Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Katalogizace sbírky

Vykupminci.cz
Numisargo

Katalogizace sbírky

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
WaluigiCZ napsal
No já jako začínající numismatik radši koupím nějáký ten krejcárek než software, o kterým ani nevím jak vypadá :roll: :roll: :roll: :lol:


Mám taký dojem, že aj s literatúrou si na tom obdobne...... Bohu žiaľ je to dnešný trend pustiť sa do zbierania čohokoľvek z druhého konca. Teda bez nejakých zbalosti, bez literatúry atď......
Osobne sa k zbieraniu pristupujem asi tak, že obor čo ma zaujíma si najprv naštudujem (aby som vôbec vedel, čo idem zbierať) a potom začínam budovať svoju zbierku.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Misak, ty si to nepochopil....Ked už sme pri tom, že je začínajúci numizmatik - tým pádom si nemusí asi archivovať alebo katalogizovať tých pár mincí, čo má a nemusí si kupovať ten software. Ked už bude mať rozsiahlu zbierku, tak nech si ho kúpi, ale nie nelegálne sťahuje!!!O tom to je....Niekto si s tým dá mnoho (aj rokov!) práce a vy si to potom prakticky ukradnete...O tom hovorím...
Registrovaný uživatel
smith napsal
WaluigiCZ napsal
No já jako začínající numismatik radši koupím nějáký ten krejcárek než software, o kterým ani nevím jak vypadá :roll: :roll: :roll: :lol:


Mám taký dojem, že aj s literatúrou si na tom obdobne...... Bohu žiaľ je to dnešný trend pustiť sa do zbierania čohokoľvek z druhého konca. Teda bez nejakých zbalosti, bez literatúry atď......
Osobne sa k zbieraniu pristupujem asi tak, že obor čo ma zaujíma si najprv naštudujem (aby som vôbec vedel, čo idem zbierať) a potom začínam budovať svoju zbierku.


Presne tak, úplne teraz súhlasím so Zoltánom...Ja som začínal tak isto..Veľmi, veľmi veľa som študoval a aj študujem a stále nasávam informácie, až potom sa do toho pustím.A na to treba kvalitnú literatúru...A nie ju stahovať oskenovanú...Lebo potom raz príde fakt taká doba, že nikto nič nevydá, pretože nebude pre koho, kto by si to kúpil a tým pádom podporil daľšiu produkciu kvalitnej literatúry...
Moderátor
To ja sem to pochopil moc dobre. Btw. nikde to tam nerozdelujete na zacatecniky a dalsi kategorie, ale to je jedno. Proste jak uz bylo recenom, je takova doba a tezko s tim neco ja nebo nekdo jinej udela. Pokud mate prachy na to koupit si takovy software, vy si ho kupte. Ja ty penize nemam, tudiz si ho nekoupim. Ale psat o sberatelych ktery to stahnout z netu neco jako ze jsou takovy nebo makovy kdyz to delaj, tak to je proste kazdyho vec. Nejlepsi by bylo kdyby si to autor programu nejak osetril, aby se to nemohlo moc nelegalne kopirovat atd. Tomu ja nerozumim jak to jde nebo nejde. Ale jak rikam kazdeho vec. A pokud si autor programu stezuje ze se to neprodava nebo ze jsou kopie na netu bezplatne, tak s tim uz musi proste pocitat a pripadne ten program nedelat.
Moderátor
K te literature, ja si knihu tykajici se antiky koupim. Nekolik jich uz mam. Ale musi byt zase v urcite cenove relaci. Kdybych mel koupit vsechny vydani RIC a Sear tak se nedoplatim. To je vsak zase a jen pouze o penezich.
Registrovaný uživatel
Huh, to jsou slohovky kvůli jednomu softwaru :lol: Aby se tohle téma nedostalo tak kam nechceme. Já katologizuju ve wordu a excelu. Mimochodem nevíte někdo co znamená zkratka v opisu: BURG a TYR??? - potřebuji latinský i český nápis, díky.
Registrovaný uživatel
Pánové, stále tady ale zapomínáte na to, že čím více se budou publikace(neboSW) scanovat a kopírovat, tím méně se ho prodá a následně tím méně budou ochotni vydavatelé publikovat něco dalšího. :roll:
Já mohu říci za sebe, že chápu kopírování u publikací cca starších 20-30 let, které již nejsou běžně k sehnání na trhu nebo pouze za mnohatisícové částky. U nových publikací to chápu např. u RIC nebo jiných mnodílných zahraničních publikací za vysoké částky. Také chápu kopíroání jednotlivého článku nebo určité kapitoly z jakékoliv publikace.
Nechápu to a ani nepodporuji však u novodobých publikací vydávaných v ČR, kde jsou vydavatelé rádi, pokud se dostanou na nulu a autoři to většinou píší gratis. U cizích publikací pokud jsou menší cca do 50Eur nebo větší kniha cca do 80-100Eur, také nevidím většinou problém, tuto částku obětovat a zakoupit, pokud mne zajímá(zde bych podotknul, že mé příjmy jsou zcela běžné a ani nepodnikám, abyt to dal třeba do nákladů a někdy to není snadné, pokud knih vyjde více najednou). :(
Věřte, že pokud se sbírání čehokoliv chcete věnovat, bez publikací a znalostí z nich to moc dobře nejde a literatura se vám časem většinou zaplatí ve formě výhodných nákupů apod.
Proč se takto většinou chovám či mám tento názor? Důvod je jednoduchý. Mám několik kamarádů, kteří jsou autory různých publikacích u nás vydávaných a vím, že velmi často dostanou za rukopis NULA Kč či jen 10-20 výtisků publikace gratis pro své potřeby, jen výjmečně u velkých vydavatelství pár tisíc Kč. Sám jsem se podílel na vydání tří sběratelských publikací menčího rozsahu, kdy jsme to psali ve dvou s kamarádem a platili si grafika i vydání. Vím, co tam padlo práce a honorář byl opět NULA(byli jsme rádi, když to časem pokrylo náklady). A dalo by se pokračovat podobně.
Jinak já třeba specialní SW na sbírku vůbec nepoužívám a nechybí mi to(co potřebuji zvládnu v MS Office), ale každý užíváme třeba rád něco jiného…

P.S. Pamatuji se moc dobře na dobu studií(ne až tolik zase vzdálenou), ale ani tehdy jsem z toho mála co jsem měl, nelitoval dát za knížku či jinou publikaci, co za to stála ač to třeba někdy nebylo jednoduché, ale během několika let se mi ty publikace v získaných znalostech cenově vrátily!
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
...
Mimochodem nevíte někdo co znamená zkratka v opisu: BURG a TYR??? - potřebuji latinský i český nápis, díky.

Podívej se na mapu rakouských zemí a dojde Ti to... :mrgreen:

Měl by jsi asi více nakupovat literaturu a méně se ptát na blbosti!!! :twisted:
Moderátor
Co ce tyce te literatury tak ve vetsine souhlasim. Jak sem rekl, knihy si kupuju taky. Jak nove, tak starsi z antiku.
Registrovaný uživatel
" Jsem mladý začínající numismatik a nemám peníze...."
Kolikrát jsme tohle už slyšeli?
O numismatice se říká že je to Záliba Královská, proč asi?
Když na to nemáš, sbírej nálepky nebo knoflíky.
Mně se třeba velice líbí zlaté mince starého Řecka ale vím že to je nad
moje možnosti a tak po nich ani nepokukuju.
Mimo to si osobně myslim že "mladý začínající" by měl kupovat
POUZE KNIHY.
;)
Registrovaný uživatel
J8 už mám literatury něják moc, ale o BURG nebo TYR tam není ani zmínka.. Jsou tam všechny možný zkrATKY, ale BURG a TYR ne, ach jo :'(
Registrovaný uživatel
Ale nezapomínejte! Toto téma je zasvěceno Katalogizaci sbírky a né nějákému diskutování o ilegálních prográmcích nebo razení někomu ať si koupí literaturu!!!
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
J8 už mám literatury něják moc, ale o BURG nebo TYR tam není ani zmínka.. Jsou tam všechny možný zkrATKY, ale BURG a TYR ne, ach jo :'(

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rakousko#Politick.C3.BD_syst.C3.A9m
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
J8 už mám literatury něják moc, ale o BURG nebo TYR tam není ani zmínka.. Jsou tam všechny možný zkrATKY, ale BURG a TYR ne, ach jo :'(


Patří mezi běžné a lehké, stačí logicky myslet... a podívat se na mapu :)
Registrovaný uživatel
Já vím že jde o Tyroly a Burgenland, ale nevíte někdo ty latinské názvy???
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
Já vím že jde o Tyroly a Burgenland, ale nevíte někdo ty latinské názvy???

No nejspíš TYROLEUM a BURGENLANDULUM ? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
WaluigiCZ napsal
Já vím že jde o Tyroly a Burgenland, ale nevíte někdo ty latinské názvy???

No nejspíš TYROLEUM a BURGENLANDULUM ? :mrgreen:


??? Latinský názvy mi poskytl už někdo jiný v jiném vláknu na tomto fóru.
TYROLEUM a BURGENLANDULUM (???), co to má byt?
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
WaluigiCZ napsal
Já vím že jde o Tyroly a Burgenland, ale nevíte někdo ty latinské názvy???

No nejspíš TYROLEUM a BURGENLANDULUM ? :mrgreen:

To mi trosku pripomina ten olej, co se prodava v Moskve na jednom namesti MAUS-OLEUM :mrgreen:
Registrovaný uživatel
rihav napsal
turtleoverhead napsal
WaluigiCZ napsal
Já vím že jde o Tyroly a Burgenland, ale nevíte někdo ty latinské názvy???

No nejspíš TYROLEUM a BURGENLANDULUM ? :mrgreen:

To mi trosku pripomina ten olej, co se prodava v Moskve na jednom namesti MAUS-OLEUM :mrgreen:


Aha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :D :) :roll: 8) :twisted: :evil: :'(
Registrovaný uživatel
Chtěl bych poděkovat všem zkušenějším numismatikům, že mi nedávno mnou poptávanou knihu v PDF (Šmerda, Denáry...) neposlali!!! Tu knihu jsem úplně náhodou sehnal a koupil a moje první věta byla: "To je krásná kniha"

Toť můj příspěvek k tématu o autorských právech a publikacím!!!

PS: Mou tabulku ve wordu jsem si opravdu dělal sám!!!!!!!!
Registrovaný uživatel
Potřebuji poradit!
Potřebuji pomoct odpovědět na otázku v tématu https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?id=4081
k 18:09 poslednímu příspěvku, díky
Registrovaný uživatel
xstancl1 napsal
Chtěl bych poděkovat všem zkušenějším numismatikům, že mi nedávno mnou poptávanou knihu v PDF (Šmerda, Denáry...) neposlali!!! Tu knihu jsem úplně náhodou sehnal a koupil a moje první věta byla: "To je krásná kniha"

Toť můj příspěvek k tématu o autorských právech a publikacím!!!

PS: Mou tabulku ve wordu jsem si opravdu dělal sám!!!!!!!!


Na své tabulce mincích MT, taky právě makám sám, už asi 2 dny s velkýýýma přestávkama :lol:
Registrovaný uživatel
Tím jsem chtěl říct, že jsem již pochopil tu obrovskou práci, která musela být vložena do knihy, kterou jsem nakonec sehnal za ubohý 200,- a již se nedivím starším a zkušenějším sběratelům a jejich názorům!!!

Kupovat knihy se vyplatí i začátečníkům, jako jsem třeba já!!! Ty informace jsou pro ty začátky velmi důležité a jako takové mají svou hodnotu, vyjádřenou např. v penězích. Čím dřív to lidé pochopí a přestanou s takovými statky nakládat jako s něčím co se dá okopírovat (tzn. ukrást) tím líp!!!!

A to už vůbec, jako designér nábytku a interiéru, nemluvím např. o kradení nápadů!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Tam můžete ztratit peníze za několik let vývoje třeba i během krátkého rozhovoru s konkurencí!!! Bych pak zabíjel!!!
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
Ale nezapomínejte! Toto téma je zasvěceno Katalogizaci sbírky a né nějákému diskutování o ilegálních prográmcích nebo razení někomu ať si koupí literaturu!!!


přečti si po sobě co jsi napsal, a pak se o sobě chvilku v klidu zamysli :|
Registrovaný uživatel
Takhle katalogizuju já:
WORD: přebytečný inofrmace o minci (obr. 2)
EXCEL: tabulka nominálů, letopočtů, které mi ve sbírce chybí (obr. 1)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Katalogizace sbírky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1