Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Evropa1 napsal
TomL napsal
Evropa1: V pohodě, to byla jenom replika jedné cimrmanovské hlášky. Možná by tu na diskuze typu "Kdo je tady nejlepší sběratel?" mohlo vzniknout speciální vlákno, do kterého bych nelezl :)


Víte já nejsem žádný nejlepší sběratel, nemám na vše potřebné peníze, ale dosáhl jsem také několika úspěchů a víte na čem byly založeny? Většinou to bylo na základě znalostí a přehledu, který moje konkurence neměla. Některé mince jsem pak získal od lidí, kteří je prodali na základě mých numismatických znalostí. Prostě chtěli svoje mince prodat někomu, "u koho jim bude dobře." Všichni nekoukají pouze na šmelinu, nejsou to lidé, kteří by si kvůli každé koruně nechali vrtat koleno.


V jednom se Ilijič :P nemýlil- učit se, učit se, učit se a platí to snad pro všechny oboru!
Registrovaný uživatel
opal napsal
Mince že jsou drahé?
Ano i ne. Odjakživa vyjadřovaly nějakou hodnotu. Obyčejný člověk o denár nebo tolar ve své době nezavadil. Tak je jasné, že ani dnes nemohou být levné. Ale jak psal Tenzor sbírkové mince se dají pořídit i za cca 300 korun. Je to drahé? Když každé dítě má dnes chytrý mobil, v mekáči denně narváno ...


Pokud chceme srovnávat ceny mincí v různých dobách, musí se ceny odrážet od něčeho, např. od mzdy.

Před několika dny jsem prohlížel Rauchův katalog z roku 1993. Zaujala mne část mincí, u nichž se nominální cena zvedla pouze v řádu jednotek procent. Když k tomu připočtu mnohem výhodnější kurz a mnohem vyšší platy našich sběratelů, pak dnes jsou tyto mince pro naše sběratele mnohem dostupnější, než byly v roce 1993.

Samozřejmě jinou otázkou jsou ražby mimořádně vzácné a ražby v mimořádné zachovalosti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Měl jsem nedávno období větších příjmu, tak jsem i mince pro sebe dost přeplácel. Chtěl jsem je mít, chtěl jsem mít tu radost, ekonomická stránka nehrála prim. To ale neznamená, že to tak bude vždy a u všeho. Proto stojím za tím, že důležité jsou důvody...


Ale já zde nenabádám nikoho k přeplácení. Já zde říkám, aby se každý snažil zdokonalovat. Každý si podle svých možností musí zvolit sběratelskou oblast. Já jsem si zvolil oblast mincí Františka II./I., mimo zlatých ražeb. A proč? Protože se mně líbí tato doba a její mince, dále byly dlouhou dobu na okraji zájmu a nechaly se i mimořádně vzácné ročníky koupit za slušnou cenu. Např. za stejnou cenu jste si mohli koupit pouze tuctové zboží v oblastech jiných panovníků. Dnes je již bohužel situace jiná, ale stejně jsou ceny těchto mincí v jiných relacích, než např. mince FJI atd.

Dále většina sběratelů holduje katalogům a věří jejich serioznosti. Pak jsou v nich deklarovány i ceny mimořádně vzácných ročníků na úrovni 5 % jejich skutečné ceny. Kolik lidí má opravdový přehled o cenách a výskytu v oblasti mincí Františka II./I. v ČR? Říká se to pouze o pár lidech. A co ti ostatní? Ti nakupují s katalogem v ruce.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Tento Váš článek zcela zapadá do jednoho citátu:

"Když něco chci, hledám způsoby aby to šlo. Když něco nechci, hledám důvody proč to nejde."

Já jsem byl také začátečníkem, synem obyčejného vesnického sběratele a kdybych se řídil Vaší logikou, šel bych pouze ve šlépějích svého otce.

Před pár lety za mnou přišel kamarád se svým 15letým synem. Prvně jsem mu zakázal Aukro a podobné vymoženosti a vzal jsem ho jako hosta na aukci. Stačilo "pár" dni, aby pochopil podstatu. Po roce již znal základy, které mu umožnily koupit první minci. Dnes mu je kolem 20 let, již nějakou dobu je zcela samostatný a vlastní poměrně hezkou sbírku mincí ze sortimentu běžnějších. Neuražte se, ale ve znalostech a přehledu byste na něj v diskuzi neměl. A stačilo pouze pár let!!


Ja se neurazim
Pokud má hezkou tak aď má.
Já osobně nemám problém ani s aukrem,ani s velkymi a malými čns aukcemi ani s nabídkou samotných numismatiku,ani světovou nabídkou,ani ebay ani překupníci, ani vzácné podpultovky koupím dle svých možností to co unazmam s hlediska investice za vhodné i hlediska záliby .
A pokud je mince z hlediska dostupnosti,či vzácností ve stavu2/2 za slušnou cenu a mám zrovna na ni tak ji koupím a nehledim na principy nume sběr. :)
Prostě jsem a věřím průměrný sběratel investor s praxí asi 15 let v oboru.
Nejsem extra třída jako vy,ani bych asi nechtěl :)
Takových kapacit jako vy bude pramálo, kolikrát se divím,že se snámi
Neodbornými zahazujete :) ;) jak Fidži napsal máte božsku trpezlivost. :)
S takovym to nume plevelem :)



Berte vše s humorem evropo
Mě by zajímalo,jestli i v ostatních sběratelských oblastech, řeší stejne či podobné problémy jak my tady v nume :)
Moderátor
Evropa1 napsal
ferovyobchodnik napsal
Měl jsem nedávno období větších příjmu, tak jsem i mince pro sebe dost přeplácel. Chtěl jsem je mít, chtěl jsem mít tu radost, ekonomická stránka nehrála prim. To ale neznamená, že to tak bude vždy a u všeho. Proto stojím za tím, že důležité jsou důvody...


Ale já zde nenabádám nikoho k přeplácení. Já zde říkám, aby se každý snažil zdokonalovat. Každý si podle svých možností musí zvolit sběratelskou oblast. Já jsem si zvolil oblast mincí Františka II./I., mimo zlatých ražeb. A proč? Protože se mně líbí tato doba a její mince, dále byly dlouhou dobu na okraji zájmu a nechaly se i mimořádně vzácné ročníky koupit za slušnou cenu. Např. za stejnou cenu jste si mohli koupit pouze tuctové zboží v oblastech jiných panovníků. Dnes je již bohužel situace jiná, ale stejně jsou ceny těchto mincí v jiných relacích, než např. mince FJI atd.

Dále většina sběratelů holduje katalogům a věří jejich serioznosti. Pak jsou v nich deklarovány i ceny mimořádně vzácných ročníků na úrovni 5 % jejich skutečné ceny. Kolik lidí má opravdový přehled o cenách a výskytu v oblasti mincí Františka II./I. v ČR? Říká se to pouze o pár lidech. A co ti ostatní? Ti nakupují s katalogem v ruce.


Proč proboha si MUSIME volit oblast.
My nemusíme,my se rozhodneme, nebo jsme se rozhodli.....Dle mého proč proboha být úzkoprsý v takto krásné a rozsáhlém oboru.
Proč se jednou dostat na pomyslnou hranici,kdy budu střádat pořád stejné mince a čekat na vysněne nedostupne....... Nejste náhodou vy sám evropo na té hranici........ kdyby jste třeba začal s jinou oblasti nume,ale vaše hrdost, zásady a ortodonxie vám to nedovolí.
Tak neustále vštěpujete druhým a tím upevnujete své zásady.
Jsem rád,že jsem se rozhodl otrhnout od staromódniho a konverzativniho stylu sběratelství v nume oblasti.
Připomínáte mi otce se svým celoživotním Franc.josefem.
Úplně stejně paličatý staromódní postoj, kterému utekla novodobý pohled a styl.
Nic jiného nesbírá ani nechce a pořád jen kleje a na dnešní trh na web.a vzpomíná na dávno zaniklý způsob sběratelství nume.
Vše co může má a na unikáty nedosáhne a prudi a když kdysi mohl zaváhal a dnes na to nedosáhne :)
Jinak je v pohode,tak buďte taky :) ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Berte vše s humorem evropo
Mě by zajímalo,jestli i v ostatních sběratelských oblastech, řeší stejne či podobné problémy jak my tady v nume :)


To víte, že řeší.

V loňském roce jsem dostal na email zprávu od sběratele minerálů. Jednalo se o poměrně dlouhou reakci na moje učínkování zde. Tématem byly jeho naprosto stejné postoje na tuto problematiku. Výslovně napsal, že naprosto stejné věty jako já, on také používá v oblasti minerálů. Pak jsme si ještě nějakou dobu psali.

Když jsem po otci začal koketovat se známkami, dostával jsem sodu od jednoho sběratele. A všechny tyto příběhy jsou pouze na jedno téma.

Jsme sběratelé a proto zústaňme tomuto termínu věrni, aby naše sbírka k něčemu vypadala. Aby jednou, až bude na prodej, přilákala zájemce řad lidí, kteří budou mít snahu pokračovat v našem díle a dlouho se o tomto prodeji povídalo. Pokud naopak naše sbírka nikoho nepřiláká a pro ostatní bude zklamáním, pak jsme promarnili čas.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropovi v tomhle rozumim, samozrejme pokud nekdo dela sbirku vetsiho rozsahu bude sahat i na kusy mezi 1/1 a 2/2 pokud vi co dela a ma jasny smer, jinak by se moc nikam nedostal kdyby sbiral jen 0/0, tedy nebavim se o moderne 19., 20. a 21. stoleti kde je zrejme poptavani 0/0 mimo opravdu vzacne nebo cenove nedostupne kusy povinosti. Taky jsem ze zacatku kupoval vse co se mi libilo, nastesti jsem se po roce seznamil se sberatelem ktery me vzal pod perute, ukazal mi svoji razsahlou sbirku budovanou prez 40let, kde nebyli jen unikaty ale i bezne kusy ovsem v excelentnich stavech, i horsi stavy ovsem scela unikatnich minci u kterych lepsi sehnat nelze, nebo to proste extremni cena nedovoli. Hned po tom jsem prodal temer vse co jsem mel a zacal pekne znovu. Je kazdeho vec jak sbira a co clovek to pristup, ale aukro, ebay, mashop atp bych zacatecnikovy take nedoporucil. A pokrocili myslim ze na aukru atp ma jen hlidaciho psa s konkretnimi pozadavky. Ja osobne behem prvnich par mesicu, prolitavani internetu a cerpani informaci objevil prostor CNS, zahranicnich aukci velkych aukcnich domu z celeho sveta, seznamil se s lidmi se kterymi menim a kupuji z ruky do ruky a pochopil ze prez aukro a dalsi zminene cesta nevede. K cenam, muzu jen rict ze je na kazdem aby vzal rozum do dlane a nasel si takove tema na ktere ma prostredky i do budoucna. A uvedomil si jestli che byt jen investorem, nebo skutecnym sberatelem. To si myslim je take docela podstatne, nebo aspon znam dost lidi kteri sbiraji vlastne proto ze ukladaji prostredky, tam jsem uplne odlisne kriteria postupu a nahlizeni na danou vec.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 12. 7. 2018, 15:23. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Proč proboha si MUSIME volit oblast.
My nemusíme,my se rozhodneme, nebo jsme se rozhodli.....Dle mého proč proboha být úzkoprsý v takto krásné a rozsáhlém oboru.
Proč se jednou dostat na pomyslnou hranici,kdy budu střádat pořád stejné mince a čekat na vysněne nedostupne....... Nejste náhodou vy sám evropo na té hranici........ kdyby jste třeba začal s jinou oblasti nume,ale vaše hrdost, zásady a ortodonxie vám to nedovolí.
Tak neustále vštěpujete druhým a tím upevnujete své zásady.
Jsem rád,že jsem se rozhodl otrhnout od staromódniho a konverzativniho stylu sběratelství v nume oblasti.
Připomínáte mi otce se svým celoživotním Franc.josefem.
Úplně stejně paličatý staromódní postoj, kterému utekla novodobý pohled a styl.


Já zde nikomu nic nenakazuji, pouze říkám své názory a je na každém, zda se nad nimi zamyslí. Pokud budou jiným lidem vyhovovat jiné postoje, ať si je zvolí. Pouze chci, aby každý začátečník nejdříve přemýšlel a až pak utrácel svoje peníze. Obrácené postupy jsou postupy do pekla.

"Dvakrát měř, jednou řež."

Já jsem za svůj život prošel několika sběratelskými směry a výsledkem mého stálého přecházení z jednoho oboru do druhého, je dnešní stav usazení se.

Také si každý musí vybrat, zda chce být pouze shromažďovatelem nějakých kotoučků, o kterých nic neví, nebo chce především poznat historii doby a mince samotné budou pouze jistou nástavbou. Pro mne je za B správně.

Víte, já nesbírám mince v hezké zachovalosti pouze z módnosti, naopak hezká mince mně je schopna odpovědět na některé otázky. Pak mi je zcela jedno co se píše v odborné literatuře o technologických postupech, protože hezká mince, kterou budu držet v ruce mně dá zcela jasnou odpověť.

Já jsem nepřítelem zaškrtávání seznamů, podle mého názoru se sbírka nehodnotí ani podle kusů, ale podle mého sbírka je výsledek naší činnosti, která dá nezaujatému a odborně znalému kolegovi vědomí přidané hodnoty.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Evropovi v tomhle rozumim, samozrejme pokud nekdo dela sbirku vetsiho rozsahu bude sahat i na kusy mezi 1/1 a 2/2 pokud vi co dela a ma jasny smer, jinak by se moc nikam nedostal kdyby sbiral jen 0/0, tedy nebavim se o moderne 19., 20. a 21. stoleti kde je zrejme poptavani 0/0 mimo opravdu vzacne nebo cenove nedostupne kusy povinosti. Taky jsem ze zacatku kupoval vse co se mi libilo, nastesti jsem se po roce seznamil se sberatelem ktery me vzal pod perute, ukazal mi svoji razsahlou sbirku budovanou prez 40let, kde nebyli jen unikaty ale i bezne kusy ovsem v excelentnich stavech, i horsi stavy ovsem scela unikatnich minci u kterych lepsi sehnat nelze, nebo to proste extremni cena nedovoli. Hned po tom jsem prodal temer vse co jsem mel a zacal pekne znovu. Je kazdeho vec jak sbira a co clovek to pristup, ale aukro, ebay, mashop atp bych zacatecnikovy take nedoporucil. A pokrocili myslim ze na aukru atp ma jen hlidaciho psa s konkretnimi pozadavky. Ja osobne behem prvnich par mesicu, prolitavani internetu a cerpani informaci objevil prostor CNS, zahranicnich aukci velkych aukcnich domu z celeho sveta, seznamil se s lidmi se kterymi menim a kupuji z ruky do ruky a pochopil ze prez aukro a dalsi zminene cesta nevede. K cenam, muzu jen rict ze je na kazdem aby vzal rozum do dlane a nasel si takove tema na ktere ma prostredky i do budoucna. A uvedomil si jestli che byt jen investorem, nebo skutecnym sberatelem. To si myslim je take docela podstatne, nebo aspon znam dost lidi kteri sbiraji vlastne proto ze ukladaji prostredky, tam jsem uplne odlisne kriteria postupu a nahlizeni na danou vec.


Děkuji za tento příspěvek, myslím, že se na hodně věcech shodneme. Aspoň si již nepřipadám jako nějaký exot, který se ve všech názorech ostatním lidem vymyká.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 12. 7. 2018, 15:45. »
Registrovaný uživatel
I horši stavy ovšem zcela unikátních mincí...
Mohl jsem být "třetí exot", ale nakonec jsem dražbu nezkoušel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Evropo neni treba dekovat, ja si myslim ze tohle jsou "pravidla" ke kterym dojde driv nebo pozdeji vetsina sberatelu, nekteri tyto zkusenosti stradaji 10leti, ja mel to stesti ze jsem se seznamil s kapacitou ktera mi to vtloukla do hlavy nazornym prikladem behem vcelku kratke chvile. A diky tomu jsem nemusel objevovat jiz objevene, za coz jsem neskonale vdecny. A kdyz delas toho Frantiska II/I Tak maly ctvrtecni vhled, pro obveseleni. O zachovalosti minci neni treba dele hovorit, ovsem zachovalost podkladu je velice dobra. :mrgreen: :mrgreen: :P Opale, tehle dyscipline nastesti vubec nerozumim :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 12. 7. 2018, 17:09. »
Registrovaný uživatel
A já té na obrázku rozumím :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Fotka neřekne všechno. Proto se připojují atraktivní popisy. Tenhle se hodí na obě fotky :D
Apparently unpublished and unique. Attractively toned and very well centered
Registrovaný uživatel
To Otravnykomar:

Vidíte ale sám, jaký zde vládne k některým zcela základním postupům odpor a jak jsou tyto názory odmítány. Přitom nemusejí začínající sběratelé tyto cesty hledat přes mnoho omylů, ale dostávají je zcela nezištně, stačí pouze poslouchat.

Zažil jsem případy, kdy jsem dostal děkovné zprávy, což mne potěšilo, ale jednomu začátečníkovi jsem zachránil 100 000 Kč, ale poděkování nepřišlo, což mne mrzelo.

Já zde uvedu některé hezké mince, které jsou již vyobrazeny na jiných stránkách.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
To je marne, starého supa nenaučiš litat.
Valte bludy do hlavy mladým o dnešním problematice obchodu a zásadách neustupnosti při sebemenší šanci získání zajímavějšího materialu,třeba za 10 let pokud tady Budem,mužem to znovu probrat.A jejich výsledky v průběhu teto doby.
Vy jste s pohledu teorie získávání mincí někde mimo dnešní dobu a realitu,Asi tak někde na konci minulého stoleti. :shock:
Rad bych viděl vás jak třeba jednou budete rozprodávat.
Rád bych byl u toho, jestli by jste někomu ze svých stoupenců
Prodal nejakou s lepších zajímavější mincí mimo ceny danou tržní realitou.
Tak jak vidim jak se předvádite, tak by jste byl tvrdĕ nekompromisní a neprodáte je ani zdaleka za cenu zdoby co jste ji získal. A to nemluvě vaši kritiky na překupníky co si navyšují cenu. Ted na ně plivete,ale jak prijde čas zhodnocení,budete je velebit.
Tohle jde logicky ruku v ruce s trhem, kdy my je budem muset
Nakupovat předraženy,původem vámi. A nyní tvrdíte,že v dnešní době jse dají sehnat kvalitní zajímavější kusy,za rozumnou cenu zcela bez problémů. Pane vy jste mimo i s vašimi vami poblazněnymi stoupenci.Otevrete oči a prostudujte si základy ekonomiky,které jdou ruku v ruce s numesberatelstvi.
A neblaznete ty mlade, obyčejni prumerně vydělávající sběratele budou mít v brzké budoucnosti, jen špatne vzpomínky na vás,protože mohli mit v teto době i 2/2 za slušnou cenu jim dostupnou a parádním zhodnocením.

13 let jsem žil pane na západě diskutoval se západními sběrateli, mam mnohem větší záběr, zaručeně lepší zkušenosti v trhu než většina z vás poblazněnych,jdeme bohužel ruku v ruce se západem i v numismatice a začínáme se jim vtom podobat, jen povězte pane evropo co jste mi dal za pravdu,při soukromych diskuzích.
Jen se podivejte na ruzna čns aukce za poledních pouhých 5 let na nabídku, kvalita, ceny.
Lepších mincí je čim dal miň, logicky to ubývá od lepšich kvalit a ročníku, ztrácí se i 1/1 lepší roky a hlavně děje se to velmi rychle.
Každý má volbu,každý ví co děla,asi je to marne bohužel.



A pokud budeme hovořit,konkrétně o historii,s vami o jakekoliv době, tak bych už asi zešílel :)
Registrovaný uživatel
Protože mohli mit v teto době i 2/2 za slušnou cenu jim dostupnou a parádním zhodnocením.
Nevím jestli se průměrné věci zhodnotí. Bohatí stále více bohatnou a chudí chudnou.
Ty lepší mince nemizí ze světa, pořád existují.
Registrovaný uživatel
To je běžne, ego a jiné aspekty osobnosti jsou silnější než rozum a pak je každá rada marná. To je chvalihodny, také jsem za rady děkoval a ne jen slovy. Ušetřilo mi to hodně let, nervů a peněz a dodnes vím že když mám problém, něco neznám či tapu, pošlu mail nebo zajedu k moudřejšímu a hned vím na čem jsem. Navíc se pokocham a vždy dostanu přednášku k něčemu novému. Tyhle zkušenosti jsou k nezaplacení ajak říkám lepší dostat vynadano od profesionála než být pochvalen od neznalka. Ty fotky už jsem tady viděl, samozřejmě zachovalost nad kterou srdce zaplesa. Takové mince se majiteli líbí do smrti. Narozdil od horších zachovalosti ktere se brzo líbit přestanou. Pokud člověk není grosovy badatel 😀
Moderátor
[quote=opal]
Protože mohli mit v teto době i 2/2 za slušnou cenu jim dostupnou a parádním zhodnocením.
Nevím jestli se průměrné věci zhodnotí. Bohatí stále více bohatnou a chudí chudnou.
Ty lepší mince nemizí ze světa, pořád existují.
[/quote
To ano pane brzy budou nesehnatelné a pokud ano,tak na ně nebudete mít a já budu mít i tu v tu dobu drahou 2 nebo .1. chapete.
Ale je vidět,že máte krátký záběr.[/quote=opal]
Moderátor
Otravnykomar napsal
To je běžne, ego a jiné aspekty osobnosti jsou silnější než rozum a pak je každá rada marná. To je chvalihodny, také jsem za rady děkoval a ne jen slovy. Ušetřilo mi to hodně let, nervů a peněz a dodnes vím že když mám problém, něco neznám či tapu, pošlu mail nebo zajedu k moudřejšímu a hned vím na čem jsem. Navíc se pokocham a vždy dostanu přednášku k něčemu novému. Tyhle zkušenosti jsou k nezaplacení ajak říkám lepší dostat vynadano od profesionála než být pochvalen od neznalka. Ty fotky už jsem tady viděl, samozřejmě zachovalost nad kterou srdce zaplesa. Takové mince se majiteli líbí do smrti. Narozdil od horších zachovalosti ktere se brzo líbit přestanou. Pokud člověk není grosovy badatel 😀


Komarku, komarku.kdy ty budeš mi rozum ;) :)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
To je marne, starého supa nenaučiš litat.
Valte bludy do hlavy mladým o dnešním problematice obchodu a zásadách neustupnosti při sebemenší šanci získání zajímavějšího materialu,třeba za 10 let pokud tady Budem,mužem to znovu probrat.A jejich výsledky v průběhu teto doby.
Vy jste s pohledu teorie získávání mincí někde mimo dnešní dobu a realitu,Asi tak někde na konci minulého stoleti. :shock:
Rad bych viděl vás jak třeba jednou budete rozprodávat.
Rád bych byl u toho, jestli by jste někomu ze svých stoupenců
Prodal nejakou s lepších zajímavější mincí mimo ceny danou tržní realitou.
Tak jak vidim jak se předvádite, tak by jste byl tvrdĕ nekompromisní a neprodáte je ani zdaleka za cenu zdoby co jste ji získal. A to nemluvě vaši kritiky na překupníky co si navyšují cenu. Ted na ně plivete,ale jak prijde čas zhodnocení,budete je velebit.


Už jednou jsem Vás upozornil na Vaše sprosté chování. Bohužel svoje sprostoty opakujete. Vymýšlíte si nesmysly jenom pouze proto, abyste měl schazoval a urážel, aníž byste mě znal. Již opravdu nemám chuť se bavit s arogantním člověkem, který svoje mindráky a ješitnost řeší urážkami.

Berete za fakt, že až budu sbírku prodávat, že budu nehorázný zloděj. Jak víte, jak se zachovám? Pouze vymýšlíte nesmysly a druhé osočujete na základě svých lživých dedukcí.

Ale odpovím Vám na některé otázky.

Moje sbírka je zamluvena a v případě prodeje by byla prodejná v rozsahu dnů jednomu kolegovi, kterého si velice vážím pro svoje chování. Proto i cena bude stanovena na základě obostranné spokojenosti, tak jak mezi slušnými lidmi bývá. Tedy nebude za zlodějské ceny rozprodávána nebohým sběratelům, ani neprojde s vidinou maximálního zisku v mezinárodních aukcích.

Na další vaše lži již nemám náladu reagovat.

Tím debaty s vámi končím.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Pánové nechte mě na chvíli diskutovat s Evropou.
Ať jsme trochu v dnešní realitě.Jste jako trupci co si chrání královnou :)
Registrovaný uživatel
Barbare, to může i minci je fakticky věc, dle mého především tím že ekonomika roste, lidé víc vydelavaji a s tím roste zájem o sběratelství dražších věci jako jsou mince, minerály, známky, umění atp... Prostě má o to víc lidí zájem proto mince rychleji mizí. Ale odborníků když oddelime zrno od plev. Který neznají svůj obor podrobné stále může dobrý sběratel dobře nakoupit. Navíc vy tady evidentně mluvíte o investování. Což není to stejne co sběratelství. A věřte, viděl jsem "sbírku" spíš investiční portfolio za obrovskou šumu peněz která ovšem neměla hlavu ani patu. Byla to jen směs extrémně drahých minci vše velice vzácné exempláře bez jiné než cenové souvislosti. A nelíbila se mi. Jde o pohled. Navíc mince ve stavu 2/2 se zdrazuji jen díky amatérům a laickeverejnosti kteří jsou ochotni je preplacet. Nějak nechápu tu logiku, tady brečís že se mince zdrazuji a přitom počítáš s jejich ekonomickým zhodnocením. Já dokud budu mít na chleba mince mého zájmu neprodám. Osobně to mám rozdělené na 2 části. Já sbírám můj obor. A synové k plnoletosti věnují mince které mu kupují a u kterých očekávám nějaké zhodnocení a určitě nemá v albumu ani jednu 2/2 takové mince jsou teď drahé a až přijde krize, budou opět levné protože se jich opět vrátí mraky na trh a poptávka nebude taková... Už teď vidím stagnaci náhlého boomu Fji a ne jen já, nedávno jsem nad tímto tématem diskutoval s pár prodejci. Kdežto o kvalitní kusy bude vždy velký zájem
Registrovaný uživatel
To můj pohled na věc.
Registrovaný uživatel
Lepší mince budou sehnatelné, protože sběratelství se obvykle nedědí. A dědicové nebudou chtít pro ně bezcenná kolečka.
A třeba pro ně bude cenný prstýnek s unikátním opálem :D A dohodnou se. A jestli se nedohodnou, tak budeme mít každý svoje. A budeme spokojení.
Registrovaný uživatel
Jednomu kolegovi, kterého si velice vážím pro svoje chování. Proto i cena bude stanovena na základě oboustranné spokojenosti, tak jak mezi slušnými lidmi bývá.
Krásně napsáno.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1