Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrú vládu podľa tohto názoru prestavujú len indiáni Amazonského pralesa...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Pro pochopení:
Stát je zadlužen a pár politických lumpů a bankéřu na tom vydělávají. Potom přišel Babiš, rozpočet byl vyrovnaný a oni nemají z čeho krást, nic moc se netiskne. To je ve zkratce bankovní či ekonomická lumpárna. No, nikdo moc nereagoval, škoda. Pěkně jste to popsal a vysvětlil.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Dobrú vládu podľa tohto názoru prestavujú len indiáni Amazonského pralesa...


Tovy napsal
ta poucka sice vyapda jednoduse, ale funguje. Jen shahy neco zmenit jsou skoro vzdy nakonec problem a jdou proti prirozenemu vyvoji.
A ona ta makroekonomie je slozita jen kvuli regulacim. V jadru funguje jak rekl B. Willis v jednom filmu "Beres lizatka jednomu decku, aby jsi vzal jeste vice lizatek druheu decku" :) A hruzu pred deflaci take nechapu. Ale je spousata dobrych ekonomu, co rikaji, ze nevadi. Bohuzel ti se asi do CNB nedostanou :)

Jak pises uroky z vkladu zlata - z ceho by se platily? Pokud mas konstatni mnozstvi penez, je z toho defacto letadlo nebo mena, ktera se odprostuje od v tomto pripade zlateho standardu. Navic si predstav, ze by si lide zacali zlato nekam ukladat. To zlato by najednou v obehu prakticky nebylo. Jak by se to vyresilo? Objevila by se nejaka jina mena zavisla na necem jinem a zacala by se pouzivat misto nej. A verim, ze by ji lide zacali pouzivat velmi rychle a zlato by najednou padlo na desetinu ceny.

vlad_dracul1989: spatne vlady to tak delaji, ze tisknou dalsi a dalsi penize. Defacto nadhodnocuji cenu sceho statu. Dobre vlady tisknou jen tolik, kolik je prirustek bohatstvi statu a to je pak v poradku (to jsou defacto ty vznikle uroky, jak jsem psal o par radek vyse, ze u zlata se "vytvorit" nedaji). Ale vyhoda je, ze i kdyz to podelaji, tak proste krachnou a je to. Prijde umela deflace, preceni se vsechno a jede se znovu. Ale to u zlata nejde.


Asi jo, mně by se líbilo, kdyby banky ty moje peníze prostě měly a bylo zaručené, že si je kdykoliv můžu vybrat. Ale to by je redukovalo na pouhé úschovny, jako to bylo někdy na začátku, když se cennosti nosily do chrámů.

Princip půjčování těch asi 90% peněz, které tam při pouhém uschovávání leží ladem, a jak píše Tovy, v případě udržování zlatého standardu chybí v oběhu, je asi nutný, ale holt pak ty lidi nesmí přijít vybrat si peníze naráz :mrgreen:

To, co se ale děje dneska, že komerční banky samy vyhlašují, že už na poskytování půjček klientské vklady nepotřebují, protože na to peníze dostanou levněji od centrální banky, už je ale na mě opravdu moc. Quantitative easing, dluhová spirála, válečné hospodářství v době míru.. :shock:
Registrovaný uživatel
"To, co se ale děje dneska, že komerční banky samy vyhlašují, že už na poskytování půjček klientské vklady nepotřebují, protože na to peníze dostanou levněji od centrální banky, už je ale na mě opravdu moc. "
ovšem to se asi neděje u nás, že?
btw, teď mi povídal známý, že mu banka odmítla jednání o novém firemním úvěru, protože nemá na to dost kapitálu (ta banka), že už tak fungují několik měsíců a ať se zkusí zeptat najaře :DD
Registrovaný uživatel
a peněz je v ekonomice hodně, ale také proto, že lidi své úspory nechtějí investovat (ještě tak koupit nemovitost a zvedat jejich ceny, achjo). i mě se onehdá na chalupě ptal jeden doktůrek, zda bych si nevzal jeho peníze, že by si představoval úrok tak 5% :D ze srandy jsem řekl, že klidně, ale že si měnové riziko ponese sám... najednou ztratil zájem :D
Registrovaný uživatel
Brett napsal
ferovyobchodnik napsal
já nejsu pohan, já su satanista :twisted:

Ancikrist !!! ;)

stani napsal
ferko... :P
-s-

fero-vy-obchodnik ;)


ale bacha na předsudky, prý to školství na slovensku není moc kvalitní https://www.lidovky.cz/lide-maji-predsudky-vuci-ateistum-drk-/zpravy-domov.aspx?c=A171028_151812_ln_veda_ele
Registrovaný uživatel
K tem bankam: To, ze banka tiskne penize, je problem statu. Ale i zde je to docela dobre globalne regulovane - kdyz tiskne moc a ostatni staty si mysli, ze to prehani a neni to adekvatno k jejich hospodarskemu vysledku, tak kurz dane meny jde dolu, investori a bankovni svet v ni neveri.

Bohuzel problem je politika, ktera to dost ohyba a coz si uvedomuji (viz problem Recka a podobnych statu, dluho v USA atd.)
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
vlad_dracul1989: spatne vlady to tak delaji, ze tisknou dalsi a dalsi penize. Defacto nadhodnocuji cenu sceho statu. Dobre vlady tisknou jen tolik, kolik je prirustek bohatstvi statu a to je pak v poradku (to jsou defacto ty vznikle uroky, jak jsem psal o par radek vyse, ze u zlata se "vytvorit" nedaji). Ale vyhoda je, ze i kdyz to podelaji, tak proste krachnou a je to. Prijde umela deflace, preceni se vsechno a jede se znovu. Ale to u zlata nejde.


jeden musí přemýšlet, co se stane se světem, až budou USA neschopné pustit tiskárny, krachnou, a bude to. Ano. Přesně. V pr...

http://www.usdebtclock.org

už na první pohled očima obyčejného účetního, mě se nezdá, že je to v pořádku když dluh je 20,5 bilionů a příjmy jsou 3,3.
a přece tolik slovutných ekonomů tvrdí, že je to v pořádku a lidi co syslí slitky a mince jsou konspirační blázni.

takže mít raději víru?
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Politika:
Nezamestnaný telefonuje do kancelárie NR SR: Dobrý deň, som niekoľko rokov nezamestnaný a počul som, že sa uvoľnilo miesto poslanca.
Mal by som o to miesto záujem.
A vy ste j**nutý? A to je podmienka?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989: v poradku to neni a kvuli tomu je dobre mit penize v necem "hmotnem", klidne ve zlate. A to obecne v kazde krizi (a ty urcite budou). Ale je to neco jineho nez pouzivat zlato k beznemu obchodu.

Ono je zcela mozne, ze zrovna USA by to vyresily nejakou menovou reformou - trochu schudnou obyvatele, investori prijdou o penize, dolar se propadne nekde k 15 Kc jak tomu bylo pred 10 lety, trochu to potrapi svetovou ekonomiku, ale az tak moc se nic nestane. Samozrejme muze to mit i fatalni nasledky, ale spise to bude vypadat jak ten prvni pripad - neco jako Recko, ale s lepsim koncem, protoze US ekonomika porad jede. Ale bat bychom se toho meli. Zrovna nedavno mi kamarad povidal, jak byl na konferenci, kde mel proslov nejaky president jedne z nejvetsich US bank a oni si to vubec nepripousti, ze by to mohl byt problem, protoze prece jsou to US! Rikal, ze jen kulil oci.
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
ale bacha na předsudky, prý to školství na slovensku není moc kvalitní https://www.lidovky.cz/lide-maji-predsudky-vuci-ateistum-drk-/zpravy-domov.aspx?c=A171028_151812_ln_veda_ele

Len na vysvetlenie. Mám vo svojom okolí medzi známymi, susedmi, kamarátmi ... pomerne dosť ateistov. Tak isto mám svoje kritéria (asi ako každý z nás) na základe, ktorých ľudí hodnotím. V tej vyššie uvedenej skupine ľudí je ich veľa, ktorým nemám problém dať "nálepku slušný človek". Podobne poznám dosť veriacich, ktorým nemám problém dať "nálepku hovädo". Stačí to takto?
Moderátor
Brett já se Vám pod toto podepisuji!
Registrovaný uživatel
nejraději mám když slyším nebo čtu, že všechny peníze jsou přece o důvěře, takže zlaťák a stříbrňák není vlastně nijak lepší než papírky co mají pouze údajnou cenu, na čestné slovo vlády, protože přece i lidi věří zlatu jen proto, že věří že má vysokou cenu...

...a má pak cenu takovému inteligentovi vysvětlovat, že vzácné kovy mají objektivně vždycky vysokou cenu, protože jsou objektivně vzácné vždycky?

to je na palicu.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Peniaze ,alebo zámenné veci od prvotnopospolnej spoločnosti museli mať svoju cenu , je pravda posledných cca.50 rokov to speje z určitých dôvodov niekam , ale za padesiať - sto rokov sa to utrasie , pokiaľ budeme ešte existovať ??? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.lidovky.cz/recenze-ja-kajinek-mytus-o-lidovem-hrdinovi-je-daleko-za-hranou-moralky-134-/kultura.aspx?c=A171115_121857_ln_kultura_jto

samí lidi, co nechápou, proč lidem nevadí Babišovo hnízdo nebo podporu Okamůrům: dokážou pochopit, že lidi prostě nevěří státu, justici, policii, nemají k nim žádný respekt, a otevřeně schvalují páchání trestné činnosti?

já to vidím, ale zdá se, že si menšina dělá velké iluze, a myslí si, že tohle není realita :) :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
tak nevím zda to patří do hudby nebo politiky, ale když už se tady vkládají vtípky, tak si jeden také dovolím... hlavně ten konec (2min) je hustý ... https://www.youtube.com/watch?v=hQcYPYj6PRU&feature=player_embedded
Moderátor
jojo, dokáže vyděsit.
Registrovaný uživatel
tak ať máme ty světové velmoci vyrovnané... myslím, že hodně lidi by se mohlo inspirovat ;) https://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work#t-688536

to důležité je až cca v půlce, ale první část pobaví
« Poslední úpravu provedl(a) ferovyobchodnik v 18. 11. 2017, 21:11. »
Moderátor
Je zajímavé, jak někdo, kdo se pokouší přesvědčit ostatní, že není cizinec, rozumí ruštině tak dobře, i když je moc mladý na to, aby se ji učil ve škole .)
Co na to říct? Bohužel, nacionalismus a kult osobnosti. My tedy nemáme v případě toho druhého až tak moc co kritizovat (Masaryk, Gottwald, Havel). Těžko říct jak tohle působí na aspoň trochu vzdělané lidi, Rusové v Rusku, s kterými jsem se bavil, mi až na pár vyjímek (ale idioti jsou všude) přišli normální a více méně pragmatičtí. Ale jedno vím jistě, čím víc se v EU budeme chovat pokrytecky a tvářit se, že Rusko je největší zlo na světě, zatímco Saúdská Arábie se svou starověkou teokracií jsou naši spojenci, tím horší to bude.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 18. 11. 2017, 23:41. »
Moderátor
Asi to tu už bylo, ale nedá mi to :)
https://www.youtube.com/watch?v=8vaUMnnRGxs
Registrovaný uživatel
Hlavně kdo se může Rusům divit? Historicky, pořád jim tam někdo leze. Mongolové, Turci, Poláci, Švédi, Francouzi, Němci. A Rusové jsou vinní tím, že je nakonec všechny zničili :D

A to co na ně zkusili Britové a Francouzi v Krymské válce, byla už kapitální sviňárna: to vážně museli bránit špinavé Osmany, kteří si Ruskou spravedlnost plně zasloužili?
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Poslední příspěvky jsou zajímavé a poučné, tedy v tom případě, že se dokážeme poučit. problém je v tom, že Češi dnes již nerozumí Slovákům a pochopitelně ruštinou opovrhují. Možná, že pokud bychom chtěli porozumět pochopili bychom. Děkuji Vám, že jste se nebáli napsat to co si myslíte MY ostatní bychom se to v klidu měli učit.
Registrovaný uživatel
tenzore, předpokládám, že to bylo na mě. pak by mě jen zajímalo, z čeho usuzuješ, že rozumím ruštině dobře a jak jsem mladý a co jsem se ne/učil ve škole... wow, domýšlivost lidí je úžasná

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1