Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sice to, Pavle, není odpověď na tvoji otázku , ale je to pohled bývalého filatelisty.
Ta loňská výstavka , kterou jsi presentoval na Sběr. veletrhu mne zaujala více.
Myslím tím asi ty vnitropoštovní obálky - prostě obálky s dírkou, se spoustou razítek.
Ty razítka mne celkem zaujaly , studoval jsem ten ''exponát'' možná 15 minut.
Letos to bylo z mého laického pohledu slabší - ty vlaječky. Ani ty razítka tam nebyly -
jenom občas. Letos jsem se tím zabýval možná 3-4 minuty.
Tolik pohled bývalého filatelisty - ale i takoví chodí na výstavy.
Moderátor
No, však by to byly dvě jednorámovky s těma obálkama. Jednak je to filatelisticky zajímavější a dvak, mělo by to tu štábní kulturu. Ty vlaječky jako soutěžní exponát rozumně udělat nelze - nedá se tam rozumně udělat právě ta požadovaná štábní kultura.
Ale i ty vlaječky přece mají zajímavá razítka. Třeba ta "Sběrna pytlů", to se asi těžko kde uvidí. Navíc jsou to oddělení o kterých, troufám si tvrdit, 99,99% filatelistů netuší, že vůbec existují. Je to takový skrytý život pošty. :) No a hojně se tam objevuje Postkomplet (+ předchůdci) a podobné útvary. Ovšem je fakt, že to razítkování často odfláknou, pokud se vůbec namáhají.

S těma obálkama mám akorát ten problém, že bych na to potřeboval asi víc soustředěného času, protože takto akorát furt upravuju co už mám tak nějak hotové a něsu stavu udělat další krok. Jaksi, tuhle 10 minut, za týden 5 minut, to není optimální. A neudržím niť.
Registrovaný uživatel
Mám dvě poštovní známky-Victoria,one penny a NEW SOUTH WALES TWO PENCE Obě nejsou ražené,ale perem napsané datum a podpis. Na první známce je datum 15/ // /88 a podpis nečitelný. Na druhé známce je datum c. a k. 8.1.88. Co si mám o těch známkách myslet?
Moderátor
Jeden scan vydá za dlouhý popis......
Moderátor
Pošta umí překvapit i zcela nečekaně (když pominu například fakt, že pokud mi přijde balí(če)k, zjistím to až podle opakované výzvy). Často jim na čínu, na to "L" stačí zelená fixa ... a dnes najednou... vsadím se, že jste ještě neviděli!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak s tímhle si nevím ani Rady, ani Vzájemné Hospodářské Pomoci. Nebo že by EU fungovala, mimo naše hranice, až tak?
Ale ty francouzská, v podstatě němá, razítka mne poněkud znervózňují.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jak řekneš dítěti, že má domácí vězení?
"Nikam nepůjdeš, máš domácí vězení!"

Jak řekneš dospělému, že má domácí vězení?
"Vaši zásilku budeme doručovat dnes od 8 do 17 hodin."
Moderátor
A jak dospělého zabavíš na 14 dní?

Neoznámíš zásilku a opakovanou výzvu doručíš až v den vrácení zásilky. 14 dní to pak 3× honí v místě odeslání.
Moderátor
Dneska na poště vylepovali archy A4 různýma známkama (včetně vytrhaných bombajských dopisů). K čemu to může být dobrý?
Registrovaný uživatel
čo znamená keď za známkou sú tie podmnienky a pod tým cena ..to čo tým myslia??? na stampworld.com Po prosím o vysvetlenie...


použité,nepoužité,list ..to chápem ale tie podmienky???
Moderátor
hematuria napsal
čo znamená keď za známkou sú tie podmnienky a pod tým cena ..to čo tým myslia??? na stampworld.com Po prosím o vysvetlenie...


použité,nepoužité,list ..to chápem ale tie podmienky???

Nějaký ilustrační obrázek by nebyl?
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
hematuria napsal
čo znamená keď za známkou sú tie podmnienky a pod tým cena ..to čo tým myslia??? na stampworld.com Po prosím o vysvetlenie...


použité,nepoužité,list ..to chápem ale tie podmienky???

Nějaký ilustrační obrázek by nebyl?


zadaj si www.stampworld.com
si vyber štát,a pri známke sú informácie hneď pod ňou
« Poslední úpravu provedl(a) hematuria v 7. 6. 2019, 20:46. »
Registrovaný uživatel
hematuria napsal
ikanek napsal
hematuria napsal
čo znamená keď za známkou sú tie podmnienky a pod tým cena ..to čo tým myslia??? na stampworld.com Po prosím o vysvetlenie...


použité,nepoužité,list ..to chápem ale tie podmienky???

Nějaký ilustrační obrázek by nebyl?


zadaj si www.stampworld.com
si vyber štát,a pri známke sú informácie hneď pod ňou


Podle mého úsudku jde jen o špatný strojový překlad,
protože v angličtině je tam správně uvedeno "Mint Condition",
což mělo být přeloženo jako svěží, resp. svieži (zn. **)... ;)
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Moderátor
No tak to je asi jasné - No. je číslo, Type je typ, D nominál, color - barva, pak celkový náklad, cena za **, * a použitou příp. dopis.

Je to ono?
Moderátor
No to je možný - conditions - taky v angličtině znamená podmínky.
Registrovaný uživatel
mikimar napsal
hematuria napsal
ikanek napsal
hematuria napsal
čo znamená keď za známkou sú tie podmnienky a pod tým cena ..to čo tým myslia??? na stampworld.com Po prosím o vysvetlenie...


použité,nepoužité,list ..to chápem ale tie podmienky???



Nějaký ilustrační obrázek by nebyl?


zadaj si www.stampworld.com
si vyber štát,a pri známke sú informácie hneď pod ňou


Podle mého úsudku jde jen o špatný strojový překlad,
protože v angličtině je tam správně uvedeno "Mint Condition",
což mělo být přeloženo jako svěží, resp. svieži (zn. **)... ;)



Presne toto som mal na mysli už to chápem pohybujem sa vo filatélii iba 1 rok...ale prečo tam dali použité a nepoužité a k tomu svieží to znamená 100% dokonalá? čo to znamená v češtine?lebo použitá je škaredá a nepoužitá nová pekná..no nie?? ale díky moc páni za info..je to pre mňa veľmi doležité pri oceňovaní východočínských známok tam sú docela zaujímavé ceny:)
« Poslední úpravu provedl(a) hematuria v 7. 6. 2019, 21:25. »
Registrovaný uživatel
Známky se nedělí (podle kondice) jen na použité a nepoužité. Tři uváděné kategorie znamenají svěží **, t.j. nepoužitá s neporušeným lepem; svěží s nálepkou *, t.j. s fil. nálepkou a nebo stopou po ní, obecněji třeba i s nepatrně poškozeným lepem (nutno posuzovat kus od kusu); a poštovně použité (s razítkem).
Často se setkáte (hlavně u starších známek) s označením (*), což je nepoužitá známka bez lepu - tento záznam však v StampWorld nenajdete.
Co se týče cenových záznamů ve Vámi uváděném online katalogu, je potřeba na ně nahlížet s opatrností, dost často totiž neodrážejí ceny dosahované na našem trhu. Já osobně si ceny v tomto katalogu dělím čtyřmi...
Pro aktuálnější ceny si raději chodím sem:
https://colnect.com/cs/stamps/countries
kde jsou u mnoha známek přímo nabídky prodávajících, případně využívám přímého odkazu na konkrétní známku na ebay.
;)
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
« Poslední úpravu provedl(a) mikimar v 7. 6. 2019, 22:06. »
Registrovaný uživatel
mikimar napsal
Známky se nedělí (podle kondice) jen na použité a nepoužité. Tři uváděné kategorie znamenají svěží **, t.j. nepoužitá s neporušeným lepem; svěží s nálepkou *, t.j. s fil. nálepkou a nebo stopou po ní, obecněji třeba i s nepatrně poškozeným lepem (nutno posuzovat kus od kusu); a poštovně použité (s razítkem).
Často se setkáte (hlavně u starších známek) s označením (*), což je nepoužitá známka bez lepu - tento záznam však v StampWorld nenajdete.
Co se týče cenových záznamů ve Vámi uváděném online katalogu, je potřeba na ně nahlížet s opatrností, dost často totiž neodrážejí ceny dosahované na našem trhu. Já osobně si ceny v tomto katalogu dělím čtyřmi...
Pro aktuálnější ceny si raději chodím sem:
https://colnect.com/cs/stamps/countries
kde jsou u mnoha známek přímo nabídky prodávajících, případně využívám přímého odkazu na konkrétní známku na ebay.
;)


Veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie Vážený ....ceniím si každú informáciu lebo v dnešnej dobe za info platí dosť a Apropo mńa osobne napadlo deliť 2-ma lebo som aj ja počul že to trošku je moc...ale to už nechám na aukčnej spoločnosti.....
Registrovaný uživatel
hematuria napsal
mikimar napsal
Známky se nedělí (podle kondice) jen na použité a nepoužité. Tři uváděné kategorie znamenají svěží **, t.j. nepoužitá s neporušeným lepem; svěží s nálepkou *, t.j. s fil. nálepkou a nebo stopou po ní, obecněji třeba i s nepatrně poškozeným lepem (nutno posuzovat kus od kusu); a poštovně použité (s razítkem).
Často se setkáte (hlavně u starších známek) s označením (*), což je nepoužitá známka bez lepu - tento záznam však v StampWorld nenajdete.
Co se týče cenových záznamů ve Vámi uváděném online katalogu, je potřeba na ně nahlížet s opatrností, dost často totiž neodrážejí ceny dosahované na našem trhu. Já osobně si ceny v tomto katalogu dělím čtyřmi...
Pro aktuálnější ceny si raději chodím sem:
https://colnect.com/cs/stamps/countries
kde jsou u mnoha známek přímo nabídky prodávajících, případně využívám přímého odkazu na konkrétní známku na ebay.
;)


Veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie Vážený ..Colnect som využíval skor na numizmatiku a notafíliu .Mne sa zdal Stampworld na úrovni ohľadne známok...Ale ceniím si každú informáciu lebo v dnešnej dobe za info platí dosť a Apropo mńa osobne napadlo deliť 2-ma lebo som aj ja počul že to trošku je moc...ale to už nechám na aukčnej spoločnosti.....
Moderátor
V dnešní Filatelii, v článku "Českoslovenští vojáci v letech 1918 - 1939 (9. díl) mne zaujalo razítko "ČS.POLNÍ NEMOCNICE PRO KONĚ Č.1". Neviděl jsem, fakt jsem neznal.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 18. 6. 2019, 21:44. »
Moderátor
Rozdiel skoro 7,5 roka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
A kdo se na co specializuje? Ve filatelii, pochopitelně. ;)
Moderátor
.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Obrázek vložený uživatelem

Smith boy & Wesson girl... :P
To dievčatko má, aspoň podľa fotky, krásne ústa o.i., "samosebou." ;)
-s-
Moderátor
smith napsal
Rozdiel skoro 7,5 roka.


Letí to ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1