Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

kecárna ... tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1522 1523 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Paul napsal
Soused přežil Stalingrad?


Ano.. Byl raněny a měl štěstí, že patřil mezi ty co se podařilo zachránit..
Registrovaný uživatel
Jo, to jo. Ven jich šlo letadlama jen pár desítek tisíc.
Registrovaný uživatel
TYhle věci bych byl taky pro přesunout do vlákna historie. Ať to tady nezaclání a tam se tomu můžem dál věnovat.
Moderátor
barbar: V Jablunkově myslím máte i soukromé muzeum, které se téhle problematice věnuje. U nás to bylo to samé. Dneska už ti lidé nežijí, ale soused byl na frontě v Řecku, druhý soused ztratil pár dní před koncem války bratra, který padl v německé uniformě. Babiččini dva bratranci také padli.

Možná jeden z nejzajímavějších osudů co znám, měl tatínek jedné mé známé. Ten byl u Stalingradu a dostal se do sovětského zajetí. Byl raněn a zůstal ležet celý zalitý krví v bezvědomí a probral se, když se blížili Rusové a dobíjeli raněné nějakými bodly (nestříleli, šetřili náboje). No a ten Rus uviděl, že ještě žije a že má na rukou hodinky. A prý: "Dej mi ty hodinky a já zařídím, aby ses dostal do lazaretu". Taky ho mohl zabít a ty hodinky si vzít. Ale dodržel slovo. Zajateckému táboru se už pak pochopitelně nevyhnul, ale zase měl štěstí, protože se po skončení války ocitnul v nějakém lágru poblíž polských hranic, kde pomáhali zajatci při žních. Odtud se mu podařilo utéct a přes celé Polsko došel až na Těšínsko. To bylo tuším na podzim 1947. Více než dva roky po skončení války. Když se objevil doma ve dveřích, považovali ho za ducha. Od německých úřadů totiž dostali zprávu, že" padl na poli cti a byl zanechán k pohřbení nepříteli". V kostele za něj rodina nechala sloužit zádušní mši. Říká se, že ten kdo byl považován za mrtvého, bude dlouho žít. A onen pán se dožil 97 let.

Jinak odněkud z polské strany Těšínska (mám pocit, že šlo o Wislu), jsem slyšel příběh o třech bratrech. Jeden byl vojákem z povolání a v roce 1939 se účastnil zářijové kampaně a pak bojů na Západě. Druhý rukoval do Wehrmachtu. Třetí měl také rukovat do německé armády, ale protože to bylo pár týdnů před koncem války, zběhl do beskydských kopců k partyzánům. Válku nějakým zázrakem přežili všichni tři a vrátili se domů.

OK. Už budeme hodní. Už mlčím!
Moderátor
Honzo díky za skvělé příspěvky...jsem za to rád, že se někdo z naší krajiny přidal k debatě slezane ve wermachtu.Připadal jsem si jako Don quijote před ostatními, hlavně před neduvěřivym Paulem, když jsem psal historky, které jsem slýchával...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 7. 4. 2020, 22:14. »
Registrovaný uživatel
Přátele,dnes v jednu ráno mne probudila družka,zvracela a měla velké bolesti na hrudníku.
Okamžitě jsem šel vytočit 155-mezitím upadla do bezvědomí a jen sem tam zachrčela..stáhl jsem ji z postele na podlahu a začal jsem ji stlačovat hrudník-přesně jak mi bylo do tel.řečeno...
Nechtěla se probrat,neprobrala se ani když ji záchranka oživovala-jen chrčela.
Odvezli ji do FN Brno-Bohunice..rozsáhlý infarkt.

Za 2 hodiny už jsem to nemohl vydržet a volal jsem tam.

ŽIJE! 2 dny bude v umělém spánku,ale žije!!
Mám ohromnou radost,a musím někam zavolat,nebo napsat-ale všichni dávno spí-tak jsem napsal alespon sem...páč stejně nejde spát.

I tímto se mi ulevilo.
Tak se prosím nezlobte za tento off topic a pak to smažte..
Děkuji....L.
Registrovaný uživatel
Uf, pořád jsem čekal, že ses pak probudil nebo tak něco. Drž se a oběma hodně síly...
Registrovaný uživatel
Hmm, covid-19.
Registrovaný uživatel
Hodně sil přeji.
Registrovaný uživatel
Lopez... Držím palce nech to je OK...
_______________
Registrovaný uživatel
Paul napsal
grofik napsal
Paul napsal
jan322 napsal
Ztráty USA na území Československa
116 padlých při bojích v západních Čechách
235 padlých letců

Jinak by mě docela zajímalo, kolik Čechoslováků za války sloužilo ve Wehrmachtu (nemyslím sudetské Němce). Někde jsem četl, že jich mohlo být až 60 tisíc.


To zcela jistě ne. Vždyť do Český SS brigády, kde se počítalo s tisícovkou dobrovolníků se přihlásilo asi 70 chlapů!..Fiasko.

Ale pokud spočítáš Slováky a Sudeťáky..tak třeba těch 60 000 ano.


Slovákov neber do huby,
ale nech sa páči:divízia SS Halič vznikala v apríli až júni 1943 s Hitlerovým súhlasom a na základe priameho rozkazu Heinricha Himmlera. Prekvapujúco sa však do nej prihlásilo až 80-tisíc dobrovoľníkov, prevažne Ukrajincov gréckokatolíckeho vyznania


Chovej se slušně!

Reprocitne!!!
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Lopez1506 - přidávám se ke kolegům a přeji, ať se to zase spraví a jste oba v tělesné i psychické pohodě!
Registrovaný uživatel
Ahoj Lopez, síce sa nepoznáme osobne, no vždy si mi tu bol veľmi sympatický. Budem na vás dnes myslieť...určite to čoskoro dobre dopadne. Som o tom presvedčený. Drž sa, chlape!
Registrovaný uživatel
Lopez, držte se :-)
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
a
grofik napsal
Paul napsal
grofik napsal
Paul napsal
jan322 napsal
Ztráty USA na území Československa
116 padlých při bojích v západních Čechách
235 padlých letců

Jinak by mě docela zajímalo, kolik Čechoslováků za války sloužilo ve Wehrmachtu (nemyslím sudetské Němce). Někde jsem četl, že jich mohlo být až 60 tisíc.


To zcela jistě ne. Vždyť do Český SS brigády, kde se počítalo s tisícovkou dobrovolníků se přihlásilo asi 70 chlapů!..Fiasko.

Ale pokud spočítáš Slováky a Sudeťáky..tak třeba těch 60 000 ano.


Slovákov neber do huby,
ale nech sa páči:divízia SS Halič vznikala v apríli až júni 1943 s Hitlerovým súhlasom a na základe priameho rozkazu Heinricha Himmlera. Prekvapujúco sa však do nej prihlásilo až 80-tisíc dobrovoľníkov, prevažne Ukrajincov gréckokatolíckeho vyznania


Chovej se slušně!

Reprocitne!!!


co to je za slovo? :D
nehledě na to, že sice chápu, že se ti to nelíbí, ale prostě slováci táhli již na polsko, s tím nic nenaděláš...
ale ty jsi můžeš dovolit být sprostý, ty jo
Moderátor
Lopezi taky se přidám a držím palce, vše bude ok...
Registrovaný uživatel
Všem moc a moc děkuji za morální podporu..je to už pomalu v dnešní době vzácnost.Vehnalo mi to slzy do očí-a to jsem myslel že se mi už nemůže stát.
Mám vás rád!

Dali jí nějakou mřížku,nebo co do postižené srdeční tepny..zřejmě na zprůchodnění.
Zítra ji budou pomalu ohřívat,či co,pak se bude zjištovat zda není poškozen mozek..toho se bojím.Nechtějí mne tam pustit-ani zejtra...nic s sebou nemá...
Vyčítám si že jsem jí při tom oživování asi zlomil žebro,něco zlehka prasklo,ale měl jsem hrozný strach.Když já mám ty ruky jak lopaty,a ona nemá ani 60 kilo.

Nezbývá než čekat....
Ještě jednou moc díky!!!
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
a
grofik napsal
Paul napsal
grofik napsal
Paul napsal
jan322 napsal
Ztráty USA na území Československa
116 padlých při bojích v západních Čechách
235 padlých letců

Jinak by mě docela zajímalo, kolik Čechoslováků za války sloužilo ve Wehrmachtu (nemyslím sudetské Němce). Někde jsem četl, že jich mohlo být až 60 tisíc.


To zcela jistě ne. Vždyť do Český SS brigády, kde se počítalo s tisícovkou dobrovolníků se přihlásilo asi 70 chlapů!..Fiasko.

Ale pokud spočítáš Slováky a Sudeťáky..tak třeba těch 60 000 ano.


Slovákov neber do huby,
ale nech sa páči:divízia SS Halič vznikala v apríli až júni 1943 s Hitlerovým súhlasom a na základe priameho rozkazu Heinricha Himmlera. Prekvapujúco sa však do nej prihlásilo až 80-tisíc dobrovoľníkov, prevažne Ukrajincov gréckokatolíckeho vyznania


Chovej se slušně!

Reprocitne!!!


co to je za slovo? :D
nehledě na to, že sice chápu, že se ti to nelíbí, ale prostě slováci táhli již na polsko, s tím nic nenaděláš...
ale ty jsi můžeš dovolit být sprostý, ty jo


Je to pravda, ale Polsko utocilo ako prve, literaturu je potrebne citat do konca..
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Přátele,dnes v jednu ráno mne probudila družka,zvracela a měla velké bolesti na hrudníku.
Okamžitě jsem šel vytočit 155-mezitím upadla do bezvědomí a jen sem tam zachrčela..stáhl jsem ji z postele na podlahu a začal jsem ji stlačovat hrudník-přesně jak mi bylo do tel.řečeno...
Nechtěla se probrat,neprobrala se ani když ji záchranka oživovala-jen chrčela.
Odvezli ji do FN Brno-Bohunice..rozsáhlý infarkt.

Za 2 hodiny už jsem to nemohl vydržet a volal jsem tam.

ŽIJE! 2 dny bude v umělém spánku,ale žije!!
Mám ohromnou radost,a musím někam zavolat,nebo napsat-ale všichni dávno spí-tak jsem napsal alespon sem...páč stejně nejde spát.

I tímto se mi ulevilo.
Tak se prosím nezlobte za tento off topic a pak to smažte..
Děkuji....L.


Lopez drzim palce, prajem vela stastia a doliecenie bez nasledkov... 🎗️🎗️🎗️
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
ferovyobchodnik napsal
a
grofik napsal
Paul napsal
grofik napsal
Paul napsal
jan322 napsal
Ztráty USA na území Československa
116 padlých při bojích v západních Čechách
235 padlých letců

Jinak by mě docela zajímalo, kolik Čechoslováků za války sloužilo ve Wehrmachtu (nemyslím sudetské Němce). Někde jsem četl, že jich mohlo být až 60 tisíc.


To zcela jistě ne. Vždyť do Český SS brigády, kde se počítalo s tisícovkou dobrovolníků se přihlásilo asi 70 chlapů!..Fiasko.

Ale pokud spočítáš Slováky a Sudeťáky..tak třeba těch 60 000 ano.


Slovákov neber do huby,
ale nech sa páči:divízia SS Halič vznikala v apríli až júni 1943 s Hitlerovým súhlasom a na základe priameho rozkazu Heinricha Himmlera. Prekvapujúco sa však do nej prihlásilo až 80-tisíc dobrovoľníkov, prevažne Ukrajincov gréckokatolíckeho vyznania


Chovej se slušně!

Reprocitne!!!


co to je za slovo? :D
nehledě na to, že sice chápu, že se ti to nelíbí, ale prostě slováci táhli již na polsko, s tím nic nenaděláš...
ale ty jsi můžeš dovolit být sprostý, ty jo


Je to pravda, ale Polsko utocilo ako prve, literaturu je potrebne citat do konca..


ty jsi neskutečný :D
a co se dozvíme u rusáků? :D
Registrovaný uživatel
Budeš sa menej venovať mimovládkam a cicanie peňazí odtiaľ, vzniknutý čas venuj preopakovaniu koníčkov o ktorých máš záujem sa vyjadrovať.
Kvalitných ustanovizní je v Brne dostatok vrátane kvalifikovaných odborníkov, pokiaľ máš problém zoznámiť relevantným odborníkom, kľudne príď do Nitry odvediem ťa na historický ústav a začneme vyplňať medzery.

Inak komunikácia(bez naštudovania) v Tebou je hodne stratený čas, ale pomôcť ti ozrejmiť si historické skutočnosti, budem mať zrejme aj dobrý skutok.

Jednotlivé časové sledy v tomto prípade sú rátané na hodiny, dni a nie na týždne a mesiace... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam

až ukázkové využití technik ze strany pána grofíka

a)Útok na člověka (argumentum ad hominem)
Zlehčování oponentova tvrzení poukazem na jeho osobní vlastnosti nebo konflikt zájmů, případně obojí.

b)Anonymní autorita
Klam se odvolává na nepojmenovaný, ale údajně dobře informovaný zdroj. Elegantní způsob šíření smyšlených faktů (faktoidů).

c)Úhybný manévr (red herring)
Podstatu klamu vystihuje anekdota: USA: Kolik je v SSSR průměrný plat kvalifikovaného dělníka? SSSR: A vy zase bijete černochy!

:)
Moderátor
Lopezi, pro mně jste statečný člověk co více napsat!
Registrovaný uživatel
Vyčítám si že jsem jí při tom oživování asi zlomil žebro,něco zlehka prasklo,ale měl jsem hrozný strach.Když já mám ty ruky jak lopaty,a ona nemá ani 60 kilo.


Tohle si nemáš proč vyčítat.. :shock:
Registrovaný uživatel
Lopez 1506 hodně sil vám oběma

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 1522 1523 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » kecárna ... tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1