Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Kde kupovať antický Rím?

Vykupminci.cz
Numisargo

Kde kupovať antický Rím?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahojte, začal som sa nedávno venovať minciam rímskeho cisárstva. Dosť mi učarovali a chcem sa opýtať, kde ich vlastne kupovať. Zatiaľ uprednostňujem nižšie a lacnejšie nominálny, ale v dobrej kvalite.

V klasických kamenných obchodoch a e-shopoch v SK a CZ prostredí som toho veľa nenašiel a ak áno, tak sa mi javili predražené. Na aukciách sú väčšinou drahšie mince (je na Slovensku aukcia, kde sa dá kúpiť aj Rím?). Aukro.cz toho tiež veľa neponúkne a nie všetci zasielajú tovar aj na Slovensko. Najvýhodnejšie a overené sa mi javí kupovať mince od ľudí tu z fóra, ale aké sú iné výhodné možnosti? Poprosím rady ako pre začiatočníka :) Ďakujem.

Richard
Moderátor
V prvé řadě od zkušených sběratelů, je to oboustraně výhodné - oni se zbaví přebytků a začínající sběratel získá mince, z kterých má radost a které do začátku budou stačit. Samozřejmě není na škodu se podívat po kamenných obchodech ve velkých městech, i když nabídka většinou nebude moc velká a nebude se moc obměňovat. Aukru bych se vyhýbal, bývá tam hodně padělků, většina mincí je díky neznalým jedincům předražených a podvodníci jsou tam téměř nepostižitelní (provize).
Současně s tím se snažit vzdělávat (to by mělo být to první před nakupováním mincí, ale nejsem naivní.. :P ) jak z literatury tak i od zkušenějších sběratelů a chodit na sálové aukce. Není potřeba tam ze začátku nějak moc nakupovat. Lepší a serióznější jsou zahraniční aukce. Ad drahé mince na sálových aukcích, jak kdy a jak co. Přijde mi, že nakupování na Aukru a eBayi je často dražší než na aukcích renomovaných zahraničích firem, i když by to mělo být přesně naopak.
Problém je v tom rozporu "lacnejšie" a "v dobrej kvalite". Poslední roky je situace taková, že se silně přeplácí mince v dobrém stavu a došlo to do takové situace, že je často krásná mince, které jsou ale všude doslova tuny, dražší než extrémně vzácná mince v "nic moc" stavu, tedy převaha "investorství" nad sběratelstvím. Tady je každá rada drahá..
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 16. 1. 2016, 13:07. »
Registrovaný uživatel
Vzdelávať sa snažím. Predtým, ako som začal niečo kupovať som strávil dlhší čas štúdiom a určite v ňom budem pokračovať.

Ktoré aukcie by ste mi teda odporučili? Najlepšie také, čo majú možnosť aj e-aukcie. A ktoré obchody vo väčších mestách? V lete pôjdem možno do Ríma. Má s ním niekto skúsenosť?
Registrovaný uživatel
Pokud nemáte problém se domluvit, pak bych doporučil zahraniční aukce. Z "okolních" aukčních domů mívá kvalitní antiku Rauch, Gorny, sem tam Busso-Peus a pak menší internetové typu Pecunem atd. Pak samozřejmě Künker a ostatní, ale do Vídně / Mnichova se dá zajet i osobně. Švýcarsko bych asi nedoporučil, levnějí mince se většinou nevyplatí tam kupovat.
Registrovaný uživatel
Vzhľadom na to, že som sa nikdy žiadnej aukcii nezúčastnil, tak by som dal najprv prednosť niečomu bližšiemu. Napríklad 6e Aukcia 3. - 5. 4. 2016 AUREA. Na 5. eAukci bolo množstvo lotov za pár stoviek. To je momentálne to, čo ma zaujíma. Vysvetlí mi niekto ako vlastne funguje takáto aukcia? Ďakujem.
Moderátor
Vassilij.. Na zminenych aukcich jsou dosazene ceny minci mnohdy totalne prepalene. Nic moc kloudneho tam clovek za dobre penize nekoupi.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Koupi, jen to casto neni pro "zacatecnika". Paradoxne vzacnejsi mince obecne si drzi cenu relativne podobnou, kdezto bezne mince v krasnych stavech jdou do astronomickych vysin. Jinak delsi dobu zjistuji, ze pruserovy je na zahranicnich aukcich hlavne Rim. Je cim dal tim vice oblibenejsi. Recko je mnohem vice stabilizovane, kdezto ceny rima jdou nahoru a nekdy maji silene vykyvy (myslim, ze tenzor dosvedci, ze nekolikanasobne prehozy nad rozumnou cenu nejsou vubec vzacne :)

Nakupu v Italii bych se trochu bal. Jednak udajne je tam vse predrazene, ale taky je tam zakaz vyvozu bez povoleni. Nevim do jake miry a na co vsechno a sance, ze vas vyhmatnou je minimalni, ale asi lepsi budou obchody v Nemecku ci Rakousku.

Z aukci mam rad anglicke, protoze maji vetsi stabilitu cen, zvlast na rozdil od ciste internetovych jako je Pecunem. Ten zacal byt v posledni dobe dost preplaceny na to, jake jsou tam stavy. Ale zase vysoka libra v poslendich dvou letech dela taky vsechno drahe. Coz znamena bezne denary v konvolutu za prumernych 2000 Kc a vice, kdyz u nas se pohybuje cena polovicni :|

Nejaky zakladni pokec o zahranicnich aukcich jsem nedavno pridaval na blog: http://mince.300ad.com/?p=274
Moderátor
Pokud jde o Italii, mam s obchody v ni velmi spatne zkusenosti. Mnoho padelku, prepalene ceny. Samozrejme je take potreba mit vyvozni povoleni (u minci starsich nez 500 let).
Moderátor
Misak33 napsal
Vassilij.. Na zminenych aukcich jsou dosazene ceny minci mnohdy totalne prepalene. Nic moc kloudneho tam clovek za dobre penize nekoupi.

Jak kdy a jak co... kdyby to byla pravda všobecně, neměl bych tenhle rok spoustu vzácných mincí za rozumné ceny ;)
Moderátor
Tovy napsal
Koupi, jen to casto neni pro "zacatecnika". Paradoxne vzacnejsi mince obecne si drzi cenu relativne podobnou, kdezto bezne mince v krasnych stavech jdou do astronomickych vysin. Jinak delsi dobu zjistuji, ze pruserovy je na zahranicnich aukcich hlavne Rim. Je cim dal tim vice oblibenejsi. Recko je mnohem vice stabilizovane, kdezto ceny rima jdou nahoru a nekdy maji silene vykyvy (myslim, ze tenzor dosvedci, ze nekolikanasobne prehozy nad rozumnou cenu nejsou vubec vzacne :)

Přesně... řecké drobáky, úchylova jistota. Čím vzácnější, tím lepší cenový poměr. Ale drachmy nebo nedej bože vyšší nominály, zvláště ty žádané ve sbírkovém stavu, prů... švih.
A Řím je kapitola sama o sobě, "obdivuju lidi", kteří utrácejí tisíce za denáry běžných císařů a pak mě přesvědčují, že tomu nerozumím, když nechci přeplácet... :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 17. 1. 2016, 3:04. »
Moderátor
No kazdy ma trochu jine meritko v posuzovani dosazenych cen :).
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
A čo tá AUREA? Dík.
Registrovaný uživatel
Mám otázku, dajú sa na podujatí Veletržní setkání sběratelů BRNO

http://www.kf0015.cz/?p=34985

kúpiť aj mince z rímskej ríše, cca 3. až 4. storočie, nižšie nominále? Oplatí sa mi tam ísť z Bratislavy? Ďakujem.
Registrovaný uživatel
To mame veštit z kryštalovej gule.Čo to znamena oplati sa mi ta ist?Ked som bol v minulom roku tak to bolo strašne slabe,ale teraz to bude možno naopak.Nikto dopredu nevie kto a s akym tovarom pride.O to vačšie prekvapenie može byt priamo na mieste.Sberatel to berie ako zažitok a vačšinou si niečo najde a je spokojny.Obchodnik chce zarobit a nie vždy sa to podari.
_______________
Registrovaný uživatel
Nečakám veštenie. Nikdy som na tom podujatí nebol a nemám žiadnu predstavu, čo sa tam dá kúpiť z numizmatického materiálu. Neviem, či je zvykom predávať tam Rím alebo nie.
Registrovaný uživatel
V Brně je hlavně filatelie,numismatika takřka žádná,to by musela být náhoda aby tam měl někdo antiku a když tak bude ve šrotovém stavu za přemrštěný peníz,škoda času a peněz za dopravu
Moderátor
V Brně se dá nakoupit antika na 28. října (pokud to tam ještě funguje, už jsem tam dlouho nebyl), v Dukátu a v starožitnictví na Solniční... ale nebudeme si nalhávat, že není přebraná a většinou ty samé kousky uvidíte v obchodě i za dva tři roky :)
Registrovaný uživatel
starožitnictví na solniční už je nějaký ten pátek zrušené.
Registrovaný uživatel
Když jsem napsal v Brně,myslel jsem to veletržní setkání.Jinak Hadyna a Dukát ano.
Registrovaný uživatel
Čaute, cez víkend pôjdem asi do Viedne. Nemáte tip, kde sa tam dá kúpiť antický Rím? Ďakujem.
Registrovaný uživatel
To Richard I: urcite u Raucha na Graben 15, jinde antika nevim, spis R-U.
Registrovaný uživatel
cez vikend asi neviem.
na webe ma Rauch uvedene otvaracie hodiny Po-Pia 10-18 h.
_______________
Registrovaný uživatel
Tak to se omlouvam, prehledl jsem, ze pres vikend. V tom pripade asi nebude sance nikde.
Registrovaný uživatel
Ako som už spomínal, cez víkend som bol vo Viedni a prinášam jednu skúsenosť s kúpou.

Trh Naschmarkt, hlavne na ulici Linken Wienzeile. Smerom od múza secesie je trh s jedlom, potom nejaké oblečenie a na konci je blšák, kde nájdete všetko.

Dvaja predajcovia tam okrem iného ponúkajú aj nejakú antiku, od spôn, sošiek, ihlíc až po mince. Určite sa dá niečo vybrať. Ja som tam bol v sobotu dopoludnia, neviem, či sú tam aj inokedy.
Registrovaný uživatel
Určitě bych si antiku rád pořídil, třeba jen pár kousků pro radost, ale mám docela vítr ze dvou věcí: padělky a přestřelené ceny.

Takže mám třeba v Brně opravdu solidní možnost si koupit nějaký denár, aniž by to byla zlodějna z toho nebo hlediska? Do Dukátu chodívám, tam je ok, ke Klimům se raději nevyjadřuji.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Kde kupovať antický Rím?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1