsem si vědom a po neblahých zkušenostech zálohuji vše ;)
Registrovaný uživatel
Ahoj všem,
rád bych se zeptal na toto. Vyzkoušel jsem několik programů (Collection Studio, Organizer Deluxe) v demo verzi a nakonec jsem se rozhodl pro NUMISMATIC SAFE.
Jsou tu dvě ALE.
Řadím si mince dle KÓDU za sebou. Ale když chci doplnit další minci mezi ty dvě mince, tak už jí tam nemůžu dostat. Stále se mi tlačí na konec řady, i když jí dám pořadové číslo a té následující minci pořadové číslo posunu.

Za druhé.
Když chci k minci přiřadit do záložky SOUBORY dokumnet je to vlastně jen odkaz na soubor v počítači neuloží se to programu. To znamená, že nikdy nemůžete změnit složku v počítači. Ale u sw. Collection Studio šlo do souboru dokument uložit a ten si ho uložil jakoby do sebe a klidně složka ve vašem PC mohla být smazána.

Nebo dělám něco špatně?
Nevíte někdo jak na to?
Děkuji za odpověď.
Moderátor
mulisk007 napsal
Ahoj všem,
rád bych se zeptal na toto. Vyzkoušel jsem několik programů (Collection Studio, Organizer Deluxe) v demo verzi a nakonec jsem se rozhodl pro NUMISMATIC SAFE.
Jsou tu dvě ALE.
Řadím si mince dle KÓDU za sebou. Ale když chci doplnit další minci mezi ty dvě mince, tak už jí tam nemůžu dostat. Stále se mi tlačí na konec řady, i když jí dám pořadové číslo a té následující minci pořadové číslo posunu.


Poradi mince ve sbirce se urcuje dle kodu ve sloupci Kod. Mate na vyber ze 3 moznosti:
1. Mince se zobrazuji v poradi dle kodu vzestupne (od nejnizsiho po nejvyssi)
2. Mince se zobrazuji v poradi dle kodu sestupne (od nejvyssiho po nejnizsi)
3. Mince se zobrazuji v poradi tak jak byly vlozeny

Najedte kurzorem ve sloupci Kod vpravo vedle oznaceni Kod a kliknete - mince se vam zaradi do poradi dle kodu (vedle oznaceni Kod se objevi maly trojuhelnicek - sipka). Dalsimi kliknutimi na tento trojuhelnicek si muzete vybrat z vyse uvedenych moznosti 1.-3.
P.S. Taky mi trvalo nez jsem na to prisel, v navodu o tom neni zminka.
Registrovaný uživatel
Díky moc vyzkouším.

Já to do teď dělal tak, že jsem všechny následující mince musel smazat. Vložit tu novou a pak vložit ty následující, aby to šlo chronologicky.
Registrovaný uživatel
Tak jsem to vyzkoušel. Nefunguje.
1. Na zkoušku jsem založil minci, která má číslo 89, pak 91 a pak číslo 90. Bohužel ta 90 se mezi ty čísla 89 a 91 nedostane.
Viz. příloha
A přitom by stačilo udělat to aby si to člověk mohl přesunout na jakoukoliv pozici. Myslím tím takové to chytnutí (ťapnutí)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mě to normálně také řadí podle toho kódu ...

tam jak máš v kódu tu "9", tak by bylo lepší napsat "09"
Moderátor
Pokud dobre vidim tak kod MPCZ 90 se Vam tam dostal. Hapruje Vam tam pouze kod MPCZ 9 kde musite zadat MPCZ 09 aby byla devata v poradi. Ciselny kod je nejlepe stanovit o rad vyssi nez ocekavate v budoucnu pocet minci ve sbirce - treba ja vim ze nikdy nebudu mit vic minci nez 9999, tak jsem minci kterou chci mit v poradi prvni dal kod 0001.
Moderátor
vidim ze Kacuro jiz to napsal ;)
Registrovaný uživatel
Dík za radu kacuro,Kucera
Pomohlo to. Je tedy třeba před to dát 0. Děkuji hoši za radu.

A víte jak na ten druhý dotaz?
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
...treba ja vim ze nikdy nebudu mit vic minci nez 9999,...

:roll: To se mi nechce věřit ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Katalogizace sbírky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1