Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Konec uherského království 1918-1921

Vykupminci.cz
Numisargo

Konec uherského království 1918-1921

Moderátoři: Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jj.
Samozřejmě soukromé přetisky opravdu poštou prošlé určitě patří do poštovní historie. Tady jsem to drobet přepískl.

Protektorátní známky s přetiskem ČSR jsem našel při koupání strašného slepence, je to na nich vidět.

No a přetisk 1919 jsem zatím přestal sbírat. Článek jsem jenom rychle přešel a musím ho pořádně pročíst. Ale je to sranda samý otazníky a to že je převrácený přetisk 4k na žilkovaném papíru ze svázaného asi dětského razítka, to teda autoři zabili.

Největší zajímavost je prokázaný rozdílný úhel slova ČESKOSLOVENSKÁ vůči 1919. To se přeci považovalo za padělek a dokonce v POFISU doporučovaly používat šablonu. Kolik se asi označilo pravých známek za padělek.
Registrovaný uživatel
Něco k tématu. 15.08.1919

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) OskarOto v 16. 11. 2018, 0:24. »
Moderátor
Tak to je pěkný koresponďáček. :)
Jaký tam je datum? Nepřeluštím.
Registrovaný uživatel
Napsáno 14.09.1919, posláno 15.09.1919, doručeno 16.09.1919.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pekna celistvost, sedi ta vysoka frankatura?
Moderátor
15 hal dopisnice, reko 50 hal, expres 60 hal, dohromady 125 hal, čili OK!
Moderátor
Dlouho nic nebylo, tak tedy sekce SHS, což není Srba, Hrvata i Slovenaca, ale Slovenaca, Hrvata i Srba ještě před spojením se Srbskem (viz popisek).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je fakt pěkný. Z toho se i lecčemu přiučím.
Moderátor
OskarOto napsal
To je fakt pěkný. Z toho se i lecčemu přiučím.

No a v-v-v-vo tom to přece je!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, mohu se zeptat na přetisk FIUME na známce magyar posta 80 filler, zda jde o II typ knihtiskový nebo II typ ruční přetisk? Jinak ostatní známky mají první typ knihtiskového přetisku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://vpev.de/index.php/de/Nenad-Rogina-VPEV.html
http://www.martinas.eu/
Napíš niektorému. Mne odpísali obaja, rýchlo a bez problémov.
....no problem. I'm glad to help ;)

If you have any other questions please let me know.

Best wishes,

Ivan....

-s-
Moderátor
No, takhle v rychlosti za šera z večera, potmě a ospalý, bych řekl, že spíš ruční.

Ale Martinaš je dobrý.
Registrovaný uživatel
stani a Pavle III děkuji.
Registrovaný uživatel
Fofr odpověď od Ivana Martináše říká, že všechny známky mají strojový knihtiskový přetisk (včetně 80f.) a dopis je mu dobře znám. Pan Leopold Kronik poslal mnoho takových dopisů svému bratrovi ve Vídni.
Registrovaný uživatel
Aj Rogina bol rýchly. Soliďáci. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Chcem sa opytat ci aj toto patri do konca Uhorskeho statu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Samozrejme, pretlač Koztársaság je vydanie Maďarskej republiky (Magyar Koztársaság) a pretlač SHS je pretlač kralovstva Srbov, Chorvátov a Slovincov. Sú to dva štátne útvary, ktoré vznikli na troskách Uhorska.
Moderátor
OskarOto napsal
Fofr odpověď od Ivana Martináše říká, že všechny známky mají strojový knihtiskový přetisk (včetně 80f.) a dopis je mu dobře znám. Pan Leopold Kronik poslal mnoho takových dopisů svému bratrovi ve Vídni.

Už bylo na mne moc pozdě. ;)

jansvi napsal
Chcem sa opytat ci aj toto patri do konca Uhorskeho statu?

Tak jistě že patří. Ale to prvé je vlastně pokračování jen v jiné formě, ale to druhé není pretlač kralovstva Srbov, Chorvátov a Slovincov, ale Slovinců, Chorvatů a Srbů, vydání pro Chorvatsko. Zkrátka, bylo to ještě před spojením se Srbskem. A v Chorvatsku platila jiná měna než ve Slovinsku.
Registrovaný uživatel
Dobre a take ciste, kompletne tlacove archy sa daju vyuzit do exponatu alebo su len pre studijne ucely?
Moderátor
S kompletními archy je problém - jsou moc velké, mnohé jsou velké i na A3. Příklady druhých nám praví, že do exponátu se samozřejmě využít dají. Ale naplácat na exponát jen archy, jen tak, bez ničeho, by asi nebylo kvitováno příliš nadšeně. Nezbytný je řádný popis, vypíchnutí důležitosti, typy, deskové vady a tak. Celý arch (velká část) první rakouské emise bude hodnocen rozhodně líp, než archy všech známek s přetiskem Kőztársaság nebo dokonce se Zemanem (jedině by mu snad chyběla půlka hlavy na půlce archu).

I když, nějaký juryman by to nepochybně osvětlil líp.
Registrovaný uživatel
Tak to zase odlozim a necham odpocivat ako doteraz.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
OskarOto napsal
Fofr odpověď od Ivana Martináše říká, že všechny známky mají strojový knihtiskový přetisk (včetně 80f.) a dopis je mu dobře znám. Pan Leopold Kronik poslal mnoho takových dopisů svému bratrovi ve Vídni.

Už bylo na mne moc pozdě. ;)

Měl jsem stejný názor, ale je to jinak. Přidám jednu použitou známku z vydaných 10400,- ks.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Dlouho nic nebylo, tak tedy sekce SHS, což není Srba, Hrvata i Slovenaca, ale Slovenaca, Hrvata i Srba ještě před spojením se Srbskem (viz popisek).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Píšeme s Nenadom príručku :P , vlastne on píše a mne napísal tento mail. Zrejme si ma s niekým pletie.. Pavel_III, nie je to niečo z oblasti Tvojho záujmu? Nechceš si s ním pokecať? Ja ani neviem, čo vlastne chce a samozrejme nič nemám.. :)

I'm writing a handbook about local issues in Medjimurje and Prekmurje 1918/1919: Prelog/Perlak, Mursko Središće/Muraszerdahely, Beltinci/Belatincz, Dobrovnik/Lendvavásárhely, Prosenjakovci/Pártosfalva.



Do you have any stamps or covers of these issues?



Best regards,

Nenad Rogina

-s-
Registrovaný uživatel
A takéto obrázky poslal, to asi použijeme v tom katalógu.. ;)
1-Beltinci
2-Dobrovnik
3-Mursko Središče
4-Partosfalva
5-Prelog
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ešte mi napísal:

Do you know moderator at sberatel.com? His nickname is Pavel III. I’ve seen he has posted some images on the site a few years ago. Maybe he can help me.

-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Konec uherského království 1918-1921

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1