Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Keltské kroužky ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Keltské kroužky ?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Před mnoha lety jsem koupil tyto kroužky jako: "Keltské předmonetární platidlo".
Jelikož jsem od té doby viděl na netu o těchto kroužcích různé názory, hádky a pochybnosti, rád bych znal:
1. Jak se na ně dívají současní sběratelé keltských mincí?
2. Jaká je současná přibližná cena?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Detektoráři najdou podobných bronzových kroužků za sezonu kýble. Je to celkem běžný polní a luční odpad. Máš tam různé průměry, tloušťky materiálu a profily, takže se jedná právě o takovou šepleď.

Jako "mincovní platidlo" byly tyto kroužky označeny na základě velkého depotu těchto předmětů v nějakém archeologickém nálezovém horizontu, a protože nebylo po ruce jiné vysvětlení jejich účelu v takovém množství, byly zkrátka zařazeny jako směnný prostředek (respektive surovina), stejně jako kráva, plátno, mrkev apod. Za mě cena nulová, leda když se chytne nějaká kavka na tu povídačku s předmincovním platidlem ...
Registrovaný uživatel
Klasická aukro aukce "předmincovní platidlo" je pořád v platnosti, nedávno jsem zase pár kroužků viděl a prodaly se..řádově tak 200-300 za toto..Ale je to fabulace, jak píše kacuro. Většina z těch kroužků je z koňskejch postrojů...pokud nejsou z lokality nebo hrobu, těžko se odlišujou keltský od novodobejch..Jestli to vůbec jde. Jde tam vidět i to oslabení materiálu v místě styku s řemením..Jen ten prostřední vypadá jinak než ty ostatní..
Moderátor
Paule, kacuro souhlasím s vámi. Zvuk (signál) dávaj nádherný, ale pokaždé nas.rou.. ;)
Registrovaný uživatel
Zrovna tady je zajímavý rozoraný depůtek těchto a dalších podobných artefaktů. Zřejmě nějaký polotovar pro další řemeslnou výrobu: https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/bronzove-krouzky-z-depotu-222810/
Registrovaný uživatel
Pěkná patina.
Moderátor
kacuro napsal
Zrovna tady je zajímavý rozoraný depůtek těchto a dalších podobných artefaktů. Zřejmě nějaký polotovar pro další řemeslnou výrobu: https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/bronzove-krouzky-z-depotu-222810/


Tak tohle je jiné kafe, než první foto nejspíš zemědělského šrotu..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Keltské kroužky ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1