Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ok, díky za reakci, asi holt okrajová záležitost. Ale krásná a velmi pestrá. Zatím téma zakládat nebudu, možná později. Spíš mě zajímalo, jaké mince ať už denárového nebo grošového období našich severních sousedů obsahují sbírky zdejších uživatelů:)
Registrovaný uživatel
Dobrý den.Mám dotaz ohledně možnosti vrácení mince vydražené na nedávné aukci Nummus Olomouc.Je možné minci vrátit bez udání důvodu?Aukce byla 24.3.,ale mince mi přišla teprve 13.4.Myslím,že do 14 dní jde vrátit bez udání důvodu.Mince přišla stejná,jakou jsem vydražil,jen v reálu vypadá hůř než na fotce,prostě se mi nelíbí.Nejedná se o minci za pár stovek,to bych asi neřešil,ale cena byla přes 12.000.Díky všem za reakce nebo radu.
Registrovaný uživatel
Pokud mince v reálu neodpovídá deklarované zachovalosti, pak tuto minci na základě tohoto důvodu vraťte.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jen podotknu, že u dražby 14 dní neplatí... Bude záležet na serióznosti prodejce.
Registrovaný uživatel
Ale prodejce bude určitě tvrdit,že stav mince odpovídá tomu,co bylo v popisu aukce.To bude jeho pohled na minci proti mojemu.Do 14 dnů mohu minci vrátit bez udání důvodu,nebo se pletu?
Registrovaný uživatel
Dirgas666 napsal
Ale prodejce bude určitě tvrdit,že stav mince odpovídá tomu,co bylo v popisu aukce.To bude jeho pohled na minci proti mojemu.Do 14 dnů mohu minci vrátit bez udání důvodu,nebo se pletu?


Dejte sem foto mince a napište deklarovanou zachovalost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1,psal jsem Vám email ;)
Registrovaný uživatel
Dirgas666 napsal
Ale prodejce bude určitě tvrdit,že stav mince odpovídá tomu,co bylo v popisu aukce.To bude jeho pohled na minci proti mojemu.Do 14 dnů mohu minci vrátit bez udání důvodu,nebo se pletu?


Ano bude. Proto jsem psal o jeho serióznosti. Druhá věc je odborný posudek a soud...
K odstoupení - psal jsem také, stačí chvíli googlit
Registrovaný uživatel
https://www.novinky.cz/domaci/469562-sbirka-minci-s-podobiznou-frantiska-josefa-se-vydrazila-za-114-milionu.html
Registrovaný uživatel
To tedy byla obsese Starým Procházkou :) a pěkně vyblýskaná jak zrcadlo u každého kolečka...
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
To tedy byla obsese Starým Procházkou :) a pěkně vyblýskaná jak zrcadlo u každého kolečka...

Víte, proč je tento termín "starý Procházka" použit v souvislosti s císařem? U těch mincí je Váš výrok hodně podivný :mrgreen: :roll:
Registrovaný uživatel
Protože se tu procházel po městech, mostech, jakoby mu to patřilo, aniž by na cokoliv měl nárok: protože porušil svůj slib že se dá korunovat, takže nebyl český král a Češi tím pádem nebyli nijak motivovaní zůstat loajální.

A čím je to podivné? Když mám staré mince, tak i když je prodávám, nemusí se blýskat jak křišťál. Už kvůli tomu abych viděl každičký úhoz nebo rýhu.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Pan Kokolus tu sbírku prodal, protože ji údajně už neměl čím doplňovat. A prý teď bude sbírat 16.století.
Moderátor
Přezdívku "starej Procházka", kterou mu posměšně říkali někteří Češi, císař získal podle rozšířené legendy při své návštěvě Prahy v roce 1901 díky popisku na novinové fotografii "Procházka na mostě". (Tehdy František Josef I. otevíral slavnostně most, dnes nazývaný most Legií.)

Podle historika Otty Urbana je ale tato přezdívka mnohem starší, získal ji už v sedmdesátých letech 19. století, kdy příjezd císařského průvodu ohlašoval jezdec na koni. Jmenoval se Procházka a lidé volali: "Starý Procházka už jede!". Tuto verzi podporují i výzkumy historika Jiřího Raka, který prohlédl veškeré noviny té doby a zjistil, že žádný popisek pod uvedenou fotografií neexistuje. Archiv Zlaté Prahy z 21. června 1901, která v tu dobu vycházela jako sjednocené periodikum se Světozorem a která ten den byla věnována otevření nového mostu a návštěvě mocnáře, ovšem obsahuje i fotografii s popiskem "Promenáda na novém pražském mostě".

Je to jen legrace nic jiného v tom nehledejte
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
Protože se tu procházel po městech, mostech, jakoby mu to patřilo, aniž by na cokoliv měl nárok: protože porušil svůj slib že se dá korunovat, takže nebyl český král a Češi tím pádem nebyli nijak motivovaní zůstat loajální.

A čím je to podivné? Když mám staré mince, tak i když je prodávám, nemusí se blýskat jak křišťál. Už kvůli tomu abych viděl každičký úhoz nebo rýhu.


Ještě, se vší vážnosti bych dodal, že on, tedy císař osobně a ze svého přispěl vysokou částkou na stavbu našeho Národního divadla.
Bylo toho více, ale to víte co můžete od starého monarchisty čekat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Môj syn sa chce dať na politickú kariéru.
A má na to predpoklady?
Isteže.
Keď sa hlási o slovo, nevie čo povie.
Keď hovorí, nevie čo vraví a len čo dohovorí, zabudne čo povedal.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dvaja ľudožrúti si opekajú cigána a jeden sa pýta toho druhého:
"Prečo ho krútiš tak rýchlo?"
"Lebo keď ho krútim pomaly, tak mi kradne zemiaky."
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
U lidožroutů spíš batáty, ne? ;)
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
vlad_dracul1989 napsal
Protože se tu procházel po městech, mostech, jakoby mu to patřilo, aniž by na cokoliv měl nárok: protože porušil svůj slib že se dá korunovat, takže nebyl český král a Češi tím pádem nebyli nijak motivovaní zůstat loajální.

A čím je to podivné? Když mám staré mince, tak i když je prodávám, nemusí se blýskat jak křišťál. Už kvůli tomu abych viděl každičký úhoz nebo rýhu.


Ještě, se vší vážnosti bych dodal, že on, tedy císař osobně a ze svého přispěl vysokou částkou na stavbu našeho Národního divadla.
Bylo toho více, ale to víte co můžete od starého monarchisty čekat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


S monarchisty mám jediný zásadní problém, totiž posedlost 'legitimitou'. Proto jsou obskurní a nezajímaví pro většinu obyvatel ;)
Má je zajímat obnovení monarchie v jakékoli formě, ne aby Čechám vládli konkrétně Habsburkové, ve Francii Bourboni nebo v Itálii Savoyové.

Zděděný habsburský pysk není dost dobrý důvod k nárokování trůnu :)

Než tu zase nechat ty pysky, to raději ať Pavel III. sebere armádu věrných a táhne na Prahu. Ale bude Pavel I., protože tu zatím král pavel nebyl. :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Ide opilec po ulici, ledva nohy prekladá, slivovica z neho cítiť na kilometer.
Narazí do stĺpa a zanadáva:Kto ma to takto doriadil ?
Nejaký Jelínek z Vizovíc, – povedal chodec, ktorý zacítil známu vôňu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ide opilec po ulici, ledva nohy prekladá, slivovica z neho cítiť na kilometer.
Narazí do stĺpa a
A povídá: Promiňte! Jde dál, narazí do sloupu. Promiňte! Po pátém sloupu se posadí. Tady si sednu a počkám, až ten průvod přejde.
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
Než tu zase nechat ty pysky, to raději ať Pavel III. sebere armádu věrných a táhne na Prahu. Ale bude Pavel I., protože tu zatím král pavel nebyl. :D

No, Pavel I. byl předposlední řecký král a ruský car (1796-1801). Papežů a svatých nás bylo víc! ;)
Moderátor
opal napsal
Ide opilec po ulici, ledva nohy prekladá, slivovica z neho cítiť na kilometer.
Narazí do stĺpa a
A povídá: Promiňte! Jde dál, narazí do sloupu. Promiňte! Po pátém sloupu se posadí. Tady si sednu a počkám, až ten průvod přejde.

A to bylo na Prvního Máje?
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
vlad_dracul1989 napsal
Než tu zase nechat ty pysky, to raději ať Pavel III. sebere armádu věrných a táhne na Prahu. Ale bude Pavel I., protože tu zatím král pavel nebyl. :D

No, Pavel I. byl předposlední řecký král a ruský car (1796-1801). Papežů a svatých nás bylo víc! ;)


No jo, ale tady Pavel nebyl :P a kde brát z české šlechty, když se o ní 'postarali' Habsburci po Bílé hoře - pak už tu byla jen rakušácká šlechta. Nápadné, jak všichni aristokrati v Čechách byli neviditelní během 28 října.

Včetně barona Škody, který brzy táhnul svinským krokem :P
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
České a moravské šlechty je relativně dost. Schwarzenberg, Kinský, Belcredi (byť prapůvodem Taliáni) ... Lichtenštejni taky dosud nevymřeli. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1