Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
Brett napsal
Politická korektnosť. Zatvorí nám ústa?
--------------------------------------------
Toto je politická korektnosť? :P
PS: Nevhodné pre deti, slabšie povahy, prívržencov Jobbiku a ferovehoobchodnika. 8)


No já s váma prostě nesouhlasim. Slota je hovado, to přece není o korektnosti.
Že někdo neřekne, nebo nenapíše co si myslí, to neznamená, že mu v tom někdo brání. Brání si sám a vymlouvá se na korektnost ;) A pak ji podsouvá i jiným...

Mě ten termín zapadá mezi další podobný - sluníčkář, havloid, pravdoláskař... politicky korektní....

Vyrobme si problém a pak si ho společně užívejme 8)


ale chápu, že existují jedinci, kterým odpad jako slota imponuje... vrána k vráně
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Politická korektnost je lež, která se ve jménu falešné morálky tváří jako nejen něco prospěšného, ale i nutného. Je to tedy víc než lež, je to manipulace myšlení lidí.
Pro mne je něco takového nepřijatelné, neříkám, že jsem vždycky v životě mluvil pravdu, ale pokud jsem lhal, vím o tom a vím, že je to špatné, zatímco člověk který přijal politickou korektnost za standard, se bude tvářit že je to normální.
O tom, co je největší problém, by se dalo dlouze diskutovat, ale tvrdím, že politická korektnost je jedním z kořenů mnoha současných problémů. Pokud nemůžeme věci pojmenovat pravými jmény, pak nemůžeme definovat problém. Pokud nemůžeme definovat problém, nemůžeme ho ani vyřešit. A pokud nemůžeme vyřešit problém, který je zásadní, pak se nemůžeme divit, když poneseme následky.


já myslím, že min. s druhou částí se dá souhlasit. ale zase mě pobavila hned první věta... koncentrace tolika nejednoznačných pojmů...
naposled mě na jednom školení pobavila paní, která v podstatě vše co byla interakce mezi lidmi označovala jako manipulaci.
nechci znít jako absolutní relativista, ale hodně z těch vašich politických korektností je prostě jen o úhlu pohledu na věc...
Registrovaný uživatel
Každý musí uznať, keď si pozrie to video so Slotom, že sa všeličo nové a hlavne duchaplné dozvie :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ještě k té Praze. Viděl jsi na nějakém Pražském sídlišti průhledné "hirošimské" paneláky?
Každý pražský byt v "králíkárně" má obrovskou hodnotu. Tady nemají hodnotu rodinné domy, když stojí třeba ve slavné Matiční ulici.
A co s tebou udělají lidé, kteří zdevastují i železobeton? Umlátí Tě k smrti - aby získali "status v rámci komunity" to je oficiální termín ze soudní síně.
Registrovaný uživatel
Rychle jsem mrkl na nabídku. Byt 4+1 sídliště Janov. Cena 129 tisíc i s provizí realitce. Stejný na sídlišti v Praze?
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 11. 11. 2017, 18:26. »
Registrovaný uživatel
Jak píšu, neznám to tam, byl jsem tam jednou, přespal v nějakým penzionu a zas odjel. No a pak jsem možná dvakrát přes Most jen projížděl. Ty průhledný paneláky jsem tam neviděl, ale asi jsem byl v jiný části, tam to na mě fakt působilo překvapivě moderně. Rozhodně se ale nechci hádat, o životě tam nevím nic a veřím že to je jak píšeš.
Nejsem ani z Prahy, ale když se tam náhodou objevím, tak že bych tam měl nějakej větší pocit bezpečí, to bych teda rozhodně neřekl ;)
_______________
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
Mě ten termín zapadá mezi další podobný - sluníčkář, havloid, pravdoláskař... politicky korektní....

Vyrobme si problém a pak si ho společně užívejme 8)

sluníčkář, havloid, pravdoláskař... - vidíš to je asi politicky neutrálne označenie.
politicky korektne by mohlo byť napríklad radikálny liberál ... a politicky nekorektne - dobrosráč ...
Ale už to nechajme. Mne to pripadá ako "dvojsečná zbraň" ... Je to ako preberať poslaneckú imunitu ...
Ten termín (politická korektnosť) na mňa pôsobí "nebezpečne".
Registrovaný uživatel
Brett napsal
..
Ten termín (politická korektnosť) na mňa pôsobí "nebezpečne".


To jo, to taky je pořádný zaklínadlo! :shock: :shock: :shock:
_______________
Registrovaný uživatel
Jezevec
Já se nehádám. Jasně, že Most je "překvapivě moderní" - je to nové město postavené podle sovětského vzoru. Třeba místo náměstí je čtyřproudý prospekt. Tam kde stálo staré město je obří díra.
Jestli chceš vidět nemoderní město - ve stavu jako za války, tak někdy zajeď do centra Duchcova. :D
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 11. 11. 2017, 18:50. »
Registrovaný uživatel
Jestli se chce někdo pobavit, tak tohle jsem napsal o Mostu.
https://www.fler.cz/blog/diamantova-horecka-v-moste-38564
Registrovaný uživatel
opal napsal
Jestli se chce někdo pobavit, tak tohle jsem napsal o Mostu.
https://www.fler.cz/blog/diamantova-horecka-v-moste-38564


Dobrý :mrgreen:
A ty opály jsou taky super, pokukoval jsem po nich občas tady, teď bude ještě těžší odolat.. mám jednoho broušenýho prcka z Dubníka a nějakou drť, ale z Austrálie jenom úlomek zebra stone, opál žádnej :? ... ale to sem nepatří ;)
_______________
Moderátor
Ale zase aby to nevypadalo, že jsem proti jakýmkoliv referendům. Jsou pochopitelně otázky, kde je referendum dokonce i potřebné. I na celostátní úrovni. Ale o tom co jsem naznačil výše to prostě nelze. Taková ta tvrzení šóguna, že by referendum mělo být o všem, to zkrátka není možné. A ani to není nutně o tom, že lid je hloupý. Ve své většině není, ale o mnoha vědech nemá dost informací, nemá čas je študovat a navíc, ani se ty informace k němu nedostanou (ilustrativně - skutečný zdravotní stav Zemana a jeho skutečné pohnutky a plány; Angličanům taky nikdo neřekl pravdu o brexitu, omezili se jen na to, že po brexitu nastane v Anglii/Británii ráj, že to bude sranda atd., kdežto když se EU budovalo, byl to běh na dlouhou trať s mnoha jednáními a vyjednáváními - no a pak někdo přijde s tím, že rozvod je mnohem jednodušší a má jen samé výhody).

Brett napsal
sluníčkář, havloid, pravdoláskař... - vidíš to je asi politicky neutrálne označenie.
politicky korektne by mohlo byť napríklad radikálny liberál ... a politicky nekorektne - dobrosráč ...

Ne, to už je nadávka kterou používají mráčkaři, lžimilovníci a nenávistilibovníci. Politicky nekorektně (neo)nacisti), politicky korektně radikální (rádoby) pravičáci.
Registrovaný uživatel
tož teď nevím co je dobře :D

https://zpravy.idnes.cz/milos-zeman-romove-rada-vlady-pro-zalezitosti-romske-mensiny-p6i-/domaci.aspx?c=A171111_195313_domaci_mpl
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
tož teď nevím co je dobře :D

https://zpravy.idnes.cz/milos-zeman-romove-rada-vlady-pro-zalezitosti-romske-mensiny-p6i-/domaci.aspx?c=A171111_195313_domaci_mpl


Tohle prohlášení, naopak paradoxně nejspíš Emanovi hlasy přidá...
Registrovaný uživatel
nemyslím si to tak jednoznačně. jestli jsou cikáni takový, jak se říká, tak půjdou a poslechnou (a myslím, že ho předtím spíš volili). no a zemana budou tak jako tak volit ta stejná partička, tak to přidá jen pár co cikány nenávidí... ale pořád sázím na to, že zeman pojde a tak je to jedno :D
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
A ani to není nutně o tom, že lid je hloupý. Ve své většině není, ale o mnoha vědech nemá dost informací, nemá čas je študovat a navíc, ani se ty informace k němu nedostanou (ilustrativně - skutečný zdravotní stav Zemana a jeho skutečné pohnutky a plány; Angličanům taky nikdo neřekl pravdu o brexitu, omezili se jen na to, že po brexitu nastane v Anglii/Británii ráj, že to bude sranda atd.,


Ve státní správě je v současnosti tolik lenosti, fušérství a korupce, ať už jde o stavbu silnic, nákup vojenské výstroje nebo adopce z děcáků, že tvrdím: kdybys většinu věcí dal na rozhodování náhodnému traktoristovi z Horního Prdelína, možná že dokonce rozhodne lépe a efektivněji.

A jaká je třeba ta 'pravda o brexitu'? Vždyť i ti vystudovaní odborníci se na tom neshodnou. Můžeš dnes jistojistě tvrdit, že Britové neudělali dobře, a že 'jenom' třeba včas opustili Titanik, co už to nasypal do ledovce?
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Mám kolegu v Polsku. Mají svoji národní armádu, jsou na ní hrdí. Mají prezidenta, který se nebojí říci jak se věci mají. Mají i cikány, ale cikána do armády nepovolají.Cikán je odpad, který do národní armády nepatří. Proto Polska armáda je hodnocena jako nejlepší z bývalého "východního" bloku. Cikáni se v Polsku bojí a utíkají.
Je to heslovité, ale pochopíte.
Registrovaný uživatel
Národná hrdosť nie je nacionalizmus ako sa nám snažia vsugerovať slniečkári ,
chýba nám ten kúsok čo má v sebe Brit, Nemec ,ale máme starostlivo vyberaných "novinárov" čo už hneď vedia ako treba ... :evil:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
tak ano, národní hrdost není nacionalismus. ale jak mám být hrdý na národ(ní), když tady tolik magorů volí opakovaně zemana, spd, komunisty... ano
Registrovaný uživatel
Alespoň jsme narozdíl od Němců dvakrát nezničili Evropu, jen abychom si dnes hráli na její morální kompas :)

A nebýt komunistů a 'strýčka' Stalina, tak tu pořád opruzuje pár milionů skopčáků, v našich vlastních hranicích. Když už děláme pro německé firmy, aspoň nemusíme v jednom kuse poslouchat ten hnusný jazyk ;)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Nikdy nebudú všetci spokojný to neexistuje , ale každý gazda sa najskôr postará o svoju "hydinu"...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
nebýt komunistů a stalina, tak jsme se tady mohli mít jak ve švýcarsku ... omg
btw pro němce jsem nikdy nedělal ale nemá s tím problém. pro rusáky bych nikdy nedělal...
Registrovaný uživatel
Proč se tolik nasazuje na Rusáky, když ti se tu vnutili vlastně jenom jednou? Ti co žvaní německy se tu vnucují už od dob Mojmírovců. A přece jsme dnes, technicky, jejich spojenci.

I navzdory tomu, že tu měli jasně genocidní záměry, což tedy Rusové neměli nikdy. Aspoň ne tady. Vždyť i polští autoři si dovolili v minulosti napsat, že Ruská dominance je primitivnější a méně propracovaná - že Prusové jsou v asimilaci Poláků daleko horší, chladně efektivní.



A ne, neměli bychom se tu jako ve Švýcarsku. Místní skopčáci by pořád dělali problémy a v dnešní době politické korektnosti, by to byla katastrofa, úplně by se jim tu podstrojovalo a podřizovalo všechno, dvojjazyčné nápisy doslova všude.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
tak ano, národní hrdost není nacionalismus. ale jak mám být hrdý na národ(ní), když tady tolik magorů volí opakovaně zemana, spd, komunisty... ano

:D
V podstatě každý kdo volil jinak než ty je magor ;)
Registrovaný uživatel
jestlipak to není tím, že spíš o historii jde o současnost a budoucnost....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1