Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Katalogizace sbírky

Vykupminci.cz
Numisargo

Katalogizace sbírky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
s druhym problemem nepomohu, zatim jsem to nezkousel
Moderátor
turtleoverhead napsal
Kucera napsal
...treba ja vim ze nikdy nebudu mit vic minci nez 9999,...

:roll: To se mi nechce věřit ;)

no ted uz vim ze by stacil i kod jen 001 :D
Moderátor
Kucera napsal
...
Ciselny kod je nejlepe stanovit o rad vyssi nez ocekavate v budoucnu pocet minci ve sbirce - treba ja vim ze nikdy nebudu mit vic minci nez 9999, tak jsem minci kterou chci mit v poradi prvni dal kod 0001.

Není to ještě tak dávno, co jsem si říkal, že nebudu mít mincí víc než 999, ale radši jsem inventarizaci sbírky založil na čtyřmístném kódu.
Teď je číslo posledního přírustku 0744 (tím neříkám, že tolik mincí mám, hodně šlo mezitím pryč, ale přece to nebudu přečíslovávat) a vzhledem k dlouhověkosti rodů, z kterých pocházím, si už nejsem úplně jistý, jestli těch 9999 bude stačit. :mrgreen:
Moderátor
tak to mate dobry, ja kdybych se mel ridit podle prumeru z dosazeneho veku rodicu tak uz 10 let "presluhuju"
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
tak to mate dobry, ja kdybych se mel ridit podle prumeru z dosazeneho veku rodicu tak uz 10 let "presluhuju"


nechci malovat čerta na zeď, ale kdybyste uvažoval o svém nástupci, tak se hlásím první do řady :lol:
Registrovaný uživatel
mulisk007 napsal
Za druhé.
Když chci k minci přiřadit do záložky SOUBORY dokumnet je to vlastně jen odkaz na soubor v počítači neuloží se to programu. To znamená, že nikdy nemůžete změnit složku v počítači. Ale u sw. Collection Studio šlo do souboru dokument uložit a ten si ho uložil jakoby do sebe a klidně složka ve vašem PC mohla být smazána.


s tím druhým problémem zkuste napsat českému zástupci autora SW. když jsem si s ním kdysi dopisoval, tak říkal, že je autor otevřený novým nápadům a v případě potřeby zohlední další návrhy na vylepšení programu ... pořád se to vyvíjí ...
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Kucera napsal
tak to mate dobry, ja kdybych se mel ridit podle prumeru z dosazeneho veku rodicu tak uz 10 let "presluhuju"


nechci malovat čerta na zeď, ale kdybyste uvažoval o svém nástupci, tak se hlásím první do řady :lol:

To už by snad bylo lepší vyhořet než takové dítě. :roll:
Na druhou stranu, alespoň by jsi měl dost prostředků na všechny ty panáky co nám dlužíš. :D ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
mulisk007 napsal
Za druhé.
Když chci k minci přiřadit do záložky SOUBORY dokumnet je to vlastně jen odkaz na soubor v počítači neuloží se to programu. To znamená, že nikdy nemůžete změnit složku v počítači. Ale u sw. Collection Studio šlo do souboru dokument uložit a ten si ho uložil jakoby do sebe a klidně složka ve vašem PC mohla být smazána.


s tím druhým problémem zkuste napsat českému zástupci autora SW. když jsem si s ním kdysi dopisoval, tak říkal, že je autor otevřený novým nápadům a v případě potřeby zohlední další návrhy na vylepšení programu ... pořád se to vyvíjí ...


Myslíš tohoto?
http://www.cz.hobbykeeper.com/
Přes něj jsem to kupovol já.
Registrovaný uživatel
Zdravím - nechci zakládat nové vlákno, tak se ptám tady - používá někdo z vás pro správu sbírky nějaký program? Dnes jsem narazil na toto a vypadá to docela slušně: http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/ostatni/opennumismat/
Doporučíte mi i něco jiného? Děkuji.
Registrovaný uživatel
Semipalakva: Používám klasicky Excel :D ale tenhle prográmek vypadá fakt hodně dobře z toho co sem zatím viděl se mi líbí, kdysi jsem chtěl něco podobného udělat, ale skončilo to tak, že se mi nechtělo :D
Moderátor
Já jsem si napsal svůj. Pár ukázek je dole. V knížkách, pokud svítí zeleně, tak si můžu zobrazit přímo sken daného článku.

Je to takovej mišmaš informací, které by se mi mohly někdy hodit. Od evidence panovníků, papežů a ostatních hodnostářů, mincoven, mincmistrů, přes kontramarky, evidenci nálezů, reforem a nařízení.

Na poslední fotce je ukázka vyhledávání předků dané osobnosti ( samozřejmě fungují i potomci )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pavelgregor: Hmm pěkný prográmek. Něco takového jsem kdysi přesně sháněl, ale bohužel nic mi nevyhovovalo. Takže jsem skončil u excelu a spokojenost :-)
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
škoda, že ten prográmek na stahuj.cz není v češtině
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Po cca roce se zeptám, kdo si jaký program vytvořil či pořídil k evidenci. Mám evidenci v xls a obrázky sem tam někde. Rád bych si (už konečně) přes zimu dal dohromady evidenci sbírky. Zvládám jen html a něco z css. Rád bych, aby program uměl vyhledávat a případně dělat seznamy.
Registrovaný uživatel
Já jsem napsal něco v C# jako vedlejší produkt mého semestrálního projektu :D jinak zatím mám evidenci v Excelu a fotky tak nějak různě. Ukázka mého výtvoru viz foto :) jinak je to jen beta verze co jsem měl hned hotovou ještě by to chtělo hodně dodělat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To já právě taky. Klidně bych i nějaký program zakoupil. Nepotřebuji aktualizace každý týden. Nepotřebuji je vůbec. Snad se do zimy někdo ozve. Možná by i ten váš stačil. Potřebuji to na medaile.
Moderátor
martas: pouziva to klasicky SQL databazi?
Registrovaný uživatel
tenzor:
databáze je řešena přes textový soubor :D mohl bych to předělat max do xml pro mé účely to stačí...

taho:
možná bych to mohl nějak poupravit a něco ještě dodělat a pak bych Vám to poslal třeba za mince ;)
Moderátor
martas: nerikam, ze pripadna editace sbirky nepujde resit pres tu aplikaci nebo v nejhorsim pripade primo v textaku, ale pokud to bude zpracovavat vetsi soubory dat, tak se SQL proste pohodlnejsi ;)
Jak mas resene propojeni s fotkama? Jenom tak, ze textaku je nazev fotky aversu a reversu?
Registrovaný uživatel
tenzor:
nemam možnost udělat SQL dat. a dát jí někde na net a ani se mi do toho nechce, jak říkám bylo to myšleno pouze pro mé účely...
editace by šla řešit úplně v poho :) máš pravdu že jak tam někdo bude mít několik tisíc záznamů tak by SQL bylo efektivnější...
propojení s fotkama je řešeno pomocí linku na obrázek... funguje to tak že v aplikaci se jen vybere fotka a ta se nakopíruje do složky dat v aplikaci a pak se to řeší přes link... samozřejmě že po vymazání mince se smaže i fotka...
Registrovaný uživatel
nevíte náhodou někdo jak to je v současné době s programem NUMISMATIST'S SAFE, V1.6 ze stránky http://www.cz.hobbykeeper.com/ ? stáhnul a vyzkoušel jsem si demoverzi a docela mi vyhovuje, ale když si ji chci objednat a registrovat, nemám od cz.hobbykeeper@gmail.com žádnou odpověď :'(
Registrovaný uživatel
No, taky uvazuju, ze bych neco poridil. Libi se mi ten program martase01 - neco takhle jednoducheho a prehledneho bych potreboval ...
Byl by pripadne k dispozici ? ;-)
trinitr@volny.cz
Registrovaný uživatel
Komunikace hobbykýprů je slabá. Jejich program ingoruje diakritiku a hází tam azbuku. :oops:
Registrovaný uživatel
Před pár lety jsem si NUMISMATIST'S SAFE pořídil a pár mincí si do něj naházel, teď už ho ale nepoužívám, vystačím si s tabulkou v excelu. Tenkrát byla s tím českým zástupcem programátora velmi dobrá komunikace.
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci, zkusil jsem všechny možnosti komunikace, ale vypadá to na mrtvýho brouka. Někde jsem zahlédl program, který se prodává na CD, ale ztratil se mi z obzoru...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Katalogizace sbírky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1