Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Začalo to neštěstí v Srbsku. Velící generál Potiorek měl sice IQ více jaj 160, ale válku jsme pravda prohráli.Rusku bojovali vojáci statečně, také ty kecy, že české pluky přecházeli s plukovní hudbou patří do říše pohádek. Na Italské frontě to byly právě české pluku, které se tak statečně bránili i útočili. Můj děda četař byl velitel těžkého kanonu a druhý děda v hodnosti nadporučíka na Italské frontě. Poto oba bojiovali na Slovensku.
Zkuste si projít své kroniky, třebas budete překvapeni také
Registrovaný uživatel
On si tam někoho přivedl, navíc operační plán dělal Krismanič, další průměrná figurka, toho sesadili den před bitvou.
čverpám z knihy, kde je bitva rozebraná. (1866 - Tam u Králového Hradce, RAvik).

Na netu se dá najít k bitvě pár zajímavostí, třeba textů/pamětí psanejch archaickou češtinou.

https://archive.org/details/bitva_u_hradce_kralove/page/n13

Tady popis z roku 1891! Stojí za přečtení!

Až po kroniky, kde je bitva pospaná místním obyvatelstvem, takže hlavně jak to vypadalo po bitvě..A to je silný čtivo..Od šílenejch zranění..po pohřbívání..letmo si pamatuju, že ze Svíbu dle svědectví pár měsíců po bitvě tekly tekutiny z rozkládajícíh se těl v potůčcích..a další "chuťovky"..
Registrovaný uživatel
Altmann - foto mýho dědy ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak u Slavkova to taky muselo být ... chuťovka. Ale co to je proti zákopům první světové. Anebo masové vraždy za druhé války.

Ale už taková bitva v Teutenburském lese, to muselo být taky zajímavý, když se tam Římani vrátili po letech a po lese se válely vybělené kosti jejich kamarádů.

A jinak teda, foto dědy v uniformě nemáme (aspoň jsem nikdy neviděl), ale válčil v Tyrolích. Bohužel když umřel byl jsem moc malý na to, abych se ho mohl vyptávat na to, jak to bylo. Ale utržil čistý průstřel paže.

Hele, nezměníme téma na něco veselejšího? Třeba na holé baby? ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 13. 5. 2019, 23:25. »
Registrovaný uživatel
Já ještě hodím foto praděda v četnické uniformě(lepší nemám),bohužečl kde ta uniforma skončila vůbec netuším.Ale byla by dobrá!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Manželka si zažartuje: Napoleon bol v tvojom veku už cisárom a dobyl pol sveta!
Manžel sa nedá: Áno, a Henrich VI. v mojom veku už dal popraviť štyri svoje manželky!
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dôsledky nadmerného výrubu stromov ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
paully tj. to by byla památka krásná.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Dôsledky nadmerného výrubu stromov ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


:mrgreen:
Registrovaný uživatel
Před válkou, přes všechna úskalí rakouské politiky, si podstatná část lidí uvědomovala, do jakého světa by se případné nové národní státy po rozpadu monarchie dostaly. Byl to svět velkého 19. století, svět mocných impérií se svými sférami vlivu, s imperiálními zájmy, ve kterých se malé státy ocitaly v pozici zrnek mezi mlýnskými kameny. Oblast Čech byla tradičně ohrožena imperiálními zájmy Německa a Ruska, a o pozici malého národa v těchto obrovských říších si jistě čeští politici nedělali iluze. Rakousko-uherský imperialismus byl proti ostatním zemím skromný. Omezoval se na oblast Balkánského poloostrova, kde představovalo od státního převratu z roku 1903 trn v oku malé Srbsko.[50] Rakousko-Uhersko, sužované vnitřními rozpory, i přes velké zbrojení zatím nebylo militantním státem. Pozdější náčelník generálního štábu Conrad von Hötzendorf zásoboval císaře Františka Josefa I. již několik let před válkou traktáty o nezbytnosti “preventivní války”, tu proti Srbsku, tu zase proti Rusku. Ale císař na tyto výzvy neslyšel. Následník trůnu František Ferdinand d’Este, který Hötzendorfa osobně protlačil do vysokých funkcí, protože si cenil jeho válečných schopností, měl v otázce vyhlašování válek stejný názor jako císař: byl rozhodně proti. A byl proti zřejmě víc, než císař sám, jelikož ho sám zapřísahal, aby Hötzendorfa neposlouchal a žádnou válku nevyhlašoval. Rakousko-Uhersko podle něj potřebovalo především mír a armáda byla pro Františka Ferdinanda silný jednotící prvek, který měl posilovat především říši samu a neměla v této chvíli rozhodně sloužit k napadání jiných zemí.[51]
Od 70. let 19. století se rakouské země demokratizovaly a nevládnul císař, ale vláda vzešlá z říšské rady - parlamentu. Od roku 1907 už u nás bylo rovné hlasovací právo a vliv císaře na chod státu byl minimální. Válku sice oficiálně vyhlásil, ale rozhodla o ní vláda a odhlasovala říšská rada.
Adalbert
Moderátor
Zcela zásadním iniciátorem,který ovlivnil R.U. ,zejména její generalitu k rozpoutání 1 sv. války a v podstatě i pozdější 2 světovou válku byl. ...
Německý císař Vilém II., se na rodil v roce 1859 v Berlíně. Jeho otcem byl německý císař a pruský král Fridrich III., matkou Viktorie Sasko-Koburská, dcera anglické královny Viktorie. Vilém svou babičku, tedy královnu Anglie, obdivoval a poslouchal a ta jej, dokud žila, napomínala a držela na uzdě. Jeho výchova byla ovlivněna ochrnutím levé ruky.

Na trůn nastoupil v roce 1888, tedy v tzv. "roce tří císařů". Toho roku nejprve zemřel německý císař Vilém I., kterého na trůně vystřídal jeho syn Fridrich III. Byl však už v té době dost nemocný, trpěl rakovinou hrtanu. Jeho vláda trvala jen 99 dnů a po jeho smrti usedl na trůn právě Vilém II.

Vilém byl zastáncem imperiální a nacionalistické politiky, a jeho pojetí autority naráželo na názory kancléře Otto von Bismarcka. Tento rozpor nakonec vedl k Bismarckově pádu v roce 1890. Jakmile se však zahraniční politikou začal zabývat sám Vilém osobně, zavedl postupně Evropu do války. Doufal, že Německo nahradí v roli nejdůležitější světové mocnosti Velkou Británii a za tímto účelem podporoval budování silné armády a námořnictva.

V zahraniční politice často používal zastřených válečných hrozeb, a to i při banálních otázkách. Jeho politika se ale nakonec obrátila proti němu, když si svým chováním postupně znepřátelil Rusko i Británii, které raději uzavřely spojenecké smlouvy s Francií.

Po porážce Německa a vypuknutí revoluce abdikoval, což byla také jedna z podmínek uzavření míru, a přesídlil do Nizozemska, kde taky v roce 1941 zemřel.
Registrovaný uživatel
Neopisuj ;)
https://prvnisvetova.webnode.cz/vilem-ii-/
Registrovaný uživatel
nic nové, navíc kvalitní zdroje z webu :D
Moderátor
turtleoverhead napsal
Neopisuj ;)
https://prvnisvetova.webnode.cz/vilem-ii-/


Nechce se mi to pořád dokola psát,tak jsem to zkopíroval... ;)
Všiml jsem si,že to mnozí dělají,tak jsem to také prubnul a záhy hned jsem přistižen..
Jednoduchá práce a navíc bez chyb... :)
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
nic nové, navíc kvalitní zdroje z webu :D


Jsou to běžne a základní informace , obchodníků zrovna ty bys je měl znát....
Dříve jsem vypisoval dlouhé příspěvky z mých studií a stejně k h.vnu..
Zjišťuji,že je jednoduchší,pro zdejší uživatele,vyhledat článek podobného pojetí a šoupnout odkaz,nebo zkopčit...
Většina z vás potřebujete vzhledem k nedostatku vědomosti v oblasti historie, zdroje...
Tak je tady máte, alespoň ty základní.... ;)
Registrovaný uživatel
Zrovna já? Aha. Pravda. Jo, a proč a jak vlastně?
Pane nadřazený, vědomostní magnáte, vy budete mít asi hodně malého pinďoura... No nic, třeba zkus studovat nějakou veřejnou vš, to ti pomůže. Snad.
Moderátor
Pánové, já to upřesním,
vždy se najde nějaký blbec, který hledá nepřítele. Politika se nemění, i dnes stále hledáme nějakého nepřítele. Pozor !
Registrovaný uživatel
Většina z vás potřebujete vzhledem k nedostatku vědomosti v oblasti historie, zdroje...

barbare...ne každej z nás se narodil s vědomostma profesora univerzity, jako máš ty.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Pánové, já to upřesním,
vždy se najde nějaký blbec, který hledá nepřítele. Politika se nemění, i dnes stále hledáme nějakého nepřítele. Pozor !


Pane, bohužel to není o blbcech, to by se to brzo vyřešilo, to je biologicky dané. A většina to prostě nikdy nepřekoná...
Registrovaný uživatel
Zjišťuji,že je jednoduchší,pro zdejší uživatele,vyhledat článek podobného pojetí a šoupnout odkaz,nebo zkopčit...

Vždyť to tu nikdo nedělá. :shock:
Registrovaný uživatel
Altman tady dával něco z Wiki, tak barbar myslí, že z toho vytěží politické body...
Registrovaný uživatel
A nebo myslel sebe, jak tady kopíroval nějaké nesmyslné povídání o kovech :-P
Moderátor
Má nedávna inspirace Příspěvek paul 31703..

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kecarna-tlacharna-1453x1269

Tak Nerozumim proč se někteří kolem toho tak vzrušují, zejména
Ty obchodníků..jako vřed na prdeli...
Registrovaný uživatel
Predpokladané počasie na dnes a možno aj zajtra...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Má nedávna inspirace Příspěvek paul 31703..

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kecarna-tlacharna-1453x1269

Tak Nerozumim proč se někteří kolem toho tak vzrušují, zejména
Ty obchodníků..jako vřed na prdeli...


Já se nevzrušuji, já se bavím. Já tě prokoukl již dávno...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1