Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Trh ... to je velká neznámá. Neviditelná ruka trhu - ruka boží.
Problém s kvalitou.... Jestliže víme, že byly vyraženy např. jen 3 kusy a z toho je nyní jeden nabízen v horší kvalitě a o ostatních dvou nevíme..... To je dilema. Může být chyba v evidenci, počkáme a nebo se rozhodneme, že nebudeme vysbírávat a radši si koupíme něco jiné ve výborné kvalitě a budeme z toho mít radost.
To nemluvím o kusech na které nebudeme mít nikdy peníze. Někdy se stane, že nám to může nabídnout sběratel, který z nějakých důvodů končí a nemá pokračovatele (dědice). To se opakuji po Evropa1.
Moderátor
Dnes i nepatrna v zmínka v médiích jak je známo s některých
některými kusy udělá své .
Kolikrát i samotne mincovny co vše jsou schopny,pro propagaci svých ražeb a jake spory mezi sebou vedou,ale zrovna tohle to raději nerozebirejme.
Je to asi velmi citlive téma pro zdejší konverzaci. Jedna věc
je dle mého jista mince jako platidla byly, jsou a možná budou
Patřit nepochybně k životu člověka samotného a jestli je to dobře, či zle to jest otázka. ...
Moderátor
Jak jsem se dotkl tematu mincoven.
Vyjímaje spory a strategie obchodu dnešních mincoven

Kdo z vás sběratelu a přiznivcu nume.
Má zajímavé fakta k mincovnam a konkurenčních vzájemných praktikách v dávných dobách
Návrhy vzorů platidel kdo rozhodoval,co jse panovníkovi předhodí na stůl a která mincovna bude tak říkajíc vůdčí pro daného panovníka a co právo razit výroční, nástupní ražby jak fungovalo schvalování, která mincovna jse toho privilegia ujme.
Moderátor
barbar napsal
Jak jsem se dotkl tematu mincoven.
Vyjímaje spory a strategie obchodu dnešních mincoven

Kdo z vás sběratelu a přiznivcu nume.
Má zajímavé fakta k mincovnam a konkurenčních vzájemných praktikách v dávných dobách
Návrhy vzorů platidel kdo rozhodoval,co jse panovníkovi předhodí na stůl a která mincovna bude tak říkajíc vůdčí pro daného panovníka a co právo razit výroční, nástupní ražby jak fungovalo schvalování, která mincovna jse toho privilegia ujme.


Tato otázka Evropou byla směrována, spíše vám.
Myslel jsem,že vás trochu rozhoupu k diskusi,že jse dozvím něco zajímavého s vašeho zaměření František 2 ,něco co
není mezi sběrately běžné známo, tak napadlo mě něco kolem mincoven ať se pořád nebavíme o kvalitách praktikach a trhu.
Asi to neklaplo :(
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Tato otázka Evropou byla směrována, spíše vám.
Myslel jsem,že vás trochu rozhoupu k diskusi,že jse dozvím něco zajímavého s vašeho zaměření František 2 ,něco co
není mezi sběrately běžné známo, tak napadlo mě něco kolem mincoven ať se pořád nebavíme o kvalitách praktikach a trhu.
Asi to neklaplo :(



Já nehodlám trávit na těchto stánkách celý den a proto se nezapojuji do všech on line debat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Aký je rozdiel medzi ženami a topánkami?
Topánky nevzdychajú, keď ich kefujeme.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Chci jen poukázat na trh ,nabídka,sběratele, investoři,jsou nevyspitatelni a člověk si nikdy nemůže byt ničím jist.Muzete si lámat hlavu s dokonalosti posudku a nepatrne rozdíly a stejně kolikrát k ničemu.
Specilně pokud ve vzduchu smrdí Velké peníze. :)


S tímto názorem si dovolím zcela souhlasit.

Otázky kolem sběratelství mohou být v některých případech mnohem složitější, než numismatika samotná.

Numismatika je exaktní věda, která má svá pevně daná pravidla. Naopak sběratelské činnosti se zakládají na kreativitě při řešení mnoha dílčích otázek, navíc je musíme řešit pomocí několika oborů. Sběratelství se tedy nemůže zcela zakládat pouze na technikáliích, ale částečně zde vládne psychologie, intuice, pragmatika v pohledu do budoucnosti atd. A to i v případech, kdy máme na konečné rozhodnutí pouze omezený čas v řádu desítek minut. Za tuto dobu si musíme pokládat spoustu otázek. Kolikrát jsme tuto ražbu zaregistrovali, v jakých stavech, v jakých cenových relacích, v jakých dobách, je tento konkrétní kus novým, nebo se jedná o již někdy draženou minci? Tedy naše paměť nám musí z nitra dodat mnoho patřičných odpovědí. Pak je zde otázka ceny, kdy se musíme s touto nabídkou ztotožnit. Zda je tato cena na dnešní dobu přijatelná, nebo je cena vyšší, ale jedná se o minci méně dostupnou, která do této ceny v poměrně krátkém časovém rámci dospěje. Prostě těch otázek je mnoho a většina z nich je založena pouze na našich dohadech, které pouze částečně mohou vycházet z našich zkušeností. Navíc se doba strašně rychle mění a to, co platilo včera, nemusí platit dnes.

Bohužel toto si spousta účastníků těchto diskuzí neuvědomuje a bere numismatiku a sběratelství jako jeden celek. Pravda je ale taková, že v každém z těchto případů musí náš mozek pracovat ve zcela rozdílném duchu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 12. 7. 2018, 8:50. »
Registrovaný uživatel
Ehm, toto diskuzní forum patří mezi offline media.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Otázky kolem sběratelství mohou být v některých případech mnohem složitější............................................................Bohužel toto si spousta účastníků těchto diskuzí neuvědomuje a bere numismatiku a sběratelství jako jeden celek. Pravda je ale taková, že v každém z těchto případů musí náš mozek pracovat ve zcela rozdílném duchu.


Jsme v tlachárně, tak přispěju ještě jednou zásadou pro začínající sběratele: Nečíst Vaše příspěvky.

Alespoň za mojí maličkost můžu zodpovědně prohlásit, že kdybych měl sbírat mince podle Vašich teorií, tak to se na to můžu rovnou vys.at :)
Registrovaný uživatel
tak hodně záleží, s jakým záměrem sbíráme... pro radost to bude vždy nejjednodušší
Registrovaný uživatel
Přesně.
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Jsme v tlachárně, tak přispěju ještě jednou zásadou pro začínající sběratele: Nečíst Vaše příspěvky.

Alespoň za mojí maličkost můžu zodpovědně prohlásit, že kdybych měl sbírat mince podle Vašich teorií, tak to se na to můžu rovnou vys.at :)


Jsme na veřejném sběratelském fóru a snad každý má právo napsat svůj názor. Někdo nemusí s mými názory souhlasit, ale bavme se ve slušném duchu a nedávejme vulgaritami najevo svoje mindráky. Pak se nedivme, že spousta lidí, na základě této o podobné konverzace, z těchto stránek odešla.

Já Vám Váš způsob sbírání také nenapadám vulgaritami. Já zde píši to, co vyhovuje mé maličkosti a ukazuji postupy se kterými jsem docela úspěšný. Ať se Vám to líbi, či nikoli, naopak jsem dostal několik pozitivních ohlasů a to z řad lidí, které ve světě filatelie a numismatiky jsou všeobecně známí. Podle jejich názoru to asi tak špatně nědělám. A jestli chcete říkát začátečníkům, ať například obchodují na Aukru, nebo bez nejmenších zkušeností kupují mince, pak je lituji. Takových nešťastníků jsem viděl také pár a všichni po čase zjistili, že za kupu šrotu vyhodili několika leté úspory a jejich sběratelský život se musel na tomto základě na několik let zastavit.

Vás musejí obchodníci milovat, naopak mně moc rádi nemají. Já totiž začátečníkům říkám, aby se učili.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 12. 7. 2018, 11:50. »
Registrovaný uživatel
Sbírání pro radost je fajn, ale naráží na realitu trhu. Obchodníka zajímá zisk, ne že někomu udělá radost.
Registrovaný uživatel
Evropa1: V pohodě, to byla jenom replika jedné cimrmanovské hlášky. Možná by tu na diskuze typu "Kdo je tady nejlepší sběratel?" mohlo vzniknout speciální vlákno, do kterého bych nelezl :)
Registrovaný uživatel
opal napsal
Sbírání pro radost je fajn, ale naráží na realitu trhu. Obchodníka zajímá zisk, ne že někomu udělá radost.


To je přesné.

Každý sbíráme pro radost. Někomu stačí sbírat mince v zachovalosti 3/3 a má z nich radost a mně udělá radost pouze mince né horší, než je zachovalost 1/1. Ono také záleží na tom, kolik hezkých mincí jsme viděli. Pokud budu začínající sběratel, který žije v bludu toho, že reálný stav 2/2, je vlastně kvalita 1/1, protože to tak je deklarováno, pak budu mít z těchto mincí radost, ale pouze do doby, než uvidím mince hezké, které bude jejich majitel deklarovat kvalitou 1/1 a já najednou uvidím ten ohromný rozpor a tak pochopím stav, že jsem žil v bludu. Pak se mně již moje mince líbit nebudou. To je má zkušenost z mých začátků. Měl jsem ale štěstí, že po jedné koupi nepříliš hezkých mincí mne oslovil jeden pán, který mi řekl: "Z mincí musíme mít radost a já si myslím, že z těchto mincí radost mít nebudete a stejně je prodáte!" Pak vytáhl z kapsy malý zásobníček, já v něm listoval a viděl mimořádně vzácné mince a všechny ve stavech o kterých se mě ani nesnilo. Byl to pro mne šok, několik nocí jsem nespal, ale přestal jsem si lhát a brobral jsem sbírku. Bylo toho dost co se mně dnes již nelíbilo. Byla to dřina, ale podařilo se mně peníze za tyto mince skoro dostat zpět. A zaplať Pán Bůh za tuto lekci. Přišla ještě včas.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Evropa1: V pohodě, to byla jenom replika jedné cimrmanovské hlášky. Možná by tu na diskuze typu "Kdo je tady nejlepší sběratel?" mohlo vzniknout speciální vlákno, do kterého bych nelezl :)


Víte já nejsem žádný nejlepší sběratel, nemám na vše potřebné peníze, ale dosáhl jsem také několika úspěchů a víte na čem byly založeny? Většinou to bylo na základě znalostí a přehledu, který moje konkurence neměla. Některé mince jsem pak získal od lidí, kteří je prodali na základě mých numismatických znalostí. Prostě chtěli svoje mince prodat někomu, "u koho jim bude dobře." Všichni nekoukají pouze na šmelinu, nejsou to lidé, kteří by si kvůli každé koruně nechali vrtat koleno.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Prostě chtěli svoje mince prodat někomu, "u koho jim bude dobře." Všichni nekoukají pouze na šmelinu, nejsou to lidé, kteří by si kvůli každé koruně nechali vrtat koleno.
Jo naštěstí existují takoví lidé. Jako třeba sklepmistr, který odešel ze slavného Chateaux Margaux. Jako důvod uvedl, že chce dělat víno, které lidé pijí a dělá jim radost.
Moderátor
Evropa1 napsal
opal napsal
Sbírání pro radost je fajn, ale naráží na realitu trhu. Obchodníka zajímá zisk, ne že někomu udělá radost.


To je přesné.

Každý sbíráme pro radost. Někomu stačí sbírat mince v zachovalosti 3/3 a má z nich radost a mně udělá radost pouze mince né horší, než je zachovalost 1/1. Ono také záleží na tom, kolik hezkých mincí jsme viděli. Pokud budu začínající sběratel, který žije v bludu toho, že reálný stav 2/2, je vlastně kvalita 1/1, protože to tak je deklarováno, pak budu mít z těchto mincí radost, ale pouze do doby, než uvidím mince hezké, které bude jejich majitel deklarovat kvalitou 1/1 a já najednou uvidím ten ohromný rozpor a tak pochopím stav, že jsem žil v bludu. Pak se mně již moje mince líbit nebudou. To je má zkušenost z mých začátků. Měl jsem ale štěstí, že po jedné koupi nepříliš hezkých mincí mne oslovil jeden pán, který mi řekl: "Z mincí musíme mít radost a já si myslím, že z těchto mincí radost mít nebudete a stejně je prodáte!" Pak vytáhl z kapsy malý zásobníček, já v něm listoval a viděl mimořádně vzácné mince a všechny ve stavech o kterých se mě ani nesnilo. Byl to pro mne šok, několik nocí jsem nespal, ale přestal jsem si lhát a brobral jsem sbírku. Bylo toho dost co se mně dnes již nelíbilo. Byla to dřina, ale podařilo se mně peníze za tyto mince skoro dostat zpět. A zaplať Pán Bůh za tuto lekci. Přišla ještě včas.


To co jste napsal byla určitě krásná zkušenost,o které sní každý znas co jsme tady, každý z nás
Si je vědom vaší teorie, respektive numismatickou základní teorii o získávání sbírek a jeji kvalit tuto teorii zná i školák co si umí přečíst článek o numismatickém sběratelství.
Ale.....praxe je stejná jako s krásnými ženami ;)
Ty v nejkrásnější bývají nejdražší v dnešní době. ;)
Nespočetně krát tak jako vy nám vštěpujete věci, které ví i moje manželka co se tímto vůbec nezabývá.
Já vám tvrdím,že doba je jinde a pokud budu ortodoxně striktní Budu věčný teoretik s hrstkou mincí,a jak tady vystižně zaznělo se mužu na to vs...at.....to je má teorie.
Mě i udělá radost i čitelná 2....a u některých extra vzácných kousků středověku identifikovatelna oživlá mrtvola :)
Dále k začátečníkům evropo vy si opravdu myslíte, že např.nactilety sběratel s měsíční praxí
Po své první auci,či nákupu prvních mincí vám bude rozumět... vám,ani náhodou.
A teď si představte ,jak se zde zaregistruje a bude chtít něco vystavit, koupit, informovat se a první věc na co narazí je tvrdá nekompromisní, kolikrát nadřazená nume ortodoncie.
Co udělá......no asi se bude chtít na to vs....at :)
Naši povinnosti je a to hlavně začátečníků vštěpovat nejen postupně základy nume,ktere teprve se učí a začínají správně chápat,ale havně samotnou radost s tohoto královského oboru.
Přeci nemůžete po začátečníkovi chtít ať se učíl na mincí špičkove kvality 0/0 či rl za x korun a ještě mu motat hlavu s patinami,jak chudák neví ani co to znamená a ještě k tomu bude čekat v dnešní Době na takovou mincí roky to ho musí zákonitě odradit a pak se na to s největší pravděpodobností vy...ere :)
Každý znas se učil na jak říkáte šrotišti za pár stovek a každý kdo má v sobě správného sběratelského ducha tak koukne znovu a rad se prohrabava.
A za čas každý znas si časem skloubí svou sběratelskou teorii se svými možnostmi a svými pravidly například v mé sbírce najdete od tvz.šrotu za pár kaček tvz.nume kleptomanie až po kousky u vysokých kvalit a ceny. :) a mám stoho radost a neměnil bych... :)
A základy nume sběratelské teorie jsem slýchával již od otce v útlém věku i můj malý Syn ví na co může šahat a na co ne.... :) ;)
Registrovaný uživatel
Přeci nemůžete po začátečníkovi chtít ať se učíl na mincí špičkove kvality 0/0 či rl za x korun a ještě mu motat hlavu s patinami.
Ale to tady po začátečníkovi nikdo nechce.
Moderátor
Ano
A ještě ktomu všemu čekat v dnešní době pomalu roky na mince co mají sběratelsky smysl ,to se může na to vy..ať.
To odradí každého, všechno chce svůj čas a hlavně zkušenosti a v dnešní době hodně peněz :)
Moderátor
A to vše nemá snad žádný kdo začíná. :lol:
Registrovaný uživatel
Tento Váš článek zcela zapadá do jednoho citátu:

"Když něco chci, hledám způsoby aby to šlo. Když něco nechci, hledám důvody proč to nejde."

Já jsem byl také začátečníkem, synem obyčejného vesnického sběratele a kdybych se řídil Vaší logikou, šel bych pouze ve šlépějích svého otce.

Před pár lety za mnou přišel kamarád se svým 15letým synem. Prvně jsem mu zakázal Aukro a podobné vymoženosti a vzal jsem ho jako hosta na aukci. Stačilo "pár" dni, aby pochopil podstatu. Po roce již znal základy, které mu umožnily koupit první minci. Dnes mu je kolem 20 let, již nějakou dobu je zcela samostatný a vlastní poměrně hezkou sbírku mincí ze sortimentu běžnějších. Neuražte se, ale ve znalostech a přehledu byste na něj v diskuzi neměl. A stačilo pouze pár let!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Mince že jsou drahé?
Ano i ne. Odjakživa vyjadřovaly nějakou hodnotu. Obyčejný člověk o denár nebo tolar ve své době nezavadil. Tak je jasné, že ani dnes nemohou být levné. Ale jak psal Tenzor sbírkové mince se dají pořídit i za cca 300 korun. Je to drahé? Když každé dítě má dnes chytrý mobil, v mekáči denně narváno ...
Registrovaný uživatel
Tak nemůžou být všichni úspěšní a bohatí 😃
Btw, je každého věci, který styl si vezme za svůj a z čeho/v čem se zdokonalí. Evropa je někdy až moc striktní a "slepý", ale určitě má pro to svůj důvod... A funguje mu to.
Měl jsem nedávno období větších příjmu, tak jsem i mince pro sebe dost přeplácel. Chtěl jsem je mít, chtěl jsem mít tu radost, ekonomická stránka nehrála prim. To ale neznamená, že to tak bude vždy a u všeho. Proto stojím za tím, že důležité jsou důvody...
Moderátor
Samotný důkaz jste vy sám evropo,taky jste začínal taky jste se formoval i své sbírky.
A určitě jste nenabyl všeho během jednoho roku,či 15 let.
Neupirejte jim začínajícím radost se začátku a neznechucujte složitosti teorií, každý si ktomu přijde sám svou cestou. A nejlepší učitel je osobní praxe a čas.
I pro pokročilé sběratele je pořád nume sběr radosti i strasti a pořád něco nového a když jse zpětně podívám na své sbírky jako se fomovali,formujou a někdy u kafe si je prohlížím paráda nelituju ani jednoho kousků. :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1