Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
ferovyobchodnik napsal
Filozof napsal
Osobní zkušenost:
Tady ....... pravděpodobné).

Může něco takového fungovat v ČR - SR ?


hezky, připomíná mi to vancouver. otázkou není až tak co bude (zda to může fungovat) v čr, sr, ale zda to může fungovat ve větším měřítku, které evidentně nutně nastává. každopádně precedent máme... tak by bylo fajn to třeba zkusit.


Jak o tom přemýšlim, tak nějak nevím... ono taky všeho s mírou... představa že by se spářila tahle předisciplinovanost s naší českou priposraností mě docela děsí :shock: Za mě teda určitá míra anarchie taky neni na škodu ;)


1) V reálu to tu žádná předisciplinovanost není. Taky jsem z toho měl strach, ale žije se tu - v porovnání s Českem v tomhle směru - zcela normálně.
2) Jistě - každý má jinou náturu a je-li anarchistická, asi je lepší volit jinou zemi. Můj úplně první spolupracovník z téhle zemi - Earl z Jamajky - si tu připadal svázaný, protože nemohl jezdit 150 km/h po městě, neukecal policajta, chtělo se po něm, aby do práce chodil a ještě včas a netolerují se tu opilí lodivodové...
čili jde o míru "regulovanosti". Smysl pro povinnost, slušnost a respekt k ostatním, jejich práci a vlastním slibům a všeobecný ohled na druhé je tu jistě na vyšší úrovni než u nás. O tom bych mohl dlouze vyprávět z desítek příhod běžného života. V reálu to znamená, že běžný slušný člověk, který neměl ve zvyku svým životním stylem obtěžovat druhé, tu omezení necítí. (Až na to sprchování).
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Mňa zasa desí ten prehnane materialistický filozofov pohľad na svet. Tá totálna absencia identity a idealizmu je pre mňa neprijateľná.

? Mohu se zdvořile otázat, z čeho soudíš něco podobného o mých názorech? Docela se vyhýbám tomu zde prezentovat názory. Dodávám téměř výhradně suchá fakta a popisy situace tu i onde.
Navíc dosud jsem byl všeobecně hodnocen naopak jako velmi idealistický... (Lidmi, kteří mne samozřejmě znají...)
Registrovaný uživatel
Nie som psychológ, ale podľa môjho názoru aj z toho, akým spôsobom niekto podáva informácie a fakty sa dá vycítiť jeho postoj a jeho názory na veci o ktorých píše (o ktorých informuje).
Čo sa týka toho, že Tvoji blízky majú iný názor ako je ten môj, tak problém bude možno v tom, čo si ja a oni predstavujeme pod pojmami ako materializmus, idealizmus a identita. Alebo tieto pojmy inak vnímame.
Registrovaný uživatel
Obama chcel vedieť, ako to bude vypadať v budúcom storočí, tak sa dal zmraziť. Roku 2150 ho rozmrazili, on sa prechádza po Washingtone a vyvaluje oči, samé novoty, nič nepozná. Potom mu čosi príde na um, tak zastaví jedného človeka:
"Bola už tretia svetová vojna?"
"Bola, ale..." čuduje se ten.
"A kto ju vyhral, my, či Rusi?"
"No jasne že my."
"To je dobre," vraví Obama, "a Coca-Cola sa ešte vyrába?"
"Áno."
"A koľko stojí?"
"Tri ruble ..."
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Nie som psychológ, ale podľa môjho názoru aj z toho, akým spôsobom niekto podáva informácie a fakty sa dá vycítiť jeho postoj a jeho názory na veci o ktorých píše (o ktorých informuje).
Čo sa týka toho, že Tvoji blízky majú iný názor ako je ten môj, tak problém bude možno v tom, čo si ja a oni predstavujeme pod pojmami ako materializmus, idealizmus a identita. Alebo tieto pojmy inak vnímame.

Jinými slovy jde jen o plácnutí do vody:
"Máš modrý názor, ale odmítám vysvětlit co tím myslím."
Ztráta času a písmenek.
Registrovaný uživatel
Doktor na stáži navštívil miesto nazývané honosne - mentálny inštitút a pýta sa jedného pacienta:
Ako ste sa sem dostali? Aká je povaha vašej choroby?
No, začalo to tým, že som sa oženil. To som nikdy nemal robiť.
Vzal som si totiž jednu vdovu, čo mala dospelú dcéru, ktorá sa teda stala mojou nevlastnou dcérou.
Keď prišiel na návštevu môj otec, tak sa do nej zamiloval a potom sa s ňou oženil, takže moja nevlastná dcéra teraz bola mojou nevlastnou matkou. Potom sa mojej žene narodil syn, ktorý bol samozrejme tiež otcov švagor, pretože to bol brat jeho manželky.
No, ako som vám hovoril, moja nevlastná dcéra bola tiež moja nevlastná matka, takže jej malý brat bol teraz i mojím strýkom. No a z toho tiež vyplýva, že moja žena, ktorá je matkou mojej nevlastnej matky, je tiež mojou babičkou a ja som jej vnuk. Ale to nie je všetko.
Pretože mám za ženu nevlastnú babičku, nie som len jej manžel a vnuk, ale som tiež svoj dedko. Teraz už chápete, prečo som tu?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
Jinými slovy jde jen o plácnutí do vody:
"Máš modrý názor, ale odmítám vysvětlit co tím myslím."
Ztráta času a písmenek.

Tento Tvoj príspevok len "potvrdzuje" to, čo si napísal vyššie :? :
Docela se vyhýbám tomu zde prezentovat názory.
Ja som len reagoval na toto:
? Mohu se zdvořile otázat, z čeho soudíš něco podobného o mých názorech?
Myslím, že som tiež zdvorilo odpovedal.

Ty si zareagoval tak ako si zareagoval, napísal si názor, aký si napísal a ja ti ho neberiem - máš naň právo.
Registrovaný uživatel
želvoun se dlouho neukázal, asi pooperační hojení :)

http://zpravy.idnes.cz/thajsko-zelva-mince-04o-/zahranicni.aspx?c=A170307_064920_zahranicni_fka
Registrovaný uživatel
Bol tu-štvrtého.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Přijde farář k doktorovi na kontrolu. Ten ho pošle na odběr krve.
Ale stalo se, že slečna u odběru prohodí zkumavky a zamění jí s mladou paní.
Když pak farář se vrátí k doktorovi tak doktor povídá:
Tož pane faráři, už tady máme výsledky, tak si představte, že jste "v jiném stavu".
Farář nato: "já toho kostelníka zabiju"! :D :P :roll: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Po dlhých rokoch mlčania ... dnes 0 19´50 na TA3 ... Čo nám Vlado povypráva ...
:roll: :evil: Neublížil som, neublížil som žiadnemu z Vás ... :roll: :evil:
Registrovaný uživatel
Myslím Vlado dobre utrel Bélu... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Manželka sa vráti z práce, muž je už doma.
Žena už v predsieni zacíti príjemnú korenistú vôňu a hovorí nadšene manželovi: "Mmmhm, ešte nikdy si mi nenavaril!"
Muž z kuchyne odpovedá: "A už ti ani nenavarím, rozbil som ti dózy s korením!"
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Mince to není, ale hodí se ke zdejším vtipům.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Cez vojnu k tankistom narukoval aj pán Novák.
Dlho si lámal hlavu, ako dostať dovolenku, nemohol na nič prísť. Keď tu mu raz veliteľ vraví:
"Tak to by ste musel urobiť niečo výnimočné. Napríklad ukoristiť nepriateľský tank."
Ďalší deň z rána sú kasárne hore nohami. Na nádvorie vchádza nepriateľský tank a z neho vylieza Novák. Kým všetci neveriacky krútia hlavami nad tým, ako to dokázal. Keď sa vrátil z dovolenky, urobil to celé znova. Veliteľ mu vypisuje ďalšiu dovolenku a pýta sa:
"Dostanete aj mesiac, ale povedzte mi, ako to robíte?"
"To je jednoduché," usmeje sa hrdina Novák, "prídem na frontovú líniu a zavolám na nepriateľské jednotky - mládenci, poďte si meniť tanky, bude dovolenka!"
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Urcite tady nekdo sem tam nejakou minci prodate. Pisete si to do dani? Teda kdo je osvc. Ja se ptam protoze mam zivnost na fotografii a ty se bude tykat eet az v 2018 ale mam tam k tomu i nakup prodej a taky jsem si to danil kdyz jsem neco koupil nekde navic a pak to prodal a tet nevim jak je to s tim EET jestli to pod to taky spada.
Registrovaný uživatel
Nákup a prodej čehokoliv tedy i mincí spadá pod EET od 1. 3. 2017.
Když ale budete prodávat výhradně na dobírku A-složenkou na účet nebo platba předem na účet, jako to funguje třeba na Aukru, tak EET mít nemusíte. :roll: :evil: :evil:
Nesmíte ale prodat nic za hotové, ani starý katalog za 1,. Kč! :roll: :roll:
Otravnykomar napsal
Urcite tady nekdo sem tam nejakou minci prodate. Pisete si to do dani? Teda kdo je osvc. Ja se ptam protoze mam zivnost na fotografii a ty se bude tykat eet az v 2018 ale mam tam k tomu i nakup prodej a taky jsem si to danil kdyz jsem neco koupil nekde navic a pak to prodal a tet nevim jak je to s tim EET jestli to pod to taky spada.
« Poslední úpravu provedl(a) Garfield52 v 10. 3. 2017, 8:50. »
Moderátor
Jelikož letos konečně bude troška volna, navrhuju setkání sběratelů do Východních Čech. Loni se nám to nějak nepovedlo, protože se nenašla osoba, která by se obětovala.

Předchozí dva ročníky perfektně zajistil Sigur a Lupola. Za což jim velké díky. Jelikož to bylo suprový :P

U nás toho sice není moc k vidění, ale jako kulturu navrhuju :
Pátek příjezd podle domluvy a případný volný večer s pokecem. Drobná kultůra.

Sobota dopoledne
Pardubice: Čermákova sbírka
Pardubice: Zámek - Pernštejnové
Pardubice : náměstí a obídek
(v případě zájmu se můžeme přemístit do Hradce Králové. Je to asi 20 minut)

Odpoledne
Keltské oppidum u Nasavrk
Možná nějaký zámek, nebo hrad (uvidíme podle zájmu)
Pokud bude velkej hic, tak spíš koupačka v zatopených lomech.
Úžasná by byla procházka po nich, ale to je tak 5-6 hodin pěší chůze. Což pochopitelně nepřipadá v úvahu. :lol:

Večer
Pivečko v salónku a nějaké ty numismatické kecy. V případě malého počtu lidí bude nějaká ta grilovačka u nás na zahradě.


U nás toho je spousta k vidění, ale vzdálenosti jsou větší, takže přesun autem je nutností.

Možná by se dal realizovat výlet do Ronova (tam dostal Matyáš na prdel od Jiříka) a na zámek Žleby. Zřícenina hradu Lichnice.

Ve Skutči můžu zajistit prohlídku muzea. Je zaměřené na kamenolomy a výrobu obuvi. Například boty se zde dělali ještě, když Baťa byl jednoduchou buňkou. K vidění například největší bota na světě (tedy skutečně vyrobená, jako bota a nikoliv, jako shluk kůže pro zlomení rekordů v Pelhřimově).

Neděle léčba, případně nějaký malý vejlet po okolí.
Možné jsou městské hradby v Poličce (a úžasný domový dveře, který se už dneska nevidí. Tedy pokud už nejsou vyměněný za plasťáky. Byl sem tam před pěti lety a bylo to super. :'( ) a výlet na hrad Svojanov.

Jako další možnost je výlet do skanzenu Veselý Kopec, což jsou lidové stavby z Vysočiny. Pro děti je možné navštívit i pravé Peklo na Vysočně. Většina mých tet tam jsou čarodějníce, a bratránci čerti. Takže dětem by se to mohlo líbit. Prostě rodinu si člověk nevybere. ;)

Berte to jako takový návrh. Na začátku léta se můžem domluvit, jestli se Vám chce.

Bohužel nemám takové zázemí, abychom to celé zrealizovali u nás na zahradě, ale v případě malého množství dáme do kupy místo hospody spíš nějakou grilovačku.

Berte to v patrnost. Na podrobnostech se začneme domlouvat na začátku léta (tedy pokud bude zájem).
Registrovaný uživatel
:D Pavle super nápad, keďže nám tento rok nevyjde Kutná Hora (svadba naj kamoša), tak už sa s lupolou tešíme do východných Čiech...

Počuj, a keď už budeme v tých končinách, čo tak navštíviť "najslávnejšiu" východočeskú mincovňu Vysoké Mýto? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Proč se nejlepší kámoš nežení v KH? Mohl bys pak spojit příjemné s užitečným ;)
Registrovaný uživatel
Jeden víkendoví. ;)

Sťažuje sa manžel na výlete.
"Tí ľudia sú strašní. Za ten týždeň sa nenašiel nikto, kto by upratal tie plechovky, ktoré sme tu minulý týždeň zahodili."
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
PavelGregor
Když píšeš o setkání v Pcích a VČ Muzeu - neznáš se náhodou s Vorlem? Neodepsal mi a já bych chtěl vidět ten poklad, co se našel u nás ve vesnici (poklad století - asi to všichni znáte), ale jaksi v dobu vystavní pokladu jsem se nemohl dostavit pro nepřítomnost v ČR.
Registrovaný uživatel
Obávám se, že prof. Vorel "obyčejným" smrtelníkům neodpovídá. Před dvěma lety jsem mu psal ohledně jedné numis. záležitosti a také neodepsal ...

Pokud se jedná o ten poklad, co byl vystavován loni v září, tak k němu vyšla publikace, kde jsou fotky mnoha desítek mincí z depotu.
Registrovaný uživatel
Já nejsem "obyčejný" smrtelník. Já jsem nejslavnější Numis-kocour. :P :twisted: :twisted: :twisted:
kacuro napsal
Obávám se, že prof. Vorel "obyčejným" smrtelníkům neodpovídá. Před dvěma lety jsem mu psal ohledně jedné numis. záležitosti a také neodepsal ...

Pokud se jedná o ten poklad, co byl vystavován loni v září, tak k němu vyšla publikace, kde jsou fotky mnoha desítek mincí z depotu.
Registrovaný uživatel
Tohoto si zvolte za premiéra.
https://www.youtube.com/watch?v=I7mXnBJnJd8

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1