Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 982 983 984 985 986 987 988 989 990 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Paul,nevím proč píšeš "pochopitlně"?Vždyť Hitler se s nima o Československu bez problémů domluvil,pochopitelně:(
Registrovaný uživatel
Perk tak Polsko asi bylo výhodnější partner než ČSSR.. A Poláky by nezastrašili, tak jako nás, Poláci maj úplně jinej naturel.
Registrovaný uživatel
Učitel dal žiačkam napísať 3 diela od Shakespeara.
Pozrie jednej žiačke do poznámok a tam vidí čísla 10cm, 15cm, 20cm a 30cm. Učitel sa jej pýta, čo to znamená.
No 10cm to je Veľa kriku pre nič, 15cm to je Sen noci svetojánskej, a 20cm, Skrotenie zlej ženy.
Na to sa učitel opýta: "A čo tých 30cm?
To už je od Jana Nerudu, Kam s ním?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Perk napsal
Paul,nevím proč píšeš "pochopitlně"?Vždyť Hitler se s nima o Československu bez problémů domluvil,pochopitelně:(


Nič sa nezmenilo ani v rokoch 2016 , lebo Nemci , Briti a Francúzi pokračujú v tom aj teraz. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Paul napsal
Wjem - tak nouzovym plánem bych to nenazýval, SSSR se přeci s Německem dohodl už v paktu Rib/Molot o sféře vlivu a zahrnovala i Polsko.

Polsko tedy bylo naporcovaný ještě před začátkem války. Stalin se snad pokoušel dohoudnout i s FR/UK a už tam chtěl části Polska a pobaltský země, ale nedošlo k dohodě..pochopitelně.


Nevím, člověče. Já té doložce o sféře vlivu moc nevěřím. Rusáci se Polska dost báli, protože těsně po VŘSR od nich dostali pěkně na kožich. Taktéž Hitler měl z Polska určitý respekt a jeden čas se snad dokonce obával jejich útoku, páč Pilsudský byl dost nevyzpytatelný.

Každopádně Rusáci nějaký čas po útoku Německa vyčkávali, jak se to vyvine a jak zareaguje UK a Francie. Zcela určitě o tom Německém útoku dopředu nevěděli, takže to jejich Ribbentropsko-Molotovské "spojenectví" nelze příliš přeceňovat...
Registrovaný uživatel
Wjem no pakt je k přečtení na internetu, tam je součást sféry vlivu, u Polska linie řek linie Narev, Visla a San.

Ale jelikož nemám rád zdrojem internet, tak Hitlerův tlumočník P. Schmidt ve svejch pamětech doslovně uvádí, že došlo k dohodě o rozdělení Polska. Pro zajímavost jsem se na to teď koukal str.168

Pro Sověty to bylo výhodný. Němci na sebe vzali břímě - rozpoutání války a Polská armáda byla dislokovaná proti Němcům vyjma slabších sil. Riziko tudíž pro Sověty nula.
Moderátor
Perk napsal
Kolega Altman má pravdu,při úrovni některých názorů si asi dost nás řeklo,že nemá cenu se této diskuse zůčastnit.Je jedno,jestli je mlčící většina nebo menšina.Mlčet se nemá.Mlčením se ustupuje a otvírá se cesta pro něco takovýho jako je Voloda16 a jemu podobných.To nemyslím jenom tady na foru,ale aji ve společnosti obecně.Ne,já si v žádným případě nemyslím-jako někteří-že by bylo jakkoli přínosný,kdyby se tady mluvilo anglicky.PavelIII-s jehož názory,kdy si podle mne hraje na velkého monarchistu a moralistu,absolutně nesouhlasím,ale mají hlavu a patu a dá se o mnoha z nich dost přemýšlet-tak PavelIII snad ví,kde je Muchova bouda.Samota,les,kór v pětačtyřicátým.Celá naše rodina tam přečkala přechod fronty.Rozhodně nebyli Rusi po tolika letech války žádní beránci,ale hrůzu tam všichni skovaní měli z Němců a potom z Rumunů,kteří tam přitáhli jako první.N I K D O z rodiny nebyl komunista,ale při vzpomínkách nějak nezmiňovoli Rusy jako Satany.Neříkám tímto,že se exesů někteří nedopouštěli.A jako odpověď nejen pro monarchisty co uděllali Rusové dobrýho?Kdyby nic jinýho tak to,že zastavili a vlastně porazili Napoleona a tím zachránili monarchie v celé Evropě.Napoleon v podstatě nebyl poražen až u Waterloo,ale už při ruském tažení.

Héééj?
Jo, tehdá udělali chybu právě ti, keří se šli před frontó skovat do lesa. Tam to bylo horší jak v Líšni. Navíc se tam (v lesu) Němčóři drželi prakticky až do konca války a proti nim, vlastně na najhorší prácu, do zákopů, byli nasazení právě Rumuni. Léšňáci je chodili v noci zásobovat.
Mimochodem, Rusi se zčásti nakvartýrovali aj k babičce do baráku a mamka vzpomíná, jak jim děsně smrděli nohe. :) A u nás měli zase štáb, nebo štábní stanoviště, zkrátka šarže. Zrekvírovali nám dalekohled, ale při odchodu zapomněli jiný, lepší, co zabavili někde v Dolnej zemi Uhorskej MÁVu (máme dodnes). Taky nám nechali hříbě, čistě z praktických důvodů, při válečných operacích tak nějak k ničemu není, maximálně do kuchyně do hrnca. Což mi připomíná, že při frontě zastřelili před naším (nějaké šrapnel, či co) jedneho Rakušáka i s koněm a děda ještě s jedním ho naporcovali. Teho koňa, samozřejmě. (Což mi připomnělo ešče jednu věc: jakósi fotku s koněm poslali tetce do Emeriky a ta psala spisovnó líšeňštinó z přeloma století a psala "že máme kuňa".)
Tož tak. 8) :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Přestaňte diskutovat a raději si pojďte do Prahy hodit rajčátkem na tu ježibabu Makrelu. ;)
Registrovaný uživatel
želvoune, neruš odborné debaty! tady není nikdo k činu, to už jsme si několikrát vyjasnili....
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Přestaňte diskutovat a raději si pojďte do Prahy hodit rajčátkem na tu ježibabu Makrelu. ;)


Makrelu a cele CDU nech si vybavia Nemci vo voľbách, škoda si kaziť odpoludnie. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Přesně: Ať si o nás jiní rozhodnou, já jedu na chatu :D
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Přestaňte diskutovat a raději si pojďte do Prahy hodit rajčátkem na tu ježibabu Makrelu. ;)

No jen aby jsi nevzpominal na babicku, az v Nemecku ji vystrida nejaky ten konvicka a prijde si pro Sudety :-)
Registrovaný uživatel
Blondínka si sťažuje svojej blonďavej kamarátke:Ten Jožo je mi neverný, rozhodla som sa, že ho opustím.
Počkaj, ešte než ho opustíš, vynuluj mu bankový účet.
Po týždni sa stretnú a kamarátka sa pýta:Tak ako si dopadla?
Ani sa ma nepýtaj.
Musela som si vziať pôžičku, aby som mu mohla dostať jeho účet na nulu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
http://www.tyden.cz/rubriky/relax/ostatni/poklad-minci-z-pardubicka-se-po-dohledavkach-zdvojnasobil_395597.html

no pfuuuuu krásnej nález
Moderátor
"Posudek Národního muzea v Praze vyčíslil kulturně historickou hodnotu mincí na 23,5 milionu korun. "Kdybychom postupovali podle památkového zákona, kde se odměna stanovuje z ceny drahého kovu, ze kterého je vyroben, činilo by nálezné přibližně 11 tisíc korun."

Tolik pro ty co porad tvrdi, ze okradeni nalezcu statem uz je minulost.. kdyby to Pardubicky kraj nedal ze sveho, tak to dopadne presne takhle - cena kovu misto 10% z realne hodnoty.
Registrovaný uživatel
Odměnu ale vždy vyplácí kraj jakožto zástupce státu, poklad také kraji zůstane a bude uložen v muzeu spravovaném krajem.

Jinak je to samozřejmě parádní nález, o tom žádná!
Registrovaný uživatel
díky fotkám, z kterejch místní odhadnou kde to je, tam bude dost rušno :lol:
Moderátor
kacuro: to ano, ale tu odmenu museli schvalit, kdyby postupovali "jen" podle zakona, tak nalezce dostane asi pul promile hodnoty pokladu, coz by byl pekny vysmech.
Registrovaný uživatel
Kdo ví, jestli těch půl promile nemá teď. Moc se mi nezdá ta odhadnutá cena, když tam měly být vzácné či raritní kusy. Při počtu téměř 800ks by to mělo být víc ...
Moderátor
Tak pres 30 tisic na minci Boleslava II mi neprijde pod cenou, na aukcich nejdou o moc vys. Muzou tam byt vzacne a raritni kusy, ale taky poskozene nebo znicene. Aby byly 2 miliony pul promile z celkove ceny, musela by kazda stat pres pet milionu, coz by bylo asi trochu prehnane, ze :)
Registrovaný uživatel
To jo, to půlpromile jsem střelil jen tak od boku. Kdoví, co je tam všechno za mince ... Stačí pár Slavníkovců, Emma atd. a ono to hned vyleze :)
Registrovaný uživatel
Pánové po krásné týdení dovolené koukám,že to tady žije ...tak Volodo napiš kde jsi trávil krásné dny srpnového měsíce zase jsi prudil u počítače což 8) :D :P :o
Registrovaný uživatel
byl jsem ve vysokých tatrách, bylo super, počasí také vyšlo, díky za optání. u pc jsem byl minimálně, jen co bylo potřeba zařídit, nebo rozptýlit se...
Registrovaný uživatel
Voloda16 napsal
byl jsem ve vysokých tatrách, bylo super, počasí také vyšlo, díky za optání. u pc jsem byl minimálně, jen co bylo potřeba zařídit, nebo rozptýlit se...

Čo sa dialo vo Vysokých tatrách? Bol tam snem nejakých anarchistov, alebo neoliberálov?
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Voloda16 napsal
byl jsem ve vysokých tatrách, bylo super, počasí také vyšlo, díky za optání. u pc jsem byl minimálně, jen co bylo potřeba zařídit, nebo rozptýlit se...

Čo sa dialo vo Vysokých tatrách? Bol tam snem nejakých anarchistov, alebo neoliberálov?


to nevím, já tam byl na dovolené... užít si hor, klidu a pohody a děsných služeb...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 982 983 984 985 986 987 988 989 990 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1