Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jerabek napsal
Pane Altmann, nic ve zlým, ale vy jako bývalý voják z povolání - poslušný otrok rudého režimu, byste měl spíš mlčet nebo spíš dodnes hnít ve vězení. To, co jsem sám v polovině 80 let na vojně zažil bych nikdy nikomu nepřál. O těch tisících na ČSL hranicích zastřelených žen a dětí vůbec nemluvě.


Zrejme len začínajúci bloger :mrgreen: bez absolútnej znalosti dejín ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
...už na toho debila Jerabek nereagujte a bude pokoj, očividne sa chodí sem len odbavovať, on predsa potrebuje odbornú pomoc...
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
jezevec napsal
ptám se, protože nerozumím... kdo je ten nepřítel?

Nepřítel je každý, kdo ohrožuje moji vlast, moji rodinu, mé děti. Nelze bojovat až potom. Pokud se nepřítel shromažďuje na hranici i za hranici, je nutno jej likvidovat. Tedy pokud někde o napadá moji křesťanskou vlast a křičí něco o Alahovi, je to můj i Váš nepřítel, ale nechci, aby jste to pochopil. Také nechci dopadnout jako v roce 1938. Zkouška již proběhla v Kossovu. Bohužel objevují se lidé typu Jeřábka, kde se vzali, tu se vzali, sedí a píši a jsou za to placeni. Proboha myslete vlastní hlavou, nebo se ptejte manželky. ( Můj kolega psal podobné rozbory na jisté stránky o nebezpečí Ruska, ale i když za to měl dobré peníze- vzdal to.


Teda prd tomu rozumim, ale neexistuje něco jako pojem civilista? A když si spletete civilistu s nepřítelem je to průser? Já myslím že se Vám to právě stalo...
Kdybyste napsal že chcete bojovat s teroristy v Sýrii a tam okolo, pak bych to bral a naprosto souhlasil, ale tohle řešení mi přijde (bez urážky) jako to jednoduché řešení hloupého vojáka.

... a v tom dalším co píšete se trochu ztrácím... :?
Registrovaný uživatel
:shock: :roll: Zaujímavé . :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
. O těch tisících na ČSL hranicích zastřelených žen a dětí vůbec nemluvě.
Pokud někdo utočí takovou lží tak je konec diskuze. Zastřelené ženy a děti na hranici?
Dostal jsem dopis na domácí meil, který říká, že jsem rozbil takovou krásnou diskuzi. Tak tedy ano. Vy si diskutujte a my s Brettem se připravíme.
Omlouvám se, pokud jsem někoho urazil, ale na svém si trvám a mnohé zde považuji za pouhé pozisty ( nechci napsat přímo za zbabělce). Máte možnost se do mně pustit bez obav, že bych reagoval.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
... Máte možnost se do mně pustit bez obav, že bych reagoval.


To je teda blbý... a že zrovna ve chvíli, kdy jsem na tu reakci tak nějak čekal :(
Registrovaný uživatel
Doba keď v dejepise sa decká učia II.SW vyhrali iba Američania je zbytočná skoro každá diskusia.
Nespomínam ďalšie doslovné nezmysly...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Jerabek napsal
Všechny nové země EU a hlavně Vysegradská čtyřka (cz, sk, pl, hu) by měla na 2-4 roky zcela otevřít své hranice pro všechny tyto válkami a bídou zubožené migranty z afriky a asie. Pro tyto chudáky by měly být naopak každý den vypravovány lodě a veškerá dostupná letadla by měla denně kyvadlovat mezi například Syrií, Kongem a Prahou či Bratislavou. Tyto uprchlíky a jejich zbídačelé děti je nutno do střední Evropy přemístit bezpečněji, aniž by museli absolvovat pokořující a riskantní cesty přes moře, kde jich denně tisíce umírá.

Jerabek napsal
Můj čistě realistický pohled na počty v budoucnu přijmutých migrantů je tento: ČR: 4 miliony, SR: 5 milionů, HU: 5 milionů, PL: 12 milionů.

Kedysi sa to liečilo elektrošokmi, ale medicína sa posunula o krok vpred a dnes sa už báť nemusíte ...

Dajú Vám peknú izbu s kvietkami na stenách. Posteľ upravenú tak, aby ste si neublížil a nasadia najmodernejšiu liečbu v podobe medikamentov a rôznych terapií. Po čase dovolia aj vychádzky do parku a tak. Budete si tam kresliť, hrať rôzne hry so spolupacientami a podobne. Netreba sa toho báť. Budete medzi svojimi a bude to pre Vaše dobro ...
Registrovaný uživatel
Jerabek napsal
Filozof napsal
dvě rady:
1) Koukni se do Pravidel českého pravopisu, s jakým začátečním písmenem se píše Polák, Američan etc...

..inu a tento velký češtinář, sběratel, ekonom, myslitel a filozof (a bůh ví co všechno ještě) plus rádoby učitel a profesor českého jazyka :D napíše hned v druhém navazujícím příspěvku tuto češtinářskou hrůzostrašnost:D:
Filozof napsal
My to moc nechápeme, z jejího pohledu (a asi i té Slovenské poslankyně) to má logiku.

A to nemluvím třeba o jeho čárkách ve větách a souvětí, které jsou mnohdy zcela nelogicky úplně jinde, nežli by měly být.

Pane, vy nejste jen obyčejný bavič, vy jste KLAUN :DDDDD


Upřímně se omlouvám za chyby. Uznávám, že píšu rychle a velmi často se uťuknu, případně změním a přepíšu půlku věty a následně nekontroluju, zda to pravopisně ladí se zbytkem. Pokusím se chyb nadále vyvarovat. Děkuji za upozornění.
Pokud jde o další - s dovolením zůstanu u dodávání faktů a věcných komentářů a nehodlám připojovat či komentovat osobní útoky.
Registrovaný uživatel
Ad uprchlíci.
Opravdu nechápu, co je tak složitého na tom, logicky správně posoudit situaci:
Správné by bylo:
1) Zjistit fakta a skutečný stav věcí.
2) Tato fakta nezamlčovat, informovat objektivně.
3) Nepaušalizovat, ale ani nebagatelizovat.
4) Otevřeně říct, zda hledám nebo nehledám řešení.
5) Pokud hledám a nějaké navrhnu, vyslechnout i oponenty a brát jejich věcné námitky vážně.
6) Nikdy a nikoho osobně nenapadat.
7) Pokud napadám a útočím (nota bene neslušně), přiznat, že mi nejde o řešení, ale o vyprovokování oponenta.

Marně si kladu otázku, proč tak jednoduchých a logicky jasných kroků není téměř nikdo schopen. A to jsme teprve u pokecu, nikoliv u řešení samého. Pakliže nefunguje ani toto, NEDÁ se ani začátek jakéhokoliv správného řešení očekávat. Otázka je, zda to někomu vadí. Třeba ne.

Další otázka je, proč se toto s železou pravidelností opakuje u každé netové diskuze. Vypadá takto celá česká společnost? Nebo ti rozumní jen neztrácejí čas neplodnými diskuzemi na netu? To by mne doopravdy zajímalo.
Registrovaný uživatel
Pravda není černobílá. Pokud jsem zaslepenec a jde mi jen o prodání vlastního zabetonovaného názoru (jedno, že zkresleného), nemusím shánět fakta. Ale nemohu smyslupně přispět do diskuze.

Pokud mi jde o skutečný stav věcí, musím vždy zkoumat skutečnost z více hledisek a názor si tvořit až když slyším o problému z více stran. Dobrým příkladem je tato dvojice rozhovorů ke stejnému problému (Švédsko). Po shlédnutí jen jednoho, budu mít pohled nevyvážený a zkreslený. Teprve oba dva v kontextu (a samozřejmě nejlépe dalších X k tomu) my dají plastický obrázek, který se může blížit pravdě. Pak bych teprve měl k problému mluvit. (A úplně stejně je to s Islámem a 1000 dalších věcí.)

https://video.aktualne.cz/dvtv/svedsko-prestava-zvladat-migraci-narusta-kriminalita-i-strac/r~0ab6755ad5de11e681020025900fea04/

https://video.aktualne.cz/dvtv/svedove-migraci-zvladaji-a-chteji-pomahat-nejvice-rasisticka/r~3b5b59e8d8de11e6875c0025900fea04/
Registrovaný uživatel
Osobní zkušenost:
Tady (ve Švajcu) problémy s uprchlíky či cizinci obecně skoro nejsou. Žiju ve čtvrti, kde je největší turecká menšina ve státě a kde žije pohromadě 160 národností! Relativně v míru a harmonii. Se stejnou mírou zločinnosti, jako jiné čtvrti. Po setmění téměř nexistují opilci, pořvávání, bordel,... klid a ticho (mírně horší je to Pá - So v létě - ale pořád klidnější než v některých českých městech.
Přitom do země putuje nejvyšší přistěhovalecká kvóta na světě - až 80 tisíc cizinců ročně. My jsme z ČR zvyklí, že má 10,5 mil obyv. pořád a furt. Švýcarsko mělo v roce 2000 - 7,2 mil. obyv. a dnes už má 8,5 mil.! A protože porodnost domácích je nízká jako všude v okolí, znamená to, že do země za pouhých 15 let přibylo nejméně 1,5 mil. cizinců! A další statisíce tu nežijí, jen pracují. Je to jako bychom v ČR měli za pouhých 15 let přírůstek 2 mil. cizinců! Většinou Balkán, Afrika, Turecko... Umíte si to představit v reálu?
A přesto to v zásadě funguje. Proč?
A) Země kontroluje svoje hranice.
B) Prověřuje osoby do té míry, do jaké je to možné.
C) Nedává sociální dávky - a pokud, jsou dluhem vůči státu, který by měl být v budoucnu obdarovaným splacen. (To platí i pro Švýcary!) Případný majetek závislého na soc. dávkách použije na jejich splacení.
D) Pokud někdo nedodrží místní zákony a pravidla chování, nejen je potrestán, ale může být odsunut. Každý cizinec si proto dává pozor i na pokuty za volantem - moc drobných přestupků může také zavinit odsun - nedodržuješ naše pravidla? Ok, ven!)
E) Cizinci a uprchlíci NEDOSTANOU (prakticky) občanství, teda ani PRÁVO hlasovat o místních věcech. Nemůže se tedy stát, že počet hlasujících cizinců přesáhne 50% a oni (my) přehlasují/jeme domácí občany o tom, jaká pravidla se V JEJICH zemi zavedou. Tak je téměř vyloučena např. islamizace - viz referendum o zákazu minaretů.
F) Švýcarského policajta (celníka ap.) neukecáte, nepodplatíte atd. - nebo jen v míře zcela výjimečné.
G) Platí staré rčení, že "V každém Švýcarovi je kus policajta". Není ostudou nahlásit problém v okolí - lidé tu "hlídají" sami sebe. Dehonestující výraz "bonzák" tu neznají. Nesebereš hovínko po psovi? Bum ho - do minuty Tě někdo nahlásí. (Ne vždycky, ale je to dost pravděpodobné).

Může něco takového fungovat v ČR - SR ?
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
Ad uprchlíci.
Opravdu nechápu, co je tak složitého na tom, logicky správně posoudit situaci:
Správné by bylo:
1) Zjistit fakta a skutečný stav věcí.
2) Tato fakta nezamlčovat, informovat objektivně.
3) Nepaušalizovat, ale ani nebagatelizovat.
4) Otevřeně říct, zda hledám nebo nehledám řešení.
5) Pokud hledám a nějaké navrhnu, vyslechnout i oponenty a brát jejich věcné námitky vážně.
6) Nikdy a nikoho osobně nenapadat.
7) Pokud napadám a útočím (nota bene neslušně), přiznat, že mi nejde o řešení, ale o vyprovokování oponenta.

...


Není to složité, chtěl bych, ale asi neumím. První dva body snad zvládám (to si ale bohužel myslí každý). Ten třetí míň, trochu bagatelizuji, asi proto, že debatuji s těmi, co problém dramatizují. Proč diskutuji ani nevím, třeba proto že mi vadí demagogové a snažím se zjistit, proč tak činí a smýšlí. Nenapadat a být slušný jsem se vždy snažil, jde mi to ale čím dál míň, někdy je to těžké, zvlášť když jsem sám napadán.

Co se týče diskusí na netu, tak pevně věřím a doufám, že to není obraz společnsti a že ti rozumní opravdu tráví čas jinak ;)
Registrovaný uživatel
Co se toho Švýcarska týče, je neuvěřitelný, jak skoro sousední země může být tak jiná. Samozřejmě že by to tady nemohlo fungovat, bod od bodu je tady opačně ;)
Moderátor
Jeřábku- můj táta stále čeká na tvoji adresu! Nebo jsi jen připosraný sprosťák, který je silný jen pokud je za klávesnicí? To, co jsi o mém tátovi a mně napsal, si tady budem pamatovat opravdu dlouho. Tak co ty frajere- máš koule se mu ozvat?
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Rád bych získal další. Neb chceš li mír, připravuj se na válku. Také znám pana doktora, je to Syřan a dělá přednostu v nemocnici, ale ty mladé nic nedělající mladé muže to je něco jiného. Víte, každý kdo zde je a je absolventem jen poddůstojnické školy nemůže poslouchat Ty Vaše bláboly. Nelze bojovat na vlastním území, boj je nutno přesunout na území nepřítele. Možná Vy dva nemáte vnoučata, já ano.
Mimochodem stát si vzpomněl na státní rezervy a je nutno posílit armádu. Tak tedy to není jen Brett a Altmann.


nojo, zelené vygumované mozky... naštěstí jich je stále méně a méně... i když jejich možnosti jsou pořád větší, takže to nemůže skončit dobře.
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Filozof napsal
Osobní zkušenost:
Tady (ve Švajcu) problémy s uprchlíky či cizinci obecně skoro nejsou. Žiju ve čtvrti, kde je největší turecká menšina ve státě a kde žije pohromadě 160 národností! Relativně v míru a harmonii. Se stejnou mírou zločinnosti, jako jiné čtvrti. Po setmění téměř nexistují opilci, pořvávání, bordel,... klid a ticho (mírně horší je to Pá - So v létě - ale pořád klidnější než v některých českých městech.
Přitom do země putuje nejvyšší přistěhovalecká kvóta na světě - až 80 tisíc cizinců ročně. My jsme z ČR zvyklí, že má 10,5 mil obyv. pořád a furt. Švýcarsko mělo v roce 2000 - 7,2 mil. obyv. a dnes už má 8,5 mil.! A protože porodnost domácích je nízká jako všude v okolí, znamená to, že do země za pouhých 15 let přibylo nejméně 1,5 mil. cizinců! A další statisíce tu nežijí, jen pracují. Je to jako bychom v ČR měli za pouhých 15 let přírůstek 2 mil. cizinců! Většinou Balkán, Afrika, Turecko... Umíte si to představit v reálu?
A přesto to v zásadě funguje. Proč?
A) Země kontroluje svoje hranice.
B) Prověřuje osoby do té míry, do jaké je to možné.
C) Nedává sociální dávky - a pokud, jsou dluhem vůči státu, který by měl být v budoucnu obdarovaným splacen. (To platí i pro Švýcary!) Případný majetek závislého na soc. dávkách použije na jejich splacení.
D) Pokud někdo nedodrží místní zákony a pravidla chování, nejen je potrestán, ale může být odsunut. Každý cizinec si proto dává pozor i na pokuty za volantem - moc drobných přestupků může také zavinit odsun - nedodržuješ naše pravidla? Ok, ven!)
E) Cizinci a uprchlíci NEDOSTANOU (prakticky) občanství, teda ani PRÁVO hlasovat o místních věcech. Nemůže se tedy stát, že počet hlasujících cizinců přesáhne 50% a oni (my) přehlasují/jeme domácí občany o tom, jaká pravidla se V JEJICH zemi zavedou. Tak je téměř vyloučena např. islamizace - viz referendum o zákazu minaretů.
F) Švýcarského policajta (celníka ap.) neukecáte, nepodplatíte atd. - nebo jen v míře zcela výjimečné.
G) Platí staré rčení, že "V každém Švýcarovi je kus policajta". Není ostudou nahlásit problém v okolí - lidé tu "hlídají" sami sebe. Dehonestující výraz "bonzák" tu neznají. Nesebereš hovínko po psovi? Bum ho - do minuty Tě někdo nahlásí. (Ne vždycky, ale je to dost pravděpodobné).

Může něco takového fungovat v ČR - SR ?


hezky, připomíná mi to vancouver. otázkou není až tak co bude (zda to může fungovat) v čr, sr, ale zda to může fungovat ve větším měřítku, které evidentně nutně nastává. každopádně precedent máme... tak by bylo fajn to třeba zkusit.


Jak o tom přemýšlim, tak nějak nevím... ono taky všeho s mírou... představa že by se spářila tahle předisciplinovanost s naší českou priposraností mě docela děsí :shock: Za mě teda určitá míra anarchie taky neni na škodu ;)
Registrovaný uživatel
já jsem vlastně taky trochu anarchista, tak mi to nevadí :D
co mi vadí je tohle - http://ekonomika.idnes.cz/cesko-jpmorgan-rating-rozvojove-trhy-d8u-/ekonomika.aspx?c=A170223_115255_ekonomika_rts - skutečný problém pro čr, ne nějací domnělí utečenci a muslimové...
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
... představa že by se spářila tahle předisciplinovanost s naší českou priposraností mě docela děsí :shock:

Mňa zasa desí ten prehnane materialistický filozofov pohľad na svet. Tá totálna absencia identity a idealizmu je pre mňa neprijateľná.
Ale nerád by som tým rozprúdil nejaké negatívne reakcie a hádky. Je to jen môj názor a ak má niekto iný, tak mi nezostáva nič jen ho rešpektovať.
Registrovaný uživatel
koukám, že tady mizí příspěvky. rudá cenzura řádí? :D
btw, myslím si, že jsme mohli být dál nebýt takových idealistů jako byl platón a jeho následovníci, kteří toho ve spojení s křesťanstvím hooooodně dodrbali :(
Moderátor
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/430217-kdyz-zjistime-kde-jsou-zabijeme-je-britove-v-tichosti-likviduji-sve-dzihadisty-v-syrii.html

pro naše pacifisty a anarchisty :shock:
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 23. 2. 2017, 20:09. »
Registrovaný uživatel
pred nedavnom prebehla v mediach sprava,
ze neziskovka hate-free bola odstrihnuta od statnych penez.

jerabek a jemu podobni sa odvtedy bezprizorne potuluju kade-tade.
v hate-free slovniku to znamena,
trolling against the hate.

ako tu uz bolo povedane,
najlepsie je na tieto pijavice nereagovat.
_______________
Registrovaný uživatel
a zase ta neobjektivní prozváčská propaganda!
http://zpravy.idnes.cz/serial-ktery-ma-odradit-migranty-d4j-/zahranicni.aspx?c=A170224_062630_zahranicni_pas
Registrovaný uživatel
Hmm, taky docela zoufalost, stejně jako třeba ty nekonečné protirasistické reklamy od nějaké fotbalové federace (převlíkání triček).
Registrovaný uživatel
Ku kontajnerom prídu bezdomovci a jeden z nich hovorí:
Som zvedavý, aký tovar sme dnes dostali.

Bosorky to mali ťažšie ako migranti.
Ich na hranici upaľovali.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1