Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1664 1665 1666 1667 1668 1669 1670 1671 1672 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To není nemoc. Stani je aziat, to se pozná už podle avataru
Registrovaný uživatel
https://denikn.cz/412617/at-dolozi-svou-vojenskou-karieru-nebo-at-nechodi-v-uniforme-na-akce-tlaci-obrana-na-veterana/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=368791&dop_req_id=tG7uX4A07xC-202008060823&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

:lol:
Borec má metálů, jak kdyby bojoval u Stalingradu. Ten svaz bojovníků za svobodu, to je veledílo.
Registrovaný uživatel
Denník hnoj vie všetko najlepšie... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No von ten veterán Matoušek vypráví, že ho v pěti letech hnali američani před tankem Sherman jako živej štít s dalšíma civilistama. :lol: (prej v Praze)

To je jako síla.
Registrovaný uživatel
https://www.pribehynasichsousedu.cz/praha-10/praha-10-20132014/matousek-milos/

dokonce jezdí vyprávět do škol :mrgreen: :mrgreen:

Z dostupných archivních materiálů vyplývá, že podstatná část pamětníkova vyprávění je nevěrohodná.
Registrovaný uživatel
https://www.pribehynasichsousedu.cz/media/P%C5%99%C3%ADb%C4%9Bh-Milo%C5%A1e-Matou%C5%A1ka-sc%C3%A9n%C3%A1%C5%99-k-rozhlasov%C3%A9-report%C3%A1%C5%BEi.pdf

no to je síla..

„Mám celkem 106 seskoků a vesměs bojových, protože první seskok, ten byl na letišti a druhý byl do terénu a třetí seskok do vody, a pak už jsme měli jenom seskoky, kde jsme plnili jenom nějaký úkoly.“Pozemní příprava se sestávala z různých pochodů, ale i nácviku přežití, apod. Ovšem během tohoto výcviku dostávali v podstatě i politicky nebezpečné úkoly:„Úkol třeba zazněl, že máme položit věnec na hrob prezidenta Edvarda Beneše, kterej byl obsazenej hlídkama STB.“

To je novej baron Prášil :D a ještě tím krmí děcka..mě poser.
Registrovaný uživatel
A další magoři mu tleskaj...
Moderátor
Zajímalo by mne zdali je to nějak trestné,nosit veřejně uniformu s hodnostním označením, vyzamenaním, které mu nepřísluší a dokonce provádět semináře ve školách..
Registrovaný uživatel
barbar v jinejch státech ano, u nás prej ne. Je to jen nemorální..
Divný.
Registrovaný uživatel
Zvláštní postavou je také praporečník svazu Miloš Matoušek. Chodí besedovat s dětmi do škol, kde jim vypráví, že před rokem 1989 pod krycím jménem major Meč řídil jakousi antitotalitní rezidenturu, která bojovala proti komunistickému režimu. Osobně prý například zneškodnil sovětského okupanta, který střílel do lidí. Z Matouškova personálního spisu ale vyplývá, že se v roce 1969 účastnil brutálního potlačení demonstrací proti sovětské okupaci, byl členem KSČ, Svazu československo-sovětského přátelství a vystudoval večerní univerzitu marxismu, leninismu.

„Popisoval, jak byl perzekuován kolem roku 1968, kdy byl prakticky vyhozen z armády, byl šikanován svými nadřízenými pro své politické názory,“ říká publicista a spisovatel Jiří Cihlář.

Matoušek byl ale příslušníkem Veřejné bezpečnosti. „Určitě na mě by také mohl každý plivnout, protože jsem byl policajt. Byla to velmi složitá doba a ta složitá doba je dál. Babišovi taky věší psí hlavu, ale neoprávněně, protože Babiš, to je vlastně druhý Masaryk,“ uvedl Matoušek v dokumentu Příběhy našich sousedů.


:mrgreen: no vyprskl jsem smíchy. Komunistickej fízl člen odboje, Babiš druhej Masaryk..a tohle jezdí přednášet dětem. Nádhernej černej humor.

Země neomezenejch možností jsme.

Je členem Svazu bojovníků za sbobodu, to by souhlasilo. Tam je to magor vedle magora . S Vodičkou v čele. Všichni maj metálů jak Žukov, nikdo z nich nebyl nikdy na frontě (ty fronťáky vyštípali).
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 6. 8. 2020, 11:05. »
Moderátor
Paul napsal
barbar v jinejch státech ano, u nás prej ne. Je to jen nemorální..
Divný.


Hmm.. V tom případě to je pěkný průser..
A co aktuální vojenské uniformy,či dokonce policejní, vydávat se za vojáka nebo policistu, to přeci nelze... :shock: (vím mohl bych si vše vyhledat, ale nechám to na znalejšich)...
Registrovaný uživatel
Paul napsal
https://www.pribehynasichsousedu.cz/media/P%C5%99%C3%ADb%C4%9Bh-Milo%C5%A1e-Matou%C5%A1ka-sc%C3%A9n%C3%A1%C5%99-k-rozhlasov%C3%A9-report%C3%A1%C5%BEi.pdf

no to je síla..

„Mám celkem 106 seskoků a vesměs bojových, protože první seskok, ten byl na letišti a druhý byl do terénu a třetí seskok do vody, a pak už jsme měli jenom seskoky, kde jsme plnili jenom nějaký úkoly.“Pozemní příprava se sestávala z různých pochodů, ale i nácviku přežití, apod. Ovšem během tohoto výcviku dostávali v podstatě i politicky nebezpečné úkoly:„Úkol třeba zazněl, že máme položit věnec na hrob prezidenta Edvarda Beneše, kterej byl obsazenej hlídkama STB.“

To je novej baron Prášil :D a ještě tím krmí děcka..mě poser.



Úkol zněl jasně: muž s koženou brašnou nesmí projet. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
barbar v tom článku, než ho zavřeli pro předplatilete uváděli, že to trestný čin není. On nemá aktuální uniformu ozbrojenejch složek.

Když si necháš ušít uniformu, ověsíš se řádama z WW, tak můžeš jezdit dětem přednášet, třeba jak tvůj děda v tý uniformě likvidoval tanky u Kursku.
Registrovaný uživatel
a teraz ale vážne - jak mu nikto za tie anekdoty neplatí - čo na školách asi ťažko, tak mu iba jednoducho prdlo v hlave a už treba iba dozrieť na to aby to nešíril medzi mládežou
Registrovaný uživatel
Mě zaujalo těch 106 bojovejch seskoků... jako agent v boji proti komunismu..To je směšně absurdní...To jako skákal do boje klást věnce na hroby a zneškodňovat Sovětský vojáky? Odkud lítal? Ten je zralej na blázinec..Svaz bojovníků za svobodu ještě dostává dotace od státu na tyhle magory..

Ale dobrá zpráva je tady

http://czechfolks.com/plus/2012/10/15/miroslav-sigl-osudy-emeritniho-kapitana-policie-cr/

tam se autor článku rozčiluje cituji

Také se pokoušel o přednášky, z jedné sešlo, druhá byla odložena o dva roky a ze třetí byl vyhnán ředitelem školy, aby nenarušoval vyučování, že je hochštapler, přičemž nazlobený ředitel mával před očima jakousi tiskovinou. Přítomní žáci i z jiných tříd této školy přišli za ním na sjednané místo a s velkým zájmem vyslechli jeho vyprávění.
Registrovaný uživatel
Já bych ho někam do hospůdky ale pozval na přednášku, i bych mu zaplatil. To by byla sranda k nezaplacení. Má bujnou představivost..Ale asi by mu vadily salvy smíchu.
Registrovaný uživatel
maros diverzanta na motorce zlikvidoval určitě taky :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Já bych ho někam do hospůdky ale pozval na přednášku, i bych mu zaplatil. To by byla sranda k nezaplacení. Má bujnou představivost..Ale asi by mu vadily salvy smíchu.


tak to si viem fakt živo predstaviť :mrgreen: to by bola šou..
Registrovaný uživatel
Zajtrajší zber broskýň bude mať väčší prínos, ako sa hrabať v deduľovej psychickej kondícii... :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
maros napsal
Paul napsal
Já bych ho někam do hospůdky ale pozval na přednášku, i bych mu zaplatil. To by byla sranda k nezaplacení. Má bujnou představivost..Ale asi by mu vadily salvy smíchu.


tak to si viem fakt živo predstaviť :mrgreen: to by bola šou..


jj "To jsme takhle jednou dostali rozkaz,, naklást po celé republice věnce na hroby prezidenta Beneše. Místo pušky věnec, výskok z letadla.Ale hroby hlídali příslušníci STB."
Registrovaný uživatel
minulý týden ste tu preberali habanera - jeden suší celé, druhý nejaké "vločky" nechce sa mi to už hladať, ale osobne mám najlepšie skúsenosti so sušením polovičiek bez jadierok (celé mi dosť často zhnili a také živé to krájať je niekedy dosť náročné - v sprche na, záchode.... :mrgreen: ) a potom to krátko pomlieť na kávovom mlynčeku. A ten prášok dobre uzavrieť, aby nezvetrával. No a v tom stave sa výborne dávkuje
Registrovaný uživatel
maros jo, já se stanim se snažíme pěstovat. Mám mlýnek, ale spíš to naseká, než namele na prášek.
Mám tam teď Habanero, Jelapeno, Tabasco a ještě něco. Ty nejpálivější nepěstuju, neměl bych využití.
Registrovaný uživatel
Čili papričky mám vyriešené, sused pestuje a melie. Môžem len konštatovať: nech mu Pán Boh zachová dobré zvyky... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
to maros:
Chytím papričku za stopku, položím na dosku, špicatím nožom prepichnem pri stopke a narežiem po špičku. Takto ich poukladám na sušišku ovocia (v pohode sa to dá umyť bez následkov), za 1-2 dni je to perfektne suché. Znovu chytím za stopku, zrniečka oklepem do pohára, prípadne im pomožem tým nožom a odrežiem stopku. Keď je papričiek plná doska, zoškabnem nožom do sklenej dózy. Na mletie používam nástavec na orechy na kuchynskom robotovi. Najlepší je ale starý ruský el.mlyček na kávu, čo má kamoš. Mal aj maďarský, ale minule to nevydržal a zhorel... :D
Zaujímavé je, že v dóze s ghost pepper som minule našiel zakuklené mole...asi im to 1 mega SHU nevadí. :D
Registrovaný uživatel
snažím sa žiť ako to len ide bez zbytočného používania energií - čiže, suším na slnku, alebo na papieri na radiátore podľa ročného obdobia. Mal som tiež ruský- ten zhorel zasa mne, teraz mám velkostne podobný Bosch už hodne rokov (za možno 20 E), meliem na tom aj kávu, aj bylinky po predchádzajúcom vyčistení. Ja už po predchádzajúcich skúsenostiach s pitvaním týchto svíň používam rukavice - už som spal s rukou v lavori....
Až si možno poznal Franka z Veľkých Úlan - "Feriho šmaky", ten mi raz vysvetľoval, že kapsaicín cítia iba cicavce - neoveroval som si to, ale chalan o tom vedel hodne. A neviem či poznáš Jana Jánoša z Jablonky - dosť veľká firma v pestovaní a distribúcii rôznych hríbov, tak ten mi dal kedysi dobrú radu, ako to robí on - hríby hneď po usušení ešte horúce vloží zabalené do mrazáka a nechá tan na 24 hod. a potom ich znova zohreje na sušiacu teplotu. už to takto robím pár rokov a odvtedy nemám problémy s tým že v zime prídem do komory po dubáky a nájdem v uzavretej fľaši iba pavučiny

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1664 1665 1666 1667 1668 1669 1670 1671 1672 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1