Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » konvertor z PDF do DOC

Vykupminci.cz
Numisargo

konvertor z PDF do DOC

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

potřeboval bych poradit od někoho kdo už si prošel anabází skenování literatury do PDF a následného převodu do formátu DOC. Chtěl bych si formátování a velikost textu upravit...

online konvertory co jsem zkoušel stojí za prd a recenze na free software taky většinou nejsou moc povzbudivé. Ideální by bylo samozřejmě, aby byl program zdarma.

Moc díky za jakoukoliv radu ;)

PS: jedná se o starší literaturu na které nevázne autorské právo...
Registrovaný uživatel
Aha...zapomněl jsem na to nejdůležitější - jaký konvertor by jste mi doporučili???? :)
Registrovaný uživatel
No neviem ... Ja keď potrebujem niečo (text, obrázky, tabuľka) dostať do Wordu (.doc / .docx) tak proste skopírujem to čo potrebujem (z web stránky, PDF ...) do schránky windows a potom vložím do prázdneho dokumentu vo worde - upravím a následne uložím do formátu, aký potrebujem.
Moderátor
no ja to robim tiez tak
_______________
Registrovaný uživatel
No jo..jenže když to naskenujete tak je to jako kdyby jste měli obrázek na kterém je text - takže to takto kopírovat bohužel nelze. Těch konvektorů je docela dost, ale některé mají docela značnou chybovost. Navíc je jich většina zastaralých a vůbec aby se v tom čert vyznal...

Proto zkouším jestli někdo nebude mít dobrou zkušenost s nějakým konkrétním..
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Chtěl bych si formátování a velikost textu upravit...

Na základe toho čo citujem z príspevku 1 som pochopil, že tá literatúra bola scanovaná pomocou nejakého OCR programu - teda do nejakého textového formátu. Keď píšete, že to máte v obrázkovom formáte (jpeg, bmp, tiff ...), tak potom nechápem, čo chcete vo worde (.doc) na tom obrázkovom formáte upravovať. Na to sú predsa určené foto editory.
Registrovaný uživatel
Ne ne..chci to prachobyčejně skenovat...zkusím ještě nějaký ten OCR program - třeba ABBYY FineReader ;)
Moderátor
Forpus napsal
Ne ne..chci to prachobyčejně skenovat...zkusím ještě nějaký ten OCR program - třeba ABBYY FineReader ;)


To chce nešetřit na scaneru a koupit nějaký kvalitnější, který má OCR včetně příslušného software v ceně...
Registrovaný uživatel
No pokiaľ chcete, aby výsledkom scanovania bol textový súbor/formát, tak OCR software je myslím nevyhnutnosťou. Inak výsledkom scanovania bude obrázok, a ten potom upravovať vo worde ... ;)
Pri skonvertovaní "obrázkového" PDF do DOC bude výsledkom znovu len obrázok a nie text, ktorý by sa dal následne upravovať (formátovať).
PS: Ešte malá poznámka - nie každý OCR program si dokáže poradiť s Českou / Slovenskou diakritikou (mávajú s tým problém).
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 6. 5. 2015, 17:16. »
Registrovaný uživatel
aha..já myslel konvertovat do DOC tak, aby ten výstup šlo formátovat:o) vyzkouším nějaký ten program. Asi se metodě pokus - omyl nevyhnu.

to Wjem: upřímně řečeno jsem ani netušil, že existují skenery, které tohle umožňují (převod skenovaného obrazu rovnou do textu).

V rámci počítačových technologii mám opravdu jen základní přehled a tohle jsem prostě ještě nikdy nepotřeboval ;)
Moderátor
Já jsem si koupil Omnipage 16. Byť má zvládat bezproblémově i češtinu, není to pravda. I ze zcela jasného textu je schopen udělat úplně něco jiného ( převést O na L se opravdu nevidí každý den). Ze začátku jsem se snažil naplnit slovník, aby se dal použít, ale bylo to k ničemu. Takže pokud můžeš, tak s Omnipage ani čas neztrácej.
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Ne ne..chci to prachobyčejně skenovat...zkusím ještě nějaký ten OCR program - třeba ABBYY FineReader ;)


tohle jsem používal já cca 6-7let zpátky. byla docela veliká chybovost, ale od té doby mohl dojít zlepšení :)
Registrovaný uživatel
Kup si ABBYY FineReader - češtinu zvládá.
Moderátor
Forpus napsal
aha..já myslel konvertovat do DOC tak, aby ten výstup šlo formátovat:o) vyzkouším nějaký ten program. Asi se metodě pokus - omyl nevyhnu.

to Wjem: upřímně řečeno jsem ani netušil, že existují skenery, které tohle umožňují (převod skenovaného obrazu rovnou do textu).

V rámci počítačových technologii mám opravdu jen základní přehled a tohle jsem prostě ještě nikdy nepotřeboval ;)


Kup (sežeň) si něco takového a máš po problému. Mně to funguje bezvadně...
http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=L2698A&gclid=CNbO95DSrcUCFQsUwwodfkoAOg
Registrovaný uživatel
Je mi jasný, že zadarmo si taky nemůžu dvakrát vyskakovat..zkusím a uvidím. Musím najít co nejoptimálnější možnost z hlediska finančního ale taky časového. Nedokážu si předtavit jak budu nejprve hodiny skenovat, potom převádět do doc a jako bonus ještě věčnost kontrolovat a opravovat nesmysly vzniklé chybovostí programu :D

Díky všem za radu...

to Wjem: nový skener to jistí ;)
Registrovaný uživatel
Jestli používáš Word tak to zkus přes "microsoft office program scanning". Při skenování si můžeš vybrat rovnou formát. Už jsem to asi 5 let nepoužil, ale fungovalo to. Čím kvalitnější kopírovaný formát, tím méně úprav textu.
Registrovaný uživatel
to zní zajímavě...až se k tomu dostanu tak tenhle program zkusím jako první (vůbec jsem o něm nevěděl, tak zkusím pohledat v offisáckém balíčku). Díky :)
Registrovaný uživatel
dneska každá obyčejná tiskárna 3 v jednom (skener, kopírka, tiskárna) má určitě tuto funkci a i program který je přiložený na CD, sám mám asi dva roky starou tiskárnu/skener za cca 2k a tuto funkci má, takže bych nehledal nějaký speciální software, stačí dobrý scaner a k tomu už většinou nějaký ten SW je...
Moderátor
U techto programu je pouze (nekdy) potiz kvalita rozpoznavani a nekdy i podpora cestiny. I kdyz v soucasnosti je to urcite lepsi, nez to bylo pred nekolika lety, kdy jsem se o to trochu zajimal.

Mrknul jsem, co "frci" dnes, zda se, ze predstavy by v placene verzi mel splnovat PDF-XChange Editor. Je to trosku fligna, free je pouze prohlizec, za tu rekognitu je treba si priplatit (viz web vyrobce). Reference to ma solidni.

Klicova je stejne, v pripade rozpoznavani textu, kvalita predlohy. Pokud za nic nestoji, bude to plne chyb i u dobreho softwaru.

Zasadni otazka ale je, kolik toho clovek bude prevadet aktualne a nakolik pocita s vyuzivanim v budoucnu. Pokud toho moc neni a nebude, asi bych se spokojil s nejakym resenim, jak pise v predchozim prispevku martas01.

Dalsi soft, co to umi je PDF to Word 3.1, opet placene, ale nijak zvlast drahe (pokud to nekdo vazne potrebuje). Programu jinak existuje hromada, viz napr. mnou pri hledani pouzity web slunecnice.cz. Funkcnich veci zadarmo tam ale neni moc a nektere na zaklade referenci duveru moc nevzbuzuji (byt v nekterych pripadech je evidentni, ze hodnoceni udeloval clovek s velmi nizkou pocitacovou gramotnosti).

Existuje i online konverze: http://www.onlineocr.net/ (nezkousel jsem)
Registrovaný uživatel
Chlapi nerozumiem čo riešite. Ja mám 10 rokov staré multifunkčné zariadenie Hewlett-Packard PSC 1610 All-in-One Printer, ktorého súčasťou je software s OCR programom. Scanner dokáže konvertovať papierový text na PDF/PDF s možnosťou vyhľadávania v texte alebo obrázok podľa vlastného vkusu (JPG, PNG, GIF, TIFF,...). Všetko v cene zariadenia.
Pokiaľ si kúpiš kvalitný scanner určite bude k nemu pribalený aj kvalitný OCR program. Verím, že za 10 rokov sa software posunul dopredu. Alebo ak máš známeho s dobrým scanerom, tak si ho zapožičaj a vyskúšaj. Pokiaľ sa skutočne jedná o staršiu literatúru (1.polovica 20.storočia), tak tam môže byť problém s rozpoznaním niektorých znakov, pretože písmo sa mierne zmenilo.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Velice všem děkuji pánové...rozhodl jsem se jít cestou nejmenšího odporu. V práci máme novou tiskárnu kombinovanou se skenerem. Není to nějaký stolní mopslík a proto jsem se rozhodl uspořádat malé kancelářské pátrání a vyšlo najevo, že krabice obsahovala nejen instalační CDčka, ale také jakési záhadné CD, kterému nikdo nevěnoval pozornost (proč taky, tisk, skenování i kopírování už fungovalo). Díky vaší pomoci mi bylo hned jasné odkud vítr vane a pustil jsem se do instalace.

Program se jmenuje Readiris Pro 12 a zkusil jsem jednu testovací stránku (oskenováno do formátu jpg 300 dpi) a výsledek byl výborný. Pouze jedna chyba a to na začátku věty (místo Práce - Ráce). Ještě musím vyzkoušet další funkce, ale to nejdůležitější už je myslím vyřešeno. V porovnání s jinými programy co jsem doposud zkoušel je to nebe a dudy.

Takže za mne všem díky za spolupráci a kdo žije modrým životem nechť si pro dnešek dobrý skutek označí za splněný! :D
Registrovaný uživatel
http://otevrito.cz/o/jak-prevest-pdf-do-word-doc-docx ten začátek neporadím, ale tohle skvěle převede
Moderátor
Forpus: Sice už to je delší dobu, ale vyhovoval Ti ten Readiris? Jaké s ním máš zkušenosti? Budu řešit nový skenr a s ním i odpovídající sw.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nápovědy a návody » konvertor z PDF do DOC

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1