Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » **KNIHOVNA**

Vykupminci.cz
Numisargo

**KNIHOVNA**

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Všiml jsem si, že Holna vydal novou knihu o nouzovkách, měl jste jí už někdo v ruce a stojí za to si jí pořídit?

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mam ji, ale nedovedu posoudit, zda tobe stoji za to si poridit. Mne za to stala, protoze jsem zadnou predeslou nemel :)
Moderátor
Velmi zajímavá reportáž o plastových bankovkách - konkrétně okamžik, kdy pan Moravec z ČNB mluví o 5000 Kč, kterou zkušebně vytiskly jako polymer (bohužel je to zabrané spíše periferně než full frontal)

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/216411010100602/

Mimochodem - nebyli jste někdo na otevřeném dnu dveří ČNB, který byl teď v sobotu?

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/216411010100601/
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 6. 6. 2016, 14:58. »
Registrovaný uživatel
A zachytil jsi, že polymer hází jiné odstíny barev bankovek, že ty dvě 5000kč jsou každá jinak barevná?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Moderátor
Jo jo, všimnul. Opravdu mě jen mrzí, že na to nebyl nějaký delší záběr či tam nebyl vidět i rub (zajímalo mě, jestli to je tisk bez kontrolního čísla - předpokládám, že ano)
Registrovaný uživatel
kameraman asi jeste spal - Moravec o tom mluvil, drzel to v ruce a on mu zabira oblicej ...
Registrovaný uživatel
Doplňuji si knihovničku a toto mne pobavilo :lol:
app.
1) ceny - jsme nyní asi na desetinásobku ? = což odpovídá kupní síle, ne ?!? :twisted:
2) ta poznámka o zničení "oběhovek" :twisted:

"Jan Ruprecht, 1990, Československá papírová platidla"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Terezín zdražil hodně poté co ho Bajer zařadil do katalogu, kam podle mě tyhle poukázky ani nepatří. Vzácný v reálu ani nejsou - myslím, že cena je dána spíš jejich popularitou. Jsou sice oproti ostatním táborovým poukázkám hezčí, ale to je asi tak vše.
Sám nouzovky nesbírám a proto je ve sbírce ani nemám. Mám zkušenost, že ale spousta lidí tvoří sbírku tak, jak bankovky třídí Bajer, což je naprostý nesmysl. Reálné varianty bankovek se prostě nerovnají variantám v katalogu, jenže to drtivá většina nepochopí. Sám jsem tuhle osvětu už dávno vzdal, hádat se tupci nemá smysl :)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 9. 6. 2016, 8:45. »
Moderátor
Oldřich Kulhánek - Exlibris
sice to není o bankovkách, ale všem obdivovatelům Oldřicha Kulhánka doporučuju. Cena v posledních dnech spadla skoro na 1/3.
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Mam je, mne za to staly :)

Hezká reakce Zdendy :) :)
http://zpravy.idnes.cz/cech-koupil-znamky-cerveny-a-modry-mauricius-fnk-/domaci.aspx?c=A160816_190929_domaci_kha
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
BINGO !!!
Registrovaný uživatel
Zdravím ve spolek

mohu poprosit , nemáte někdo tento katalog ? chtěl jsem ho koupit na amozonu , ale bylo mi napsano , že do česka neposílají .

Catalogue of European Paper Money Since 1900

Předem děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
publikace je z roku 1974, pokud je tam cenik, tak bude uplne mimo.
Navic to ma jen 336 stran, takze to bude asi velmi podobne WORLD PAPER MONEY (kdyz bych si vytrhal Evropu ...) Rekl bych, ze to nestoji za to (muj nazor)

tady je nekolik odkazu, to fakt zadny z tech shopu neposila do CR?

https://www.amazon.com/gp/offer-listing/0806960310/ref=tmm_hrd_used_olp_sr?ie=UTF8&condition=used&qid=&sr=
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověd
mě se nejedná o ceny , mě jde o to , že tam je pouze evropa a že to je pohromadě .
na těchto stránkách jsem dával dotazy , jeden mi pouze odepsal a na další jsem klikal a nakonci objednávky mi to hlásilo problém , že do této destinace neposílají :-(


Sorry, this item can't be shipped to your selected address. Learn more. You may either change the shipping address or delete the item from your order. You can also see if this item is available to ship to your address from another seller.
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 17. 8. 2016, 19:49. »
Registrovaný uživatel
a co koupit na Ebay?

http://www.ebay.co.uk/itm/Catalogue-European-paper-money-since-1900-Pick-Albert-Very-Good-Book-/361532900586?hash=item542d0a44ea
Registrovaný uživatel
nebo

http://www.ebay.com/itm/CATALOGUE-OF-EUROPEAN-PAPER-MONEY-SINCE-1900-to-1970-Notaphily-Banknotes-/361681087589?hash=item5435df6c65:g:TkcAAOSwu1VW4wuO

to je prvni vydani, navic levnejsi ...
Registrovaný uživatel
to Jirka72 :
díky
už jsem jim psal , čekám na odpověď
kdysi jsem to chtěl koupit na ebayi a když mi prodejce řekl z ameriky poštovné 40dollarů , tak jsem to potom už na ebayi nehledall .
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal

to Jirka72 :
takže ještě jednou díky , tak jsem ji koupil tu levnější
ikdyž poštovné 10 liber :-(
Registrovaný uživatel
No jo, tradicni problem, tj. postovne casto vyssi nez samotny predmet ... ale proc ne, tak at knizka slouzi k uzitku!
Registrovaný uživatel
no hlavně Anglie , tam je to vždy extrém , ale těším se na ni , sbírám evropu a pro mě je lepší mít katalog v ruce než to mít třeba v pdfku , tak jako další katalogy
Registrovaný uživatel
Tak jsem koukal, co bych si mohl do zacatku poridit za literaturu. Stahnul jsem si Standard Catalogue (tri dily 2012-14) a Bajera 2010 (bijci za autorska prava, nebojte se, vbrzku si poridim originaly, neb s .pdf. se jaksi neda moc pohodlne pracovat). Ma cenu kupovat J. Sema? Je to pres 40 let stara kniha, nevim, jak moc je v dnesni dobe relevantni.
Registrovaný uživatel
Shanim knihu od J.Sema - Poznavame a sbirame papirove penize. Nemate nekdo nahodou na prodej? Dekuji.
Registrovaný uživatel
kdyby nahodou nikdo nemel, tak strycek Google na me vyplivl asi deset antikvariatu, ktere ji nabizeji
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
kdyby nahodou nikdo nemel, tak strycek Google na me vyplivl asi deset antikvariatu, ktere ji nabizeji


Také jsem googlil, ale sice to vypline antikvariáty, ale všechny ji maji vyprodanou. :-( nebo jsem špatně koukal, prosím tedy o link, kde ji je možné bjednat, díky moc.
Registrovaný uživatel
proklikal jsem to a mate bohuzel pravdu :( pokud bydlite v Praze, mozna by stalo za to to fyzicky obehat (predpoklada dostatek volneho casu), jelikoz tam je hustota antikvariatu dosti vysoka
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 11. 10. 2016, 15:49. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 > »

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » **KNIHOVNA**

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1