Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
grofik napsal
Zložitá odpoveď na klimatické zmeny???

Sťahovanie národov od 3-4 storočia nášho letopočtu Pavel III bol dôsledok obrovskej zmeny počasia nastal neznesiteľný chlad preto sa celé kmene vybrali smer Europa...

Teplotné cykly nedokáže nikto zodpovedne predpovedať, momentálne to vidím len na ťahanie financií z EU.
Ďalší faktor je obyvateľstvo, EU má nejaké pozvoľné zvyšovanie obyvateľstva, ale v zbytku sveta sa zvýšil počet obyvateľov o niekoľko miliárd.

Príde mi to, susedná dedina je celá zaplevelená bordelom a naša dedina si má upratať... :roll:

A tím chtěl básník (poéta) povedať čo? Že když všichni serou do potoka, že není důvod abych nesral taky?

Různé cykly nepochybně jsou, ale tvrdit kvůli tomu, že člověk nemá žádný vliv, to může jen Klaus.
Ono se stačí podívat na Aralské jezero, Kaspické moře nebo Mrtvé moře. Je to divný, ale Aralské jezero nevyschlo díky nějakým "pravidelním klimatickým výkyvům", ale díky činnosti člověka. Mrtvé moře nejspíš čeká stejný osud, akorát Kaspik vydrží o chvilku dýl.
Registrovaný uživatel
Pavel_III: Tady bych si nedovolila nesouhlasit, dané oblasti se potýkají s úbytkem vody už minimálně dva tisíce let.
Registrovaný uživatel
Nejsem expert na klima, na ekologii a další vědy.
Ale aby měly ryby plný břicha plastů, aby v moři pluly obří ostrovy tvořený odpadem,,aby některý pláže den co den zaplavovaly hromady všeho možnýho..

To mi normální nepřijde a rukou bych nad tím nemával.

btw pokud někdo využívá Gretu jako katalyzátor nebo Johanku z Arku, je to jen dobře..
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 30. 9. 2019, 9:50. »
Registrovaný uživatel
No ale to je právě ono. 2tis let to nějak funguje a pak to za posledních 100 let jede do extrémů. Viz těžařské společnosti využívající podzemní vodu a dopad na krajinu...
Registrovaný uživatel
Paul napsal
btw pokud někdo využívá Gretu jako katalyzátor nebo Johanku z Arku, je to jen dobře..

Tady jde o to, jestli ji využívají ti kterým jde opravdu o ochranu přírody nebo jen o zničení části průmyslu a hlavně o velké přesuny dotací ;)
Moderátor
gorila napsal
Pavel_III: Tady bych si nedovolila nesouhlasit, dané oblasti se potýkají s úbytkem vody už minimálně dva tisíce let.

Celkem hloupý pokus o vtip.
Úbytek vody v předchozích 2000 letech a nedotečení řek do jezer díky lidské činnosti v posledních necelých 100 letech, to je radikální rozdíl.

Takový příklad - někde žije 10000, řekněme slonů. Přijde tam Klaus a řekne, sloni se rodí a umírají furt a navíc, vše zařídí Neviditelná ruka trhu a 1000 jich pro zábavu a slonovinu (protože Neviditelná ruka trhu slonovinu chce a dá se na tom dobře vydělat) postřílí. Po něm přijde během 5 let dalších 10 takových. Sloni se ale furt rodí. Bude jich i po 6 letech 10000 jako na počátku? A tak je to se vším.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead - no jo, kdo z nás tak daleko vidí.
Registrovaný uživatel
Ako radostne pofukuje. Beťár Mortimer. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Kvůli stoupajícím hladinám světového oceánu (vlivem tání ledovců při globálním oteplení) zmizí například Maledivy zcela úplně pod hladinou moře během příštích 30 let. No vážně! Shodují se na tom vědci.
Vlastně: Už v roce 1988 se na tom shodli vědci. Takže kdokoli tvrdí, že Maledivy ještě existují a že se nepotopily pod hladinu Indického oceánu, ten lže a je to popírač vědeckého konsensu globálního oteplení, tání ledovců a stoupající hladiny oceánů.
;)
Moderátor
Chlapci jsem docela rád, že vás dané téma chytlo..

Jen krátce..
Klimatické jevy jsou běžné procesy na zemi, které probíhají v určitých Intervalech v závislosti polohy země vůči slunci..
Faktem je že průmyslová doba za poslední 100 let urychluje určité procesy o kterých se samozřejmě ví a postupně se vše tomu přispusobuje a zohledňuje...nerozumím proč zmagoři nemocnou mladou dívku, která má mít docela jiné zájmy a starosti ...
Moderátor
Tak tohle je bordel.. Předražené pandury(kauza pandury) a nyní jen po několika letech užívání a jsou k ho.nu....

https://tn.nova.cz/clanek/armada-nezvlada-opravu-panduru-radu-let-nemela-na-servis-penize.html..
Registrovaný uživatel
Pocasie dnes idealne na hribacku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
https://echo24.cz/a/SamQT/neni-co-oslavovat-sanci-kterou-jsme-dostali-v-roce-1989-jsme-promarnili?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

dobrej článek.
Moderátor
barbar napsal
Tak tohle je bordel.. Předražené pandury(kauza pandury) a nyní jen po několika letech užívání a jsou k ho.nu....

https://tn.nova.cz/clanek/armada-nezvlada-opravu-panduru-radu-let-nemela-na-servis-penize.html..


Když na pandury poukazovali vojáci, smetlo se to ze stolu, šlo o staré struktury.
Registrovaný uživatel
Dnes mykologovia by mali fotograficke hody...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
Dnes mykologovia by mali fotograficke hody...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Lepší než pole minové :P
Moderátor
Grofiku neprovokuj :) mám práce, kolem baráku tůje mi začínají od středu jak by usychat, nebo žloutnout nevím ... Zalivám to naředenou hořkou soli, mám jich 100kusu... Přes léto v pohodě a teď tohle.. A ty mě draždiš houbami, nejraději bych se na tůje vy.ral a šel na večer na houby... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zber sipok je tiez OK relax. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Grofiku neprovokuj :) mám práce, kolem baráku tůje mi začínají od středu jak by usychat, nebo žloutnout nevím ... Zalivám to naředenou hořkou soli, mám jich 100kusu... Přes léto v pohodě a teď tohle.. A ty mě draždiš houbami, nejraději bych se na tůje vy.ral a šel na večer na houby... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Zaujímavé nemáš ich ani blízko seba zasadené, myslíš problém je v pôde?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Zasadil jsem je letos na jaře, jedna mi úplně uschla..Po výsadbě jsme trochu hnojil. Někteří tvrdí, že hnojit by se nemělo . Myslim, že v poslední době bylo celkem dost deště,což mohlo snížit (vyplavenim) hodnoty hořčíku v půdě. Upřímně nevím co se děje, nejsem odborník na zahrady...
Registrovaný uživatel
Strata cca.1% nie tak zlé pri tej veľkosti okrasných stromov...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Vytrhej je, stejně je to špatné Feng-šuej ;)
Registrovaný uživatel
Stále je potrebné trochu počkať a dobrá rada príde ako na to... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Uvidíme.. Nerad bych trhal a pálil 20 litrů...

Feng-šuej... To abych se raději odstěhoval :)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Uvidíme.. Nerad bych trhal a pálil 20 litrů...

Feng-šuej... To abych se raději odstěhoval :)



Ááá nastavenie priestoru je dôležitá vec, myslím vážne.

Je pravda niekto si vie nejak automaticky správne uskladniť veci .

Pokiaľ niekto skúsenejší ti prejde okolo domu na 90% vie odhadnúť charakter rozhodujúcich rodinných príslušníkov...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1