Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápoje » koňak MARTELL včetně krabice, stáří cca 50 let

Vykupminci.cz
Numisargo

koňak MARTELL včetně krabice, stáří cca 50 let

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
prosím o posouzení ceny apřípadnou nabídku k odkoupení. DĚKUJI SCHIBY

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejsem sice expert, ale 50 let tomu podle me urcite neni. Tipnul bych to na 70. nebo spise 80.leta. Neco podobneho mate v diskuzi nize, kde je konak ze 70.let ocenen na cca 75 USD.

http://blog.cognac-expert.com/cognac-martell-jf-bottle-found-in-a-house-in-serbia/
Registrovaný uživatel
Z fotky sa neda ani precitat co to je a krabica k flaske ani nepatri...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
1.Ciarovy alebo ako sa dnes hovori EAN kod sa prvy krat pouzil v obchode v roku 1974 v Amerike.V Europe az o par rokov neskor. 2,Konak starne a zreje k lepšiemu len v dubovom sude.Ak sa raz naflasuje tak sa uz nezlepsuje ,zostava rovnaky /pri dobrom skladovani/alebo sa len zhoršuje /pri zlom skladovani/. 3,Ak sa povie 50 ročny Konak znamena to že zrel 50 rokov v dubovom sude nie vo flaši a v obyvačke. Takže to čo vidim na obrazku ma len nostalgicku hodnotu na pitie to moc nebude.
_______________
Registrovaný uživatel
m1234, velmi správně. 8)
Moderátor
No ale experimentálně vyzkoušet jestli to je ještě pitelný, to myslím můžem. Lze předpokládat, že methyl v tom snad nebude! :P
Takže, gde se slezem? ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji všem, asi máte pravdu, ten čárový kod mi taky nesedí.
Registrovaný uživatel
Vypit to ale mozes, je to specialitka a mas zaruku ze neoslepnes ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
A za 4., pravidla říkají že:
7 ) Pokud zde chcete prodávat své sběratelské předměty, vždy uveďte pevnou cenu, není povoleno zakládat zde netransparentní aukce typu „kdo dá víc“.

Nicméně tohle se ani jako sběratelský předmět brát moc nedá, o nepravdivém popisu nemluvě.. :roll:
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Vypit to ale mozes, je to specialitka a mas zaruku ze neoslepnes ;)

Janko ak si chceš skusit vynimočny konak zajtra robim ochutnavku u mna v pivnici. Bude sa degustovat asi 7 starych konakov priamo zo sudov.Su tam aj 12 ročne konaky,mam este 2-3 volne pohare.Je to kusok od Hlohovca.Ak je niekto blazon do znamok je vitany-nech sa nehovori len o alkohole.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 17. 4. 2015, 17:45. »
Moderátor
Neříkej 2x, Hlohovec zase není tak daleko :D
Registrovaný uživatel
Ja nežartujem ,ochutnavat sa budu same skvosty.Pre vas spoza rieky Moravy aj flaša na cestu.
_______________
Moderátor
Bohužel na zítřek už něco mám, ale když zadáš souřadnice a čas, zkusím popřemýšlet jestli by to nebylo realizovatelné :)
Registrovaný uživatel
Poslane na e-mail
_______________
Registrovaný uživatel
Pokud sem nakoukne Archy, tak ten by to z Hlohovce mel primo za humny :) ...
Registrovaný uživatel
m1234 - dakujem za pozvanie
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Mám kamaráta, ten pije priemerne 300 fliaš KBS ročne. Mne osobne lepšie chutí obyčajné KB
Registrovaný uživatel
Pre tych čo nemohli prist-v tychto sudoch nam zreje konak a veru bolo čo degustovat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Vysvětlete mi prosím jak se odlišuje vhisky od bourbonu. Prosím jednoduše abych to pochopil i jáá :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Bourbon je americká whisky, vyrobená převážně z kukuřice. Někdo to má rád, mně nechutná, připadá mi kyselá. :x
Registrovaný uživatel
Ja len doplnim kolegu bourbon je z kukurice a whisky je z jačmena.Samozrejme tych rozdielov je ovela viac počnuc vodou a končiac sudmy ale ten zasadny je v surovine.
_______________
Moderátor
Pánové to mi bohatě stačí. Jsem původem Moravský chasník a vína pitel. Děkuji. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Napriklad taky jim beam je bourbon whiskey :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Vážení přátelé líbí se mi jak se tato debata mile zvrhla tím správným směrem. Hned mne to inspirovalo k prohlížení internetu.
Koňak nemusí zrát pouze v dubovém sudu. Před několika lety vyzvedli hledači pokladů loď potopenou tuším v severním moři během 2. světové války a v ní byly tisíce lahví šampaňského a koňaku. I když to bylo několik desítek let pod mořskou hladinou prodali to za stovky miliónů dolarů. Someliéři se o chuti tohoto utopeného tekutého pokladu vyjadřovali v superlativech a tvrdili, že to v těch lahvích dozrálo a nabylo výtečné chuti. U šampusu je to jasné, šampus může dozrát pouze v lahvích, ale jak vidno koňak zřejmě také. Ale stejně mi není jasné, jak to, že nezrezivěly drátky od šampusu.
Můj kamarád, když vypálí jde do lesa a odřízne pěknou dubovou větvičku, nadělá z ní třísky a šup s nimi do flašky slivovice, za dva roky je z toho super pití, ani nepotřebujete sud. Kdyby Vám to nabídl v lahvi od koňaku, poznali by to pouze velcí znalci.
Adalbert
Moderátor
Adalbert napsal
Vážení přátelé líbí se mi jak se tato debata mile zvrhla tím správným směrem. Hned mne to inspirovalo k prohlížení internetu.
Koňak nemusí zrát pouze v dubovém sudu. Před několika lety vyzvedli hledači pokladů loď potopenou tuším v severním moři během 2. světové války a v ní byly tisíce lahví šampaňského a koňaku. I když to bylo několik desítek let pod mořskou hladinou prodali to za stovky miliónů dolarů. Someliéři se o chuti tohoto utopeného tekutého pokladu vyjadřovali v superlativech a tvrdili, že to v těch lahvích dozrálo a nabylo výtečné chuti. U šampusu je to jasné, šampus může dozrát pouze v lahvích, ale jak vidno koňak zřejmě také. Ale stejně mi není jasné, jak to, že nezrezivěly drátky od šampusu.
Můj kamarád, když vypálí jde do lesa a odřízne pěknou dubovou větvičku, nadělá z ní třísky a šup s nimi do flašky slivovice, za dva roky je z toho super pití, ani nepotřebujete sud. Kdyby Vám to nabídl v lahvi od koňaku, poznali by to pouze velcí znalci.
Adalbert


Postup, kdy se dubové třísky vkládají přímo do zrajícího vína, brandy, whisky atd. namísto zrání v dubových sudech je již dlouho běžně ve světě používán...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Nápoje » koňak MARTELL včetně krabice, stáří cca 50 let

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1