Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím přátelé, prosím někoho kdo mě poradí co znamená ( Zustellungsmarken )
nevím jestli to je dodací nebo doplatní známky. Děkuji moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Doruční známka, doplatní je portomarke.
Registrovaný uživatel
Děkuji moc stefanos532
Moderátor
Tak schválně. Co je na tomto reku zajímavé? Jen podotýkám, že R-kód je natištěn na obálce a není mi jasné, jestli to tiskne depo (hromadné podání či spíš smluvní podavatel) nebo rovnou odesílatel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
R-nálepka pošta Břeclav a razítko pošta Brno?
Moderátor
No, razítko Brno 02 (SPÚ) je taky zajímavý, když to má R-kód z Břeclavi (není to nálepka, je to natištěný přímo na obálce), ale mnohem zajímavější mi přijde, že domicil je Depo Břeclac 70. Zkrátka, máme nový město i s depem! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pročetl jsem tady několik vláken s prosbami o ocenění známek a zatím jsem neviděl žádnou "pecku" žádný poklad, to se fakt nedá mezi těmi stohy najít něco cenného, došlo tady v poslední době k nějaké objevené senzaci? Zajímalo by mě, jak byste shrnuli nebo formulovali v několika větách poznávaci znamení nějaké filatelistické cennosti? Jedná se hlavně o ty celé archy s různými přetisky nebo může být nějaká česká známka cenná i jen sama o sobě-jako jeden kus?
Registrovaný uživatel
trent napsal
Pročetl jsem tady několik vláken s prosbami o ocenění známek a zatím jsem neviděl žádnou "pecku" žádný poklad, ...

Protože kdo má doma cenou známku, ten to zpravidla ví ;)
To co zde chtějí lidé ocenit jsou vesměs dětské sbírky.
Registrovaný uživatel
Rozumim, ale spousta dotazů se týká "nalezených" alb, kdy dotyčný sběratel byl dítě třeba před 80ti lety, nevím jak se před takovou dobou známky získávali/sbírali, je tedy teoreticky možné, že za takovou dobu nějakou cenu získaji?
Registrovaný uživatel
Známky, které byly levné před osmdesáti lety, jsou většinou levné pořád. Pokud jich bylo vydáno desítky a stovky tisíc, tak jich zbylo hodně dodnes. Vzácné známky byly ve sbírkách lidí, kteří věděli, co mají a nenechali to válet někde na půdě, aby to někdo našel.
Moderátor
A pokud je tam něco cennějšího, nelze to obvykle z těch obrázků poznat. To by se muselo vidět naživo.
Ale pár lepších kousků se i objevilo, pokud si vzpomínám. Sice žádné rarity, ale lepší kousky.
Moderátor
Já jsem švagrovi v "albíčku" našel jednoho lehce přeloženýho Mao Ce Tunga, kterýho jsem mu střelil přes e-bay za nějakých v korunách ca 2.500Kč. Zbytek mohl hodit do kotle, co to bylo za známky a hlavně v jakým stavu byly. Za zhruba 15, 16 let, co po mně lidi občas chtějí, abych se jim podíval na známky, to byl první hodnotnější nález.
Moderátor
Po Pytlíčkovi asi zbyl volnej flek...
https://www.ppcp.cz/event/club-de-monte-carlo-prijal-do-svych-rad-prezidenta-ppcp-dr-tomase-madla/
Registrovaný uživatel
Tak to obdivuji, jak jste věděl, že známka s Mao Ce Tungem má takovou hodnotu? Jinak co jsem si tak prošel ty svoje alba a jak jsem jednotlivé známky porovnával s googlem, mají všechny mizivou hodnotu, což mě docela zklamalo, měl jsem tam několik favoritů a jsou tam ceny okolo 0,20 eur.
Moderátor
Ono to není nic těžkého, když ho člověk vidí několikrát do roka v aukčních katalozích.
Registrovaný uživatel
Jsou tyto katlogy někde ke stažení např v pdf?
Moderátor
Zkusil bych filaso.cz
Registrovaný uživatel
co jsem tak procházel katalogy burdy je tam strašně málo známek (a nejsou na celistvosti), které mají razítko, takže kdybych to shrnul platí, že když jsou známky orazítkované a né zrovna v top stavu, automaticky má 99% z nich skoro nulovou cenu?
Registrovaný uživatel
Ne, tak to není ani náhodou.
Registrovaný uživatel
Príde mi pošta.. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
trent napsal
co jsem tak procházel katalogy burdy je tam strašně málo známek (a nejsou na celistvosti), které mají razítko, takže kdybych to shrnul platí, že když jsou známky orazítkované a né zrovna v top stavu, automaticky má 99% z nich skoro nulovou cenu?


Pán Burda je Už Iný Pán!alebo skor si myslím že to čo robí Pán Výtisk za jeho chrbtom tak to je vrchol,veď on na to príde že má hada na bruchu ale bude už neskoro!
Registrovaný uživatel
Ináč to Aukro.cz je pekný bordel...nahraješ tam aukciu na aplikácii a nikde sa nezobrazuje ani ked sa dám cez net na PC....

Vaše názory?
« Poslední úpravu provedl(a) hematuria v 26. 8. 2019, 21:20. »
Registrovaný uživatel
hematuria napsal
Ináč to Aukro.cz je pekný bordel...nahraješ tam aukciu na aplikácii a nikde sa nezobrazuje ani ked sa dám cez net na PC....

Vaše názory?


Toto je K..A čo?

Odosielateľ
PayU (doručené 25. 8. 2019, 21:52)
Prijímateľ
hematuria@azet.sk
Predmet
Ověřte stav Vaši platby (C 903F XX1436821517XX (PL))
1 HTML PLAIN HLAVIČKY ORIGINÁL
PayU
Vážený zákazníku,

zaregistrovali jsme příkaz k úhradě pro AUKRO s.r.o. (http://www.aukro.cz).
Stav transakce můžete kdykoliv ověřit:

Ověř aktuální stav transakce

Vaši platbu předáme příjemci platby nejpozději následující pracovní den. V případě neuhrazení transakce bude po 10 dnech automaticky systémem stornována.

Detaily operace
Číslo transakce: C 903F XX1436821517XX (PL)
Číslo objednávky (přidělené příjemcem): -
Popis transakce: Aktivační poplatek
Částka: 3,00 CZK
Výsledná částka: -
Směnný kurz: -
Další poplatky účtované zákazníkovi: 0,00 CZK
Datum transakce: 2019-08-25 21:52:10
V případě dotazů v komunikaci s PayU používejte číslo transakce.

Tato zpráva je generována automaticky, prosíme, neodpovídejte na ni.
V případě potřeby použijte prosím naší podporu.

S pozdravem,
PayU Tým
www.payu.cz
Registrovaný uživatel
Ahoj, prosím o spojení s uživatelem Babygulkou. -- janamech@email.cz
Registrovaný uživatel
Pomůže mě někdo s kontaktem na uživatele Babygulku ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1