Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Katz Aukcion

Vykupminci.cz
Numisargo

Katz Aukcion

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mate s nimi nekdo zkusenost? Uz 6 tydnu z nich mamim mince ktere mam zaplaceny a porad mi nekdo rika ze uz se to bude odesilat, na mail uz nereaguji, na telefonu opet, kolegynka si odbehla, zjistim, mozna posleme zitra nebo uz jsme posilali. Ani z US od Bowerse mi nesel material dyl jak 3 tydny. A to nemluvim o tom ze moje limity byli den pred zacatkem aukce vsechny na hrane.
Registrovaný uživatel
Zkušenosti s nimi nemám, ale pouze z důvodu, že u těchto firem z principu nedražím. Podle mého názoru by si ale neměli zahrávat s kreditem, který jim v jisté formě zaručuje i možnost zveřejňovat aukce na Sixbid. Pokud by o tuto možnost svým neseriózním chováním přišli, pak mohou aukce zabalit.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 11. 6. 2020, 9:35. »
Moderátor
Ja s nimi prozatím neměl problém, po zaplacení do týdne byl materiál doma...
Zřejmě nějaká režijní chyba, kterou řeší...Nevím, mám je za celkem solidní aukční síň..
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Podle mého názoru by si ale neměli zahrávat s kreditem, který jim v jisté formě zaručuje i možnost zveřejňovat aukce na Sixbid.

Zaplatíš 5.000€/ročne a oni zverejnia tvoje aukcie. To je celý zázrak. O žiadny kredit tam nejde.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Možnost ukazovat svoje aukční nabídky na Sixbid a dalších podobných stránkách zaručuje aukčním firmám jistý kredit v tom smyslu, že se tyto aukční nabídky dostanou mezi širokou veřejnost a spousta zájemců bere tyto firmy za prověřené a důvěryhodné. Otázkou je pak skutečnost, zda by firmy s vážnými prohřešky mohly zde prezentovat svoje nabídky, nebo by jim bylo z důvodů porušení jistých pravidel toto vystavování znemožněno, či by u Sixbid zvítězila finanční stránka, nebo ta morální.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Uz 6 tydnu z nich mamim mince ktere mam zaplaceny a porad mi nekdo rika ze uz se to bude odesilat, na mail uz nereaguji,... A to nemluvim o tom ze moje limity byli den pred zacatkem aukce vsechny na hrane.

Ja dodám, že niektoré mince sa v tejto aukcii dražia a "predajú" aj štyrikrát za sebou. Napíš písomnú reklamáciu. Do 30 dní sú povinný vykonať nápravu alebo vrátiť peniaze. Pokiaľ by naďalej nereagovali už máš relevantné doklady a môžeš sa obrátiť napr. na ČOI.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Mate s nimi nekdo zkusenost? Uz 6 tydnu z nich mamim mince ktere mam zaplaceny a porad mi nekdo rika ze uz se to bude odesilat, na mail uz nereaguji, na telefonu opet, kolegynka si odbehla, zjistim, mozna posleme zitra nebo uz jsme posilali. Ani z US od Bowerse mi nesel material dyl jak 3 tydny. A to nemluvim o tom ze moje limity byli den pred zacatkem aukce vsechny na hrane.


Až na pár drobností, bylo vždy všechno v pohodě. Fakt je, že vždycky na dodání čekám min. 4-5 týdnů, ale vždycky všechno nakonec přišlo jak mělo.
Registrovaný uživatel
Horacio napsal
Až na pár drobností, bylo vždy všechno v pohodě. Fakt je, že vždycky na dodání čekám min. 4-5 týdnů, ale vždycky všechno nakonec přišlo jak mělo.


V nedělní německé aukci kolega vydražil jednu položku. V pondělí poukázal na jejich účet finanční obnos a včera zásilku s mincí obdržel.

Lze více dodávat?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Zkušenosti s nimi nemám, ale pouze z důvodu, že u těchto firem z principu nedražím. Podle mého názoru by si ale neměli zahrávat s kreditem, který jim v jisté formě zaručuje i možnost zveřejňovat aukce na Sixbid. Pokud by o tuto možnost svým neseriózním chováním přišli, pak mohou aukce zabalit.


čo myslíte tým u týchto firiem z principu? až by to nebolo vhodné tu , tak poprosím na maros7304 zavináč azet.sk
Registrovaný uživatel
maros napsal
čo myslíte tým u týchto firiem z principu? až by to nebolo vhodné tu , tak poprosím na maros7304 zavináč azet.sk


Např. pokud je podezření, že některé aukční firmy stále dokola v nabídkách vystavují větší množství již v minulých aukcích papírově "prodaných" položek, pak to o neserióznosti něco vypovídá. To samé v případech, kdy si dražitelé ztěžují, že vydražují položky pouze za ceny svých limitů atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Vcera mi po telefonu slibili ze se na to podivaji a obratem poslou mail s vyrozumnenim. Samozrejme nic neprislo. Tak jim dnes pisu dalsi mail. Mozna kdybych utratil 50 k eur bylo by to jinak ale kvuli moji utracene 5stovce se jim asi nechce tukat do klavesnice... :-/
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Vcera mi po telefonu slibili ze se na to podivaji a obratem poslou mail s vyrozumnenim. Samozrejme nic neprislo. Tak jim dnes pisu dalsi mail. Mozna kdybych utratil 50 k eur bylo by to jinak ale kvuli moji utracene 5stovce se jim asi nechce tukat do klavesnice... :-/


Uvedu Vám jednu svojí zkušenost s menší italskou aukční firmou.

V jejich elektronické aukci se vyskytla jedna hóóódně zajímavá položka s naprosto směšnou vyvolávací cenou. Jelikož jsem nebyl u této firmy registrován a nechtělo se mně čekat u počítače do velmi pozdních hodin na dražbu, zaslal jsem velmi vysoký, ale zcela odpovídající limit prostřednictvím Sixbid. Tato mince byla vydražena za opravdu nízkou cenu a jelikož jsem předpokládal svůj úspěch, na minci jsem čekal, ale bohužel... Po komunikaci s firmou jsem se dozvěděl, že jejich pracovnice udělala chybu a můj limit vyřadila z důvodu "mé chyby." Přišla mně samozřejmě velká omluva a také si nemohu ztěžovat na jejich velice slušnou a dlouhou komunikaci. Tím jsem bral vše za vyřízené, i když jsem byl hodně naštvaný. Celá situace měla ale velmi zajímavou dohru. Za několik dní mně přišel od aukční firmy email, že oslovili nového nabyvatele a vysvětlili mu celou situaci. Jelikož novým nabyvatelem byl obchodník, byl ochoten za zcela malé odstupné minci prodat firmě zpět a mně se ptají zda bych za těchto podmínek minci koupil. Samozřejmě jsem okamžitě na nabídku přistoupil, protože i tato nabídka byla cenově podstatně pod mým předpokladem. I tak se mohou firmy ke svým zákazníkům chovat a to i v případech, kdy se jednalo o cenu 138 € a jejich služeb jsem využil prvně.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Horacio napsal
Až na pár drobností, bylo vždy všechno v pohodě. Fakt je, že vždycky na dodání čekám min. 4-5 týdnů, ale vždycky všechno nakonec přišlo jak mělo.


V nedělní německé aukci kolega vydražil jednu položku. V pondělí poukázal na jejich účet finanční obnos a včera zásilku s mincí obdržel.

Lze více dodávat?


Jo ta doba je samozřejmě dlouhá, a rozhodně by dle mně tak dlouhá být neměla. Nicméně někde to je prostě tak a někde jinak. Chtěl jsem jen říct pro klid kolegy Otravnykomar, že zásilka došla vždy v pořádku - takže je mám prostě ve škatulce "Spolehliví, ale s dlouhou dodací dobou" :-)
Registrovaný uživatel
Horacio napsal
Evropa1 napsal
Horacio napsal
Až na pár drobností, bylo vždy všechno v pohodě. Fakt je, že vždycky na dodání čekám min. 4-5 týdnů, ale vždycky všechno nakonec přišlo jak mělo.


V nedělní německé aukci kolega vydražil jednu položku. V pondělí poukázal na jejich účet finanční obnos a včera zásilku s mincí obdržel.
Lze více dodávat?


Jo ta doba je samozřejmě dlouhá, a rozhodně by dle mně tak dlouhá být neměla. Nicméně někde to je prostě tak a někde jinak. Chtěl jsem jen říct pro klid kolegy Otravnykomar, že zásilka došla vždy v pořádku - takže je mám prostě ve škatulce "Spolehliví, ale s dlouhou dodací dobou" :-)

Diky to mi trosku uklidnuje. Nakupoval jsem uz opravdu na hodne aukcich ze sixbidu vcetne US Bowerse a dalsich z jineho kontinentu. Na ebay z bolivie, kanady, jihoafricky republiky, noveho zelandu a nikdy, opravdu nikdy jsem necekal 6 tydnu. A tahle firma ma sidlo v praze. Navic tedy komunikace dost vaznouci. Tak ale co je to za vrkotoce?! Pro me rozhodne firma u ktery mam vykricnik a i kdyz to zdarne dopadne a minci se dockam pred duchodem budu 2x premyslet jestli u nich jeste nekdy na neco prihodit.
Registrovaný uživatel
Jako já od nich kupuji pravidelně už pár let - a říkám ta doba je dlouhá, je to nepříjemné, ale prostě už s tím vždycky počítám a hotovo. Ale na druhou stranu spolehliví byli vždycky, a až na jednu drobnost jsem nemusel nikdy nic reklamovat.
Registrovaný uživatel
no moja úplne opačná skúsenosť na margo Evropovej - u jednej nemenovanej českej spoločnosti som vydražil niekoľko mincí, ktoré mi prišli a jedna tam chýbala a bola zamenená za niečo úplne iné o čo som vôbec nemal záujem, skontaktoval som toho pána, ospravedlnil sa a nejak sme sa dohodli, že mu túto vrátim stým že mi nabudúce v tej cene niečo pošle, tak som mu ju nechal u spoločného známeho v Trenčíne na burze, pretože neviem ako vyzerá a nemal som čas ho tam čakať a u budúcej dražby som ho požiadal o zaslanie jednej mince v tej samej hodnote v "dodražbe" toho čo sa nepredalo. Keď ani na druhú správu žiadna reakcia, tak som sa na to vybodol, pretože šlo o sumu nejakých 16-17 E - nestálo mi to za to. Ale odvtedy už som neotvoril ani jeho stránky, aj keď prakticky ako jediný v čechách máva v ponuke to čo ma zaujíma.
Registrovaný uživatel
Uvedu ještě jiný příběh.

Před pár dny jsem dražil u Macha a vydražil jsem jednu minci za 750 €. I když tato firma pořádala tři velké aukce, vyúčtování přišlo v brzké době, včetně poděkování za účast. Po zaplacení požadované částky jsem obdržel číslo zásilky. Jelikož se jednalo z důvodu pandemie pouze o aukce elektronické, setkal jsem se i v tomto jednom dílčím případu s nadstandardní ochotou zaměstnance firmy, který danou minci vyndal z trezoru a po delší telefonické rozpravě jsem se rozhodl minci dražit. Samozřejmostí bylo i následně zaslané foto s velkým rozlišením.

Zde se jednalo o velkou firmu s velkým obratem a zájemce, který měl zájem pouze o jednu položku v trochu vyšší cenové relaci. Ale i tak zde platila naprostá slušnost, ochota a serióznost.

Neměla by pak malá firma bojovat o svoje prosazení se na trhu jinými prostředky, než je zde z napsaného patrno?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 12. 6. 2020, 10:25. »
Registrovaný uživatel
Vy jste teda diskutér :-) No samozřejmě, že měla.
V ideálním stavu tak, jako u ČNS Praha - vydražím, zaplatím a obratem dostanu.

No ale pak tady taky máme spousty prodejců třeba s padělky, spousty prodejců co jim zaplatíte a nikdy Vám nic nepošlou, spousty lidí co vás chtějí nějakým způsobem oškubat a spousty dalšího zlého na světě. :-)
Registrovaný uživatel
No s Machom doteraz absolútna spokojnosť až na ten problém s platením nie z môjho účtu, čo som tu nedávno spomínal a čo ma celkom vytočilo a po pravde zvažujem či mi to bude stáť v budúcnosti za to, aby som im vždy písal, že sa s vlastnou ženou finančne vyrovnám...
Registrovaný uživatel
Mě na Máchovi štve, že pořád posílají katalog... Zbytečné, neekologické.. rušil jsem to už 2x
Registrovaný uživatel
mne ešte neprišiel nikdy
Moderátor
Mě taky ještě nikdy nepřišel, pouze email z odkazem na nadcházející aukci...
Pane kolego Evropo mohu znát o kterou položku se konkrétně jednalo, co jste vydražil u M&Ch... Děkuji a promiňte mi mou zvidavost...
Registrovaný uživatel
1/2 tolar 1825 B

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
1/2 tolar 1825 B se často v tomto stavu a nečištěny nevidí, avers v reálu určitě bude lepší než na fotce..

Děkuji
Registrovaný uživatel
Tak nevim jestli je urgovalo moje pruzeni, nebo opravdu jak rika Horacio maji proste tak dlouhe dodaci lhuty ale vcera prislo cislo zasilky a vecer uz bylo evidovano v systemu posty.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » Katz Aukcion

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1