Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
. A nepřejme si vývoj poslední recese, protože to by byl pro státní finance většiny evropských zemí ohromný průšvih...

Ano to je podstata, chápat krizi jako mezinárodní problém.. Vše co se děje kolem nás se zákonitě projeví na naší ekonomice a naopak..
Registrovaný uživatel
Recese nás jíž čeká, je o to co z ní vznikne a jak se s ní vrchnost popere. Za současného stavu mám ale obavy...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
. A nepřejme si vývoj poslední recese, protože to by byl pro státní finance většiny evropských zemí ohromný průšvih...

Ano to je podstata, chápat krizi jako mezinárodní problém.. Vše co se děje kolem nás se zákonitě projeví na naší ekonomice a naopak..


Jen ekonomice USA je asi dost putna co se děje v ČR... Jen naopak to bude jiné...
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
barbar napsal
. A nepřejme si vývoj poslední recese, protože to by byl pro státní finance většiny evropských zemí ohromný průšvih...

Ano to je podstata, chápat krizi jako mezinárodní problém.. Vše co se děje kolem nás se zákonitě projeví na naší ekonomice a naopak..


Jen ekonomice USA je asi dost putna co se děje v ČR... Jen naopak to bude jiné...


Putna to bude zejména v Rusku..
Naopak.. myšleno pro země s kterými Obchodně významně spolupracujeme, ale v podstatě máš pravdu, případny dopad se zejména odrazi na nás a naši závislosti na ostatních zemích...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Putna to bude zejména v Rusku..
Naopak.. myšleno pro země s kterými Obchodně významně spolupracujeme, ale v podstatě máš pravdu, případny dopad se zejména odrazi na nás a naši závislosti na ostatních zemích...


Každá krize má a bude mít fatální následky také pro Rusko. Stačí si uvědomit, na čem jsou příjmy Ruska závislé!!

Co kdybyste nechal těchto debat a zaměřil se na diskuze o numismatice. V kecárně žádné vědomosti z této oblasti nedostanete!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Já si zrovna vyzvedl 5 ušmudlaných kousků od Chládka. Škoda že nebyli zrovna peníze na ty vzácnější věci. Evropo co říkáte na ten neprodaný měděný odražek fji? Dle Raucha 5ks!?
Moderátor
:o
Evropa1 napsal
barbar napsal
Putna to bude zejména v Rusku..
Naopak.. myšleno pro země s kterými Obchodně významně spolupracujeme, ale v podstatě máš pravdu, případny dopad se zejména odrazi na nás a naši závislosti na ostatních zemích...


Každá krize má a bude mít fatální následky také pro Rusko. Stačí si uvědomit, na čem jsou příjmy Ruska závislé!!

Co kdybyste nechal těchto debat a zaměřil se na diskuze o numismatice. V kecárně žádné vědomosti z této oblasti nedostanete!!


Souhlas
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Já si zrovna vyzvedl 5 ušmudlaných kousků od Chládka. Škoda že nebyli zrovna peníze na ty vzácnější věci. Evropo co říkáte na ten neprodaný měděný odražek fji? Dle Raucha 5ks!?


Jestli máte na mysli ten odražek 2 FL, pak ten jsem již někde v poslední době viděl.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Nevím zda jich je skutečně jen 5, ale za tu cenu mi přišel ok, ale neprodal se..
Registrovaný uživatel
Firma je ako strom plný opíc

Firma je ako strom plný opíc, všetky sú na rôznych konároch rôzne vysoko.
Opice na vrchu sa pozerajú dolu a vidia strom plný usmievajúcich sa tvárí.
Opice dole pozerajú hore a nevidia nič iné ako zadky...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Já si zrovna vyzvedl 5 ušmudlaných kousků od Chládka.


To nechápu. Kupuji si, co se mi líbí a nebo potřebuji do sbírky. Jestli jsem v popisu přehlédl vadu, má chyba a přírůstek jde pryč a nebo reklamace.
Registrovaný uživatel
Nerozumím
Registrovaný uživatel
Na co si kupuješ ušmudlané kousky. Třeba jsi si mohl koupit jeden lepší.
Registrovaný uživatel
Jo tak. Šak nejsou špatné, jen je to málo, běžné bych čekal aspoň 20ks :-( ale ty 15kr a víš šli draze a celkově to bylo divné, dražší položky se vraceli atd
Registrovaný uživatel
https://www.cnb.cz/cs/bankovky-a-mince/numizmatika/plan-emise-minci-a-bankovek-v-letech-20212025/
Registrovaný uživatel
Aukce nemají logiku. Záleží na chuti kohoutů.

Měl jsem asi mylné informace. Příští rok měli vyrazit poslední 5 000,- a pak jen dukáty.
Budou razit dále a dokonce i jednu 10 000,-. Nekupuji to, jedině že by se zúčastnil jeden náš autor a pak bych to zvážil.
Moderátor
Takže dle ČNB bude emise 1,2,5,10 dukátů každého 15.000ks, ale nebude to AU 999.9/1000, ale jen 986 1/9/1000. Nevím proč ty dukáty nejsou také čístě 999.9/1000 ale nižší kvalita. Dokáže mi to někdo vysvětlit. Díky


Převozniku.. .. kde si vykopal informace o nákladů?
Moderátor
Dnešní prezentace ČNB, tady je pro info: https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/verejnost/.galleries/pro_media/konference_projevy/vystoupeni_projevy/download/benda_20191119_emisni_plan.pdf
Moderátor
Charon napsal
Dnešní prezentace ČNB, tady je pro info: https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/verejnost/.galleries/pro_media/konference_projevy/vystoupeni_projevy/download/benda_20191119_emisni_plan.pdf


Hmm... 15000 je docela dost.. u 10 dukátu mě to docela překvapuje.. Čekal jsem max. 100 kusů.
Moderátor
Charon: viz
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%BD_duk%C3%A1t
Proto se take tato ryzost oznacuje jeko dukatove zlato.
Kdyby byla ryzost jina, tak to nebude dukat v pravem slova smyslu.
Moderátor
Tak jsem chtěl uvést příklad a numismat byl rychlejší ;)

Autor: sochař Jaroslav Benda a profesor Otakar Španiel
Nominál: 2 Dukáty
Materiál: Zlato 986/1000
Hmotnost: 6,98 g
Raženo: 3.262 ks
Mincovna: Kremnice
Moderátor
numismat napsal
Charon: viz
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%BD_duk%C3%A1t
Proto se take tato ryzost oznacuje jeko dukatove zlato.
Kdyby byla ryzost jina, tak to nebude dukat v pravem slova smyslu.

Díky za vysvětlení, tak jsem zase o něco "chytřejší" :D
Moderátor
Pro informaci, kdyby někoho zajímalo:

Tabulka ryzosti zlata:

Obvykle používané ryzosti zlata ve šperkařství a mincovnictví jsou tyto.

8 karátů = 333/1000
9 karátů = 375/1000
14 karátů = 585/1000
18 karátů = 750/1000
21,6 karátů = 900/1000
22 karátů = 916,7/1000
23 2/3 karátů = 986/1000 ( dukátové zlato )
24 karátů = 999/1000 ( ryzí zlato )
Moderátor
Klasicke parametry dukatu (hmotnost, ryzost) dodrzuje i Ceska mincovna, ale treba tady je vše špatně - hmotnost i ryzost:
https://www.zlate-mince.cz/svatebni-dukat-mincovna-0000335
Moderátor
numismat napsal
Klasicke parametry dukatu (hmotnost, ryzost) dodrzuje i Ceska mincovna, ale treba tady je vše špatně - hmotnost i ryzost:
https://www.zlate-mince.cz/svatebni-dukat-mincovna-0000335


Nejsem si jist, zdali to platí pro proof provedení

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1