Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Každý má svou pravdu a pragmatik se pragmaticky přikloní k té, která se mu zrovna hodí a přinese mu největší zisk. Nehledí se na to, jestli podávaná pravda je skutečně pravdou z, řekněme, většiny hledisek. (Protože uznávám, že ne vždy jsou věci tak jednoduché jako že 1+1=2, ale i tady jsou pragmatici ochotni tvrdit že to jsou 4 pokud jim z toho něco tučného kápne.)
Registrovaný uživatel
to by spíš možná se hodilo na oportunistu, pragma/ci/tismus je něco jiného... omg
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
je vidět, že pokrok není všude.... https://zpravy.idnes.cz/rusko-sex-levada-pruzkum-potraty-nevera-homosexualita-pj0-/zahranicni.aspx?c=A180111_160400_zahranicni_aha

Pokrok v čem?

Já nevím, ale pragmatismus mi vždycky přišel jako jiný název pro vychcanost.
======================================
Tak už ho není nutné živit:
https://zpravy.idnes.cz/kevin-dahlgren-sebevrazda-valdice-vrazda-brno-fol-/krimi.aspx?c=A180111_210302_krimi_hm1
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Já nevím, ale pragmatismus mi vždycky přišel jako jiný název pro vychcanost.


ano, to jsou ty pocity. co na tom, že to tak není :)
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
Pavel_III napsal
Já nevím, ale pragmatismus mi vždycky přišel jako jiný název pro vychcanost.


ano, to jsou ty pocity. co na tom, že to tak není :)

NEBER MI MOU PRAVDU!! :twisted:
Registrovaný uživatel
v klidu. já ti nic vzít nemůžu pokud nebudeš chtít (aže tady takových je :D)
Moderátor
Taky musíš rozlišovat mezi "tradičním" pragmatismem a tím moderním, českým. ;)
Ale on ani ten tradiční není zrovna tím, co by bylo chvályhodné a vizitkou člověka ctihodného.
Registrovaný uživatel
tak na cnostech si zakládali již platón s aristotelem a většího kokota jak platóna jen tak člověk nenajde, že jo.
Registrovaný uživatel
Zacal bych patrat u Coudenhove Kalergiho, treba najdes cast odpovedi na tuhle otazku.
TomL napsal
Stejnak by mě zajímalo, kdo to promíchání národů takovou silou tlačí. Nevěřím tomu, že pár salónních humanistů a zmatených aktivistů by tohle zvládlo. Nadnárodní koncerny?
Registrovaný uživatel
Traja pútnici išli púšťou.
Prvému patril vôl, druhému krava a tretiemu náklad,
ktorý viezli. Keď vysmädli, rozhodovali sa, kto pôjde hľadať vodu.
Prvý z nich odmietol, lebo sa bál levov, druhý sa obával, že v púšti zablúdi a tretí si pomyslel, že ho okradnú o náklad.
Tak teda šli hľadať vodu všetci traja. Kým boli preč,
vôl sa zahľadel do kravy, tej sa narodilo teliatko, ktoré zjedlo celý náklad.
Komu bude patriť teľa ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
1. A 2.
Záleží jaký zákon použijeme
Registrovaný uživatel
Ještě by do toho mohl mluvit majitel býka, který není vůbec zmíněn!
Registrovaný uživatel
Žádný býk, vychází se ze zadání...
Registrovaný uživatel
Vůl asi tele nezplodil a ani v zadání se to nepíše, jen že se do krávy zahleděl.
Registrovaný uživatel
celý je to pěkná kravina 8)
_______________
Registrovaný uživatel
vůl se zahleděl do krávy je metaforické vyjádření. krávě se narodilo telátko (neřešil bych jak, je dost miliard lidí, co věří, že se to jakési Marii povedlo také). to by mělo patřit majiteli krávy. ovšem vzhledem k tomu, že se to stalo bez jejich vědomí bych byl pořád za to, že patří 1. i 2. podílově.
Registrovaný uživatel
Já bych to tele přiřkl majiteli nákladu,protože je vlastně jediný,komu vznikla přímá újma...jako náhradu škody.
Tedy zdá se mi to logické... :)
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
vůl se zahleděl do krávy je metaforické vyjádření. krávě se narodilo telátko (neřešil bych jak, je dost miliard lidí, co věří, že se to jakési Marii povedlo také). to by mělo patřit majiteli krávy. ovšem vzhledem k tomu, že se to stalo bez jejich vědomí bych byl pořád za to, že patří 1. i 2. podílově.
Prvému patril vôl, druhému krava a tretiemu náklad, :mrgreen: ,žádná metafora,jasný zadání... :P .Mnohé se vysvětlilo :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Je to uzavřený systém. Nevím co perk jakoze objevil za ameriku.
Lopez, náhrada škody nemá přímý souvis s narozením potomka.

Jeste se k tomu dá přistoupit jako, die patří vždy matce, za oplodnění náleží odměna. Náhrada škody je opět mimo rámec
Registrovaný uživatel
Susedia, utekajte voliť. Na prezidenta Vám tam skáču vo volebnej miestnosti čokoládky s nahými ceckami a vy tu riešite delenie kravy a teľaťa.
Ten chudák Zeman vyzeral po incidente tak vystrašený ako tesne pred infarktom.
:P :D :lol: :mrgreen:

https://volby.idnes.cz/milos-zeman-prezidentske-volby-aktivistka-utok-hlasovani-mistnost-1gi-/prezidentske-volby-2018.aspx?c=A180112_151018_prezidentske-volby-2018_ane
Registrovaný uživatel
no bohužel ho to neskolilo :D
tohle je lepší :)
https://volby.idnes.cz/prezidentska-volby-falesna-zprava-milos-zeman-prvni-kolo-druhe-kolo-volici-nemusi-volit-g7c-/prezidentske-volby-2018.aspx?c=A180112_111900_domaci_hell
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Zacal bych patrat u Coudenhove Kalergiho, treba najdes cast odpovedi na tuhle otazku.

Dík, zajímavé, to jsem neznal.

Zní to jako takový národnostní komunismus- A když všichni všem všechno dáme, tak budeme mít všechno dohromady :D
Moderátor
No, problém je, že ochranka totálně selhala.
Kyby měla kudlu, tak neměl šanci. Jak je to možné???

Co mě štve, že všechny televize ukazujou, jak hledal rovnováhu. Jako kdyby byl totální neschopnej alkoholik, kterýmu musej všichni pomáhat na nohy.

S jeho cukrovkou je to hodně těžký, aby ještě fungovat jako prezident.

Nejsem jeho příznivec, ale ani jedna televize neupozornila na drobný detail, že mu člen ochranky, který zasahoval po jeho pravém boku vykopnul hůl, o kterou se opíral. Je zajmavé, že ve večerních zprávách už to moc vidět nebylo.( Ale naše zprávy jsou určitě objektivní a nestranné. Odstranění tohoto detailu bylo pouze nešťastnou souhrou o snahu zachycení správné barvy bradavek přemožené nešťatnice). Takže i když budu totálně zdravej, spadnu na stůl, jako to udělal on.

Všichni říkaj, co to bylo za debilku.

Předpokládám, že se jedná o skupinu aktivistek, které tímto způsobem protestují. Uznávám, je to příjemnější způsob protestu, jak ty ostatní (Paní měla pěknou postavu). Pokud by stála v davu a řvala "Zeman je vůl", tak se o tom nikdo nedozví. Její výstup upozornil na problém. Ukázala kozy, takže šla automaticky do všech hlavních zpráv (i to svědčí o úrovni našeho zpravodajství. Havárii autobusu, kde byli tři mrtví se skoro nikdo nevěnoval. Kozy měly podstatně dělší stopáž. Proč? :?

Otázkou je, komu to pomohlo. Pokud patří do skupiny dívek z Ukrajiny (pokud mám správné informace) a měl to být opravdu jeden z jejich protestů, tak je vše v pořádku. Tato skupina protestuje proti opravdovým problémům. I když nezvyklým způsobem (a pro spoustu chlapů zajímavým způsobem) :P , ale cíleným problémům. Protestovali proti Putinovi, Britskému parlamentu, papežovi, chudobě v Africe, obsazení Ukrajiny (což mezi námi pouze ukazuje, jak eurohujerství je totálně k ničemu) a dalším nepravostem.

Jejich protest je pochopitelný vzhledem k zemanovu vyjádření, že je vše v pořádku. Respektive, on nikdy neřekl, že to je v pořádku, Pouze jedinej měl na to koule, že řekl, že Europská unie hodila Ukrajinu přes palubu a svojí nečinností umožnila Putinovi převzít kontrolu nad územím Ukrajiny. A to je stoprocentní pravda. EU ji může překrucovat, otáčet, napřirovnávat(ohýbat pravdu by si přeci nikdy nedovolili) atd., ale pořád to bude pravda.

Za to si ho člověk musí vážit. To si nikdo jinej v Evropě nedovolil říct. A bohužel je to stoprocentní pravda.

Žádnej jinej politik to neřekl naplno. Zde to Evropská unie totálně podělala. Alespoň vidíme, jak nás EU, nebo NATO (nově NANIC) ochrání. Čekal jsem, že když se v EU nenašel jediný politik, který měl stejný názor, že se ozvou i ostatní, ale marně. Naše vláda ho také patřičně podpořila, že?

Platí staletím zažitá pravda:
Nemáme ropu, nebo uran = serou na nás.

Evropská unie odepsala Ukrajinu, jako nás odepsali Francouzi a Angličani v Mnichově. A k čemu to vedlo všichni známe.

Můžou nám mazat med kolem huby, ale v případě Ukrajiny vše totálně selhalo. Do Pieruna (či jiného boha) otevřete oči. Pokud půjde o bezpečnost konkrétního státu, EU se na nás vyse... . NATO do toho nepůjde (pokud za to nedostane adekvátní náhradu), protože se mu to nezaplatí a těch pár tisícovek hektarů někde nad Vesuvem nikoho za louží nezajímaj.

Prostě bohužel jde o prachy. Jak se asi zachová, až půjde o Slovensko, Čechy, či pobaltské republiky? Taky stáhne ocas a bude dělat vyšetřovací komise?

Ano ustanoví vyšetřovací komisi proti hanebnému výskytu cizích statisíců ozbrojených vojáků, kteří sice všichni mají označení Ruské armády, ale jelikož pan velkomožný ( nejvyšší autorita, pak Putin, pak dlouho nic, a pak ten chlap na zkříženém klacku), která přijde na to, že bez vyhlášení války je vlastně vše v pořádku (pouze se zatavili na čaj a briožky), takže přítomnost vojáků před Berlínem je vlastně narovnání vztahů před rok 1945, a legalizují postupně anexe jednotlivých států. Dalších 15 let pak bude zkoumat, jestli je tady neutlačujeme, a že jsme vůči nim strašně xenofóbní.

Možná jsem paranoidní, ale stále si pamatuju úžasnou putinovu větu. Před pár lety v podobné situaci prohlásil.

"Pokud vydám rozkaz, tak do úterý jsme v Berlíně." Prohlásil to v neděli. ;)

Všichni z toho měli strašnou srandu, ale průšvih je v tom, že si myslím, že oni by opravdu v to úterý v tom Berlíně byli. EU by možná stačilo poslat 600 stránkový manuál o škodlivosti uprchlíků ze zauralské části SSSR do vyspělých ekonomik Německa a Francie. Ale to by bylo všechno. :(

My se jim hrdě postavíme s 8 grippeny, pár delfíny (Alky sice budou lepší, ale na kolik minut zastavíme jejich moderní bitevníky?) a několika desítkami transportérů, které než dojedou z Prahy Do Brna, tak se dvě třetiny rozpadnou. Nedej bože, kdyby měly jet po nezpevněných cestách.

Jak jim můžeme klást odpor, když beztrestně prolétaly jejich bombardéry výsostným územím Švédska, Anglie, Francie, a nikdo je nezastavil?

Proto beru vystoupení aktivistky, jako pozitivní věc.

Zítra půjdu od 89 poprvé k volbám. Průšvih je, že ještě do dneška nevím, koho budu volit. Z hov.. bič neuplácám. Kdyby bylo alespoň z čeho vybrat. Opět jen to jen o tom, jestli se Zemanem, nebo proti němu.

Volit politika, který pravděpodobně zdravotně nepřežije své volební období, nebo člověka, kterého si vážím ,ale nejsem přesvědčen o tom, že to zvládne?
První volba. která má od rozpadu ,mysl.

Zítřek třeba bude moudřejší. (Já asi ne)
Registrovaný uživatel
Tož to bylo fakt dlouhý, ten konec už jsem moc nedal ;) :shock:
Každopádně velkou část toho příspěvku zabralo to, jak se EU vyprdla na Ukrajinu a jak by se tím pádem určitě vyprdla i na všechny další... no nic proti, ale Ukrajina byla někdy v EU?
Jinak kozy hezký... blbej nápad to asi byl, ale mě osobně to neurazilo ;)
_______________
Moderátor
Jo, dneska mám kecavou. :lol: čekám na inventuru.

Ale tak se mi to dnes nějak tak všechno sešlo dohromady, že to nebyl ani tak protest proti Zemanovi, jako proti tomu, co řekl. A co mu asi moc lidí neodpustí.

Proto jsem zplodil takový blábol.

Nemyslím si, že by někdo v Bruselu řešil, jestli je ten, či onen stát v EU.

Ukrajina byla, si myslím, hodně proevropská, než přišel Ruskej mráz.

A my jsme podstatně menší. Ta obava tam pořád bude.

Bylo to jen takový půlnoční zamyšlení. Dobrej žes to dal tak daleko. ;)

Asi špatná asociace na tu děvčinu. :lol:

Ale jak skončila většina říší?
- Rozvoj obchodu a ekonomiky.
- Navýšení životní úrovně.
- Navýšení byrokratického aparátu.
- Nemožnost udržení funkčnosti naddimenzovaného aparátu.
- Zhroucení stávajících struktur.
- rozklad říše.

V jakém stádiu je EU? Myslím si, že jsou v bodě 3.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1