Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » **KNIHOVNA**

Vykupminci.cz
Numisargo

**KNIHOVNA**

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sem davejte odkazy na literaturu tykajici se bankovek.

Clanky o statovce 5000kc z roku 1919 z Notafilie cislo 35
Stahujte tady .

Seznam bankovek ze zadnich stranek katalogu J.B. 2003
Stahujte tady
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 8. 6. 2008, 20:21. »
Registrovaný uživatel
rihav: díky moc.... ještě bych se chtěl zeptat v jakým programu si převed obrázky do PDFka?
Registrovaný uživatel
opelomega36 napsal
rihav: díky moc.... ještě bych se chtěl zeptat v jakým programu si převed obrázky do PDFka?

Neni zac. Prevedl jsem je v Adobe Acrobat 7.0 :)
Registrovaný uživatel
zaujimave citanie o tej 5000 -ke ;) .super
Registrovaný uživatel
...jéje a mě zrovna ještě zajímalo to o Terezínských poukázkách :) jsi to utnul :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
...jéje a mě zrovna ještě zajímalo to o Terezínských poukázkách :) jsi to utnul :)

Neutnul, ja mam jen to, co jsem naskenoval :) Ale muzu to zkusit sehnat, i kdyz nevim, jestli se podari..
Registrovaný uživatel
jano789 napsal
zaujimave citanie o tej 5000 -ke ;) .super

To jsem rad. Me se uplne nejvic libi ten druhy clanek od pana Bajera o prubehu jedne z aukci na kterych se drazila, strasne rad bych se na nejakou podobnou nekdy dostal :)
Registrovaný uživatel
rihav napsal
jano789 napsal
zaujimave citanie o tej 5000 -ke ;) .super

To jsem rad. Me se uplne nejvic libi ten druhy clanek od pana Bajera o prubehu jedne z aukci na kterych se drazila, strasne rad bych se na nejakou podobnou nekdy dostal :)

ja by som sa nielen na nejaku dostal rad ale ju aj vydrazil;) takze budem setrit takych 30 rokov a ked sa opet dostane do aukcie budem o nu bojovat :D :lol: ;)
Moderátor
Tak mi dnes vykradli auto a pan zloděj byl asi nějakej fanšmejkr, protože mi vzal i katalog bankovek od J.Bajera. Zkoušel jsem ho hledat v různých numismatikách na netu a nikde ho nemaj nebo je už vyprodaný, neví tedy, prosím, někdo kde by ho ještě mohli mít?
Registrovaný uživatel
Ještě jí mají - AUREA Numismatika - Papírová platidla Československa, České republiky a Slovenské republiky
Jan Bajer - Papírová platidla Československa 1919 - 1993, České republiky a Slovenské republiky 1993 - 2003
Nabízíme Vám již 5. vydání oblíbeného sběratelského katalogu našeho předního notafilisty, nově přepracované a doplněné o poslední poznatky, opět včetně tržního ocenění jednotlivých typů a variant. Tentokrát v nové grafické úpravě a poprvé v celobarevném provedení vázané v tvrdých deskách. 238 str.
Cena 400 Kč.
Registrovaný uživatel
šenfi napsal
Tak mi dnes vykradli auto a pan zloděj byl asi nějakej fanšmejkr, protože mi vzal i katalog bankovek od J.Bajera. Zkoušel jsem ho hledat v různých numismatikách na netu a nikde ho nemaj nebo je už vyprodaný, neví tedy, prosím, někdo kde by ho ještě mohli mít?

hmm aj u vas sa kradne? :x
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
šenfi napsal
Tak mi dnes vykradli auto a pan zloděj byl asi nějakej fanšmejkr, protože mi vzal i katalog bankovek od J.Bajera. Zkoušel jsem ho hledat v různých numismatikách na netu a nikde ho nemaj nebo je už vyprodaný, neví tedy, prosím, někdo kde by ho ještě mohli mít?

Tady je "jen" za 320,- kc + postovne
Moderátor
skvělý, všem moc děkuju ;)
Registrovaný uživatel
ozaj neviete ci bude nejaky update toho katalogu? v popise pisu ze Po čtyrleté odmlce se dostává sběratelské veřejnosti dalšího v pořadí již pátého vydání a to napisali v roku 2003 .........
dnes je rok 2008 co by nasvedcovalo dalsiemu vydaniu...tuto knihu nemam ale nepotesilo by ma keby ju kupim a za pol roka bude druhe vydanie :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano789 napsal
ozaj neviete ci bude nejaky update toho katalogu? v popise pisu ze Po čtyrleté odmlce se dostává sběratelské veřejnosti dalšího v pořadí již pátého vydání a to napisali v roku 2003 .........
dnes je rok 2008 co by nasvedcovalo dalsiemu vydaniu...tuto knihu nemam ale nepotesilo by ma keby ju kupim a za pol roka bude druhe vydanie :D


Taky jsem se obával, tak jsem tam volal a paní mi říkala, že připravují reprint, ale ještě nevědí, kdy by to mělo vyjít, takže bych očekával, že to bude nejdřív až na začátku příštího roku, ne-li dýl ;)
Registrovaný uživatel
Zdravim. Kde prosim zozeniem este to citanie o 5000 kč - 1919 ? Prosim dajte mi vediet.
notafil@gmail.com
Registrovaný uživatel
openroad napsal
Zdravim. Kde prosim zozeniem este to citanie o 5000 kč - 1919 ? Prosim dajte mi vediet.
notafil@gmail.com

V Notafilii cislo 35 8)
(ale ne, nekde se to pokusim vyhrabat jak jsem sliboval :) )
Moderátor
Zdravím, jen pro info - nedávno vyšla zajímavá publikace v nakladatelství Libri - Věra Němečková - "Naše měna a peníze v zajetí politiky 1938–1947" http://www.libri.cz/kniha.php?kniha=468
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
Zdravím, jen pro info - nedávno vyšla zajímavá publikace v nakladatelství Libri - Věra Němečková - "Naše měna a peníze v zajetí politiky 1938–1947" http://www.libri.cz/kniha.php?kniha=468

Ha! :) Diky za tip, hned jsem si ji objednal.
Moderátor
A sice už je to nějaký čas, co to vyšlo, ale nikde se to moc nevyskytuje a je to celkem zajímavé čtení (vč. spousty obrázků) - Peníze v proměnách moderní doby. Tvorba československých bankovek v letech
1945 – 1989, Praha – Pelhřimov 2006, s. 369. To už ale zarytí sběratelé mají :-)
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
A sice už je to nějaký čas, co to vyšlo, ale nikde se to moc nevyskytuje a je to celkem zajímavé čtení (vč. spousty obrázků) - Peníze v proměnách moderní doby. Tvorba československých bankovek v letech
1945 – 1989, Praha – Pelhřimov 2006, s. 369. To už ale zarytí sběratelé mají :-)

Tak v tom případě, jsem zarytý sběratel :)
Moderátor
Velice zajímavý katalog, který vydal chorvatský sběratel Zlatko Viščević zahrnuje soupis všech bankovek a mincí vydaných Jugoslávii (+ v jejích státech před spojením a po rozpadu až do současnosti). Zde uvádím odkaz, jsou tam i ukázky, abyste měli představu, jak je katalog tvořen: http://www.pravri.hr/~zviscevic/catalog2.htm . S autorem jsme byli už před vydáním katalogu delší dobu v kontaktu, takže jsem od něj jeden výtisk dostal (a můžu říct, že mě opravdu potěšil :-)). Jediné mínus vidím v tom, že vyobrazení jsou černobílá (v tomto směru se pochlapil Bajer i Rosenberg, přece jen je lepší vidět to barevně "in natura"), nicméně chápu, že barevný tisk by zvýšil dramaticky cenu. Horší je to už s nápadem, jak autor řadí bankovky - řadí je totiž podle nominálu (?!), takže je např. v období hyperinflace za sebou 6x nominál 1.000 Dinárů (emise 1990, emise 1991, emise 1992 ....) a to mi přijde (při množství vydaných bankovek) skutečně nepřehledné a rušivé. Každopádně informace zde obsažené jsou daleko za hranicemi katalogu Pick, takže pro sběratele Jugoslávie je to fakt zajímavý kus :-) Bohužel, už delší dobu má autor na svých stránkách uvedeno, že kniha je rozebrána - na dotaz, zda bude dotisk mi neodpověděl, takže kdoví
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
Velice zajímavý katalog, který vydal chorvatský sběratel Zlatko Viščević zahrnuje soupis všech bankovek a mincí vydaných Jugoslávii (+ v jejích státech před spojením a po rozpadu až do současnosti). Zde uvádím odkaz, jsou tam i ukázky, abyste měli představu, jak je katalog tvořen: http://www.pravri.hr/~zviscevic/catalog2.htm . S autorem jsme byli už před vydáním katalogu delší dobu v kontaktu, takže jsem od něj jeden výtisk dostal (a můžu říct, že mě opravdu potěšil :-)). Jediné mínus vidím v tom, že vyobrazení jsou černobílá (v tomto směru se pochlapil Bajer i Rosenberg, přece jen je lepší vidět to barevně "in natura"), nicméně chápu, že barevný tisk by zvýšil dramaticky cenu. Horší je to už s nápadem, jak autor řadí bankovky - řadí je totiž podle nominálu (?!), takže je např. v období hyperinflace za sebou 6x nominál 1.000 Dinárů (emise 1990, emise 1991, emise 1992 ....) a to mi přijde (při množství vydaných bankovek) skutečně nepřehledné a rušivé. Každopádně informace zde obsažené jsou daleko za hranicemi katalogu Pick, takže pro sběratele Jugoslávie je to fakt zajímavý kus :-) Bohužel, už delší dobu má autor na svých stránkách uvedeno, že kniha je rozebrána - na dotaz, zda bude dotisk mi neodpověděl, takže kdoví

Tak presne pro tohle uzemi se mi nedavno podarilo sehnat katalog:
Borna Barac - Banknotes of the States of the Former Yugoslavia 1767 - 2002
A docela me potesil, venuje se, mimo jine i, docela podrobne pretiskum na RU bankovkach v oblasti zemi byvale Jugoslavie. Je barevny a razeny chronologicky. Nevyhoda je ze se docela spatne shani...
Registrovaný uživatel
Kde najdem pripadne si mozem objednat caasopis o notafilii? Rd by som to mrkol,ale nikde sa ktomu nemozem dopracovat.Zaujima ma aj ten clanok o 5000 kč - 1919 o ktorom sa tu spominalo. Prosim poradte. VDAKA
Registrovaný uživatel
openroad napsal
Zdravim. Kde prosim zozeniem este to citanie o 5000 kč - 1919 ? Prosim dajte mi vediet.
notafil@gmail.com

Konecne jsem ho uploadoval na net, clanek je tady 5000_1919.pdf
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 16. 7. 2008, 9:37. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » **KNIHOVNA**

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1