Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Takovou R-nálepku jsem včera viděl poprvé. Nalepeno na rekomandu z firmy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Velice zajímavá věc, tipoval bych na dodatkovou doporučenou nálepku poštou použitou v souvislosti s uložením dopisu (nebo původní R-nálepka mohla odpadnout). Vidím to poprvé - dobrý nález.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
I když souvislost s uložením dopisu odpadá (dostal jsem se - s touto pozdní hodinou - již zřejmě do stádia, kdy rychleji píši než myslím), neboť (na druhý pohled) je patrné, že přes nálepku "prošla" tiskárna třídící linky (a zanechala další - poštovně-historické - stopy).
Tak se necháme překvapit. Ale nález je to rozhodně velmi zajímavý.
Moderátor
Zcela určitě to je primární nálepka. Odeslalo to Depo České Budějovice (372 71) za cenu, která mne fakt sere - 27,70 Kč, protože je furt keců, že porto je nerentabilní a musí se furt zlepšovat, tak by mi někdo měl vysvětlit, jak se může rentovat taková cena.
Moderátor
Někdy člověk opravdu pochybuje o yinteligenci odesílatele:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nějaká neobvyklá nálepka, patrně něco jako PP. Na čumkartě ovšem neobvyklé v každém případě. Anebo možná placeno Zákaznickou kartou?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě klika, že nepršelo.
To by musel shánět někoho, kdo mu nad tím podrží deštník... :roll: :D :D
https://aukro.cz/znamky-deutsches-reich-a-jine-staty-fotografie-v-popisu-predmetu-6935710224
Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
« Poslední úpravu provedl(a) mikimar v 16. 10. 2018, 18:54. »
Registrovaný uživatel
Nerozumiem.. :roll: Pri položke od koruny.Fotiek je tam dosť.Mne skôr príde nezvyčajné to poštovné.
-s-
Registrovaný uživatel
Jde o to prostředí, zvolené pro fotografování sbírky známek. Tahat to ven na dlažbu by mě teda fakt nenapadlo... ;)
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Aha.. ;) Niečo pod tým má položené, ale výsledný efekt=0,000.. :)
V popise obrázky má, ale to asi vieš.
-s-
Moderátor
Počta přechází na laserové tiskárny a takto vypadá čistý arch nového typu výzev a jedna vzorová výzva. Podle mne by jméno, příjmení a ulice s číslem + celková cena za dobírku mohly být tištěny tučně. Ještě je co vylepšovat. Na druhou stranu je sympatické, že to bude vidět furt a ne jak u těch jehličkových, když už páska byla opotřebovaná a tisk prakticky neviditelný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Další ne zrovna obvyklá R-nálepka. Znám Dodejnu II Kyjov, ale tohle ne:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Známka ještě nevyšla a už je na dopise!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrá práce - do specializované sbírky ČR, do kategorie poštovního použití, zcela výjimečná celistvost. Gratuluji (tedy, říká-li Vám pane!).
Registrovaný uživatel
Dobrý den vedu spor a zajímal by mě názor odborníka.
prodejce deklaruje prodávané známky jako - čisté-
já si myslím své,ale zajímal by mě váš názor co si představit pod pojmem čisté ?
Moderátor
Čisté sú bez pečiatky, avšak nemusia mať neporušený lep, dokonca bez lepu (podľa mňa).
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
děkuji za váš názor. tak se také stalo,no příště si budu dávat větší pozor.je to velmi zapeklité slovíčko.
Registrovaný uživatel
Souhlasím, někdy je s touto terminologií problém a mnoho vykuků na to hřeší.
Před lety jsem měl stejný problém jako koldrex.
Od té doby se mnohdy raději ještě ujišťuju doplňujícím dotazem.
A také jsem si z té situace vzal poučení pro sebe, jako prodávajícího
a používám upřesňující informace zavedenými formulacemi "svěží **" a "svěží * s nálepkou nebo stopou po ní", případně poznámky doplňujícího typu, jako např. pošk. lep.
Toto u hodnotnějších položek dokládám co nejpodrobnější fotografií, případně skenem.
Stojí mě to sice trochu toho času navíc, ale je to přijatelná cena za udržení si dobrého jména poctivého prodejce.
Vybudovat si dobré jméno stojí mnoho úsilí a času.
Ztratit ho - to je otázka jedné zpackané aukce... ;)
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Moderátor
Neumann napsal
Dobrá práce - do specializované sbírky ČR, do kategorie poštovního použití, zcela výjimečná celistvost. Gratuluji (tedy, říká-li Vám pane!).

No, neříká. Ale aspoň jsem to zdokumentoval.
Registrovaný uživatel
pro mikimar pravda pravdoucí no podle někoho čistá znamená třeba vypraná v pračce a jelikož žijeme v době kdy je lep mnohem dražši než-li ten obrázek ze předu tak si prodejce znemenám na černou listinu.:)
Moderátor
Obr. 1: Někdo je napřed a z pilnosti už frankuje podle tarifu platného až od prvního ledna! 8) Akorát to razítko se mašině nějak nepodařilo umístit.

Obr. 2: Některý firmy už neví jakou kravinu by si za to mizivé a nerentabilní poštovné vymyslely. Jeden flakónek je jedna zásilka, pro porovnání s běžnou malou známkou. (I s tím se musí pošťáci srát... :evil: )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Čaute ako sa tu máte?
_______________
Moderátor
Ty žiješ? :)
Moderátor
áno žijem, mám za sebou veľmi ťažké obdobie, so známkami mám pauzu ale rád tu prídem a niečo si prečítam
_______________
Moderátor
Už i na počtu začínají pronikat laserové tiskárny!

Akorát se bude muset buď srovnat písmo (číslice) nebo roztáhnout okénko. :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

------------------------------------------------

babygulka napsal
áno žijem, mám za sebou veľmi ťažké obdobie, so známkami mám pauzu ale rád tu prídem a niečo si prečítam


A ono existuje i nějaké jiné než velmi těžké období? Teda krom toho "ještě horší".
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 10. 12. 2018, 23:15. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1