Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
No, jak známo, největší odborníci a znalci marxismu a marx-leninismu byli ve Vatikánu. Zkrátka, ví, že je nutno dokonale poznat svého nepřítele! ;)
Registrovaný uživatel
Sluníčkář, pražská kavárna, vítač, lepšolidi, havloid, pravdoláskař, drahošovec..

To jsou termíny, jak pro dělnickou třídu při hledání třídního nepřítele.
Moderátor
Zatím se osvědčilo:
Nesouhlasíš s námi neb máš nízké vzdělání a to platí stále

Nedávno Robejšek prohlásil, že ANO se již vyčerpalo neb uživatelů Internetu je omezené množství.

Pravda je, že soudní a chytří lidé při volbách dokáži zblbnout
Registrovaný uživatel
Jinak Altmane, jak jsem čekal, žádné argumenty a fakta od vašich kámošů. Tak nic. Užívejte nádherné soboty ..
Registrovaný uživatel
A čo tak: slniečkár = naivný humanista, užitočný idiot, alebo "dobre motivovaný " think-tankista ???

Posledné dve definície aj tu môžeme priradiť naším priateľom , z čeľade lepšoľudí... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Sluníčkář, pražská kavárna, vítač, lepšolidi, havloid, pravdoláskař, drahošovec..

To jsou termíny, jak pro dělnickou třídu při hledání třídního nepřítele.


Hezký seznam, dohromady je to pěkné shrnutí něčeho, co nelze vyjádřit jedním termínem.

V podstatě jde o to, že věci vypadají z dálky jinak než z blízka. Vždycky si vzpomenu na hlavního hrdinu (myslím, že se jmenoval Paul) z Remarqueova Na západní frontě klid, jak přijede z první linie, kde běhá proti nepřátelským kulometům, domů na dovolenku, přijde do hospody a ejhle: Veškerá nejistota je pryč, tamější o dvě generace starší strejdové mají o válce úplně jasno!

Nejjednoduššeji věci vypadají z luxusní pražské kavárny, možná také z nějakého domečku na malé vesnici, kde starostovi věříte, že Vám tam žádnou muslimskou ubytovnu nezřídí.

Pokud byste se ale měli přestěhovat do cikánské čtvrti nebo mít za souseda muslima, už by se Vám možná nechtělo.

Pokud chtělo, smekám klobouk, jste skutečně tolerantní člověk. Znal jsem pár takových.
Moderátor
Paul napsal
barbar napsal
Vždy jsem věděl jak mám s kým vést diskusi,či reagovat..
Pánové k vám mohu jen dodat ,blbec blbce pozná pokud ho k němu dovedeš... ;)
Omezenec je podle vás ten co v životě poznal ve světě víc než většina z vás reagujících a paradoxně žije v jiné možná vyšší i sociální struktuře.Na druhou stranu si tím uvědomuje ,že věci jsou mnohdy jinak něž se zdají být...
Pro tebe jezevče...nelam si hlavu ,nad něčím čemu velmi dobře rozumíš,ale tvé ego je silnější než tvůj rozum...
Ty obchodníků nebudeš špatný člověk,ale obávám se že si zde hraješ na najivního příliš chytrého vola...
A Paule ty pořádně studuj historii a ne jen to co tě na ni zajímá ( Německo).. můj pravopis neřeš, pořád se učím a připomínám si pravopis i formulaci...mnozí dobře víte, že jsem léta věty formuloval jinak a jiném jazyce....



Hodně čtu o Kubě (pro CHe a Castra mám slabost, podivnou), momentálně kupuju a čtu vše o Napoleonice, gulagová literatura, období 30 letý války a vláda Habsburků, válka ve Vietnamu (tady je ale slabší knižní trh)...
Německo a ww2 už je tak na pátý koleji... tak mě pořád nesuď, můj záběr je troufám si říct už celkem širokej. Ale čím širší je, tím víc zjišťuju, jak maličko toho vím. Tj vím, že nic nevím..


Zde jeden obrázek statečného vojáka, to je jiné téma. Jinak o napoleonských dekoracích jsem něco napsal na stránkách sfs.
Moderátor
Omlouvám se, patří k tomu tento obrázek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
TomL napsal
Paul napsal
Sluníčkář, pražská kavárna, vítač, lepšolidi, havloid, pravdoláskař, drahošovec..

To jsou termíny, jak pro dělnickou třídu při hledání třídního nepřítele.


Hezký seznam, dohromady je to pěkné shrnutí něčeho, co nelze vyjádřit jedním termínem.

V podstatě jde o to, že věci vypadají z dálky jinak než z blízka. Vždycky si vzpomenu na hlavního hrdinu (myslím, že se jmenoval Paul) z Remarqueova Na západní frontě klid, jak přijede z první linie, kde běhá proti nepřátelským kulometům, domů na dovolenku, přijde do hospody a ejhle: Veškerá nejistota je pryč, tamější o dvě generace starší strejdové mají o válce úplně jasno!

Nejjednoduššeji věci vypadají z luxusní pražské kavárny, možná také z nějakého domečku na malé vesnici, kde starostovi věříte, že Vám tam žádnou muslimskou ubytovnu nezřídí.

Pokud byste se ale měli přestěhovat do cikánské čtvrti nebo mít za souseda muslima, už by se Vám možná nechtělo.

Pokud chtělo, smekám klobouk, jste skutečně tolerantní člověk. Znal jsem pár takových.


Remarque - Na západní frontě klid film z roku 1936 a další zpracování již barevné. Byl odsuzovan jako protiválečný spisovatel, ale on tam ukázal i něco více, např. lidskou solidaritu.
Potom Tři kamarádi, mám jeho dílko komplet doma
Moderátor
Paul napsal
Sluníčkář, pražská kavárna, vítač, lepšolidi, havloid, pravdoláskař, drahošovec..

To jsou termíny, jak pro dělnickou třídu při hledání třídního nepřítele.

Jo. Je to primitivní a účinná dehonestace někoho, kdo se "nelíbí" tomu co takto známkuje. Sice to ve skutečnosti dokládá to, že dotyční nemá žádné relevantní argumenty, ale na lidi s nízkým IQ (a blbce podobné "známkujícímu") to docela funguje.
Na druhou stranu, ti, co takto "známkují" jsou, a řekněme si to zcela upřímně, lháři, zloději, náckové či bolševici (jedni jsou tak napravo a druzí tak nalevo, že na druhé straně /Země/koule mají mnoho styčných bodů - ostatně, nejeden kovaný nacista věrně sloužil bolševikům a třeba i dělal bachaře v komunistických lágrech, kde byli zavření právě takoví sluníčkáři, havloidi atd.). Stačí se podívat, kdo takto s oblibou hodnotí ... a věru, i když zastávají či zastávali vysoké státní funkce*, nejsou to zrovna ti, se kterými bychom si s klidem sedli do sklépka a celé večír si povídali o čemkoliv, třeba i o známkách.

*Jeden je pomstychtivý notorický alkoholik, druhý je narcista, třetí sice nemá funkci, ale huba se mu samým lhaním zkřivila (je s podivem že i přesto byl 3×, nebo kolikrát, ženat - no zkrátka ty baby obelhal, ale žádná s ním nevydržela dlouhodobě, další, sám migrant, bojuje proti migrantům (ale ne proti důvodům migrace) a zbytek rodiny se za něj stydí, další, i kdyby bylo prokázáno že zavraždil vlastní babičku pro 50 Sk, bude tvrdit, že celá věc je zpolitizovaná ...
Moderátor
Citovat
V podstatě jde o to, že věci vypadají z dálky jinak než z blízka. Vždycky si vzpomenu na hlavního hrdinu (myslím, že se jmenoval Paul) z Remarqueova Na západní frontě klid, jak přijede z první linie, kde běhá proti nepřátelským kulometům, domů na dovolenku, přijde do hospody a ejhle: Veškerá nejistota je pryč, tamější o dvě generace starší strejdové mají o válce úplně jasno!

Nejjednoduššeji věci vypadají z luxusní pražské kavárny, možná také z nějakého domečku na malé vesnici, kde starostovi věříte, že Vám tam žádnou muslimskou ubytovnu nezřídí.

Pokud byste se ale měli přestěhovat do cikánské čtvrti nebo mít za souseda muslima, už by se Vám možná nechtělo.

Pokud chtělo, smekám klobouk, jste skutečně tolerantní člověk. Znal jsem pár takových.

Bejvávalo. Nejjednodušší návrhy a nápady pocházejí z nejvyšších politických kruhů, kavárna to dnes vidí jinak. Jeden z posledních takových příkladů byla Trumpova rada, že katedrálu mají hasit z letadla vypuštěním nádrže jak na les. Na někoho, kdo nechal postavit několik mrakodrapů rada dost divná. Inu, zkrátka si zaplatil za postavení, ale o stavebnictví ví naprostý hovno.

A ubytovnu pro musulmany nebo Cigány vám v sousedství postaví ten, který sice plká něco o tom jak je strašně proti, ale bude z toho mít tučné zisky. A sám bydlí v nějakém podnikatelském baroku daleko od vás.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 20. 4. 2019, 10:55. »
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Paul napsal
Sluníčkář, pražská kavárna, vítač, lepšolidi, havloid, pravdoláskař, drahošovec..

To jsou termíny, jak pro dělnickou třídu při hledání třídního nepřítele.

Jo. Je to primitivní a účinná dehonestace někoho, kdo se "nelíbí" tomu co takto známkuje. Sice to ve skutečnosti dokládá to, že dotyční nemá žádné relevantní argumenty, ale na lidi s nízkým IQ (a blbce podobné "známkujícímu") to docela funguje.
Na druhou stranu, ti, co takto "známkují" jsou, a řekněme si to zcela upřímně, lháři, zloději, náckové či bolševici (jedni jsou tak napravo a druzí tak nalevo, že na druhé straně /Země/koule mají mnoho styčných bodů - ostatně, nejeden kovaný nacista věrně sloužil bolševikům a třeba i dělal bachaře v komunistických lágrech, kde byli zavření právě takoví sluníčkáři, havloidi atd.). Stačí se podívat, kdo takto s oblibou hodnotí ... a věru, i když zastávají či zastávali vysoké státní funkce*, nejsou to zrovna ti, se kterými bychom si s klidem sedli do sklépka a celé večír si povídali o čemkoliv, třeba i o známkách.

*Jeden je pomstychtivý notorický alkoholik, druhý je narcista, třetí sice nemá funkci, ale huba se mu samým lhaním zkřivila (je s podivem že i přesto byl 3×, nebo kolikrát, ženat - no zkrátka ty baby obelhal, ale žádná s ním nevydržela dlouhodobě, další, sám migrant, bojuje proti migrantům (ale ne proti důvodům migrace) a zbytek rodiny se za něj stydí, další, i kdyby bylo prokázáno že zavraždil vlastní babičku pro 50 Sk, bude tvrdit, že celá věc je zpolitizovaná ...


Pavle díky, líp to snad ani napsat nejde, s tímhle se ztotožňuju do posledního písmenka. ;)
_______________
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
Jinak Altmane, jak jsem čekal, žádné argumenty a fakta od vašich kámošů. Tak nic. Užívejte nádherné soboty ..



Obchodníků. ... nebuď najednou tak prozíravĕ jednoduchý..přeci viš a sám jses v minulosti aktivně podílel(formou provokačniho trolovani) na dlouhých debatách plné faktu,vyčerpavajicich příspěvků a argumentů...
Je to pořád dokola.
Nikdo,alespoň ja nepozoruji,že se někdo zde snaží přesvědčovat, pouze by se mohli někteří alespoň trochu zamyslet ,zejména(sluncem zaryti pravičaci).
Na druhou stranu budťe rádi Pánové, že je nás dost a umíme si pohlídat dědictví našich otců .Zejména v te dnešní nevyspitatelne době...
Moderátor
Altmann napsal
Omlouvám se, patří k tomu tento obrázek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Semjon M.Buďonnyj
Registrovaný uživatel
Pýta sa okoloidúci pán opilca , ktorý práve vychádza z baru ?
Čo vás núti opíjať sa ?
Nič, - hovorí opýtaný.
Ja som dobrovoľník!


Páni začínajú sviatky , aj utorok je pekný deň na predkladanie "argumentov"...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Sluníčkář, pražská kavárna, vítač, lepšolidi, havloid, pravdoláskař, drahošovec..

To jsou termíny, jak pro dělnickou třídu při hledání třídního nepřítele.

Thats right, zamerne voleny neurcity a neuchopitelny oznaceni kohokoliív kdo se nehodi do nazoroveho proudu. Velice radi pouzivaji populisti a ne uplne intelektualne zdatna vetsina populace je rado papouskuje k vymezeni se vuci nekomu o kom nevi nic vic nez co rikaji jini.... Prosty, jasny, zelbohu funkcni....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavle...
Nepopírám v mnohém máš pravdu,v mnohém mohou zase zdlouhavě oponovat..
Ale uznej,že určitá obezřetnost je na místě a spoléhat se na ostatní je nezodpovědná naivita..
Určitá ekonomická samostatnost a obranyschopnost je na místě, samozřejmě netvrdím naprosté odloučení to by byl druhý extrém..
Také náš nesmyslný a vnuceny postoj k Rusku je nepochopitelný,kdy se sami a bezdůvodně vystavujeme riziku v přední linii... Proč proboha!!!
Být lidský je pro nás Evropany přirozené,obvzlaště po pohnutých válečnych minulosti,ale na druhou stranu nebuďme ovce,pro hovada s lidskou tváří jiných radikálních vyznání a kultur...
A pokud nezačneme včas jednat, může být zanedlouho pozdě, tak jak ve Francii a brzy také Německu,kdy si člověk pomalu nemůže v klidu přes poledne,zajít do té kavárny aniž by byl pořád ve střehu....
Pomalu ztrácime v Evropě svobodu aniž bychom si toho byli mnozí vědomi...A vy zjednodušeně ,,sluničkaři,, nad vší podstatným máváte rukou a máte plno naivních egoistických argumentů a neuvědomujete si,že pod zadky vám hoří koudel, kterou vy s vaší povahou a postojem nikdy nedokážete včas zastavit... Samotná historie je toho důkazem.. ;)
Moderátor
barbar napsal
Pavle...
Také náš nesmyslný a vnuceny postoj k Rusku je nepochopitelný,kdy se sami a bezdůvodně vystavujeme riziku v přední linii... Proč proboha!!!
Být lidský je pro nás Evropany přirozené,obvzlaště po pohnutých válečnych minulosti,ale na druhou stranu nebuďme ovce,pro hovada s lidskou tváří jiných radikálních vyznání a kultur...
A pokud nezačneme včas jednat, může být zanedlouho pozdě, tak jak ve Francii a brzy také Německu,kdy si člověk pomalu nemůže v klidu přes poledne,zajít do té kavárny aniž by byl pořád ve střehu....
Pomalu ztrácime v Evropě svobodu aniž bychom si toho byli mnozí vědomi...A vy zjednodušeně ,,sluničkaři,, nad vší podstatným máváte rukou a máte plno naivních egoistických argumentů a neuvědomujete si,že pod zadky vám hoří koudel, kterou vy s vaší povahou a postojem nikdy nedokážete včas zastavit... Samotná historie je toho důkazem.. ;)

V Rusku už jsme byli. A není to tak dávno. Stálo to za hovno. Nebrat. Že je to s Ruskem těžký a že by rádo sousedilo i s komunistickým Mexikem (vývoz revolucí dosud nezastavili) a Atlantickým oceánem je věc jiná, takže v přední línii budeme ... no až definitivně padne Ukrajina a Polsko (se Slováky se mazat nebudou, tam mají dost bratov).

Co se týče migrantů, denně mi jich asi tak 50 buší na vrata že chtějí u mne bydlet místo mne a mít moje příjmy (by brzo zjistili, že pojdou hlady :? ), takže asi tak k tomu strašení. Jiný problém je v tom, že se neřeší situace v zemích odkud přicházejí, naopak tam furt někdo obchoduje se zbraněma, jedni dodávají jedněm, další druhým, hranice se považují za neměnné a přitom jsou z větší části vytvořené buď vysloveně uměle (nějaké právo na sebeurčení, na to sere pes, krásný příklad jsou Kurdové, byť to není Afrika, ale takových národů je v Africe mraky), nebo zkrátka záleželo na tom, kam dokráčela noha toho kterého koloniálního plukovníka.
V mnoha zemích se rozlízají radikální muslimáci, místní na to buď nestačí, nebo jsou napůl ochromeni vlastními boji, stále tam fungují různé jednotky národních a jiných osvobození, partyzán je v pralese za každým stromem a za slib nerostného a jiného bohatství jim jsou stále dodávány zbraně, protože oblast vlivu. A do všeho se ještě začínají srát Číňani, neb v Tibetu je, krom hor, celkem hovno. Jo, dalo by se říci, že Evropa je po koloniálním krachu (zkrátka už na to nestačili) a po těžkých válečných zkušenostech nečinná. Jediní, kteří občas něco zachraňují, jsou asi Francouzi. Ti své jednotky občas používají.
Jinak, pěkný příklad toho, jak na Afriku všichni serou, byl masakr ve Rwandě. Neudělal nikdo nic, jen jim tam prodali ve velkém mačety.
Na druhou stranu, před 100 a více lety houfně odjížděli Evropané do Ameriky, takže teď zase jdou Afričané do Evropy (mají to blíž), tudíž, nic nového na světě. Přitom ti chytřejší z Afriky říkají, že mladí Afričané ve své podstatě ví o Evropě úplný hovno. Často je to tak, že jim někdo navykládá, že v Evropě lítají pečení holubi do huby a když (mi levně) prodáš co máš, zajistím ti dopravu. Lze věřit tomu, že v pozadí jsou nějací bohatí Američané, Evropané a ruská a čínská vláda, protože takto levně získají území i se zdroji, zbaví se obyvatelů a že nějací Řekové či Italové budou mít problémy, to je jim srdečně u prdele.

Ale netvrdím, že za to mohou ilumináti a židobolševici. Za to může nenažranost těch nejbohatších, co mají furt málo, ale, pak dají pár drobných (z jejich pohledu) na charitu a vypadají jako lidumilové. Navíc se ani nedá dokázat že to oni, protože majitelem je firma, tu vlastní firma, dalších 10 firem, sídlí to na Bahamách. Babiš, Tykač, Kožený ani Al Capone nikde nefiguruje (to jen abych trošku přiblížil, Lájos Bács a Radzhiv Sindh mají jiné starosti, ti své těžce vydřené milióny posílají Klausům a ODS klidně i 30 let po smrti).

Prostě, někde je chyba, ale řeší se úplně něco jiného. Je to jako v us zdravotnictví pro chudé (nebo u léčitelů), když se obvazuje říznutí na prstu, ale že dotyčný krvácí ze zlomené nohy, na to se nehledí (protože nemají pojištění a velké ošetření nemohou zaplatit*).

*Sarkasmus, kdyby se někdo chtěl strašně hádat.
Registrovaný uživatel
Tesárska sekera? Jak stará ? Je železná ... :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Slovanská bojová sekera. Byla použita v bitvě u Mohuče. Při pozorném pohledu jsou viditelné kapky krve bojechtivých "Osmanů"
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
....
Co se týče migrantů, denně mi jich asi tak 50 buší na vrata že chtějí u mne bydlet místo mne a mít moje příjmy (by brzo zjistili, že pojdou hlady :? ), takže asi tak k tomu strašení.
....


Tohle je strašnej nonsens, který už jsem kupodivu slyšel víckrát.

Podle téhle logiky by státy měly budovat armády až když nepřítel překročí hranice :D
Registrovaný uživatel
Gúľaj sa vajíčko, cez hory, doliny, prines môj Veľkonočný pozdrav do každej zberateľskej rodiny.
Koláč, šunka, nech Vám chutia,
Dobré drinky hlavy mútia,
K tomu ešte vody moc,
Veď už je tu Veľká noc!
Príjemné prežitie veľkonočných sviatkov, veľa zdravia a pohody praje Grofik .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
TomL napsal
Pavel_III napsal
....
Co se týče migrantů, denně mi jich asi tak 50 buší na vrata že chtějí u mne bydlet místo mne a mít moje příjmy (by brzo zjistili, že pojdou hlady :? ), takže asi tak k tomu strašení.
....


Tohle je strašnej nonsens, který už jsem kupodivu slyšel víckrát.

Podle téhle logiky by státy měly budovat armády až když nepřítel překročí hranice :D


Přesně tak, vidím, že máte nižší IQ když toto nechápete.Střeliva pro těžké zbraně máme zhruba na tři hodiny palby a tak já se divím, že žádný z velících generálů na protest nepodal demisi :roll: :roll: :roll:
Moderátor
grofik napsal
Gúľaj sa vajíčko, cez hory, doliny, prines môj Veľkonočný pozdrav do každej zberateľskej rodiny.
Koláč, šunka, nech Vám chutia,
Dobré drinky hlavy mútia,
K tomu ešte vody moc,
Veď už je tu Veľká noc!
Príjemné prežitie veľkonočných sviatkov, veľa zdravia a pohody praje Grofik .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


V Čechách, kde jsme k náboženství laxní máme dokonce státní svátek.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Slovanská bojová sekera. Byla použita v bitvě u Mohuče. Při pozorném pohledu jsou viditelné kapky krve bojechtivých "Osmanů"


Kdepak, jen dokonalý mimikry ;)
Je to původně typický subsaharský bojový nástroj musulmánského kolonizátora, pro nenápadnost vybroušený do tvaru slovanského. Pro dokonalé zahlazení stop byla provedena finální úprava ohněm, kterou bohužel nevydrželo původní palmové toporo. Nástroj byl tedy při překračování jižní slovenské hranice odhozen a tam ho následně našel Jano. Je to další hmatatelný důkaz toho, že TomL má pravdu a že je třeba být stále ve střehu. Jsou tu, jen se zatím skrývají! :shock:
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1