Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
a ešte k tomu hliníku. tiež som robil nejaké pokusy s tavbou a plechovice od piva nejdú roztaviť, myslím samozrejme bežným spôsobom - acetylén som neskúšal. A vlastne ani vo výkupoch to nechcú. Snažím sa žiť max. "bezodpadovo" (ono sa tým plechoviciam nie vždy dá celkom vyhnúť) a keď už som to mal doma v dvoch plných vreciach, tak som si povedal že to zoberiem s nejakým železom jednou cestou a v zberni ma s tým poslal do prdele, že od nich to veľkí výkupcovia tiež nechcú. A nechceli to dokonca, ani že by som im to tam nechal zadarmo. To sme ešte nemali u nás kontajnery na kovy, takže to po možno dvoch rokoch zbierania skončilo v bežnom komunále. A ktovie, kde končia rovnako tie z tých kontajnerov. Pekne idú taviť víčka z fliaš a rôzny kusový hliník.
Registrovaný uživatel
stani napsal
Toto by mohol byť on.Ale to je ten od svokry,nie môj domáci,balkónový.. :)
Pekná minca.. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Pokiaľ správne vidím :shock: je to tzv. drevná včela (najväčšia v Európe).
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Jeden židovský o migrantoch
Rozprávajú sa dvaja starci v Tel Avive: Izák, tento svet je celkom pomätený!
Po 70 rokoch sa ľudia bijú o miesta vo vlakoch, aby sa dostali do táborov v Nemecku...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
...
Syn napríklad zbiera (zaujíma ho všetko, okrem mincí :mrgreen: ) aj chrobáky.


ked som bol maly, tiez som si robil zbierku hmyzu.
bezne som sa motal po okoli bydliska so srubovacim zavaraninovym sklickom,
do ktoreho som nalial trosku dedovej domacej slivovice.
kazdy chrobak, ktoreho som este nemal, skoncil v tom skle : )

inak v Presove sa modlivka vyskytuje dost bezne,
kazdy rok niekde vidim aspon jednu.
tu mam fotku jedneho exemplaru na nasom plote:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Syn ešte aj "chová" v pivnici pavúky. Objavili sme tam niekoľko druhov a tak teraz každú chvíľu nejakého prinesie a šup s ním do pivnice. :D Nedávno som tam objavil takéto múmie a rozmýšľam, že či to nie sú niektoré z tých chovaných ale pohltené plesňou. :D Sorry za foto, lepšie to nedám...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jo, to bude ta plíseň. Já mám dokonce pocit že nám taková plíseň ve sklepě pohltila slimáky a vůbec mi to nevadí! Myslím by to možná mohla být taková ta vinařská plíseň.
Registrovaný uživatel
maros napsal
a ešte k tomu hliníku. tiež som robil nejaké pokusy s tavbou a plechovice od piva nejdú roztaviť...


Ale idú, technológiu už máme takmer zmáknutú...čistý stredovek...hrniec na zaváranie, šamotové tehly, nejaké tégliky (kvetináče) a pľúcny kompresor :mrgreen:

Inak Buková, Cerová, Prievaly...to je pár kilákov od nás, tadiaľ chodím bežne bicyklovať...tejto trase hovorím VIA BOHEMICA trail ;) Štart a cieľ je u nás vo ville Joblunche, ktorá bola vtedy ozančovaná ako PORTA REGNI - brána do Uhorského kráľovstva.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 5. 6. 2018, 13:34. »
Registrovaný uživatel
Ja skočím bez citovania ešte k tomu medvedíkovi.Neviem či ešte majú,kedysi mali dosť,týchto tvorov na záhrade u mojej bývalej kolegyne a tam u nich v okolí.Mali z nich úprimnú radosť. :P A ja som sa zabavil na tom,že: podjedák,,, :P
Ale celkom ho to definuje...
-s-
Registrovaný uživatel
Dobré...eh, ale ja mám lepšie...jedna babka tomu hovorila "ščúr" a druhá "šťúr"...sorry Ľudevít :lol:
Registrovaný uživatel
Alebo Lodevít..
Ja som dovtedy poznal len podjebáv@kov.A tí sa držia.To tak ľahko nevyhubíš.. :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
Mne zas babka vravievala jednu rozprávku (niečo na spôsob Mrazíka), kde tá zlá sestra nakoniec otvorila truhlicu a z nej na ňu "vylézlo strašne moc hadú a ščúrú". A to mi stačilo, už som pod perinou ani nemukol... :twisted:
Registrovaný uživatel
sigur napsal
...strašne moc hadú...


Mimochodom, od Vianoc máme aj toto doma (python regius)...bude to znieť ako klišé, ale o tri dni zdrhol z terárka. Ale nakoniec sme ho našli v šuflíku pod terárkom medzi ostatnými hračkami. Ináč hrozilo, že všetci budeme spať v jednej izbe so striedajúcimi hliadkami :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur:
tak to synator zije v domacnosti snov.
tavba kovovovych ingotov, s cielom vypalit hniezdo mravcov (cierne?cervene?),
chovna stanica na pavuky v pivnici,
pyton v terarku ..
predpokladam ze cez sezonu nekupujes krmivo vo zverimexe,
ale poctivo lovite mysky na zahrade : )
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 5. 6. 2018, 21:51. »
Registrovaný uživatel
K taveniu hlinika...
https://m.youtube.com/watch?v=gcGLJG7IZGc
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
tak to synator zije v domacnosti snov.


Jasné, nech má chalan pekné spomienky na detstvo :) Navyše ho tablet a mobil zaujímajú len minimálne. Čo som si všimol, tak vlastne pozerá len videá, čo sa dá všetko vyrobiť alebo čo ako efektne zničiť :lol:
Ešte jeden fotoseriál a už dám pokoj...boli sme u kamoša v Pohronskom Bukovci pozrieť partizánske zemlianky. Netrvalo dlho a chalan prišiel za mnou, že nutne potrebuje podzemný bunker. Nie je problém, tam máš rýľ a lopatu (strechu sme ale robili spolu)...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
O tri dni prišiel za mnou, že ho bunker už nudí, a že čo s ním...a tak sa z neho stal úspešný pestovateľ hlivy ustricovej... :lol: :lol: :lol:
Moderátor
Zdravím Pánové,
Rad bych osvĕžil numismatickou diskuzi konkretně v teto části
Portálu.
Co jsi kdo a jak představuje pod pojmem, mince dobrého zrna.
Také kdy se začal používat tento pojem a odkud pochází.
Předem upozorňují příma specifikace pojmů je jasná.Spíše bych rád nastínil debatu na konkrétní názory sběratelů tvz. po svém. ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Co jsi kdo a jak představuje pod pojmem, mince dobrého zrna.
Také kdy se začal používat tento pojem a odkud pochází.
Předem upozorňují příma specifikace pojmů je jasná.Spíše bych rád nastínil debatu na konkrétní názory sběratelů tvz. po svém. ;)

Řekl bych že termín "mince dobrého zrna" označuje mince u kterých nedošlo ke snižování obsahu stříbra a pravděpodobně se začal používat krátce poté, co s tím Břetislav I. začal. :D
Moderátor
Nejsem si jisty, doba používání termínů mince dobrého zrna,se
Začala používat až doby Ferdinanda II. a asi jen u jeho ražeb.
Tak jak jste napsal,termin pro kvalitní stříbrné mince,vrácení důvěry tehdejší méně.
Moderátor
Tak to jsem šlápl vedle,když jsem napsal výskyt termín mince dobrého zrna jen u Ferdinanda II :(
Moderátor
A teď jsem se dočetl,že ten termín se používal již u denaru,ale konkrétně u kterého panovníka jsem nenašel.
Moderátor
http://www.artslexikon.cz//index.php?title=Mince
Zde jsem našel stručnou zmínku pojmů mince dobrého zrna, ale vystupovat její původ jse mi nepodařilo,zrejmě u někoho s prvních mincmistrů.
Jinak nejčastějši vyskyt v obdobími vlády Ferdinanda II a mělo to souvislost s mincemi dlouhými, neboli kiprovymi s nižší kvalitou zrna,stribra.Kdy jak jsem již dříve uvedl,mince dobreho zrna přispěly k důvěře a navrácení kvality tehdejší měny Evropy. Nepochypnĕ sehrála svou roli tehdejší politicka nestabilita,30 léta válka a výpady Turku.
Registrovaný uživatel
Spýtali sa raz slávneho amerického vynálezcu Thomasa Alva Edisona, či to bol on, čo vynašiel hovoriaci stroj.
Veru nie, – poznamenal Edison, – prvý hovoriaci stroj vyrobili z Adamovho rebra!
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
https://www.novinky.cz/finance/473918-cesi-investuji-do-zlata-minci-i-veteranu.html
Registrovaný uživatel
Každý má právo o všetkom pochybovať
a tiež za to dostať po papuli...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1