Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ktorú aukčnú spoločnosť by ste odporučili?
Pred tým je dobré si dať oceniť zbierku znalcovy?
Koľko stojý znalecký posudok respektíve pravosť známok?
Registrovaný uživatel
Matus Jacek

Neochota. Místo toho aby si pán udělal alespoň 5 min. na ohodnocení, popřípadě mi ke známkám něco řekl, tak prolistoval album asi stejnou rychlostí, jako kdyby to byl manuál k používání toaletního papíru....
A já jsem se kvůli tomu táhnul takovou dálku. Naprostá arogance,pak se nediv když omlouvají Pražáků --to samé platí Vělehlasný Pofis a Burda...Nezajíma ich 100 tisc ale Miliony czk,-...Pak se světe div že filatélie jde do prdele.
1

zaujímavé recenzie na googli...Takzvané aukčné siene...ale trefne povedané
Moderátor
O hodnotě sbírky v zásobníku si zkušenější člověk udělá velice rychle představu a nepotřebuje na to ani oněch pět minut. A to, že si někdo myslí, že má sbírku za 100. tis. Kč ještě neznamená, že se k této hodnotě vůbec reálně jen přibližuje.

Váš první příspěvek se dá přirovnat k tomuto:
Chtěl bych prodat auto jisté značky, nespecifikovaného typu, výbavy a motoru o neznámém nájezdu km. Zřejmě jsem ze Slovenska. Mohli by jste mi doporučit autobazar?
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
O hodnotě sbírky v zásobníku si zkušenější člověk udělá velice rychle představu a nepotřebuje na to ani oněch pět minut. A to, že si někdo myslí, že má sbírku za 100. tis. Kč ještě neznamená, že se k této hodnotě vůbec reálně jen přibližuje.

Váš první příspěvek se dá přirovnat k tomuto:
Chtěl bych prodat auto jisté značky, nespecifikovaného typu, výbavy a motoru o neznámém nájezdu km. Zřejmě jsem ze Slovenska. Mohli by jste mi doporučit autobazar?


Chápem Vás a ďakujem za odpoveď. Blbá otázka,blbá odpoveď.
« Poslední úpravu provedl(a) hematuria v 20. 2. 2019, 18:33. »
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
O hodnotě sbírky v zásobníku si zkušenější člověk udělá velice rychle představu a nepotřebuje na to ani oněch pět minut. A to, že si někdo myslí, že má sbírku za 100. tis. Kč ještě neznamená, že se k této hodnotě vůbec reálně jen přibližuje.

Váš první příspěvek se dá přirovnat k tomuto:
Chtěl bych prodat auto jisté značky, nespecifikovaného typu, výbavy a motoru o neznámém nájezdu km. Zřejmě jsem ze Slovenska. Mohli by jste mi doporučit autobazar?


Aj keď pane sme kecárna-tlachárna oblasť filatélie tak by Vás to mohlo napadnúť aj keď je pravda že je to zavádzajúce a dosť širokospektrálné.
Moderátor
"Velký průšvih" s autorskými právy:
https://www.denik.cz/regiony/znamka-s-tvari-zikmunda-vyvolala-rozruch-20190301.html
Registrovaný uživatel
Vytiahnúť alebo nie z toho obalu????

......Dávam do albumu a preto sa pýtam


...čisto nové nepoužité ..no vtedy ..ale na to koľko majú rokou tak ako nové

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) hematuria v 16. 3. 2019, 11:33. »
Moderátor
Kľudne vybrať.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Kľudne vybrať.


Díky
Registrovaný uživatel
smith napsal
Kľudne vybrať.


Díky
Moderátor
Tisk nových známek ke 100. výročí měny:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jak-se-vyrabi-znamka-zkusili-jsme-si-ji-vytisknout-a-omylem-vznikl-vzacny-unikat-68503
Moderátor
Máte někdo praktické zkušenosti s exponátovými listy velikosti A3? Jsou na to lepší preservativy co se to do nich dává seshora nebo z boku?
Registrovaný uživatel
Ja mam A3 na ležato a otvor je z hora,myslim že to je najlepšia varianta.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Ja mam A3 na ležato a otvor je z hora,myslim že to je najlepšia varianta.

Dobrá, budu věřit. Musím se pomalu připravovat. ;)

A tohleto dám to sem, protože to neumím zařadit. Argentinské známky neorazítkovány, ale, Argentinec či čert ví proč, přelepeny jakýmsi PP a zpáteční adresou (ale určitě ne odesílatele) k tomu. Přijde mi to zvláštní a nechápu to. Pro potěchu přidávám u lícovou stranu čumkarty.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.e15.cz/rozhovory/znamky-jsou-idealni-investicni-pojistka-do-krize-rika-predni-filatelista-tomas-madl-1357598
Moderátor
Pavle- A3 jsou listy budoucnosti vystavování. Už nějakou dobu ty špičkové exponáty takto jsou a nebude trvat dlouho a budou na tomto formátu všechny. Líp se s tím dělá a hlavně je to super na popisky.
Moderátor
pavlinka napsal
Pavle- A3 jsou listy budoucnosti vystavování. Už nějakou dobu ty špičkové exponáty takto jsou a nebude trvat dlouho a budou na tomto formátu všechny. Líp se s tím dělá a hlavně je to super na popisky.

No vidíš a mě na Praze jury řekla, že co není většího formátu, tak všechno na A4.
Moderátor
Jiný kraj, jiný mrav.... ;) O A3-kách jsem se bavila s Vojtou ohledně mého exponátu už před pár lety. No nechala jsem to tak neb mládežnické exponáty jsou skoro všechny na A4. Ale kdybych šla do dospěláků (nestane se :D ) tak vše bouchnu na A3. Popisky jsou tak lépe čitelné a vypadá to jak otevřená kniha.
Moderátor
pavlinka napsal
Jiný kraj, jiný mrav.... ;) O A3-kách jsem se bavila s Vojtou ohledně mého exponátu už před pár lety. No nechala jsem to tak neb mládežnické exponáty jsou skoro všechny na A4. Ale kdybych šla do dospěláků (nestane se :D ) tak vše bouchnu na A3. Popisky jsou tak lépe čitelné a vypadá to jak otevřená kniha.

To je otázka.
Mně třeba připadnou přehlednější A4, jsem prostě zvyklý na formát většiny knih. Osobně bych volil kombinaci.
A3 bych dal pouze tam, kde to vyžaduje velikost vystavovaných materiálů.
Já si třeba rád v materiálech listuji a listovat v exponátu A3 moc dobře nejde.
Vyházel jsem všechna pérová alba Schaubek, protože se v tom též nedá listovat, desky se neustále zavíraly.
Ideální velikost A4 v euroobalech, kde se dá krásně listovat. Takže, já jsem spíše pro klasiku A4.
Ale záležet bude na jurymanech.
Moderátor
Já si dělám "digitální" albové listy a taky to dělám takto. Na A4 nedám firemní dlouhou obálku (pokud bych ji nechtěl otáčet), tak ji dám na A3. Na jednu A3 vychází tak 15 A4řek.
Moderátor
pavlinka napsal
Pavle- A3 jsou listy budoucnosti vystavování. Už nějakou dobu ty špičkové exponáty takto jsou a nebude trvat dlouho a budou na tomto formátu všechny. Líp se s tím dělá a hlavně je to super na popisky.

Tak mně to na A3, u těch obálek, vychází čistě z praktických důvodů (jestli ale budu mít dostatek času k dodělání), klasické "známkové" exponáty jsou asi praktičtější na A4. Líp se v tom listuje, jak už bylo podotknuto a je to míň náchylný k úrazu (přeložení, přelomení), si myslím. Ale třeba takové námětové exponáty (některé) a, tam tuplem, exponáty, kde je hodně "velkých věcí" (obálky, archy), tam se formát A3 může uplatnit s velkým úspěchem. Zase si ale obecně myslím, že bude lepší mít celý exponát buď na A4, nebo na A3, nebo se to pokusit udělat tak, aby například první tři rámy byly A4 a zbylé dva na A3. Zkrátka z toho neudělat "mišmaš". A to i přes to, že věřím, že někteří by mišmaš pojali jako umělecký záměr. Osobně bych ale dal přednost praktické stránce. Taky je to lepší pro instalaci.

pavlinka napsal
Ale kdybych šla do dospěláků (nestane se :D ) tak vše bouchnu na A3. Popisky jsou tak lépe čitelné a vypadá to jak otevřená kniha.

No a proč ne? Už máš praxi, víš jak na to, sehnal bych, na tvém místě, nějaký pěkný "makkos vízjel" a vrhl se do dospěláků! :mrgreen: Ne každý musí začínat "s vědeckou filatelií" na stará kolena jako já! :P
Moderátor
Na nějaké to "normál" vystavování, bych mohla exponát jen rozšířit a krásné medaile by přišly i tak. U nás takový námětový exponát jako Čertoryje prostě není a obávám se, že ani nebude. Na vysoké výstavy už by se měnil koncept a musel by přijít i lepší matroš. To jde ale tedˇúplně mimo mě. https://www.youtube.com/watch?v=ps5Yu3geXig
Moderátor
No jo. Škola, láska, děti ... ;)
Moderátor
pavlinka napsal
Na nějaké to "normál" vystavování, bych mohla exponát jen rozšířit a krásné medaile by přišly i tak. U nás takový námětový exponát jako Čertoryje prostě není a obávám se, že ani nebude. Na vysoké výstavy už by se měnil koncept a musel by přijít i lepší matroš. To jde ale tedˇúplně mimo mě. https://www.youtube.com/watch?v=ps5Yu3geXig

Je to hrozné, ale toto vystoupení Š+G pamatuji v přímém přenosu.
Moderátor
Jistě jste si všimli, že se kvapem blíží se výstava v Liberci.
Otázka moje takto zní: Myslíte si, že jsem schopen dodělat ty dvě jednorámovky s vnitropoštovníma obálkama (a má to vůbec smysl)? Jako, udělat to fyzicky by měla být relativně sranda, v porovnání s řezáním stovek havidek, jde (mi) prakticky jen sepsání o smysluplných textů.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1