Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jo a tady je to USA, ne že bych se vším souhlasil
https://www.lidovky.cz/musite-jist-bio-vitat-uprchliky-a-nenavidet-trumpa-rika-spisovatel-o-usa-1qn-/zpravy-svet.aspx?c=A171103_155714_ln_zahranici_mha
Registrovaný uživatel
V Mostě nebydlím, ale často pracuji.
A ztracené to tady je.
Průhledné železobetonové budovy jsou tady a byly v Hirošimě....
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 11. 11. 2017, 16:10. »
Registrovaný uživatel
Alebo ešte inak:
Pomaly, ale isto sa blížia vianočné trhy. Uvidíme, či to čo bude po trhu rozvoniavať bude cigánska pečienka (politicky nekorektne), alebo rómska pečienka (politicky korektne).

Predvčerom sa v Humennom stal jeden nepríjemný incident. Pomocou google a kľúčových slov sa dá vyhľadať ako ktoré média o tom informujú. Dva príklady:
1. hlavnespravy.sk - V záchytnom tábore v Humennom Somálčan fyzicky zaútočil na zamestnanca
2. cas.sk - Brutálny útok v záchytnom tábore v Humennom: Somálčan zbil zamestnanca, ku krku mu priložil nožnice!

Hlavne je ale zaujímavé ako sa napríklad už teraz prejavuje tá politická korektnosť v tom, že je problém sa dopátrať (pre toho, hoho to zaujíma) niečo bližšie o tom Somálčanovi. Ako sa na Slovensko dostal, či je to politický utečenec, alebo ekonomický migrant, ako tu je dlho, či tu žiadal o azyl, akého bol vierovyznania ... To je tá politická korektnosť ...
Moderátor
https://cs.wikipedia.org/wiki/Logika

Aristotelská logika byla popsána už téměř před 2400 lety a pořád platí :)
Takže, pokud je někdo nekompetentni k tomu, aby dokázal zodpovědět důležité otázky při referendu nebo aby zvolil prezidenta, je pochopitelně stejně nekompetentní k tomu, aby zvolil člověka, který ho bude zastupovat v nejlepším zájmu jeho samého a tohoto státu.
Osobně bych volební právo omezil na čisté plátce daně v ČR a to ještě jen těm, kteří by prošli testy inteligence a samostatního rozhodování. Pokud by někdo neprošel protože se dá lehce zmanipulovat, dal bych mu místo volebního práva slevu na dani...
Registrovaný uživatel
No já mám pocit, že lidi prostě potřebujou mít nepřítele, nebo apoň něco, s čím mohou bojovat. Když to nemají, tak se bojí, že zakrní. U těch skutečných si nejsou tak docela jistí, jestli to opravdu jsou nepřátelé a proto si vyrobí nějakého jistého. Nejlépe něco, co se těžko identifikuje a těžko hledá. Třeba taková politiká korektnost :shock:
_______________
Moderátor
TomL napsal
Rodina není táta, máma a děti
Islám je mírumilovný
Mezi rasami není žádný rozdíl
Pohlaví nejsou dvě
Homosexualita je výsada
Za neplacené úvěry může věřitel
Ženy dokáží všechno co muži
.
.


Přidal bych:
Zločinci jsou oběti.
Mezi pohlavími není rozdíl.
Všechna náboženství jsou stejná.
a ultimátní, plynoucí z předchozích:
Všichni lidé jsou stejní
;)
Komunismus hadra.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
https://cs.wikipedia.org/wiki/Logika

Aristotelská logika byla popsána už téměř před 2400 lety a pořád platí :)
Takže, pokud je někdo nekompetentni k tomu, aby dokázal zodpovědět důležité otázky při referendu nebo aby zvolil prezidenta, je pochopitelně stejně nekompetentní k tomu, aby zvolil člověka, který ho bude zastupovat v nejlepším zájmu jeho samého a tohoto státu.
Osobně bych volební právo omezil na čisté plátce daně v ČR a to ještě jen těm, kteří by prošli testy inteligence a samostatního rozhodování. Pokud by někdo neprošel protože se dá lehce zmanipulovat, dal bych mu místo volebního práva slevu na dani...


Tak co třeba takhle? ;)
Pokud se člověk není schopen rozhodnout v důležitých věcech, zvolí si k tomu někoho, kdo to pro něj udělá. To nezní logicky? ;)
_______________
Moderátor
Politická korektnost je lež, která se ve jménu falešné morálky tváří jako nejen něco prospěšného, ale i nutného. Je to tedy víc než lež, je to manipulace myšlení lidí.
Pro mne je něco takového nepřijatelné, neříkám, že jsem vždycky v životě mluvil pravdu, ale pokud jsem lhal, vím o tom a vím, že je to špatné, zatímco člověk který přijal politickou korektnost za standard, se bude tvářit že je to normální.
O tom, co je největší problém, by se dalo dlouze diskutovat, ale tvrdím, že politická korektnost je jedním z kořenů mnoha současných problémů. Pokud nemůžeme věci pojmenovat pravými jmény, pak nemůžeme definovat problém. Pokud nemůžeme definovat problém, nemůžeme ho ani vyřešit. A pokud nemůžeme vyřešit problém, který je zásadní, pak se nemůžeme divit, když poneseme následky.
Moderátor
jezevec napsal
tenzor napsal
https://cs.wikipedia.org/wiki/Logika

Aristotelská logika byla popsána už téměř před 2400 lety a pořád platí :)
Takže, pokud je někdo nekompetentni k tomu, aby dokázal zodpovědět důležité otázky při referendu nebo aby zvolil prezidenta, je pochopitelně stejně nekompetentní k tomu, aby zvolil člověka, který ho bude zastupovat v nejlepším zájmu jeho samého a tohoto státu.
Osobně bych volební právo omezil na čisté plátce daně v ČR a to ještě jen těm, kteří by prošli testy inteligence a samostatního rozhodování. Pokud by někdo neprošel protože se dá lehce zmanipulovat, dal bych mu místo volebního práva slevu na dani...


Tak co třeba takhle? ;)
Pokud se člověk není schopen rozhodnout v důležitých věcech, zvolí si k tomu někoho, kdo to pro něj udělá. To nezní logicky? ;)


To sice zní logicky, ale jak si může zvolit správného poslance, prosazujícího jeho zájmy, pokud si nedovede zvolit správného prezidenta? :)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
TomL napsal
Rodina není táta, máma a děti
Islám je mírumilovný
Mezi rasami není žádný rozdíl
Pohlaví nejsou dvě
Homosexualita je výsada
Za neplacené úvěry může věřitel
Ženy dokáží všechno co muži
.
.


Přidal bych:
Zločinci jsou oběti.
Mezi pohlavími není rozdíl.
Všechna náboženství jsou stejná.
a ultimátní, plynoucí z předchozích:
Všichni lidé jsou stejní
;)
Komunismus hadra.


Dovolím si doplniť : batéria nemusí mať plusový ani mínusový pól , aby bola funkčná... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 11. 11. 2017, 16:49. »
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Politická korektnost je lež, která se ve jménu falešné morálky tváří jako nejen něco prospěšného, ale i nutného. Je to tedy víc než lež, je to manipulace myšlení lidí.
Pro mne je něco takového nepřijatelné, neříkám, že jsem vždycky v životě mluvil pravdu, ale pokud jsem lhal, vím o tom a vím, že je to špatné, zatímco člověk který přijal politickou korektnost za standard, se bude tvářit že je to normální.
O tom, co je největší problém, by se dalo dlouze diskutovat, ale tvrdím, že politická korektnost je jedním z kořenů mnoha současných problémů. Pokud nemůžeme věci pojmenovat pravými jmény, pak nemůžeme definovat problém. Pokud nemůžeme definovat problém, nemůžeme ho ani vyřešit. A pokud nemůžeme vyřešit problém, který je zásadní, pak se nemůžeme divit, když poneseme následky.


To je ono, takhle zobecnit jsem to neuměl :)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
To sice zní logicky, ale jak si může zvolit správného poslance, prosazujícího jeho zájmy, pokud si nedovede zvolit správného prezidenta? :)

No... blbě, ale aspoň něco :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Politická korektnost je lež, která se ve jménu falešné morálky tváří jako nejen něco prospěšného, ale i nutného. Je to tedy víc než lež, je to manipulace myšlení lidí.
Pro mne je něco takového nepřijatelné, neříkám, že jsem vždycky v životě mluvil pravdu, ale pokud jsem lhal, vím o tom a vím, že je to špatné, zatímco člověk který přijal politickou korektnost za standard, se bude tvářit že je to normální.
O tom, co je největší problém, by se dalo dlouze diskutovat, ale tvrdím, že politická korektnost je jedním z kořenů mnoha současných problémů. Pokud nemůžeme věci pojmenovat pravými jmény, pak nemůžeme definovat problém. Pokud nemůžeme definovat problém, nemůžeme ho ani vyřešit. A pokud nemůžeme vyřešit problém, který je zásadní, pak se nemůžeme divit, když poneseme následky.


Jak poznám falešnou morálku od té pravé?
Kdo nám brání pojmenovat věci pravým jménem???

A není ta hlavní manipulace právě hrozba "politickou korektností"?
_______________
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
No já mám pocit, že lidi prostě potřebujou mít nepřítele, nebo apoň něco, s čím mohou bojovat. Když to nemají, tak se bojí, že zakrní. U těch skutečných si nejsou tak docela jistí, jestli to opravdu jsou nepřátelé a proto si vyrobí nějakého jistého. Nejlépe něco, co se těžko identifikuje a těžko hledá. Třeba taková politiká korektnost :shock:


Podle mě sranda končí tam, kde začíná sociální inženýrství. A to se tu už prokazatelně děje.
Registrovaný uživatel
TomL, a co máte s tím Mostem, to jsem nějak nepochopil ;) Když jsem tam kdysi jel, čekal jsem něco takovýho co píšeš, ale realita mě dost zaskočila. Podle mě to vůbec není ztracený. Neznám to tam, ale můj dojem vůbec nebyl špatnej ;)
_______________
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Podle mě sranda končí tam, kde začíná sociální inženýrství. A to se tu už prokazatelně děje.


Tak něco v tomhle smyslu jsem tady psal nedávno :mrgreen: Taky by mě zajímalo, jak to tady vlastně chodí 8)
_______________
Registrovaný uživatel
Politická korektnosť. Zatvorí nám ústa?
--------------------------------------------
Toto je politická korektnosť? :P
PS: Nevhodné pre deti, slabšie povahy, prívržencov Jobbiku a ferovehoobchodnika. 8)
Registrovaný uživatel
Jezevec
Kdy bylo to kdysi?
Teď je jiná doba.
Čím si přijel do Mostu? Pokud přijedeš vlakem, tak to začíná schody z nástupiště. Špína, špína ... mnohem větší než třeba na nádraží v Liberci.
Registrovaný uživatel
Já to tam taky moc neznám, akorát mě zarazila ta ztráta pocitu bezpečí, to už je mizérie. Postavit si kolem činžáku plot, to něco stojí.
Mám tamodtud kamaráda a tomu se vždycky směju- když zastavíme u benzínky na kafe, on si nikdy nepostaví auto tak, aby na něj neviděl.
Registrovaný uživatel
Ztráta pocitu bezpečí... To je hned za těmi schody, v nádražní hale :D
A taková tramvajová zastávka Velebudice konečná. "Já tam nerada chodím. Připadá mi to tam jako na vraždu." A taky už se tam vražda stala.
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 11. 11. 2017, 17:32. »
Registrovaný uživatel
opal, TomL - no je to tak dva roky, byl jsem autem, asi dva dny a mě se v Mostě prostě líbilo. Čekal jsem samý uhlí, bordel a tak... nic z toho se nekonalo. Aspoň tam, kde jsem byl... ale nevim, možná to je ve skutečnosti jiný :? A to bezpečí? Třeba Praha je lepší? ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Politická korektnosť. Zatvorí nám ústa?
--------------------------------------------
Toto je politická korektnosť? :P
PS: Nevhodné pre deti, slabšie povahy, prívržencov Jobbiku a ferovehoobchodnika. 8)


No já s váma prostě nesouhlasim. Slota je hovado, to přece není o korektnosti.
Že někdo neřekne, nebo nenapíše co si myslí, to neznamená, že mu v tom někdo brání. Brání si sám a vymlouvá se na korektnost ;) A pak ji podsouvá i jiným...

Mě ten termín zapadá mezi další podobný - sluníčkář, havloid, pravdoláskař... politicky korektní....

Vyrobme si problém a pak si ho společně užívejme 8)
_______________
Registrovaný uživatel
logik je několik... a taky ne vše co zní logicky tak nutně dle logiky je za 1 a naopak.
omezit to na plátce daně (které? nebo snad všech?) je velice krátkozraké, ovšem aspoň ne takové scifi jako nějaké testy inteligence a samostatného rozhodování :DD
Registrovaný uživatel
TomL napsal
jezevec napsal
No já mám pocit, že lidi prostě potřebujou mít nepřítele, nebo apoň něco, s čím mohou bojovat. Když to nemají, tak se bojí, že zakrní. U těch skutečných si nejsou tak docela jistí, jestli to opravdu jsou nepřátelé a proto si vyrobí nějakého jistého. Nejlépe něco, co se těžko identifikuje a těžko hledá. Třeba taková politiká korektnost :shock:


Podle mě sranda končí tam, kde začíná sociální inženýrství. A to se tu už prokazatelně děje.


soc. inž. bylo už ve starovekém egyptě a možná i dřív... jen se tomu říkalo jinak
Registrovaný uživatel
Bezpečnost v Praze a Mostu.

V Praze skoro nejsou Cikáni. Jezdí tam třeba pravidelně krást cikánský gang z Teplic. To jo. Ale skoro žádní tam nežijí. Byli vystěhováni na sever. Konkrétně třeba do Mostu, Litvínova - Janova nebo Nového města pod Smrkem. Taky je tady vyšší koncentrace narkomanů a sociálně slabých. A nejsou tady "lepší lidé" - velvyslanci, manažeři nadnárodních firem a další, restaurace s michelinskou hvězdou...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1