Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Rád jsi přečtu dobré zprávy, ikdyž možná záměrně přehnané...
Nakupujte zlato :) ;)

https://zlato.kurzy.cz/zpravy/481365-zlata-ubyva-kdy-nastanou-panicke-nakupy/


Zaujímavejšie ako do zlata je ukladať peniaze do tantalu ,germánia , paládia a všetkého čo súvisí z výrobou elektroniky .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
To ano. .
Zlato je spíš tradiční jistina(tvz.mobilní ochrana měny :) ) než investice s výhledem nějakého zhodnocení. ..
Registrovaný uživatel
Rádio Tel Aviv:
Včera utiekol z našej zoo tiger.
Žiadame všetkých , ktorí ho videli,
aby ihneď prišli do zoo zaplatiť 10 šekelov v pokladnici.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zlato je investice jako každá jiná. Možná tak doma fyzické zlato/mince jsou specifické pro lidi co věří, že bude kolaps. Jinak je to jen součást portfolia, navíc ne nějak výnosná. Kdo koupil v dobách krize, je už možná i na nule :-)
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
Zlato je investice jako každá jiná. Možná tak doma fyzické zlato/mince jsou specifické pro lidi co věří, že bude kolaps. Jinak je to jen součást portfolia, navíc ne nějak výnosná. Kdo koupil v dobách krize, je už možná i na nule :-)


V podstatě ano, prakticky jsi uvedl co zde výše zaznělo,až na první větu.. ,že se jedná o
investici jako každá jiná, je nesmysl.Každá investice má svá specifika, mnohdy velmi odlišná...

K zlatu se spíš přistupuje jako k důmyslné jistině(zejména dlouhodobě zajištění, uchování, ochrana),kde nelze očekávat zásadní výnosy.
Je chybou mnoha investorů, pohlížet na zlato jako na investici...
Na druhou stranu dnes populární známé investice, zejména do kryptoměn je například nesmyslné investovat dlouhodobě a zároveň v podobě finanční ochrany, jistiny.
Pro tyto investice je zcela zásadní obchodování a využití nestability , výkyvů..
Asi tak ;)
Registrovaný uživatel
Když já asi nevím co si představuješ pod tou jistinou.. nedává to smysl.
Proto jsem napsal, že i zlato je jen investice jako každá jiná. Nic víc, nic míň.
Moderátor
Jistina myšleno vklad, suma,obnos....no a ja jen chtěl v podstatě naznačit,že formou zlata se jedna o její skvělou dlouhodobou ochranu ,zajištění. Všude světově uznávanou.Samozřejmě s minimální možností z úročení....
Registrovaný uživatel
Já teda tak ze zlata nadšený nejsem. Když to negeneruje zisk, tak to ztrácí, kvůli inflaci atd.
Moderátor
Chemický vcelku stabilní kov, s pohledu průmyslového využíti a potřeby není tak výjimečný jako některé jiné kovy,jak uvedl třeba grofik.,čiže nelze pohlížet takto investičně.

Zásadní pohled na zlato je a bude s pohledu tradice, obliby, až
podvědomní posedlostí mit ho v různé formě..taková lidska závislost.S tímto je samozřejmě spojena jeho finačně nákladna dostupnost těžba.
Po stáleti se používalo ve formě fyzické měny,právě pro jeho oblibu,diky vzacnosti špatné dostupnost a chemické stability...V podstatě se tato tradice dochovala dodnes,jen ji již nemáme s praktickych duvodu v podobě platidel,ale světové bankovnictví funguje stále ve stínu tohoto kovů a fungovat bude...
Zásadní pohled na zlato je i dnes v podobě celosvětové měny a obliby mezi samotnými státy a jejich bankami. ...
Samozřemě i zlato procházelo obdobími úpadku, zejména na začátku novověku,ale je a pravděpodobně bude "základním kamenem" světového finančního sektoru. ...
Registrovaný uživatel
Zlato je očiach verejnosti stáročia "posvätný grál".
V čase recesie jeho likvidita je vynikajúca , čiže pokiaľ máš zlato , budeš jesť aj mäso .

Ostatné mnou spomínané komodity zhľadiska špekulatívneho uloženia volných peňažných prostriedkov je ďaleko výnosnejšie pokiaľ maličký investor ovláda Medelejevovú tabuľku.

Zlato málo kedy je možné kúpiť priamo od zdroja ,pokiaľ dobehne maličký investor nutné marže môže to trvať rok, dva...

Stále je to vec vkusu, kde strčím peniaze. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
V roce 89 byla průměrná mzda –výplata kolem 2500 korun. Dnes je to zhruba 20 000 korun .Můj děda zemřel v roce 1997 a zanechal na úsporách asi 70 000 korun.Za 70 000 korun se dalo tehdy žít zhruba dva roky /kdyby nepobíral důchod/, dnes zhruba 2-3 měsíce .Kdyby za tyto peníze zakoupil v roce 97 nejběžnější zlaté dukáty FJ, dvacetikoruny nebo 10koruny , měly by dnes cenu blížící se 400 000 korunám .Kdybych peníze dal do banky , jejich reálná hodnota by klesla díky inflaci na méně než čtvrtinu…..Myslím , že dlouhodobá investice do zlata je dobrou investicí .
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Chemický vcelku stabilní kov, s pohledu průmyslového využíti a potřeby není tak výjimečný jako některé jiné kovy,jak uvedl třeba grofik.,čiže nelze pohlížet takto investičně.

Zásadní pohled na zlato je a bude s pohledu tradice, obliby, až
podvědomní posedlostí mit ho v různé formě..taková lidska závislost.S tímto je samozřejmě spojena jeho finačně nákladna dostupnost těžba.
Po stáleti se používalo ve formě fyzické měny,právě pro jeho oblibu,diky vzacnosti špatné dostupnost a chemické stability...V podstatě se tato tradice dochovala dodnes,jen ji již nemáme s praktickych duvodu v podobě platidel,ale světové bankovnictví funguje stále ve stínu tohoto kovů a fungovat bude...
Zásadní pohled na zlato je i dnes v podobě celosvětové měny a obliby mezi samotnými státy a jejich bankami. ...
Samozřemě i zlato procházelo obdobími úpadku, zejména na začátku novověku,ale je a pravděpodobně bude "základním kamenem" světového finančního sektoru. ...


tyjo, mě by zajímalo, kde čerpáš svoje informace? :D pocity?
zlato prostě je forma investice ať chceš nebo ne. jinak by se neobchodovalo na burze, reálně, všude...
světová ekonomika funguje ve stínu zlata? :D a která? :D a které banky si to zlato jako "měnu" oblíbili? pouč nás prosím
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Zlato je očiach verejnosti stáročia "posvätný grál".
V čase recesie jeho likvidita je vynikajúca , čiže pokiaľ máš zlato , budeš jesť aj mäso .

Ostatné mnou spomínané komodity zhľadiska špekulatívneho uloženia volných peňažných prostriedkov je ďaleko výnosnejšie pokiaľ maličký investor ovláda Medelejevovú tabuľku.

Zlato málo kedy je možné kúpiť priamo od zdroja ,pokiaľ dobehne maličký investor nutné marže môže to trvať rok, dva...

Stále je to vec vkusu, kde strčím peniaze. ;)


tak tady ale taky pleteš 2 různé věci. zlato jako kov doma a ostatní kovy, které doma mít nebudeš... pokud chceme srovnávat, tak stejné - oboje jako fiktivní majetek. proto jsem psal o zlatě jako takovém, případně o zlatě jako mincích. tam je zlato v oblibě. to nic moc nemění na tom, že je to v lepším případě prostředek k uchování hodnoty... i když s tou inflací, nevím nevím
Moderátor
Celou Periodickou tabulku( medelejevovu), ovládá jen málokdo :D ...a ja jsi zmíněné komodity nezjišťoval co jsou zač. ;)
Podstatou je základní pointa věci. ...

Připomíná mi to Švejka při vyšetřování lékařskou komisí. ..
Je radium lehčí než olovo?.... :D tak nějak. ...
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
V roce 89 byla průměrná mzda –výplata kolem 2500 korun. Dnes je to zhruba 20 000 korun .Můj děda zemřel v roce 1997 a zanechal na úsporách asi 70 000 korun.Za 70 000 korun se dalo tehdy žít zhruba dva roky /kdyby nepobíral důchod/, dnes zhruba 2-3 měsíce .Kdyby za tyto peníze zakoupil v roce 97 nejběžnější zlaté dukáty FJ, dvacetikoruny nebo 10koruny , měly by dnes cenu blížící se 400 000 korunám .Kdybych peníze dal do banky , jejich reálná hodnota by klesla díky inflaci na méně než čtvrtinu…..Myslím , že dlouhodobá investice do zlata je dobrou investicí .


průměrná mzda již překonala 30tis. to jen tak btw
a teď si představ, že by nekoupil ani ty zlaté mince, ale rovnou akciový index... to by byl vejvar :) ale vzpomínky nic nezaplatí
já si myslím, že dlouhodobá investice pro konzervy a v omezeném množství, proč ne. ale sám jsem se zlata již dávno zbavil - prostě se to nevyplatí. když by k něčemu došlo, tak se sice hotové zlato bude hodit, ale tak daleko se naše civilizace snad nedostane.
Moderátor
Obchodníků jednu věc ti ,ale musím uznat rveš se jako lev,rozkuchavaš základní podstatu na fiktivní polemiku a posouvaš se od meritu věci.. např.kdyby se to udělalo tak a ne onak!! :)
Prěci oba víme o čem píšeme ;)
Registrovaný uživatel
Zlato....
http://jfb.txt.cz/clanky/97414/jakym-zpusobem-jsme-prisli-o-zlaty-poklad-republiky/

grofik i tuřín bude dobrý, vyprávění volyňských Čechů z dob ukrajinského hladomoru, když měnili zlaté mince za tuřín, aby nezemřeli hlady
Moderátor
Taho přečetl jsem prvních několik odstavců a dál to nečtu,chce se mi zvracet...
Takto přijít o naše zlaté rezervy..
Vzpomínám si ,už dříve jsem zde avizoval tento problém...
Moderátor
Přátelé, tak já mám výhodu, nemusím šetřit, spekulovat s drahými kovy já- já mohu vše utratit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
grofik napsal
barbar napsal
Rád jsi přečtu dobré zprávy, ikdyž možná záměrně přehnané...
Nakupujte zlato :) ;)

https://zlato.kurzy.cz/zpravy/481365-zlata-ubyva-kdy-nastanou-panicke-nakupy/


Zaujímavejšie ako do zlata je ukladať peniaze do tantalu ,germánia , paládia a všetkého čo súvisí z výrobou elektroniky .


Já třeba investuju do uranu. Mám ho v bytovce ve sklepě.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Takto přijít o naše zlaté rezervy..


Nikto nedokáže národný poklad prej.bať tak ako Slováci. Priatelia, máte sa ešte od nás veľa čo učiť... :lol:
https://www.aktuality.sk/clanok/500961/z-narodneho-pokladu-zmizlo-zlato/
Registrovaný uživatel
Paul napsal
grofik napsal
barbar napsal
Rád jsi přečtu dobré zprávy, ikdyž možná záměrně přehnané...
Nakupujte zlato :) ;)

https://zlato.kurzy.cz/zpravy/481365-zlata-ubyva-kdy-nastanou-panicke-nakupy/


Zaujímavejšie ako do zlata je ukladať peniaze do tantalu ,germánia , paládia a všetkého čo súvisí z výrobou elektroniky .


Já třeba investuju do uranu. Mám ho v bytovce ve sklepě.



Pokial si drzitel specialnej licencie tak urcite mozes. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Při samém nadšení tvz.po listopadové revoluce a nezkušenosti, sobecké vychytralosti tehdejších politiku v 90 letech,jak oblbnout naivní občany.Jsme sk.rvili co se dalo..i samotný rozpad Československa byla pěkná p.čovina, prakticky jen na základě hrstky hňupů a jejich demagogické propagandě.... každá jedna vláda od vzniku ČSR,by je odsoudila za vlastizradu... :evil: :evil:
Tak jsem jse dlouho nevytočil,že já blbec jsem stím zlatem začínal.... :evil:
Registrovaný uživatel
Potom , že zlato nespôsobuje ošiaľ... :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Omlouvám se,za poslední vulgární příspěvek ,nějak jsem neudržel nervy na uzdě a vyblil jse zde na veřejnosti... znovu poprosím o vymazání nevhodného příspěvků děkuji..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1