Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ovšem posledně jsem si pochutnal na lečo nebo jak se to píše :-)
Registrovaný uživatel
tomi napsal
Ale smrdí... My ho dávame do zavaraninovej fľaše na okno, pekne na slniečko. Až začnú samé vyliezať von sú pripravené na papanicko


Tak to jo. Ale přiznám se, nevěděl jsem, že Olomoučáky díky nařízení Unie už nesmrděj..Koupil jsem si pomazánku a zklamání..až přítelkyně mi řekla proč je to tak, jak je. :)
Registrovaný uživatel
Únia je super projekt, síce my sme tam pekný chvost, kde sa hlava otočí s chvostom to len plesne...

Na druhú stranu lepšie je zaplatiť niekoľko politikov a pár stovák užitočných idiotov na usmerňovanie po veboch.

Niekoľko aktívnych blbcov máme aj tu stále v pohotovosti... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Niekoľko aktívnych blbcov máme aj tu stále v pohotovosti... ;)


Třeba takovej grofik...
Moderátor
Paul napsal
tomi napsal
Ale smrdí... My ho dávame do zavaraninovej fľaše na okno, pekne na slniečko. Až začnú samé vyliezať von sú pripravené na papanicko


Tak to jo. Ale přiznám se, nevěděl jsem, že Olomoučáky díky nařízení Unie už nesmrděj..Koupil jsem si pomazánku a zklamání..až přítelkyně mi řekla proč je to tak, jak je. :)

Nějaký doklad by k tomu nebyl?

barbar napsal
Pánové znovu jsem si dovolil vybrat excelenntně delikátní scénku k našemu tématu obžerství .. :lol:
Omluvte kvalitu.
https://youtu.be/YazP00gYb-Q

K obžerství je pěkný film Velká žranice. 8)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 18. 7. 2019, 0:22. »
Registrovaný uživatel
Murphyho zákony:

K veľkým blbostiam je treba veľké právomoci.

Odpusť svojim vinníkom, ale vry si ich do pamäti...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pavel III

https://www.podnikatel.cz/clanky/olomoucke-syrecky-uz-vam-mistnost-neprovoni-muze-za-to-eu/

Ale jestli je to pravda, nevim. Kolem směrnic EU koluje spousta hoaxů (že zakazujou zabíječky atd.). A nevim, jestli to je kvůli vývozu spíš..

Možná jsem sám sebe nachytal na fámu. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 18. 7. 2019, 8:44. »
Registrovaný uživatel
Mě přijde, že voní furt. Možná ne tak intenzivně.. nevím
Registrovaný uživatel
obchodník já si právě koupil pomazánku, kde bylo asi 80% syrečků, což je dost..a úplně bez vůně. Fakt nevim teď. Musim si někdy koupit ty "klasický".
Registrovaný uživatel
V Brně je přímo jejich prodejna, je cítit tak 20m od vchodu.. nakupuju tam věci co nejsou běžně v obchodech
Registrovaný uživatel
https://www.vitalia.cz/clanky/olomoucke-tvaruzky-proc-uz-syrecky-nesmrdi/

našel jsem ještě tohle..tak nevim.

Velké množství práce je zde zautomatizováno, proto se tu vyrobí ročně až dva tisíce tun tvarůžků. Zatímco dříve hrálo významnou roli dřevo, dnes je to v A.W. samý plast a nerez. Ono se totiž dřevo moc nelíbilo Evropské unii, tak už před lety nařídila jeho výměnu. A to je jeden z důvodů, proč už olomoucké tvarůžky nejsou cítit až za roh, zrání na dřevě prostě mělo pádný důvod… Nicméně onu vůni, kterou pamatujeme z lednic 90. let, už dnes nezažijeme i kvůli kvalitě tvarohu, která je dnes jiná, než bývávala kdysi.

Možná sami zavedli jinej postup a jako berlička posloužila EU.
Moderátor
Altmane...
Rád bych reagoval na vaši předešlou reakci, že jsem vás urazil..

Berte věci s rezervou... Já také mnohokrát musel zkousnout různé nepříjemné připomínky..Ano jsme mladí, ale ne tolik jak se možná některým zdá .
Ve 40 letech člověk poznal mnohé a nerad je stavěn do pozice 20leteho studenta. Proto vzájemná úcta je na místě i přes drobné neshody v znalostech, které jsou většinou důvodů přirozeného zapomínáni...
Věřím, že naše přátelství neutrpělo újmu a bereme vše s nadhledem...
Moderátor
Přátelé,
tak stejky z velryby určitě nikdo nejedl, já to jedl jako velmi mladý, prostě kluk, bylo to maso až podřadné a babička, která jej pro mne kupovala říkala, že to má pro psi.
Když jsem poporostl, byl konec, velryby jsou oprávněně chráněné.
Ale věřte, že by jste si pochutnali, bylo to něco jako mladé hovězí maso, ne telecí, hovězí, pravda, to chce pamětníka. :shock:
Registrovaný uživatel
Altmann a vešel se ti ten stejk z velryby vůbec na talíř? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Veľrybie mäso je potravina pre Japoncov vrátane kazeínu v domnení zvýšenia priemernej výšky.

Kazeínu sa pomaličky vzdávajú, ešte veria na veľryby .

Výška mi nevadí, ale ich technické myslenie a precíznosť im ticho závidím...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Altmann a vešel se ti ten stejk z velryby vůbec na talíř? :mrgreen:

Kýta z vorvane
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
.tak stejky z velryby určitě nikdo nejedl, ....

Já je pamatuju, v sedmdesátých letech se velrybí maso prodávalo v Norské prodejně Frionor ve Vodičkově ulici a bylo to moc dobré. Rozhodně to ale nikdo nekupoval pro psi.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Altmann napsal
.tak stejky z velryby určitě nikdo nejedl, ....

Já je pamatuju, v sedmdesátých letech se velrybí maso prodávalo v Norské prodejně Frionor ve Vodičkově ulici a bylo to moc dobré. Rozhodně to ale nikdo nekupoval pro psi.


V době mého mládí bylo možno koupit jen vepřový bůček, kolena a z hovězího kližku. Babička, jako osvícená dáma dbalá o mé zdraví a tak jsem měl velrybí maso, ale také kvalitní rybí file. No a když jsem v 15 letech nastoupil na voj školu, byl jsem vyspělý, správně vysoký a hned jsem byl velitel družstva. Ono je vždy spojení mezi tím co jíme.
Jinak na Slovensku brambory na kyselo a kabanos( tehdy to bylo fakt maso) No dnes polovinu jídla na co bych měl chuť nesmím a tak blbnu a vzpomínám. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
My v mladších rokoch narodení Altmanne ešte poznáme chuť poctivého mäsa, salámu, párok a nie ochutenú soju ako dnes..., o chlebe, zelenine a ovocí ani nehovorím.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Dá se velerybi maso kvalitou přirovnat k jiné známé rybě?
S našich ryb, maso některých druhů je méně kvalitní, často s těch velkých . Sumec, velcí kapři, tolstolobik...
Registrovaný uživatel
K rybě se moc přirovnat nedá. Je to savec. Od ostatních druhů červeného masa se liší vysokým obsahem červeného barviva myoglobinu. Myoglobin váže kyslík a prodlužuje výdrž pod vodou.
Registrovaný uživatel
Rybie mäsko je dobrá papanica, žiaľ po škandáloch z chovom morských rýb uprednostňujem naše pstruhy, šťuky chované okolo Tatier, Liptove a vozené v živom stave ku nám na dolniaky.

Kua kde sú časy, keď som na potoku nachytal 50 - 100 rakov denne a neboli zákonom chránené, hlavne boli v potokoch a rybníkoch...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
opal napsal
K rybě se moc přirovnat nedá. Je to savec. Od ostatních druhů červeného masa se liší vysokým obsahem červeného barviva myoglobinu. Myoglobin váže kyslík a prodlužuje výdrž pod vodou.


Vidíš taková blbost a mě to v tu chvíli nenapadlo...
Tak tedy k jakému známému masu se dá přirovnat..
Registrovaný uživatel
Hroch. Je to dúfam cicavec a rád sa kúpe... :)
-s-
Registrovaný uživatel
grofik napsal
My v mladších rokoch narodení Altmanne ešte poznáme chuť poctivého mäsa, salámu, párok a nie ochutenú soju ako dnes..., o chlebe, zelenine a ovocí ani nehovorím.


Ty vole to jsou zase pixoviny... Hlavně, že jsem tady dával nedávno odkaz, kolik masa bylo za Komančů a kolik dnes...
Fakt se divím, že když je dnes tak všechno v prdeli oproti vašemu mladí, že si nevidíte mašli... Fakt.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1