Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/mel-by-to-sam-vzdat-hodnoti-zemanovu-kandidaturu-sociolozka-siklova-39716?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Nejvíc mě na těchhle úvahách štvou dvě věci: zaprvé, Schwarzenberg je ještě o pěkných pár roků starší než on, a když si v době minulé volby někdo dovolil tvrdit že je starší a senilnější než důchodce z Vysočiny, hned byl za sprosťáka a primitiva. Buď je věk a zdravotní stav argument vždycky a u každého nebo nikdy: kandidovat snad můžete i když je vám sto roků. Nebo rovnou řekněme, že jakmile je člověk ve starobním důchodu, nemá právo na politickou funkci.

Za druhé, lidi co odmítají závazná referenda s tím, že lidi jsou blbí a neumí rozhodovat...co takhle teda rovnou vrátit vůdčí úlohu jedné strany a Národní frontu? Když lidi neumí rozhodovat, tak co se vůbec obtěžovat s demokracií? Jedna strana a doživotní funkce plné samých 'pokrokově uvažujících' lidí. To by pak takoví kritici mohli být spokojení, ne?
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 11. 11. 2017, 3:31. »
Moderátor
A co se ti nejeví? Zeman při minulé volbě chtěl aby kníže doložil svůj zdravotní stav, že by to zvládl. Dnes je očividné, že na tom Zeman opravdu není nejlíp, ale sám při tom o sobě prohlašuje (a nechává hradního šaška, pasáka ovcí) prohlašovat, že mu nic není, div že na tom není líp než mnohý dvacetiletý mladík. Teda až na to, že ho bolí nožičky. To je jediný co přizná. Čili, může si za to sám a nemá lhát.

V závazných referendech je problém. Takoví ti huráaktivisti by nechali dělat referendum ke všemu, což zkrátka nelze. A ANO, například referendum o naší příslušnosti k NATO JE KRAVINA, stejně jako jestli by měla být měnová reforma nebo třeba jestli má být DPH 15 nebo 20% (referendum by rozhodlo, že 0%). Je prostě spousta věcí, kde referendum nemá smysl, lidi tomu nerozumí a ani rozumět nemohou. Navíc je problém v tom, že účast by byla prachbídná a tak by se mohlo stát, že 15% voličů (z 25% zúčastněných) rozhodne o přijetí Norimberských zákonů nebo o našem podřízení se Rusku a následném vstupu do SSSR. Případně o tom, že Olamůra bude titulovaným šógunem, češtinu nahradíme japonštinou a vládcem bude japonský císař.
Registrovaný uživatel
je to jak píše Pavel....
už jen to, že by ztko byl opět nejspíš zvolen (pokud si ho neodnese dřív zubatá) dokazuje, jak jsou lidi nekompetentní...
Registrovaný uživatel
Není co dodat, Pavel řekl vše podstatné. Dalo by se pokračovat, ale stejně je to zbytečný... lid má jasno :?

Já jen pro vladdracula doplním odkaz, kde se k referendu a kompetentnosti lidu vyjadřuje sám guru, přímo v zápisu jedné schůze poslanecké sněmovny. Je to dlouhý, ale určitě si přečti apsoň kousek od třetího odstavce...

http://www.psp.cz/eknih/1990fs/slsn/stenprot/020schuz/s020006.htm
_______________
Registrovaný uživatel
Pokud se shodneme, že největším nebezpečím současnosti je politická korektnost, pak Zeman pořád může být dobrým kandidátem.
Registrovaný uživatel
Z posledních příspěvků jsem vyrozuměl že lid je příliš tupý na to aby o něčem rozhodoval a potřebuje vybranou skupinku "osvícených" která jim řekne jak mají žít a myslet. Kdo ale určí kteří jsou ti vyvolení? ;) Jezevec? ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Z posledních příspěvků jsem vyrozuměl že lid je příliš tupý na to aby o něčem rozhodoval a potřebuje vybranou skupinku "osvícených" která jim řekne jak mají žít a myslet. Kdo ale určí kteří jsou ti vyvolení? ;) Jezevec? ;)


O žádný skupině vyvolených tady přece nikdo nemluví. To jen Ty mi pořád podsouváš věci, který neříkám :shock: Pokud vím máme parlamentní demokracii a ta v rámci možností nějak funguje. Přímá demokracie je sebevražda. Přečti si tu Zemanovu řeč, sám říká proč ;)
_______________
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Pokud se shodneme, že největším nebezpečím současnosti je politická korektnost, pak Zeman pořád může být dobrým kandidátem.


Mohl bys mi prosím vysvětlit to zaklínadlo "politická korektnost"?
_______________
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
turtleoverhead napsal
Z posledních příspěvků jsem vyrozuměl že lid je příliš tupý na to aby o něčem rozhodoval a potřebuje vybranou skupinku "osvícených" která jim řekne jak mají žít a myslet. Kdo ale určí kteří jsou ti vyvolení? ;) Jezevec? ;)


O žádný skupině vyvolených tady přece nikdo nemluví. To jen Ty mi pořád podsouváš věci, který neříkám :shock: Pokud vím máme parlamentní demokracii a ta v rámci možností nějak funguje. Přímá demokracie je sebevražda. Přečti si tu Zemanovu řeč, sám říká proč ;)


souhlas, nevím vo co želvounovi jde...
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Pokud se shodneme, že největším nebezpečím současnosti je politická korektnost, pak Zeman pořád může být dobrým kandidátem.


ne nemůže
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
...

souhlas, nevím vo co želvounovi jde...


No on je totiž realista a narozdíl od nás už i viděl migranta :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
a já si vždy naivně myslel, že jsem realista já :D
Moderátor
Jistě, lidé jsou nekompetentní a přímá demokracie je cestou do pekel, ale všeobecné volební právo, aby mohli volit ti samí nekompetentní a zmanipulovaní lidé lháře, korupčníky a podvodníky, to je nezpochybnitelný základ demokracie. Logika je na kolenou, ba přímo ryje držkou v zemi, ale to lidem, kteří vůči ní mají imunitu, většinou nevadí... :)

Ten poslední vtip byl ale vážně dobrý :mrgreen:
Registrovaný uživatel
není třeba se vyvyšovat odkazem na nějakou "logiku" (byť tedy ani nevíme kterou) tam, kde jde o praktičnost.
ano, myslím si, že lidi nejsou kompetentní odpovídat v referendu na otázku zda máme být v nato, platit eurem apod.
ano, lidi mají právo volit jak se jim zlíbí, třeba babičky a antimuslimáci podle toho, že strana má v názvu slovo křesťanská, děděčci podle toho, že strana má v názvu komunistická... (to mi je ale kompetentnost). to, že ty strany mají nějaký program, který pak budou prosazovat, to je jaksi věc druhá (nebo první?).
ale také jsem nikde neřekl, že souhlasím s tím, aby každý hlas měl stejnou váhu...
takže zase někdo co si něco domýšlí...
Registrovaný uživatel
Ta původní demokracie bylo malé město, ve kterém volili pouze dospělí svobodní muži. Nevolily ženy, mladiství a přistěhovalci.
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
TomL napsal
Pokud se shodneme, že největším nebezpečím současnosti je politická korektnost, pak Zeman pořád může být dobrým kandidátem.


Mohl bys mi prosím vysvětlit to zaklínadlo "politická korektnost"?


IMHO poměrně nesourodá soustava rovnostářských lží, útočících proti samotným základům naší společnosti. Terčem je rodina, práce, stát, víra, národ, rasa, sexualita. Útočníci jsou snílci a jeťouši všeho druhu, zastoupení speciální sortou politiků.

Některé pokusy jsou jenom směšné, jako třeba nápad zrušit mušle na pánských záchodech, jiné dlouhodobě blokují řešení těžkých problémů, např. lež o perzekvovaných Rómech. No a pak tu od 2014 máme názor o naší "nepřirozeně bílé společnosti", kterou je potřeba obohatit o pilné Araby a to už jde do tuhého.

Z některých dalších:

Rodina není táta, máma a děti
Islám je mírumilovný
Mezi rasami není žádný rozdíl
Pohlaví nejsou dvě
Homosexualita je výsada
Za neplacené úvěry může věřitel
Ženy dokáží všechno co muži
.
.

Bohužel řada těchto úletů jde za Bruselem, který už se je učí tlačit silou. Nedávno jsem četl i článek o tom, že hodně napřed jsou v korektnosti pořád USA, že tam už se lidi vyloženě bojí říkat vlastní názory.
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
TomL napsal
Pokud se shodneme, že největším nebezpečím současnosti je politická korektnost, pak Zeman pořád může být dobrým kandidátem.


Mohl bys mi prosím vysvětlit to zaklínadlo "politická korektnost"?

No, oficiálne by to malo byť tak, že politicky nekorektný politik nazve veci správnym menom a politicky nekorektný nesprávnym :)
Politicky nekorektne je: Cigánski diabli
Politicky korektne je: Rómski diabli
A oficiálne apoliticky, teda tak ako oni sami seba nazývajú je : Cigánski diabli
Registrovaný uživatel
Toml, takže když to zjednoduším, ti politicky korektní, to jsou teplouši, muslimové, neplatiči a feministky? :mrgreen: :lol:

A to je podle Tebe "největším nebezpečím současnosti" ? ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Citovat
politicky nekorektný politik nazve veci správnym menom a politicky nekorektný nesprávnym

oprava - politicky nekorektný politik nazve veci správnym menom a politicky korektný nesprávnym
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Jistě, lidé jsou nekompetentní a přímá demokracie je cestou do pekel, ale všeobecné volební právo, aby mohli volit ti samí nekompetentní a zmanipulovaní lidé lháře, korupčníky a podvodníky, to je nezpochybnitelný základ demokracie. Logika je na kolenou, ba přímo ryje držkou v zemi, ale to lidem, kteří vůči ní mají imunitu, většinou nevadí... :)


Evidentně. A možná právě logika by jim pomohla pochopit ten rozdíl ;)

Podle mě je pořád lepší zvolit si ty lháře, korupčníky a podvodníky a nechat rozhodovat je, než tu možnost dát lidu, který mj. narozdíl od nich nemá ani čas, prostředky a možnosti (a v mnoha případech skutečně ani dost rozumu) si problém nastudovat, pochopit a zodpovědně o něm rozhodnout. Nakonec se stačí podívat na jeden vzorkovej výsledek všelidového rozhodování - jaký že to zástupce si lid zvolil... 8)
_______________
Registrovaný uživatel
to, že si ho zvolili je jedna věc. každý má právo na omyl. ale podruhé je to volba...a TOHLE vypovídá o tom, že je to špatně...
Registrovaný uživatel
Souhlas se vším, pěkně napsáno.
Ale

Za NĚKTERÉ nesplacené úvěry může věřitel.
Pokud půjčí člověku, o kterém ví, že nemůže splácet.
To pak není věřitel, ale lichvář. Který půjčí pár korun s úmyslem získat v exekuci třeba celý dům.
Pokud ovšem půjčuje člověku, o kterém ví, že má 10 exekucí ... pak to není lichvář, ale vůl. A za ztrátu si může sám.
Registrovaný uživatel
Brett, no jo, zní to logicky, ale kdo ví, co se za tou "politickou korektností" nakonec doopravdy skrývá :shock:
_______________
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
Toml, takže když to zjednoduším, ti politicky korektní, to jsou teplouši, muslimové, neplatiči a feministky? :mrgreen: :lol:

A to je podle Tebe "největším nebezpečím současnosti" ? ;)


No já nevím, proč vždycky, když přijedu do severních Čech, mám pocit, že už je to tam ztracený. Naposledy, když jsme přijeli přespat k činžáku známého v Mostě, jsme:

1. Odemkli plot, který odděluje činžák od chodníku, za kterým hned je plot dalšího činžáku.
2. Odemkli vchodové dveře a vystoupali po schodech nahoru
3. Odemkli dveře mříže, která odděluje byt v posledním patře od těch níže položených
4. Odemkli dveře bytu

A už jsme mohli bydlet.

Nebezpeční jsou ti politici v Bruselu a jinde, kterým jsme se tak dlouho smáli. Jediné, na co neútočí, je bohatství jednotlivců. Pokus o komunismus se už přece konal a všichni vědí, jak to dopadlo :)
Registrovaný uživatel
Brett napsal
jezevec napsal
TomL napsal
Pokud se shodneme, že největším nebezpečím současnosti je politická korektnost, pak Zeman pořád může být dobrým kandidátem.


Mohl bys mi prosím vysvětlit to zaklínadlo "politická korektnost"?

No, oficiálne by to malo byť tak, že politicky nekorektný politik nazve veci správnym menom a politicky nekorektný nesprávnym :)
Politicky nekorektne je: Cigánski diabli
Politicky korektne je: Rómski diabli
A oficiálne apoliticky, teda tak ako oni sami seba nazývajú je : Cigánski diabli


Ne, je to víc o eufemismech a neutrálních výrazech. Dabel uz je nekorektni. Takze: 'Romska bytost negativního vzhledu'.

Jednou se bude muset i psát: 'Hitler postrádal kladný vztah k osobám židovského vyznání a semitského původu.'
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1