Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Komerční úspěch obrazů J.Rapina jest mi taky záhadou .

Vykupminci.cz
Numisargo

Komerční úspěch obrazů J.Rapina jest mi taky záhadou .

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bolte , zase se mi ten odkaz neotevřel . Objevilo se pouze sdělení , že je to odkaz z privátního mailu a tudíž jej nelze otevřít . Nevím jak ostatní .
bolt napsal
U mého dnešního příspěvku z 9:16 hod. nefunguje odkaz na video, takže zkusím napravit:

https://www.email.cz/download/k/kbPRYTDBc0b9QuO5g-DWB0Luq4OYFIFkHwK_RsXJan8rG7bMjVdGROLRJNvuXTBny-k88y4/846b5553-a045-4f1c-8bf8-3a5cc084a415.MP4
Moderátor
nefunguje :oops:
Registrovaný uživatel
S nefunkčním odkazem si neporadím. Kdo bude chtít a uvede zde svou e-mailovou adresu, pošlu mu videoklip
mailem.
Registrovaný uživatel
Komerční úspěch je tohle (volačka 30 000 chf)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Adorace rodinného kruhu . Dost srozumitelné .
opal napsal
Komerční úspěch je tohle (volačka 30 000 chf)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je adorácia niečomu (niečoho) iného... :P
-s-
Registrovaný uživatel
Mně je třeba zase záhadou Zrzavý. Třeba obrázek "Anděl" by namalovalo i dítě z pomocné školy....
Moderátor
Přátelé, :roll:
tak já jsem asi barbar. Mně se právě mistr Zrzavý líbí a to nejen proto, že malovat sám neumím :P
Registrovaný uživatel
Dvě hodiny do konce a zatím 32 tisíc...

https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/jan-rapin_volba-26657
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
A dyť je to sladké jak " cecek " , jak říkáme my na Moravě.


Presne tak jsou to predrazene sladke kyce .. Jako investici do budoucna to nevidim,jen vyhozeny penize do kanalu za kyce..stejne tak vidim Kodeta..
« Poslední úpravu provedl(a) Jerry33 v 29. 8. 2018, 8:28. »
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Přátelé, :roll:
tak já jsem asi barbar. Mně se právě mistr Zrzavý líbí a to nejen proto, že malovat sám neumím :P


Proc barbar pan Zrzavy umel..a je to mistr..
Registrovaný uživatel
AdamekPOS napsal
Mně je třeba zase záhadou Zrzavý. Třeba obrázek "Anděl" by namalovalo i dítě z pomocné školy....

Jasne,proc neurazet mistra,ze? A nekoupit si rovnou sladky kyc od Rapina za 60 000 kc a jednou si ho Vasi vnuci mohou povesit leda tak na zachod..
« Poslední úpravu provedl(a) Jerry33 v 29. 8. 2018, 8:36. »
Registrovaný uživatel
opal napsal
Komerční úspěch je tohle (volačka 30 000 chf)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Předně chci zdůraznit, že nejsem na tento druh umění znalec, ale chci napsat pár vět k tomuto druhu malířství.

Předně jsem srozuměn se skutečností, že z principu musí být rozdíl mezi starým a moderním uměnín a to hned z několika důvodů. Samozřejmě uznávám některé autory a díla některých z nich. Na druhé straně naprosto nerozumím skutečnosti, která dělá s tohoto díla tak drahou záležitost. Soudím tedy, že se musí jednat o naprosto špičkové dílo. Mohl by mně tedy někdo vysvětlit, z jakého důvodu se jedná o tuto skutečnost.

Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Cenu obrazu v určité fázi už dělá jen podpis, respektive autorství. Samozřejmě záleží i na technice, rozměrech atd. Takže nelze hodnotit konkrétní dílo, ale musí se to brát v celku, jako část autorova portfolia.
Registrovaný uživatel
Artman napsal
Cenu obrazu v určité fázi už dělá jen podpis, respektive autorství. Samozřejmě záleží i na technice, rozměrech atd. Takže nelze hodnotit konkrétní dílo, ale musí se to brát v celku, jako část autorova portfolia.


Tomu samozřejmě rozumím, ale pokud budeme kupovat pouze "podpisy," pak jsou kupci pouze snobi, kteří nemusí umění rozumět. Vždy přeci platí, že i ten nejlepší malíř namaloval díla různých kvalit, od těch špičkových až po ty průměrné. A pokud namaloval brak, proč to neříct, i kdyby to namaloval Pán Bůh.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To o těch snobech je, bohužel, fakt zcela běžný. A těch braků od nejlepších malířů zase tolik není. Průměrná díla ano, ale vyloženě nepovedený kus 99% autorů likviduje.
Registrovaný uživatel
A jaký názor máte na tuto, zde uvedenou ukázku? To není brak? Nebo budou odborníci pět ódy?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To nemohu hodnotit, nevím co je to za autora, neznám jeho tvorbu a nevím tedy, čím přispěl do umění. To vše je nutné znát pro hodnocení.
Registrovaný uživatel
...ale brak to není určitě.
Registrovaný uživatel
Ale to je právě to, co nechci. Já chci ohodnotit pouze toto konkrétní dílo, bez znalosti autora. Nebo platí, že pokud to namalovala autorita, budeme pět ódy a pokud to namaloval neznámý malíř, dané dílo odsoudíme? Přeci kupec bude kupovat pouze toto konkrétní dílo, protože se mu třeba líbí. Špatný by byl důvod kupování jména, i když může mít kupec k malbě i odpor.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Samozřejmě, že záleží na autorovi. Příklad : když začátkem minulého století přišel Mondrian se svou čtvercovou abstrakcí, tak byl první, ovlivnil všechny další generace umělců. Když dnes někdo udělá něco podobného, tak zapadne, nezaujme, je to jen kopírování už objeveného. Takže i u této kresby je důležité kdy a kdo ji vytvořil.
Registrovaný uživatel
Jistý hlad po originalitě se jistě dá pochopit, ale v čem je tato malba tak vynikající, tak novátorská?

Někdy mám dojem, že odborné posudky některých děl moderního umění jsou určeny pouze pro pár jednotlivců, kteří tomu pravděpodobně nerozumí, ale kývou hlavou, aby byli důležití.

Uvedu jeden příklad. Kdysi v Londýně se mohli odborníci ve chvále přetrhnout nad jednou malbou moderního umění. Jaké bylo překvapení, když vyšlo najevo, že to stvořilo malé dítě, které vylilo na papír barvu a svojí ručičkou barvu rozplácalo.

To je také moderní umění? Když nebyla známa pravda odborníci pěli ódy a když poznali pravdu, byli směšní.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To je na samostatnou kapitolu. Děti jsou do jisté míry přirozeně geniální a to se může promítnout i do zdánlivě náhodně vylité a rozmazané barvy. Takže zrovna tento případ bych odborníkům nezazlíval. A k tomu dílku, co je tady. Je to rychlá zkratkovitá kresba zkušeného výtvarníka. Má svojí atmosféru a není špatná.
Moderátor
Evropa 1 :
Za prvé je otázka, zda je ta historka pravdivá.
Za druhé, na významnější výstavy vám nevezmou nějakou anonymní malbu. Neboli možná si jen nějaký významný výtvarník takto "vystřelil" z poroty, osignoval dětskou patlanici, aby tak získal publicitu...
Registrovaný uživatel
Artman napsal
To je na samostatnou kapitolu. Děti jsou do jisté míry přirozeně geniální a to se může promítnout i do zdánlivě náhodně vylité a rozmazané barvy.


Ale tento příklad nebyl namalován na základě "geniality," ale pouze na základě náhodnosti. Náhoda je pouhou náhodou, bez nejmenšího náznaku geniality. Spíše jde o pohled odborníků, který není založen na odbornosti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Komerční úspěch obrazů J.Rapina jest mi taky záhadou .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1