Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Kolky na bankovkách ČSSR 1993

Vykupminci.cz
Numisargo

Kolky na bankovkách ČSSR 1993

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
před časem jsem se začal zajímat o sbírání československých a českých bankovek.
Chtěl bych sbírku pstupně rozšiřovat i o jednotlivé série, tam kde to pro mne bude cenově dostupné...
Mám dotaz ohledně kolkování v roce 1993, konkrétně u bankovek 100 Kčs.
Nedávno jsem od prodejce, který nabízí velké množství bankovek pořídil dva ks 100 Kčs v UNC stavu. Obě se série P76 jedna bez kolku, druhá s kolkem. První má číslo 361873 a druhá 361992. Působí to na mne dojmem, že kolek byl účelově dolepen. Je vůbec technicky možné, že by jedna byla bez kolku a druhá kolkována byla, když jsou cca o 100 čísel od sebe?
Prodejce má opravdu ohromné zásoby a nabízí u bankovek z tohoto období i poměrně bohatý výběr ohledně čísel jednotlivých sérií.
Nepředpokládám, že by byl kolek kopie, tak asi nebude lehké se v tom orientovat. Jestli se dají sehnat originál kolky ... Děkuji za radu
Registrovaný uživatel
Max76 napsal
Nedávno jsem od prodejce pořídil dva ks 100 Kčs v UNC stavu. Obě se série P76 jedna bez kolku, druhá s kolkem. První má číslo 361873 a druhá 361992. Působí to na mne dojmem, že kolek byl účelově dolepen. Je vůbec technicky možné, že by jedna byla bez kolku a druhá kolkována byla, když jsou cca o 100 čísel od sebe?

Máte pravdu. Kolky boli dolepované.

Max76 napsal
Jestli se dají sehnat originál kolky ...

Zohnať originálne kolky nie je problém napr. odlepením z kolkovaných bankoviek zakúpených v ČNB.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Kolky na bankovkách ČSSR 1993

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1