Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zrejme zajtra pojdem pozriet do lesa. na vebe pisu udajne rastu hriby sosnove???
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
https://tn.nova.cz/clanek/v-praci-proflakame-pres-hodinu-denne-nejcasteji-delame-tohle.html
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Taky mám vysazeno, leč...asi by chtělo přisvítit, moc nerostou.

Ja som ich len v máji vysial, to je hodne neskoro a som optimista. Do jesene času dosť. A už sa má za pár dní otepliť. Možno až moc, ako býva v posledných rokoch zvykom.. :(
bossi napsal
Nebo zalejt :mrgreen: :P

Voda je potrebná.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Na hřiby je zima
Registrovaný uživatel
stani napsal
Paul napsal
Taky mám vysazeno, leč...asi by chtělo přisvítit, moc nerostou.

Ja som ich len v máji vysial, to je hodne neskoro a som optimista. Do jesene času dosť. A už sa má za pár dní otepliť. Možno až moc, ako býva v posledných rokoch zvykom.. :(
bossi napsal
Nebo zalejt :mrgreen: :P


Áno.Doženou to v pohodě ;)
Voda je potrebná.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Príde chlap k doktorovi a ukazuje mu svoje značne napuchnuté prirodzenie. Doktor sa spýta, ako k tomu došlo.
Chlap teda hovorí: "Išli sme s bratom do lesa na huby a keď sa blížilo poludnie, ľahli som si na čistinu.
Zrazu mi ale do nohavíc vkĺzla vretenica." "Preboha ona vás uhryzla?" "Našťastie nie, brat ju ubil lopatou."
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Určitá podobnosť tu je, myslím si... :)
https://www.serialzone.cz/osobnost/morris-prigoff/
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moe
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Moe

jj :P
-s-
Registrovaný uživatel
Dnes opět krásný výkon SKS a zasloužená výhra nad Plzní,Berbrem,jeho posluhovačkou,Šádkem a vůbec celou tou bolševickou zkorumpovanou pakáží :-)
Moderátor
Čo je "vretenica"?
Moderátor
barbar napsal
Pavle
Měl,nebo neměl prsty v Sarajevu, ale kupodivu mu a jeho militarnimu Německu přišel atentat náramě vhod...

No, byli do válčení celí žhaví. A nejen Němci. Když odjížděl Ferdinand do Sarajeva, tak vídeňskou generalitu a ministry nabádal, aby dávali (nevím už na koho) pozor, aby nerozpoutal válku než se vrátí. V podstatě byla do válčení žhavá celá Evropa. Snad až na Švýcarsko a San Marino s Vatikánem.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Čo je "vretenica"?


Jedovatý had.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tak nejak vypadá vretenica... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Zkuste ve Vídni říci "Vídeňákovi:? pane Vy jste Němec. Oni jsou hrdí občané Rakouska. Můj přítel z Vídně mi jednou řekl Nemám rád Pražáky a Němce. V roce 1526 jsme se dobrovolně stáli státem v Rakouské monarchii a díky tomu jsme nedopadli tak jak např. Poláci mohli jsme hovořit český. A to i v armádě v rámci "českých pluků". Pochopitelně Vám ten názor neberu, ale nemohu s nim ani souhlasit



Jsem se trochu ještě vrtal v Prusko-Rakouský vválce. Za zmínku stojí prohlášení Františka Josefa před už jistou válkou s Pruskem.

https://cs.wikisource.org/wiki/M%C3%BDm_N%C3%A1rod%C5%AFm!_(1866)

A zmínil bych hlavně větu :Tím stala se nevyhnutelná válka ta nejhorší, válka Němců s Němci.

Ten hlupák měl v armádě z větší části Maďary, Čechy, Moravany..Ale i italský oddíly a oddíly z Haliče..A napíše něco takovýho..Tím opravdu dodal chuť svejm lidem bojovat....
Moderátor
Vítězství armády a loďstva u Visu a Lisi. Baterie mrtvých ba chlumu. Prostě jsme tu války zpackali.
Registrovaný uživatel
Berte to tak ; bola to rodinná vojna...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
osoba FJI byla prostě nešťastná... zpátečnictvím vše zničil.

Zjímavej je i ten Benedek... velet nechtěl (to jsem si pamatoval). Jsem se dočetl podrobnějí, že když velení dostal, vyděsil se. Byl na italský frontě, tam měl úspěchy(a dokoce tam prováděl i mapování)..ale dle jeho slov ani nevěděl, kudy u nás teče Labe! Tak jak ho císař povolal, velení nepřevzal, zapřísahal se, ať ho nechaj bojovat v Itálii, tam by ručil za výsledek, v Čecháh proti Prusům ne.. Tak mu F. Josef velení nedal a poslal ho zpět, aby ho v noci probudili a velení mu přiklepli. Tak špatně na to byli, že neměli nikoho lepšího! Chudák Benedek byl smířenej s osudem, nakonec z něj i toho obětního beránka udělali... Z donucení, bez sebevědomí si musel stoupnou proti geniálnímu Moltkemu..
FJI zpackal i zákulisní jednání před konfliktem, odmítl jednat s Itálií, bylo to pod jeho úroveň (revolucí vzniklej stát), tím si tam vázal 100 000 vojáků. V Uhrách vázal dalíš dvacet tisíc ...
A armádu dovedl do takový mizerie, že neměla "mozky"... Přitom v investicích bylo vojsko na prvním místě..!

Jak mám pro monarchii slabost, tenhle mocnář, kterej Slovany rád neměl, vše zničil.
Registrovaný uživatel
Že neměl rád Slovany bych nějak zvlášť nezdůrazńoval.On byl především úředník a to ne moc dobrý.Ale Němce nejspíš raději měl a Maďary mít rád musel.Zabýval se prkotinami a věci které měl řešit,nechal na jiných,nebo je odložil..Otázka by zněla ,co měl vlastně rád?Lovy,svoji rodinu-a i tady bylo též mnoho podivností,své národy,jak se vyjadřoval,kde ale jistě nějaký stupeň obliby těchto národů byl..Myslím,že se snažil být vždy zdvořilý a korektní,což ale ne vždy funguje.On především nebyl vůdce.A tam kde je třeba udržet více národů v pospolitosti je vůdce třeba.Což také není lehký úděl,protože vůdce se velmi často dokáže změnit na diktátora až tyrana.Nedávno jsem četl knihu,kde bylo velmi zdůrazněno,že František I. si válku ze Srbskem velice přál(viz nepřijatelná ultimáta pro Srbsko) a dokonce prý Viléma přemlouval,aby se též zůčastnil,což on prý z počátku ani moc nechtěl.Já si vždy myslel,že to bylo právě naopak.Bohužel si nepamatuji ani název a ani autora knihy.Ale jistě se tu někdo najde ,kdo dá tip na podobnou literaturu.
Registrovaný uživatel
paully mám jeho životopis

Císař FJI (John Van der Kiste)
ten se shoduje s tím co píšeš v poslední části ohledně rozpoutání WW1.
Možná na něj měli vliv i jeho poradci, už byl stařec, přeci jen.. Nikoliv ale Němci.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 13. 5. 2019, 15:59. »
Registrovaný uživatel
Paul-díky,až půjdu do knihovny,poptám se.
Registrovaný uživatel
Dúfam večer nedopadneme ako na obrázku ... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
paully napsal
..Nedávno jsem četl knihu,kde bylo velmi zdůrazněno,že František I. si válku ze Srbskem velice přál(viz nepřijatelná ultimáta pro Srbsko) a dokonce prý Viléma přemlouval,aby se též zůčastnil,což on prý z počátku ani moc nechtěl.


Taky jsem si myslel, že to bylo naopak, že ho nejdříve museli přesvědčit, že ultimátum Srbsku nevtáhne do války ostatní, jinak ho nechtěl podepsat.
A hlavně že do něj pořád klavíroval Konrad von Hotzendorf..
Registrovaný uživatel
tak bitcoin dobrý... a akcie dnes taky sranda :D
Moderátor
Si myslím, že FJI osobně se do válčení moc nehrnul. Za prvé už na to neměl věk a za druhé s tím neměl nejlepší zkušenosti. Je to vidět i na tom, že za jeho opravdu dlouhé vlády Rakousko jako takové ani nijak moc neválčilo. Nejvíc ve Vlaších, ale tam chtěli válčit hlavně Taliáni (sjednocování a osvobozenecká válka) a jednou s Prajzama (a taky o to moc nestál). I Maxmiliána odrazoval od mexického dobrodružství.
Na druhou stranu, dlouhé období klidu neprospívá armádě jako takové (ale prospívá obyvatelstvu, pokud není stát založen na kořistění) a zatím to vždycky skončilo katastrofou - viz taková Jugoslávie. V podstatě se máme na co těšit. U nás zatím dobrý, ale máme tu Rusko a Čínu. Je dost pravděpodobný, že se to tam jednou zhroutí - a bude to bolet.

Co se týče toho Benedeka - proč si k sobě nevybral tedy někoho schopného? Nebo tomu bránila nevraživost? Nebo prostě zrovna nebylo kde brát? Dějí se různé věci. I Římská říše nakonec padla.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1