Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Keltské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Keltské mince

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Takže etničtí Germáni jsou Němci? To tvrdí kdo?
A Švédové nebo Norové etničtí Germáni nejsou?
Zaměnte si "Skandinávci" za "Germáni" a začne vám to dávat smysl, jinak už vážně nevím, jak to vysvětlit.
Každopádně haploskupiny se označují písmeny a čísly, takže buď je používejme nebo si je můžeme pojmenovat jak chceme, ale pak je to jen hra se slovíčky.

"takže pokud jste muž a nechal byste si určit haploskupinu,bylo by možno dohledat vašeho prapraprapra....dědečka např z období 2500 let př.n.l-kde žil a k jakému tehdejšímu národu patřil."

Ne, to vážně možné není.. na to není dost genetického materiálu, nehledě na to, že z té (i mnohem pozdější) doby není u většiny kultur jasné o jaké národy se vlastně jednalo (a někdy šlo o etnicky velice smíšené kmenové svazy).

"Pro zajímavost přímý mužský potomek Tutanchamona žije dnes na střední Moravě."

Ano a také třeba na 100 dalších místech po celém světě :)
Registrovaný uživatel
Mohl by mi prosím někdo říct, do jaké míry odpovídá přiložený obrázek vývoji mincovní produkci v středoevropském prostoru?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Rakoczi v 17. 11. 2017, 22:23. »
Registrovaný uživatel
podla mna,
len dalsia vymyslena tabulka,
a na tebou dotazovane uzemie uplne nezmyselna.

potinove mince nula, okrem importov.
bronzove mince minimum, len lokalny vyskyt, alebo dobove falza.

Au a Ag by som posunul o 50 rokov dopredu.
_______________
Registrovaný uživatel
U Ag mincí v našom priestore boli, ale dve fázy mincovníctva. Mladšiu si tocomabyt situoval dobre. Tá staršia (napr. lýrovité mince, typ Ptičie) sa predpokladá ešte cca 100 rokov dozadu, niektorí autori ju posúvajú ešte ďalej...
Registrovaný uživatel
Ahoj, muzete mi prosim identifikovat tohohle keltika? Popripade i ocenit. Myslim, ze by to mohla byt nejaka Britanie. 0.93g Dik!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Britania, Iceni, silver unit.
odhadujem ze v tomto stave by na ebay sla niekde medzi 40-70 libier.
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt: super, dik!
Moderátor
chci se zeptat - koukam do Coins of England (48. vydani) a tam takova samozrejme neni. asi to bude tim, ze to neni nejvhodnejsi literatura na toto obdobi. stylem mi ale prijde vic jako Corieltauvi - 398 ("Early uninscribed"). na co koukam spatne?

kazdopadne krasna mincicka, gratuluji.

doplneno: a jak jsem to dopsal, jeste koukam na 441 - tam je sice uz napis, ale obrazove sedi a nebo mozna uplne nejlepe 436? a to uz Iceni jsou.
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 23. 11. 2017, 23:14. »
Registrovaný uživatel
https://www.acsearch.info/search.html?id=3322524
_______________
Moderátor
Zajimave, dik za napovedu. Uz jsem to rozklicoval. SCBC = Standard Catalog of British Coins, tedy to, co jsem pouzil ja - super. Jenze SCBC 441 (tu jsem navrhoval jako jednu z podobnych) je "INSCRIBED" a mela by mit napis pod konikem ANTED. Ta z aukce ho zdanlive nema a ta Tovyho take ne - to mne zmatlo. Vec se ma tak, ze napis je evidentne "mimo strizek" (u Tovyho je aspon videt vrsek T - to je ta carka pod tema trema kulickama), u te z aukce je snad videt spicka z D.

Doplnim chybejici citace M. 419-21, V. 710-11/15, BMC 3791-4025 (M. = Mack, R.P. (1975), The Coinage of Ancient Britain, V. = Van Arsdell, R.D. (1989), Celtic Coinage of Britain a BMC = Hobbs, R. (1996), British Iron Age Coins in the British Museum)

Datace: Early to Mid 1st Century A.D. - tedy zacatek az polovina 1. stoleti pr. Kr.
Registrovaný uživatel
Tovyho mincicka by teoreticky mohla mat nejaky napis,
ECEN, ANTE, alebo cokolvek ine. alebo moze byt bez napisu.
napis ale zvykne byt pod urovnou kolinek konika,
a teda v tomto pripade ho mozme len tusit,
ale nemozme ho dokazat.

uzavrel by som to ako Iceni,
blizsie neidentifikovatelna razba.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravim mal by niekto na predaj nejaký typ Zemplín mincu?
Registrovaný uživatel
tazko sa ti niekto ozve,
ak tu nenechas na seba mailovy kontakt.
_______________
Registrovaný uživatel
Mail: friedhelms206@gmail.com
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o bližší určení keltské tetradrachmy?Váha 13,4 g.Dík moc...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sergejB: dle pravidel fora musis uvest pevnou cenu. Pokud chces aukci, mas na to aukcni portaly. Uz ti to tu nekdo psal jednou.
Registrovaný uživatel
sergejB: keď niekam vleziem s úmyslom dať inzerát, tak si ako prvé prečítam pravidlá:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pravidla-diskuzniho-fora-sberatel-com-14958x1136
...hlavne bod 7!
Registrovaný uživatel
...Tovy ma predbehol...
Registrovaný uživatel
omlouvám se pravidla jsem nečetl...

Mám navíc tyto4 mince přebytky jedná se o 3 oboly různé ražby,styly... dále au mince (statér) váha 7.8g redukuji sbírku a latén bylo okrajové období,které ruším většinu jsem již dal pryč známí mi poradil at,to zkusím nabídnout zde,za celek by byla cena 13.000kč+pošta v případě zájmu pošlu více fotek emailem:)

kontakt sergej365@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jen tak mimo téma,neuměl by někdo určit ten statér? celkem by mě zajímalo , ke kterým kmenům by se měl přiřadit
Registrovaný uživatel
pátral jsem dlouho ale podobnost jsem našel... zpracováním i typologijí... třeba jiný kmen něco jako chaos v mincích galů co kmen to jiný druh potinu mělo by jít o středomoří(panoniji) ....(východ) stav je horší ale ražba je celkem totožná s tímto... mimochodem ted je tento kus na aukru spolu se zbytkem sbírky zajímavý kus nicméně si myslím jako amatérský badatel že nic bojského
Registrovaný uživatel
foto podobné

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem. Mám prosbu, nemohl by někdo poradit kde hledat, případně mne navést a úplně nejlepší určit tyto mince? Budu vděčný za jakoukoliv radu.
Menší mince 0,78g (s obloukem), větší pak 3,04g Obě mince zřejmě Ag

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o určenie a ocenenie týchto dvoch mincí .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Cena asi 300 až 500€

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Keltské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1