Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Kecárna-tlachárna (filatélia)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Pro Stan: Možná Ti uniklo že konkrétně u známek Československa existovaly tzv. vázané hodnoty a někteří sběratelé odebírali novinky až 10x - 15x na svoje příbuzné a známé. To nebyla investice do známek? Navíc kolik rarit - mám teď na mysli světových - koupili investoři a roky leží uložené v trezorech bank, aniž by měl někdo možnost je vidět?
Registrovaný uživatel
Pro blazek007
Ale mě nic neuniklo. Sbíralo se to kvůli čtyřblokům nebo desetiblokům. To nemá s investicí vůbec nic společnýho.Pokud někdo spekuloval tak to byly svým způsobem v té době obchodníci.
pro admina
Na Tvůj poslední příspěvek , že rodina někdy prodá sbírku a koupí si něco jiného. Sám dobře víš , že pokud ve sbírce nebudou dobré věci tak rodina prodělá. Víš přeci když Ti někdo přinese sbírku česka tak mu za ni nevyplatíš ani nominál.Tak to bohužel je. Pro to si myslím že klub bohatých lidí ( abych nepsal nikým nevolená elita) pro filatelii takový přínos není. Naopak si myslím , že toto fórum dělá pro propagaci filatelie mnohem,mnohem víc. Jsou tu skvělí odborníci, nevím a nemužu posoudit ostatní obory ale ve filatelii tedy jsou.
Moderátor
Pro Pavla III" - Cituji:
"A k tomu PPCP:
Docela mne překvapilo, že ukecali Klima. Ten výslovně nic vystavovat (už) nechtěl. A navíc to členské 5 zápisné + 25 tisíc ročně...
Při počtu 40 členů (což bude ještě 10 do plánovaného počtu chybět) bude roční příjem milión. To zase není tak málo. Ani 25000 Kč ročně není málo. Pro chudého sběratele rozhodně ne. Jen mne udivuje, co mezi členy dělá Poštovní muzeum. Kdo ten poplatek odsouhlasil? Nebo to platí osobně ředitel ze své (nemalé) gáže? Muzeu členství nemá jak pomoct, si myslím. Anebo to je „člen se zvláštním statutem“?"

Moje odpověď:
Co se týká Klima, tak v rámci SČF už vystavovat skutečně nebude.
Ale má natolik vynikající materiály starého Rakouska a Hradčan, že by s nimi na našich výstavách mohl získávat velké zlaté medaile. Zda něco vystaví v rámci PPCP ještě nevím, ale budu s ním dělat rozhovor pro Merkur revue ohledně jeho přijetí do PPCP. Vzhledem k tomu, že je navíc vydavatelem filatelistické literatury jako Merkur revue a katalogy ČSR 1918 - 1939 (které jsou podle mne na výstavě na zlatou medaili), tak si členství v PPCP rozhodně zaslouží, protože pro filatelii toho dělá opravdu hodně.
Co se týká členství v PPCP pana Střechy - ředitele Poštovního muzea, tak i v Klubu Monte Carlo je zastoupených na 20 muzeí z celého světa.
A pokud vím, tak členský příspěvek si každý hradí ze svého.
Moderátor
Pro Stan: V době před 50 roky měl monopol na obchod se známkami u nás pouze POFIS. A ti sběratelé "čtyřbloků a desetibloků" potom v neděli seděli na burze u svých stolků a vesele obchodovali sami.
Registrovaný uživatel
Tak to máš pravdu.Řada sběratelů ale také měla výměnu se zahraničními sběrateli a fungovala tedy čilá výměna mezi nima a to byl také jeden z důvodu proč odebírali více novinek.
Co se týká těch obchodníků v té době , byla to zase sorta lidí kteří v tom obrazně řečeno uměli chodit. Určitý okruh lidí kolem znalců, funkcionářů a lidí kteří měli své dobré známé na určitých místech.
Moderátor
Jaromir napsal
Pro Pavla III" - Cituji:
"A k tomu PPCP:
Docela mne překvapilo, že ukecali Klima. Ten výslovně nic vystavovat (už) nechtěl. A navíc to členské 5 zápisné + 25 tisíc ročně...
Při počtu 40 členů (což bude ještě 10 do plánovaného počtu chybět) bude roční příjem milión. To zase není tak málo. Ani 25000 Kč ročně není málo. Pro chudého sběratele rozhodně ne. Jen mne udivuje, co mezi členy dělá Poštovní muzeum. Kdo ten poplatek odsouhlasil? Nebo to platí osobně ředitel ze své (nemalé) gáže? Muzeu členství nemá jak pomoct, si myslím. Anebo to je „člen se zvláštním statutem“?"

Moje odpověď:
Co se týká Klima, tak v rámci SČF už vystavovat skutečně nebude.
Ale má natolik vynikající materiály starého Rakouska a Hradčan, že by s nimi na našich výstavách mohl získávat velké zlaté medaile. Zda něco vystaví v rámci PPCP ještě nevím, ale budu s ním dělat rozhovor pro Merkur revue ohledně jeho přijetí do PPCP. Vzhledem k tomu, že je navíc vydavatelem filatelistické literatury jako Merkur revue a katalogy ČSR 1918 - 1939 (které jsou podle mne na výstavě na zlatou medaili), tak si členství v PPCP rozhodně zaslouží, protože pro filatelii toho dělá opravdu hodně.

Bych řekl, že Klim toho pro filatelii dělá víc jak celý PPCP dohromady i kdyby se znásobil dvěma. ;)
A má krásné Rakousko. To víme a něco jsme i viděli.
Jenže Klim není ten typ, který tvrdí, že "jen drahá známka je tou správnou a jedinou smysluplnou známkou". Zkrátka, jak je tam na začátku ta hromádka milionářů, nepasuje mi mezi ně.

Jaromir napsal
Co se týká členství v PPCP pana Střechy - ředitele Poštovního muzea, tak i v Klubu Monte Carlo je zastoupených na 20 muzeí z celého světa.
A pokud vím, tak členský příspěvek si každý hradí ze svého.

Netuším jak to mají muzea v klubu Monte Carlo, ale vzhledem k tomu, že to naše muzeum není soukromý podnik, nevím, jak ten příspěvek obhajují. Do Monte Carla by to asi bylo něco jiného, už jen pro "utužení bratrských vztahů s dalšími muzei", ale tady u tohoto, nevím. Pokud příspěvek platí ředitel ze své gáže, nelze proti tomu vůbec nic namítat. Jestli to jde z rozpočtu muzea, nemyslím si, že to je správně. Na druhou stranu, pokud ten klub bude pořádat v muzeu výstavky za které bude dobře platit ... ale to by mohl i bez členství.

___________________________________

Vázané hodnoty jsou kapitolka sama pro sebe. Sice to bylo vnímáno jako investice, ale taková drobná, zvlášť, když se to nakupovalo za nominál a na poštách se to jinak pořídit nedalo. Spekulace to byla ze strany Pošty (respektive vydavatele). Dneska to každý má a tudíž to nikdo nechce a nekupuje. Ale i ve své době a i dnes to sloužilo třeba k výměně do zahraničí. To mne překvapil jednou na burze (na Výstavišti) jeden Angličan a jak tam mám to kolování, byla v něm zrovna řada čtyřbloků Umění z mnoha let. Koupil všechny co byly. V Anglii jich asi mají o dost míň jak my. 8)
Moderátor
Pro Pavla III - cituji: "Bych řekl, že Klim toho pro filatelii dělá víc jak celý PPCP dohromady i kdyby se znásobil dvěma..."

Moje odpověď:
Já bych v tomto vůči PPCP nebyl tak kritický. Tato organizace vznikla teprve před necelým rokem a za tu dobu dokázala filatelii popularizovat a dostat do médií, což se například nedaří SČF.

Cituji ze stránek PPCP: https://www.ppcp.cz/klub/
"Biennale PPCP je veřejně přístupná výstava rarit ve vlastnictví členů, pořádaná jednou za 2 roky. První je plánovaná na říjen r. 2020. Biennale budou 2-3 denní, budou se konat v adekvátně prestižním prostoru, koncipované jako významná společenská událost s kulturním a přednáškovým programem, spojená s vydáním speciálního katalogu atd. Další informace o Biennale jsou ve Stanovách."

Pokud se podaří dostat na tato Bienále i nějaké světové filatelistické celebrity, určitě to bude mít i ohlas v našich mainstreamových médiích. Stačí jen, jak se dostala naše filatelie do médií a povědomí tím, že náš sběratel koupil červeného i modrého Mauritia včetně obálky.
A takové akce zvyšují zájem o filatelii a tím i cenu známek nižší hodnoty. Není nic horšího pro jakýkoliv sběratelský obor než úpadek zájmu. A naše filatelie už si prošla tím nejhorším, kdy kvůli naprostému přetlaku nabídky nad poptávkou došlo v nedávné době ke znehodnocení sbírek Československa 1945 - 1992. A pokud by došlo k dalšímu propadu zájmu o filatelii, tak známky nižší hodnoty se stanou úplně bezcennými. Pokud se zájem o fialtelii udrží, tak budou mít přibližně stejnou hodnotu, pokud se zájem o filatelii zvýší, zvednou se ceny i levnějších známek.
Je to v podstatě stejné jako s akciemi.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 6. 10. 2019, 16:41. »
Moderátor
PPCP skutečně mírně zavání jistým snobismem, ale jinak jednoznačně souhlasím s Jaromírem, že může celkově u veřejnosti oživit zájem o filatelii i celkově zvednout ceny levnějších známek...
Moderátor
Já nevím. Mně zkrátka přijde, že ta popularizace spočívá výhradně v "koukněte se co máme, je to ohromně drahé, sbírejte taky takové známky, vyplatí se to".
Možná to někoho ke sbírání přivede, ale bojím se, že jakmile zjistí, že "takové" známky zkrátka nejspíš nikdy mít nebude, zase toho rychle nechá.

To Biennale - no, uvidíme. Pokud tam bude vlezné 500 Kč, aby to bylo dostatečně repre, bude to o ničem. Staří na to nebudou mít, střední generace na to nebude mít čas a mladí radši budou čučet do mobilu, stejně by na to neměli taky. A pokud tam skutečně budou jen jednotlivé rarity, taky to nebude moc dobré, protože filatelie přece není o jedné známce (i v roce 1840 už byly 2!! :D), ale o sbírání a sbírkách, které mají nějaký řád a smysl. A ten řád a smysl sběrateli rozšiřuje obzory.

O nějakých levnějších známkách se členové (jmenovitě předseda) PPCP nijak zvlášť nezmiňoval. Ale i kdyby se zmiňoval o "levnějších" známkách, furt je to jen o penězích a ne o filatelii jako takové.
Si vezměme takové Hradčanáře. Drtivá většina těch známek je levná, ale přesto mají radost, když se jim podaří doplnit patnáctou známku ze třetí desky, která jim dosud chyběla a nemohli ji najít, i když stojí 50 Kč! Anebo nějaké pěkné razítko. O tom je filatelie. Ne o tom, že mám 20 miliónů, tak si koupím nějakou raritu.
Registrovaný uživatel
Možná Ti uniklo že konkrétně u známek Československa existovaly tzv. vázané hodnoty a někteří sběratelé odebírali novinky až 10x - 15x na svoje příbuzné a známé.

Pěkná knížka Kupcova aféra

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
S posledním odstavcem s Tebou Pavle naprosto souhlasím. No a jestli se naplní předpověď Wjem že se zvedne cena levnějších známek - tak naopak spousta filatelistů skončí.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 6. 10. 2019, 17:43. »
Moderátor
blazek007 napsal
S posledním odstavcem s Tebou Pavle naprosto souhlasím. No a jestli se naplní předpověď Wjem že se zvedne cena levnějších známek - tak naopak spousta filatelistů skončí.


Myslíte, že kdyby se snížila cena levných známek, že by to zvýšilo atraktivitu filatelie a zvýšil by se počet filatelistů?
Registrovaný uživatel
"Levná známka" - kolik je to korun?
Moderátor
Za levné známky považuji známky v řádu desetikorun, max. stokorun. A zřejmě se dostaneme k závěru, že čím levnější známky bude filatelista mít, tím z nich musí mít větší radost, protože, kdo má drahé známky v řádu milionů, tak z nich nemůže mít radost, protože není filatelistou, ale investorem.
Moderátor
Jaromir napsal
protože, kdo má drahé známky v řádu milionů, tak z nich nemůže mít radost, protože není filatelistou, ale investorem.

Tak jako, ne že by takoví nebyli, že? Kdo tuhle koupil převrácenou 4 Kč žilkovanou PČ1919?
Ale pokud se někdo vyjadřuje stylem, že jedině (vzácná a) drahá známka je ta správná, je to divný. V každém případě se z toho dá dovodit, že ta "levná", mu asi tu správnou radost neudělá a že jeho radost se zvyšuje s počtem nul vzadu za nenulovou číslicí. Tedy zaplacené. Maďarské inflační známky mají nul hodně, ale to takové lidi asi nenadchne. A radost z toho nejspíš neměli ani ve své době. Tehdy byl miliardář naprosto každý a přitom drtivá většina z nich měla kulový. Takové paradoxy. Ale to jsme odbočili.
Zkrátka mi to, jak se presentují, přijde poněkud zvrácené. Možná se jen presentují blbě a ve skutečnosti chodí i na burzy pro filatelistický plebs a tam hledají tu patnáctou známku ze třetí desky za těch 50 Kč, ale u časti těch jmen o tom zkrátka silně pochybuju (a dokonce by to, svým způsobem, odporovalo stanovám -> si musím rýpnout, no, ale je to taková docela zvláštní podmínka členství).

Na druhou stranu musím přiznat, že já tu patnáctou známku na těch burzách taky nehledám. To, co bych hledal tam obvykle není vůbec* a prohlížet průsvitky u Turulů na burzách se ani pořádně nedá. Navíc, ani těch Turulů není nějak přehnaně velká nabídka a když, jsou to křížky (Wz VII). Je to trošku jako hledat na burze klasický Afghánistán.
*Ovšem čas od času se něco zadaří i za mé aktuální finanční možnosti, ale to je zase jiný problém, že já si nemohu dovolit jezdit do Ostravy nebo Pardubic či Levic. Kdysi jsem jezdil poměrně pravidelně do Bratislavy, ale kde je těm dnům konec. Pro tyhle klubovníky by to ale zase až takový problém být neměl. Ti osedlají svých 150 koní pod kapotou a jedou kam se jim zachce, případně mohou i odletět na burzu na Trafalgarské náměstí, teda pokud v těch krajinách vůbec něco takového mají.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 6. 10. 2019, 22:22. »
Registrovaný uživatel
Sbírku známek mám takovou "dětskou". U několik let plánuji, že ji doplním, ale ještě jsem to neudělal.
Sbírání opálů je pěkné v tom, že můžu mít stejný kámen jako nějaký miliardář. Jediný rozdíl je ve velikosti. Já mám 7mm, on třeba 75mm.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Za levné známky považuji známky v řádu desetikorun, max. stokorun. A zřejmě se dostaneme k závěru, že čím levnější známky bude filatelista mít, tím z nich musí mít větší radost, protože, kdo má drahé známky v řádu milionů, tak z nich nemůže mít radost, protože není filatelistou, ale investorem.



Ale taková logika do této diskuze snad nepatří.

Pravda je taková, že daná organizace vyvolených si stanovila nějaká pravidla, která jsou založena pouze na penězích. Tento termín se stále dokola opakuje a vyvolává zdání, že vzácné je pouze to, co stojí vysoké ceny, "oni" si stanovují pravidla a zároveň dávají světu na vědomí svojí výjimečnost. Tato prohlášení ale nemají s filatelií zhola nic společného, protože se nezakládají na pravdě. Vzácnost materiálu se neodvíjí od cen, ale je založena na dostupnosti daných položek. Pak např. bohatší sběratel může předpokládat, že si koupí konkrétní známku za miliony, protože se alespoň párkrát za jeho život vyskytne, prostě to ví. Je pak tato známka tak vzácná? Znám sběratele, který má jeden dopis z emise 1850 se zajímavou frankaturou a s razítkem malé pošty za který zaplatil zlomek snobských předražených cen a dovoluji si tvrdit, že tato položka vykazuje mnohem větší vzácnost, než oblíbené a předražené investiční zboží v podobě všech těch umělých "rarit." Prostě je to dáno tím, že i kdybychom měli na kontech miliony, podobný dopis neseženeme, protože v tomto případě se jedná o skutečnou mimořádnou položku, nikoli o deklarovanou vzácnost, která je podpořena vysokou tržní cenou.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Administrátor
Investor do filatelie asi nikdy nebude kupovat levné známky za drobné peníze. Tedy tím aby se u korunovek nějak výrazně zvedla cena. Z toho se běžný sběratel může dále klidně radovat. To ho těší a v tom se hrabe a tím žije. Naopak rarity můžou stoupnout, ale ty stejnak málokdo si může dovolit. Takže ať se klidně přeplácejí, či ty ceny zvyšují. Odměnou pro chudšího sběratele a kouzlem filatelie je, že i v běžném materiálu může najít nějakou raritku za tisíce (pokud má znalosti). A to je právě to kouzlo. Nikoliv závist, že někdo si rarity může koupit a druhý ne. To je diskuze trošku o ničem.
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
Moderátor
blazek007 napsal
S posledním odstavcem s Tebou Pavle naprosto souhlasím. No a jestli se naplní předpověď Wjem že se zvedne cena levnějších známek - tak naopak spousta filatelistů skončí.


Nabízím jednu analogii:
Až do půlky 90tých let nebylo u nás sběratelství umění (obrazů) nijak zvlášť rozšířené. Ale pak přišel Vladimír Železný (TV Nova) a začal mocně nakupovat nejlepší české modernisty a značně zvednul tehdejší aukční ceny. Přilákal tím a inspiroval jednak řadu investorů, ale zejména nových sběratelů, kteří se začali zajímat i o další výtvarné umělce (nejen z tzv. 1. ligy) a dnes je z toho velký trh, s řadou aukčních síní a poměrně velmi vysokou publicitou. Ostatně, stačí se podívat, kolik je na zdejším fóru účastníků, kteří pravidelně přispívají či alespoň sledují téma "Umění - obrazy".

Tu prvotní publicitu sběratelství obrazů dodal Vladimír Železný a pokud něco podobného dokáží aktivity PPCP bude to jen ve prospěch filatelie jako celku...
Registrovaný uživatel
trochu slunce do platónské jeskyně :

1/ je realita a mediální realita ... i když se horem dolem povídá redaktorům o všeobecných hodnotách a kulturním přínosu fil, tak media dnes vždy upřednostní a VYŽADUJÍ zejména invest. aspekt. ... zatímco někteří mudrlanti (nejen zde) budou mudrovat co a jak by dělali pro fil., kdyby to uměli , tak mezitím PPCP zajistí 20-30 významných prezentací fil. v primárních mediích ročně, 200-300 za 10 let atd ...

2/ pana Klima nikdo nemusel "ukecávat" ...o členství v PPCP je logicky zájem

3/ v PPCP je mj. Ing Vaníček místopředseda SČF, Dr. Lazar předseda SZF, 8 členů s vícero LG a G, znalci, celoživotní sběratelé, Poštovní muzeum, majitelé super sbírek.....má-li někdo pochybnost o míře "skutečné filatelie" v PPCP, tak by měl navštívit svého psychoanalytika

4/ je dojemné, že má někdo takovou tu čecháčkovskou starost, zda je Poštovní Muzeum v PPCP košer ..tak pro jeho klidné spaní dodávám, že PM (zastoupeno Mgr. Střechou) má zvl. status a neplatí samozřejmě vůbec nic (ani PM ani jeho zástupce)

5/ vše se vyvíjí a ukazuje se, že Biennale zřejmě překoná všechny dosavadní představy, pokud jde o místo, délku a materiál...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Nabízím jednu analogii:
Až do půlky 90tých let nebylo u nás sběratelství umění (obrazů) nijak zvlášť rozšířené. Ale pak přišel Vladimír Železný (TV Nova) a začal mocně nakupovat nejlepší české modernisty a značně zvednul tehdejší aukční ceny. Přilákal tím a inspiroval jednak řadu investorů, ale zejména nových sběratelů, kteří se začali zajímat i o další výtvarné umělce (nejen z tzv. 1. ligy) a dnes je z toho velký trh, s řadou aukčních síní...

Tu prvotní publicitu sběratelství obrazů dodal Vladimír Železný a pokud něco podobného dokáží aktivity PPCP bude to jen ve prospěch filatelie jako celku...


Já bych si dovolil této problematice dát trochu širší kontext.

Celkový zájem o umění, mince, známky atd. můžeme pozorovat od doby po vyřešení hypotéční krize. Myslím, že na této skutečnosti se lze shodnout. A co se tedy stalo, že byl nastartován takový všeobecný zájem?

Hypotéční trh v sobě skrýval mnoho pasiv a místo toho, aby byly tyto ztráty odepsány v podobě krachů bank, nadnárodních společností, mnoha bohatých jednotlivců, začala se tato pasiva zachraňovat tištěním ohromných nákladů nekrytých peněz a to po celém světě. Úrokové míry se dostaly na svá minima a výsledkem byl přetlak volných finančních prostředků. Pamatuji si, jak se v této době na numismatickém trhu začali objevovat noví sběratelé-investoří, kteří celé problematice naprosto nerozuměli, ale svými neomezenými finančními prostředky začali celý trh deformovat. To platí v numismatice, kdy jenom obrat českých aukcí lze vyčíslit kolem 450 milionů korun ročně a když k tomu připočteme další aktivity našich sběratelů a investorů, jak na domácím trhu, tak v zahraničních aukcích, pak se jistě dostaneme na obrat kolem 800 milionů korun. Odhaduje se, že naši občané jsou majiteli numismatického materiálu kolem 5 miliard korun, což je ohromné číslo. A tento rozmach sběratelského zájmu lze pozorovat i v dalších sběratelských oblastech.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
david kopriva napsal
4/ je dojemné, že má někdo takovou tu čecháčkovskou starost, zda je Poštovní Muzeum v PPCP košer ..tak pro jeho klidné spaní dodávám, že PM (zastoupeno Mgr. Střechou) má zvl. status a neplatí samozřejmě vůbec nic (ani PM ani jeho zástupce)

Nevím co je čecháčkovská starost, ale ještě si pamatujeme "Sponzorské večeře s Klausem, kdy ředitelé státních a polostátních firem cpali do Klause milióny (a pak za to něco dostali, ovšem na úkor dané firmy).
A krom toho mi to zkrátka nepřišlo košér.

Jestli Klima ukecávali nebo ne nevím, ale vím, že nechce vystavovat, což samo o sobě je už v nesouladu.
Zájem ... tak jako, když na to někdo má. Spousta sběratelů nechce platit ani členskou známku SČF, a ta je výrazně levnější.
--------------------------------------
Vliv Železného na trh s obrazy ... no, hlavně se v té době změnila atmosféra celkově. Jinými slovy, byli už tací, kteří si to mohli dovolit a auta a barák už měli nakoupené a zaplacené.
Moderátor
Dal jsem si tu práci a prošel jsem si stránky PPCP. Čekal jsem, že by mohl mít "prestižněji" propracované stránky; po přečtení stanov si říkám, že je dost odvaha stát se členem. Uvádějí se zde i nepřesné nebo nepravdivé informace, někde si dokonce navzájem odporují.
Aby to nevypadalo jenom jako obecná informace, přidám pár konkrétních příkladů:

Jak často se scházejí členové? V prezentaci je uvedeno čtvrtletní setkání členů, dle stanov svolává výbor pravidelnou schůzku členů jednou za 6 měsíců.

Ze stanov se na několika místech duplicitně dozvíte, že funkční období výboru je čtyřleté.

Členství může zaniknout mj. "rozhodnutím o vyloučení … hlasováním prostou většinou členů na klubové schůzi …" Jak je definovaná "klubová schůze", která může rozhodnout o takto závažné věci, ale nikde uvedeno není.

U Dr. Lazara jsem se mj. dočetl, že je "prezidentem Svazu slovenských filatelistů". Platné Stanovy ZSF však takový pojem neznají; pokud vím, byl zvolen předsedou ZSF.

atd.
Moderátor
Jaromír napsal: "Myslíte, že kdyby se snížila cena levných známek, že by to zvýšilo atraktivitu filatelie a zvýšil by se počet filatelistů?"
No, máš pravdu, nejsem si tím zcela jistý. Ale nakupuji dost často na Aukru a po tom, jak se po zpopularizování Hradčan v posledních letech ve Filatelii markantně zvýšila cena těchto známek, nemá už pro mne smysl něco kupovat a zejména přeplácet. Uvedu takový příklad: Sbírám - mimo jiné - i takové tiskové vady jako jsou závoje. Je velice zajímavé na známce ze stejného ZP/TD pozorovat jejich postupný vývoj během tisku, od jejich vzniku až po zaniknutí. Dříve jich v partii byly desítky - dnes se prodávají zvlášť a za nesmyslné ceny. I když s pojmem "nesmyslná cena" se dá polemizovat, není zase tak nesmyslná pokud za tuto cenu najdou svého kupce.
Administrátor
blazek007 pokud sběratel nakupuje je mu pochopitelně zvyšování cen nepříjemné, ale vezmi si když by ses dostal do nějakých nedej bože finančních potíží, a svojí sbírku prodal za ty slušné peníze, za které se nyní třeba Hradčany prodávají. To by ti pomohlo a asi těšilo více než je prodávat za pár kaček :-).
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Kecárna-tlachárna (filatélia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1