Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » knihovna a příborník

Vykupminci.cz
Numisargo

knihovna a příborník

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den našel by se někdo kdo by mi mohl říct co je to za sloh a případně nějakou cenu za kterou by se to dalo prodat? jak příborník tak knihovna jsou složené z horní a spodní části které se dají sundat. na obojím se najdou nějaké škrábance a stopy po používání ale nic drastického.
zbylé foto zde: http://jpeg.cz/album/i5Fa
předem děkuji za odpověď :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to jako nábytek ze slavné a drahé židovské dílny Emila Gerstela. Vyráběl secesní a neobarokní nábytek (ten váš už bude po roce 1900) jeho firma (po první válce ji vedl syn Bedřich ) vybavovala přední evropské královské dvory nebo byt prezidenta Masaryka. Vlastnili zámek v Břežanech, kde měli i vzorkovnu a před druhou válkou, jakožto žídé, uprchli do exilu v USA. Jejich zámek pak obýval K.H. Frank. V té době se jednalo o opravdu luxusní nábytek (měli i vlastního architekta ) který si nemohl dovolit každý. Jsou to opravdu nádherná a robustní díla, tvořil většinou z dubu v kombinaci s měkčím dřevem (řezby). V dnešní době si takový nábytek bude chvíli hledat kupce a ta cena není až tak vysoká, když se prodávají jako solitéry. Vždy se líp prodá celý komplet. Jako příklad - já tento "kredenc" koupil za pouhých 5000 (a to má přes dva metry na délku..) . Takže ten váš příborník, může mít v tomhle stavu prodejní cenu 5 - 10000 a knihovna taktéž. Na aukru se nedávno dražila o něco hezčí za 6000 od Gerstla a pokud vím, tak se ani po několikáté neprodala. Na vašem místě bych si nábytek nechal, ( za takovou směšnou cenu bych ho určitě pryč nedával ) případně k němu sehnal další, ted na něj ještě není vhodná doba. Do budoucna je to dobrá investice a navíc,i po sto letech jak můžete vidět, je to vysoce kvalitní nábytek který vám už dnes nikdo neudělá ! I proto,že takové dřevo jako bylo dřív už dnes jen tak neseženete..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Doba takového nábytku , kdy bude zájem velice brzy přijde cítím to v kostech. Fenixi ty moc nemusíš prvorepublikové hodiny, ty s atyp bednou , ale už to je v módě. Taky díky různým seriálům typu PRVNÍ REPUBLIKA. Oproti přezdobenému historizmu je to stylová lahůdka tyto věci do prvorepublikové vily, jejich čas brzy přijde ... dej na mne a ty rozumně investuješ, chválím tě pro vizionářství ;)
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 22. 10. 2017, 15:38. »
Registrovaný uživatel
Pro Serius , pokud bych měl někdy prvorepublikovou vilu, tak tam bude právě tento super nábytek.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Pro Serius , pokud bych měl někdy prvorepublikovou vilu, tak tam bude právě tento super nábytek.
......................a co Ti brání takovou vilu mít ? :'(
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Doba takového nábytku , kdy bude zájem velice brzy přijde cítím to v kostech. Fenixi ty moc nemusíš prvorepublikové hodiny, ty s atyp bednou , ale už to je v módě. Taky díky různým seriálům typu PRVNÍ REPUBLIKA. Oproti přezdobenému historizmu je to stylová lahůdka tyto věci do prvorepublikové vily, jejich čas brzy přijde ... dej na mne a ty rozumně investuješ, chválím tě pro vizionářství ;)


Nojo,kaju se za ten příspěvek, kde jsem kdysi cosi psal, že se mi secese nelíbí :D . Historismus mám rád ale místnost, kterou rekonstruuju, má malý strop. Nad tím jsem předtím moc nepřemýšlel a pak jsem si najednou uvědomil, že historizující nábytek tam nedostanu, když jsem pár kusů toho nábytku viděl osobně. Obrátil jsem se na secesi a objevil její vlídnou a hlavně nadčasovou tvář. Například ty secesní hodiny lze vkusně zařadit i mezi moderní interiér. No a když se objevil ten "kredenc",musel jsem ho mít. Pak jsem zjistil,kdo ho vyráběl a najednou jsem i v secesním období našel svou pompézní složku okázalosti, jakou nabízel Historismus :mrgreen: . A tak jsem v secesi začal víc bádat a shromaždovat až jsem ji začal mít opravdu rád. Že je to dobrá investice,to je jen plus. Já vybírám dle svého kusu a je mi jedno,jestli to stojí moc nebo jen za odvoz. Mě to musí chytnout za srdce abych to měl doma. Co se secesních hodin týče,sám mám dvoje. Tam je průser ten,že jak Beckera koupil Junghans, kvalita šla dolů a na strojcích je to znát, proto až tak secesní hodiny "nemusím". Už se to začínalo dělat masově pro každého. Proto,kdybych měl znovu koupit secesní hodiny do sbírky,muselo by to být nečím zajímavé,čím by to vybočovalo z řady konzumnosti..
Registrovaný uživatel
Ja plne súhlasim s Fénixom - dnes zle predajné a za také smiešne ceny predať je to veľká škoda. Takúto kvalitu dnes už fakt nezoženiete. Budúce generácie určite ocenia, ak si ho ponecháte:-)
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
lachtan napsal
Pro Serius , pokud bych měl někdy prvorepublikovou vilu, tak tam bude právě tento super nábytek.
......................a co Ti brání takovou vilu mít ? :'(
Jsem skromný a stejně už tři mám , plně vybavené. Tak na co jich budu mít víc. Víš co mne to stojí ? Tři zahradníci, tři hospodyně ... si nedovedeš představit, jaká je to zátěž na šrajtofli. :D
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
lachtan napsal
Doba takového nábytku , kdy bude zájem velice brzy přijde cítím to v kostech. Fenixi ty moc nemusíš prvorepublikové hodiny, ty s atyp bednou , ale už to je v módě. Taky díky různým seriálům typu PRVNÍ REPUBLIKA. Oproti přezdobenému historizmu je to stylová lahůdka tyto věci do prvorepublikové vily, jejich čas brzy přijde ... dej na mne a ty rozumně investuješ, chválím tě pro vizionářství ;)


Nojo,kaju se za ten příspěvek, kde jsem kdysi cosi psal, že se mi secese nelíbí :D . Historismus mám rád ale místnost, kterou rekonstruuju, má malý strop. Nad tím jsem předtím moc nepřemýšlel a pak jsem si najednou uvědomil, že historizující nábytek tam nedostanu, když jsem pár kusů toho nábytku viděl osobně. Obrátil jsem se na secesi a objevil její vlídnou a hlavně nadčasovou tvář. Například ty secesní hodiny lze vkusně zařadit i mezi moderní interiér. No a když se objevil ten "kredenc",musel jsem ho mít. Pak jsem zjistil,kdo ho vyráběl a najednou jsem i v secesním období našel svou pompézní složku okázalosti, jakou nabízel Historismus :mrgreen: . A tak jsem v secesi začal víc bádat a shromaždovat až jsem ji začal mít opravdu rád. Že je to dobrá investice,to je jen plus. Já vybírám dle svého kusu a je mi jedno,jestli to stojí moc nebo jen za odvoz. Mě to musí chytnout za srdce abych to měl doma. Co se secesních hodin týče,sám mám dvoje. Tam je průser ten,že jak Beckera koupil Junghans, kvalita šla dolů a na strojcích je to znát, proto až tak secesní hodiny "nemusím". Už se to začínalo dělat masově pro každého. Proto,kdybych měl znovu koupit secesní hodiny do sbírky,muselo by to být nečím zajímavé,čím by to vybočovalo z řady konzumnosti..
No dyť říkám, že atyp bedny secesek je zajímavý a hlavně stroj GB origo to musí být. Nesmí to být taková ta masová bedna, ale atyp. Normální secesky mne nezajímají, a atyp mám jen dvoje, protože se blbě shání.
Registrovaný uživatel
mockrát děkuju za odpověď a popis :) ještě musím vymyslet co s tim udělám :)
Registrovaný uživatel
serius napsal
mockrát děkuju za odpověď a popis :) ještě musím vymyslet co s tim udělám :)


Napucovat a používat :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » knihovna a příborník

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1