Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
No tak to vypadá,že nic rozhovoru.
Pane evropo já jsem se taky necukal jak jste mě napadal.
Já bych chtěl jen uvést malý příklad na vás.
Ve své sbírce z vašeho záběru…,mam z mého pohled lepší mincí,z vašeho běžný kus. tolar A pro Uhry stav 1/2 před 5 roky jsem ho získal za 5000kč a to jsem trochu v té době předplatil ,ale již tenkrát výskyt teto mince nebyl běžný a vím,že ho za 6000 Nechci prodat.... Otázka kolik dnes je jeho tržni cena ?
Vy určitě ho taky máte ve sbírce a podle vaší teorie určitě uncovy stav,nebo minimálně 0/0 s luxusní patinou, nebudu se ptát kdy a za kolik jste ho získal,ale na kolik si ho cenite? při dnešní tržních cenách a špičkovém stavu skoro nevídaný.,....a za jakou cenu by jste ho prodal třeba komárovi?.........pokud ano prodal.Nastává otázka, komare promiň,ale budeš na něho mít?

A takto mužů pokračovat dál a dál se zajímavějšími kusy.
A pokud si toto časově posunete, pánové a zamyslite se,tak možná nato kapnete.
Děkuji za pozornost.
Moderátor
Našel by se někdo, kdo by udělal výcuc posledních dvou stránek? ;)
Registrovaný uživatel
Matematicky řečeno, Evropa1 a barbar se úspěšně krátí až do úplného zemdlení. :)
Registrovaný uživatel
Přiznejme si že je diskuze na krev.
Evropa1 hájí, že do sbírky patří jen perfektní zachovalost a ucelené sbírání.
Ještě jako mladičký sběratel si pamatuji, že část sběratelů chtěla svou sbírku odkázat muzeu.
Začínající sběratel by měl začít RL a to především znalostí. Ušetřil by si peníze a lidské zklamání.
Dle svých finančních možností by sbíral RL nebo 1/1 a kvalita by odpovídala. S tímto se plně ztotožňuji.
Realita je ale taková. Za posledních 13 ket mého aktivního sbírání jsem viděl cca 3 kvalitní sbírky. U většiny kolegů ani nevím, co zbírájí. Bavíme se konkrétní minci či medaili, tím to končí.
Vrátím se do svých začátků. Nebylo mi ještě 18 a již jsem viděl kvalitní materiál a držel ho v ruce.
Cca jsem věděl, co kdo sbírá, každý se podělil o znalosti. Pár vykuků se našlo i tehdy. Každý měl sbírku doma. Doba se změnila
Moderátor
Citovat
Dle svých finančních možností by sbíral RL nebo 1/1 a kvalita by odpovídala. S tímto se plně ztotožňuji.

No, dost pochybuju že některé mince (stejně jako známky) se dají v této kvalitě rozumně sehnat. A to i přes současné rabování všemožných archeologických nalezišť.
U známek je to obdobné. Některé prostě v ** kvalitě buď vůbec neexistují, nebo ty dvě-tři jsou k nezaplacení. Některé známky jsou známy jen ražené a i v horší kvalitě jsou drahé. O celistvostech ani nemluvě.
Tady si myslím, že často je lepší mít aspoň něco (ovšem pravé), než nic. Později se to dá nahradit, když bude příležitost a fondy. Pochopitelně, když je šance získat kvalitní, byť dražší, je lepší jít po tom než vzít 10 takových šmudel, které se vyskytují běžněji.
Ovšem já jednou nevzal (pravda, i tak jsem měl už dost vyčerpané fondy) jednu takovou ne úplně pěknou známku, se mi zdála krapet šmucig za pouhé 2000 Kč (+ poplatky), obratem se, atestovaná, prodala za asi 25000 Kč ... a od té doby (cca 20 let) jsem podobnou neviděl (Psaníčko 3 kr, velké zuby 9,5). Z toho plyne poučení, že i horší stav bývá mnohdy docela dobrý.
Moderátor
taho napsal
Přiznejme si že je diskuze na krev.
Evropa1 hájí, že do sbírky patří jen perfektní zachovalost a ucelené sbírání.
Ještě jako mladičký sběratel si pamatuji, že část sběratelů chtěla svou sbírku odkázat muzeu.
Začínající sběratel by měl začít RL a to především znalostí. Ušetřil by si peníze a lidské zklamání.
Dle svých finančních možností by sbíral RL nebo 1/1 a kvalita by odpovídala. S tímto se plně ztotožňuji.
Realita je ale taková. Za posledních 13 ket mého aktivního sbírání jsem viděl cca 3 kvalitní sbírky. U většiny kolegů ani nevím, co zbírájí. Bavíme se konkrétní minci či medaili, tím to končí.
Vrátím se do svých začátků. Nebylo mi ještě 18 a již jsem viděl kvalitní materiál a držel ho v ruce.
Cca jsem věděl, co kdo sbírá, každý se podělil o znalosti. Pár vykuků se našlo i tehdy. Každý měl sbírku doma. Doba se změnila


Ale Já to všechno chápu,nemějte měl za hlupáka, pořád dokola
Zmiňovani základních principů nume sběr.a zachovalost.Ja
Miluji luxusní kousky a jak mužů tak neváham.

Polovička zdejší sběratelů,hlavně začatečnici má problém jen se samotným hodnocením zachovalosti a polovička v životě neviděla stavy o kterých se zmiňuje Evropa na vzácnějších kouscích.
a všichni víme proč, nebudu to znovu rozepisovat.
Ve sbírkách mám samozrejmě špičkové kvality, nektere unikaty.Ale dříve jsem,měl to štěstí častěji získat za rozumnou cenu,vzácnější kusy v špičkové stavu , ale doba se rychle měni a je třeba se bohužel přizpůsobit. A tento fakt plati hlavně pro pruměrne začátečníky ať si kolikrát nedělají iluze s unc stavem vzácnějších kousků a standartem popisovanym Evropou.
Tento vysoký standard se s praktického hlediska pro vzácnější kusy hodi pro movité začátečníky, ale ne pro běžnou sortu, zapomeňte.
Jinak si koupite, 1 unc mincí jednou za 3 roky a to ještě jestli budete Mít štěstí a nebo vaše rodina bude okusovat suchý chleba. :)
A bohužel pomalu začíná se tento fakt prokazovat i některých typu běžnějších kousků a je to jen otázka času.
Registrovaný uživatel
XDD na to už prostě ani nejde reagovat. Evropa1 už si dáva oraz protože ví že je to marný. Barbare náhod sem nějakou pecku ze své sbírky na podložku napiš barbar ať víme že nefixlujes. Protože já ti nevěřím ani prd a myslím že jsi akorát kecalek s frustraci a za klávesnici se léčís. Šup vokaz že taky něco víš. Prozatím tvoje iluzorni numismatika kariéra 15lety v oboru Teda vůbec nezavani. Sama teorie, aukro a vojety Němec ve 2/2 prd z toho....
Moderátor
:P
Otravnykomar napsal
XDD na to už prostě ani nejde reagovat. Evropa1 už si dáva oraz protože ví že je to marný. Barbare náhod sem nějakou pecku ze své sbírky na podložku napiš barbar ať víme že nefixlujes. Protože já ti nevěřím ani prd a myslím že jsi akorát kecalek s frustraci a za klávesnici se léčís. Šup vokaz že taky něco víš. Prozatím tvoje iluzorni numismatika kariéra 15lety v oboru Teda vůbec nezavani. Sama teorie, aukro a vojety Němec ve 2/2 prd z toho....


Komare, Komare, ty jseš
Nenapravitelny, tebe nestačilo posledně!!
Opravdu si myslíš, že jsem vul a budu, tady zveřejňovat svoje věci! !!!
A nechtěl by jsi třeba mou adresu.
Nebo dokonce co dělám.

A ve tvém případě, jemi naprosto jedno co jsi myslíš.
Moderátor
Promiň Komare, ale tohle to je už,za práh me konverzace
Pokud máš trochu rozumu tak to pochopíš.
Moderátor
No, my, filatelisté, zveřejňujem!
Registrovaný uživatel
Neni co dodat, ocekavana odpoved mistre Conane.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jojo, dodat váhu slovům činy, to není jen tak... :)
Moderátor
Pánové,až se na tomto portále začnou zveřejňovat fota zajímavé vzácného materiálu,konkrétních sběratelů tak se možna připojím . Zatím žijte v iluzích.
A mimochodem s Evropou jsem vždy vedl zajímavé rozhovory ,až to vaše hašteřeni a provokace vyústí k radikálnějším výměnam názoru.
Rozumím evropě a važim si ho jako sběratele se specifickým zaměřením s vysokym standartem.A věřim, že evropa zna muj naopak flexibilnějši postoj k nume sběratelství a jsem si jist,že ho vzhledem k dnešní rychle měnící se době i chápe.

Pánové má úcta,poroučim se do pelechu.
Moderátor
Je zde dokonce i pár zajímavých myšlenek. No, ale doba nás změnila. Já jsem byl také jeden z těch, co chtěli sbírku věnovat muzeu a to po vzoru p. V. Měřička. No, ale proč jsem to neudělal? Doba nás zaskočila a to si přeberte jak libo. :shock:
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pánové,až se na tomto portále začnou zveřejňovat fota zajímavé vzácného materiálu,konkrétních sběratelů tak se možna připojím . Zatím žijte v iluzích.
A mimochodem s Evropou jsem vždy vedl zajímavé rozhovory ,až to vaše hašteřeni a provokace vyústí k radikálnějším výměnam názoru.
Rozumím evropě a važim si ho jako sběratele se specifickým zaměřením s vysokym standartem.A věřim, že evropa zna muj naopak flexibilnějši postoj k nume sběratelství a jsem si jist,že ho vzhledem k dnešní rychle měnící se době i chápe.


Pánové má úcta,poroučim se do pelechu.



Pokiaľ žijete mimo EU, nie problém ukázať nejakú mincovnú lahôdku ... :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 13. 7. 2018, 9:58. »
Registrovaný uživatel
přitom kdyby si dali ten čas a podívali se na sběretele, tak si mohli ušetřit tu studii... :)

https://xman.idnes.cz/jak-sirime-paniku-zle-udalosti-vnimame-zasadneji-proto-je-nafukujeme-1js-/xman-styl.aspx?c=A180626_100903_xman-styl_fro
Moderátor
barbar napsal
Pánové,až se na tomto portále začnou zveřejňovat fota zajímavé vzácného materiálu,konkrétních sběratelů tak se možna připojím . Zatím žijte v iluzích.
A mimochodem s Evropou jsem vždy vedl zajímavé rozhovory ,až to vaše hašteřeni a provokace vyústí k radikálnějším výměnam názoru.

Jak jsem psal. Podívej se do filatelistické sekce, tam se to vzácným materiálem jen hemží! Ovšem v chlubírně, ne v ocenění veteše.
Moderátor
Pavel_III napsal
barbar napsal
Pánové,až se na tomto portále začnou zveřejňovat fota zajímavé vzácného materiálu,konkrétních sběratelů tak se možna připojím . Zatím žijte v iluzích.
A mimochodem s Evropou jsem vždy vedl zajímavé rozhovory ,až to vaše hašteřeni a provokace vyústí k radikálnějším výměnam názoru.

Jak jsem psal. Podívej se do filatelistické sekce, tam se to vzácným materiálem jen hemží! Ovšem v chlubírně, ne v ocenění veteše.


Pane Pavle myslím, že jsem se vyjádřil dost jasně.
Nemyslite,že těch provokaci je nad rámec,dokonce s pozice moderátora.
Také ten vyše uvedeny obrázek, je dost trapný.
Volbu svého přízviska na tomto portále jsem volil, jako milovník historie,koukněte co znamena latinsky barba. Nebo
Staro římský výraz pro germanske kmeny s původním osidlenim našich zemí, jen pro vaše info. I slovo vandal je původem s těchto kmenů.
Bohužel před registraci na tenhle portál,jse měl trochu jiné představy o komunitě.
Ale to už tak někdy bývá,každý dobrý úmysl, po zásluze potrestán,nebo všechny dobre úmysly jsou vždy,přímou cestou do pekla,či zkáze
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pánové,až se na tomto portále začnou zveřejňovat fota zajímavé vzácného materiálu,konkrétních sběratelů tak se možna připojím .


Mal by si si prečítať aj iné vlákna ako Kecárnu-tlachárnu. Objavíš tam napríklad PG Ľudovíta Jagelovského, uhorské groše, Leopoldove XV grajciare, dukáty, taktiež desiatky českých, nemeckých a iných toliarov, medaile, plakety, drobné stredoveké mince, antiku...a ak budeš pozorný, tak narazíš aj na top stavy a unikáty. A TO VŠETKO OD KONKRÉTNYCH ZBERATEĽOV

Tak namiesto tých kecov radšej ukáž niečo zaujímavé... ;)
Moderátor
sigur napsal
barbar napsal
Pánové,až se na tomto portále začnou zveřejňovat fota zajímavé vzácného materiálu,konkrétních sběratelů tak se možna připojím .


Mal by si si prečítať aj iné vlákna ako Kecárnu-tlachárnu. Objavíš tam napríklad PG Ľudovíta Jagelovského, uhorské groše, Leopoldove XV grajciare, dukáty, taktiež desiatky českých, nemeckých a iných toliarov, medaile, plakety, drobné stredoveké mince, antiku...a ak budeš pozorný, tak narazíš aj na top stavy a unikáty. A TO VŠETKO OD KONKRÉTNYCH ZBERATEĽOV

Tak namiesto tých kecov radšej ukáž niečo zaujímavé... ;)


Sigur ,sorry ale už na to nemám nervy
Ty viš ho...no.O Mě.
Viš ho..no.Co dělam.
Ku..va. ...Buď za to rád.

A jestli něco napíšu proč, tak ku...va vím co pišu a vím proč.
A jestli tomu nerozumiš,tak se domluvíme a ja vytetuji ti to s chuti na čelo!!!!!

Omlouvám se všem co to musí čist, ale Já s arogantnimi blbci,budu jednat stejně i hůř a to s chutí!
Moderátor
barbare:
Já se třeba chlubil zcela konkrétním velmi vzácným materiálem už před lety. Viz třeba tyto zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chlubirna-filatelie_post_-229516#post229516
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chlubirna-filatelie_post_-229892#post229892
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chlubirna-filatelie_post_-229967#post229967
a zcela nedávno jednou naprostou a naprosto neznámou raritou:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pavel-svehla-zapadni-madarsko-lajtabansag-_post_-487283#post487283 .
Takže to máš příklady zcela konkrétní a že su zcela konkrétní sběratel ti tu kde kdo potvrdí.

Tož neprndé a s něčím se taky vytas! :P
Registrovaný uživatel
barbar napsal
sigur napsal
barbar napsal
Pánové,až se na tomto portále začnou zveřejňovat fota zajímavé vzácného materiálu,konkrétních sběratelů tak se možna připojím .


Mal by si si prečítať aj iné vlákna ako Kecárnu-tlachárnu. Objavíš tam napríklad PG Ľudovíta Jagelovského, uhorské groše, Leopoldove XV grajciare, dukáty, taktiež desiatky českých, nemeckých a iných toliarov, medaile, plakety, drobné stredoveké mince, antiku...a ak budeš pozorný, tak narazíš aj na top stavy a unikáty. A TO VŠETKO OD KONKRÉTNYCH ZBERATEĽOV

Tak namiesto tých kecov radšej ukáž niečo zaujímavé... ;)


Sigur ,sorry ale už na to nemám nervy
Ty viš ho...no.O Mě.
Viš ho..no.Co dělam.
Ku..va. ...Buď za to rád.

A jestli něco napíšu proč, tak ku...va vím co pišu a vím proč.
A jestli tomu nerozumiš,tak se domluvíme a ja vytetuji ti to s chuti na čelo!!!!!

Omlouvám se všem co to musí čist, ale Já s arogantnimi blbci,budu jednat stejně i hůř a to s chutí!


tak mě zajímalo, co z toho vypadne... a ono další ubožák... no co už
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Ty viš ho...no.O Mě.


Napríklad mne si úplne voľný. A podľa správania ani nemám záujem o tebe viac vedieť.

Ok, beriem späť, ty už si tu jeden unikát dal...aj so super "nume" príbehom :lol: :lol: :lol:

P.S. Prečítal som veľa českých kníh. Verím, že ak by som sa trošku posnažil, tak v českej gramatike a štylistike by som ti určite natrhol prdel ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
A jestli tomu nerozumiš,tak se domluvíme a ja vytetuji ti to s chuti na čelo!!!!!


Aha, až teraz som si všimol...
Ok, v pohode, ale najprv mi musíš ukázať nejaké svoje práce :lol:
Moderátor
Jen pro vaš, lepší odhad sigure.
Nikdy při diskusích nešlo o moji osobu.
A na tomhle portále, jsem nikdy až do nynějška ani nechtěl zveřejňovat soukromí, rád jsem se držel v tomhle velmi skromě.

Jen pro Vaše info.
13 let jsem řidil svou vlastni stavebni firmu v GB, stavěl a zaměstnával mnoho Evropanů s východu.
v ČR stavim a prodávám baráky, mám investice v mnoha směrech. Každý kdo se pohybuje v podobných kruzích má nejen hodně přátel,ale taky nepřátel.
Moje zásada vždy byla skromnost,nesnáším aroganci nadřazenost. Ale tady je non stop, od napadání nováčků, po arogantní nadřazenost.
Proč,mě stavíte a tlačite do pozice Chvastala.
Nejde přece neustále o nejlepší.
Já se nikdy ne soustředil jen pouze na nejkvalitnější nume materiál, Proč, je i mnoho zajímavého i v trochu horší kvalitě, sice i to ubývá, ale nebudu to znovu rozebírat.
Očem bych si s vámi povídal neustale o vzácných kusech?
A nejlepší unc stavech co většina s vás nemá.
Proč dělat ze sebe něco vic.
No jsem si nyní jist,že sběratele v mem okoli, nyní budou si jisti
O koho se jedna.
Těšínska,Havířov.

Jinak pro komára toho Němce mam s posledniho Katzu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1