Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Paul napsal
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ukrajina-digitalizace-archiv-ceskoslovensko-sovetsky-svaz-lipavsky-zacek-stanek.A190116_150410_domaci_ble

bomba, na tohle čekám dlouho. Téma gulagů mě zajímá a o Češích co odvlekli Sověti se neví skoro nic..


Nejčastěji Slováky, bohužel smutná a krůta poválečná doba. ...

Něco jsem také o tom četl a shledl nějaký dokument,svědkové pozůstalých.
Paule
Ale nemyslím si,že tohle jsou vhodná témata..
Nemá smysl, zde rozebírat krutosti, zvěrstva, pogromy. ...
Všestrannĕ lidé trpěli, každa země má více,či méně máslo na hlavě za krute hříchy. ...a to ještě dlouho po válce. ..
Registrovaný uživatel
Naopak, gulagy jsou tabuizované téma.. Knih maličko, pár dokumentů..Rozsah zvěrstev Sovětského Svazu je třeba odkrýt,,Tak jako u Němců.

Jeden pamětník z gulagu vzpomínal..
"Vždy jsme poznali, jakou zemi Sověti "osvobodili"...Začali z ní k nám proudit zatčení lidé."
Moderátor
Tak to rovnou můžeš začít například u Turku co dělali s Arménci...
Opravdu to nemá cenu ...V novodobé historii (začátek minulého století)toho bylo plno a já osobně nemám chuť se v tom vrtat...
Registrovaný uživatel
Já taky ne, jen jsem postnul zajímavej článek. :shock:
Registrovaný uživatel
Koukám že barbar by nejraději udělal takovou tu Klausovu "tlustou čáru" a zapomněl na všechny svinstva minulosti ;) No jo, ono je fakt blbý o tom mluvit, když ti vaši oblíbenci maji tolik másla na hlavě, co? ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Tridsať rokov demokracie a jej blahodárne účinky sa dajú posúdiť , je to jeden a pol generácie.

Skúsi niekto spočítať za tú dobu koľko ľudí stratilo domov , koľko bolo zavraždených , koľko spáchalo samovraždu , koľko musí žiť útulkoch a žiaľ čísla sa neznižujú ,ale zvyšujú .

Pokiaľ porovnám obdobie po vojne tam trend bol opačný ???

Neviem , neviem pokiaľ hodíme na váhu.


Kua a to som myslel , že v živote nepoložím podobnú otázku pre rodinné problémy zo súdruhmi ... :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
postnu jeden článek a hned nastupuje obhajoba SSSR, co blázníte..
Pokud barbare čteš o legionářích /teď mám na stole deník čs. legionáře Františka Krejčího..
tak legionáři by Vás nakopali do řiti..ty co obhajujete SSSR(a za Čechy, který se dali na stranu bolševika se hrozně styděli)..stejně jako kopali do řiti bolševika :) a strašně pěkně se to čte, jak jim Češi a Slováci dávali sodu.
Ani bych se nedivil, kdyby po "osvobození" cíleně lifrovali do gulagů i bejvalý legionáře..
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Jak jsou některá pojmenování ... příliš česká a odborná. Jsem například zjistil, že existuje jakýsi "maltovník". Fakt jsem netušil.

A von to kalfas! :D


Já zase nedávo narazil na novotvar kolcentrák. (call centrum)
Trefný celkem.
Registrovaný uživatel
grofik, evidentně ty Tvoje problémy se sudruhmi nebyly tak zásadní, když můžeš takhle srovnávat ;)
_______________
Moderátor
Paule
Proč, mě zase do něčeho tahaš. ..
Evidentně se zase nudiš :)

K těm legionařum to zdaleka nebylo tak jasné jak tvrdiš. .
Ano nepopírám, že to mnozí bohužel odnesli. ...
Ale ani naší legionáři nebyli takovi svatoušci a to celkem s němi sympatizuji, zakladately naší vlasti. ..
V Rusku někteří pěkně řádili, zejména 1 jezdecký pluk Jana jiskry s Brandýse...
Také mnoho našich legionařu zůstalo v Rusku a založili rodiny, mnoho sympatizovalo s bolševiky ještě,když se bojovali za Rusko , před tamni revolucí a zvratem. ..
Např. pozdějši Železnorudske povstání legionařu svědči o tehdejší
Sympatiiim ....
Pavle znovu, i když argumentují tak jen ,protože nikdy nebylo nic jednostraně jednoznačné a to neznamená, že zde něco, či někoho obhajují...V podstatě jde muj o tzv. rozšířeny obzor,kdy nehodnotím minulost...jelikož hodnotit minulost je velmi složité,ne li nemožné,zejména tu vzdálenou.....
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Tridsať rokov demokracie a jej blahodárne účinky sa dajú posúdiť , je to jeden a pol generácie.

Skúsi niekto spočítať za tú dobu koľko ľudí stratilo domov , koľko bolo zavraždených , koľko spáchalo samovraždu , koľko musí žiť útulkoch a žiaľ čísla sa neznižujú ,ale zvyšujú .

Pokiaľ porovnám obdobie po vojne tam trend bol opačný ???

Neviem , neviem pokiaľ hodíme na váhu.


Kua a to som myslel , že v živote nepoložím podobnú otázku pre rodinné problémy zo súdruhmi ... :roll:


to jsem rád, žes to napsal. ano, posoudit se to dá. máme se nejlépe v celé naši historii (a tím nemyslím jen materiálně, ekonomicky, ale i spokojenost života a možnosti). nevím kolik lidi ztratilo domov a proč, a nevím v čem je nějaká relevence (jako srovnat se statistikou kolika lidem domov vzali komunisti?). vraždy dlouhodobě klesají (statistika).
prosím odkaz na statistiku vývoje počtu sebevražd a případně k těm útulkům, to tak nesleduji. věřím v tvoji serióznost, určitě bys tady jen tak blbě nekecal...
Registrovaný uživatel
a tak promiň, přecenil jsem tě, kecal... https://www.czso.cz/csu/czso/sebevrazdy_zaj
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
grofik, evidentně ty Tvoje problémy se sudruhmi nebyly tak zásadní, když můžeš takhle srovnávat ;)


a ví někdo, zda mu už je aspoň 60-65let, že by se to dalo pochopit, když už ne omluvit...
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
grofik, evidentně ty Tvoje problémy se sudruhmi nebyly tak zásadní, když můžeš takhle srovnávat ;)


Neboj 50-60 roky boli zaujímavé , ja si pamätám ako chlapec len koniec padesiatich rokov a ťahalo sa to až do osemdesiatich rokov , tak začalo uvolňovanie ...

Život je jedno ťažké obdobie , preto môžem čo- to hodnotiť aj za socíku - aj ranného kapitalizmu . :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
neviem momentálne čomu veriť ??? :evil: :twisted: :roll:

Ako s odvolaním sa na oficiálne štatistické údaje konštatuje Karol Ondriaš v publikácii Socializmus verzus kapitalizmus a v článku na svojej internetovej stránke, počet trestných činov bol za socializmu nízky. V rokoch 1989 - 2004 bol počet trestných činov o 862 582 vyšší ako priemer za roky 1985 - 1989. Objasnenosť trestných činov prudko klesla na menej ako 50%. Počet vrážd na Slovensku po prevrate vzrástol dvojnásobne. Po roku 1989 bolo na Slovensku zavraždených o 784 našich spoluobčanov viac v porovnaní s priemerom za socializmu. V rokoch 1989 - 2004 bol počet násilných trestných činov o 72 290 vyšší ako v rokoch 1985 – 1989. Len počas rokov 1998 - 2003 bolo nájdených na ulici alebo na smetisku o 477 ľudí viac ako za rovnaké obdobie socializmu. Od roku 1989 sa stratilo o 1 750 ľudí viac, ako bol priemer za socializmu. Po roku 1989 začala prudko stúpať narkománia a s ňou spojená kriminalita. Na Slovensku sa ročne predajú drogy za 4 mld. Sk, čo je viac ako dvojnásobok rozpočtu Slovenskej akadémie vied. Po roku 1989 sa objavil na Slovensku fenomén nájomných vrážd a obchodovania s ľuďmi. Len v rokoch 1990 – 2004 bol zistený obchod zo 175 ľuďmi.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Jen k čs. legiím v Rusku. Na Sibiři lokomotiva vytápěla vagony s lidmi. Legionáři lokomotivy zabírali a ničili. Ve zkratce- lidé ve vagonech zmrzli a nebylo to jen pár lidí. Nešlo z vagonu vystoupit a jít se ohřát do města jak mi jeden chytrý hošík napsal. Ti lidé měli jediné teplo z kotle loko.
Víte já měl to štěstí, že ještě v letech 1970-77 s legionáři hovořil, viděl jsem i jejich doklady, oni měli jedinou možnost, odpojit loko aby neumrzli v tepluškách a nezajímat se o lidi. Jinak to byli fajn starší pánové.
Chci tím říci, že z téměř každého z nás se může stát bestie. Není to vrozená vlastnost. Teprve v současné době sklízíme "plody" kolonialismu v Africe.Asi bychom tuto problematiku měli řešit objektivněji,
Moderátor
jezevec napsal
grofik, evidentně ty Tvoje problémy se sudruhmi nebyly tak zásadní, když můžeš takhle srovnávat ;)

Jezevec, není hrdinství občas projevit hrdinský postoj jak to děláte Vy osobně, u Vás je to projev hulvátství, nic víc, nic méně :shock: .
Registrovaný uživatel
Vzpomínat na minulost je důležité. Ale ještě důležitější je starat se o současnost a budoucnost s využitím minulých zkušeností.
Když vznikl Sovětský svaz, bylo to vyhlášení války celému světu. Protože nebyl definován geograficky. Jenom ideologicky a počítalo se začleňováním dalších sovětských republik. Tenhle stát už neexistuje.
Ale nedávno byl vyhlášen další stát definovaný ideologicky - Islámský stát.
Moderátor
opal napsal
Vzpomínat na minulost je důležité. Ale ještě důležitější je starat se o současnost a budoucnost s využitím minulých zkušeností.
Když vznikl Sovětský svaz, bylo to vyhlášení války celému světu. Protože nebyl definován geograficky. Jenom ideologicky a počítalo se začleňováním dalších sovětských republik. Tenhle stát už neexistuje.
Ale nedávno byl vyhlášen další stát definovaný ideologicky - Islámský stát.


Rapallská smlouva (1922) - tedy mimo jiné

Prosím alespoň si to přečtěte
Registrovaný uživatel
grofik napsal
neviem momentálne čomu veriť ??? :evil: :twisted: :roll:


já myslím, že jasno máš a dál budeš psát nepravdy... tak proč tolik patosu?

btw u té kriminality je problém i v metodice. po 89tém vznikli nové druhy, které do té doby (jakoby) neexistovali - majetková, proti souk.vl. apod.
u vražd se např. začalo (tuším v novém tisíciletí) započítávat i vraždy plánované. i přesto za posledních 10-15 let jejich počet klesá. navíc vraždy jsou často v rámci rodiny, tak nevím nakolik na to má vliv demokracie a komunismus, ale to je jen moje osobní vsuvka.
a pochybuji, že komanči si do statistik připisovali své zabité občany - procesy, hranice, vojáci...
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
jezevec napsal
grofik, evidentně ty Tvoje problémy se sudruhmi nebyly tak zásadní, když můžeš takhle srovnávat ;)

Jezevec, není hrdinství občas projevit hrdinský postoj jak to děláte Vy osobně, u Vás je to projev hulvátství, nic víc, nic méně :shock: .


Altmanne, hrdinské pózy já narozdíl od Vás nedělám. Nehraju si na hrdinu, ale reaguju na příspěvek se kterým nesouhlasím a reaguju ve vší slušnosti! Pokud v tom vidíte projev hulvátství, pak se Vás to téma asi dotýká nějak osobně a já se raději ani neptám, jak :roll:
50-60 léta jsem osobně nezažil, ale vím o nich víc, než bych vědět chtěl. Někdo se tehdy vezl, někdo měl "problémy se soudruhy" a někdo seděl roky v kriminále, pracoval v dolech nebo z ledu vykopával zmrzlou řepu...
Jak už bylo psáno, NIKDY jsme se neměli líp, o tom nemá smysl se vůbec bavit. Tohle srovnávání je naprosto nesmyslný a v některých případech může být i urážlivý. Tečka.
_______________
Registrovaný uživatel
já třeba chápu, že se někomu teď nedaří a vidí ten rozdíl mezi úspěšným a ním. za komunistů se, alespoň oficiálně, měli všichni stejně. a klidně ať si tento pohled má a utápí se v tom jak je vše nahovno a jak se má(me) zle. to je jak s vírou.
jen ať s tím neleze mezi lidi a netváří se, že jsou to snad nějaká fakta... pokud totiž vyjde mimo svůj okruh sobě podobných, dělá pak ze sebe jen hlupáka... a ostatní brzdí, páč mu ty fakta musí dohledávat. ne že by to na pohledu dané osoby něco změnilo (to ani není cílem).
Registrovaný uživatel
Nám sebrali slušnou živnost, celej obchod vyrabovali, zařízení odvezli..půlku baráku si zabrali. Praděda z toho infarkt a smrt, prababka hned za ním. To už pak chtěli barák celej...ale nechali babce aspoň pokojíček na bydlení, v baráku udělali Jednotu + nastěhovali rodinu soudruha (dalo práci je po revoluci dostat pryč). Ještě babka vzpomínala jak náklaďákem rozjezdili zahrádku..

jak psal grofík, super doba... jo dělnická třída, ta se měla..
Moderátor
jezevec napsal
Altmann napsal
jezevec napsal
grofik, evidentně ty Tvoje problémy se sudruhmi nebyly tak zásadní, když můžeš takhle srovnávat ;)

Jezevec, není hrdinství občas projevit hrdinský postoj jak to děláte Vy osobně, u Vás je to projev hulvátství, nic víc, nic méně :shock: .


Altmanne, hrdinské pózy já narozdíl od Vás nedělám. Nehraju si na hrdinu, ale reaguju na příspěvek se kterým nesouhlasím a reaguju ve vší slušnosti! Pokud v tom vidíte projev hulvátství, pak se Vás to téma asi dotýká nějak osobně a já se raději ani neptám, jak :roll:
50-60 léta jsem osobně nezažil, ale vím o nich víc, než bych vědět chtěl. Někdo se tehdy vezl, někdo měl "problémy se soudruhy" a někdo seděl roky v kriminále, pracoval v dolech nebo z ledu vykopával zmrzlou řepu...
Jak už bylo psáno, NIKDY jsme se neměli líp, o tom nemá smysl se vůbec bavit. Tohle srovnávání je naprosto nesmyslný a v některých případech může být i urážlivý. Tečka.


Máte pravdu, naprostý souhlas, ano máme se dobře.
Pro ostatní můj děda byl bohatý a po roce 1948 přišel o sice malý, ale oděvní závod. Druhý děda byl "odejít" z armády bez penze. Já se jen dívám kolem sebe, hodně čtu, učím se a opravdu se mám dobře. Jezevče, omlouvám se, že jsem si vybral zrovna Vás.
Moderátor
Pánové
Nikdo, alespoň pokud jde o mne nechce vrátit čas zpět..a ten kdo mě zná osobně,nebo
alespoň ví o koho jse jedná může potvrdit,že jse nemám španě..

Jelikož jste znovu vybočili s tématu a posuzujete... reaguji znovu..
Proč má mnoho Čechoslováků aktualně, špatný postoj vůči dnešnímu Rusku, přitom nemáme žádné vzájemné konflikty.Přoč jsme nad míru ovlivňování západem a na tomto základě provokujeme(. Jako malý uštěkany pejsek,spolu s velkým psem ).....
Pokud jde o minulost znovu ,proč na ní plivat, když jsme se vezli v kolech dějin, aniž bychom mohli něco zásadně ovlivnit..
Pauly,... moji předci,byli také vtažení proti své vůli do války (wermacht)a rodina trpěla generaci, prakticky sloužili nesmyslné ideologii...A také se jednalo o kola dějin, která se nedala naší malou zemí nijak zasedně ovlivnit,pouze vyjednávat....
Já osobně na Protektorát neplivu a vzhledem k tehdejším dobovým okolnostem, Velký dík Benešovi,že svým rozhodnutím nezrujnoval naší zemi a tuto světově krutou dobou jsme jako země,prošli vcelku bez újmy...
Prakticky stejně diplomatický a vcelku přátelský jsme prošli na rozdíl od některých satelitnich zemi, sovětským diktátem...
A můžeme zacházet dál a rozebrat historie Ruska, sovětů proč se věcí udály jak se udály a jejich, příčiny, důsledky...

Panove aktuálně je nám dobře,ale také protože naše země vcelku úspěšně ustála, světové dějiny minulého století a vděčíme za to naším předkům. Také ať se vám to líbí nebo ne,československým komunistům, kteří uměli jednat ze sovětskými komunisty což byl do určité míry rozdíl.. Vděčíme našim předkům trpělivost za protektorátu.. Vděčíme prvorepublikovým předkům, našim zakladatelům legionářům a jejich tehdejší světový respekt....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1