Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Vykupminci.cz
Numisargo

Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Kopie, novoděl atd.

Dnes je opravdu složité určit co je originál a co je kopie. Jistě, dokáži zcela bezpečně rozpoznat např. tak zvané čepicové odznaky RU, či výkonnostní odznaky RU. Určit u dekorací III. říše co je originál a co tak zvaný druhý kus je složitější. Je nutno si uvědomit, že např. voják obdržel nikoliv jeden štítek např. Krym, ale další tří, aby si je mohl obměnit, v tomto případě jsou všechny odznaky-štítky originální.
Byl jsem označen, že slovenským odznakům nerozumím neb jsem nechtěl specifikovat proč. Víte on je problém v tom,že když upozorníte na odchylky, podvodný výrobce vaše upozornění využije a další kus je již opravený. Z tohoto důvodu např. Rakouská faleristická společnost má své stránky, kde se diskutuje o kopiích uzavřeny a jsou přístupny jen pro členy společnosti. Ten dělostřelecký odznak je jasná kopie, uvedu jen to základní, způsob zlacení, opracování kovu, hrany. Objevuji se však dokonalejší kusy. Originál to je cena velmi vysoká a tak se to vyplatí falšovat.
Polské kopie to je kapitola sama o sobě, to snad netřeba rozebírat. V poslední době jsem na aukru zachytil celkem tří kopie řádu Zlatého rouna, nic proti nim nemám, neb originál nezískáme. Ve Vídni jsem v obchodě u Raucha viděl v nabídce hned dva kusy a ceny nebyla zase tak levná, kdo to chce, proč ne, ale musí vědět,že kupuje novoděl.


Na stránkách Slovenské faleristické společnosti funguje také poradna stačí se tam zapojit a ptát se. Nepovažuji se za experta, ale přece jen sbírám hodně dlouho a mnoho věcí mi prošlo rukama, pokud vím, rád poradím. Zásadně však se nepletu do cenové politiky a ceny neuvádím, pokud je dekorace dobrá, tak to napíši. Nemám zapotřebí někoho šidit. Problém zde je jediný, když se někdo ptá, většinou by chtěl slyšet, ano, koupil jste dobře, je to originál, ale z 90% tomu je naopak. Jinak jsem psal, že se na mně můžete obrátit kdykoliv i soukromým meilem.

No a asi bude dobré, pokud zde na toto téma budeme hovořit a diskutovat.

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=49&t=1895

Zde je důkaz, že i velké věci se vyrábí jako kopie.
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=343&t=1912&p=5269#p5269

Zde jako příklad jak kvalitně může vypadat kopie nádherného slovenského vyznamenání. Podívejte se prosím sami. :'(
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=359&t=2085

Zde jsem si dovolil vložit povídání o chorvatském odznaku pro příslušníky "SS". Tento odznak byl totož zhruba před dvěma lety na Aukru nabízen jako originál, byť se jednalo o kopii
Pokud Vás dekorace Chorvatska zajímají, je zde celá kapitola věnovaná řádům a dekoracvím. Stačí se podívat.
Registrovaný uživatel
Pekny povidani a peknej odznak:-) .. a hlavne opravdu ale opravdu extremne vzacnej!
Jen malej detail: striktne vzato, nejde primo o odznak "SS"..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
« Poslední úpravu provedl(a) elle v 16. 11. 2013, 19:25. »
Moderátor
Striktně vzato máte pravdu, ale snad to v textu je popsané. Nedávno byl na :twisted: bízen na jednom bleším trhu a tak pro jistotu.

Objevuje se hodně novodělu pilotních odznaků, snad to dnes dodělám a dám odkaz, je to i zajímavé čtení a sám nejsem pořesvědčen,že vše co tam předvedu bude originál.
Mimochodem, jeden hošík mi docela vyhrožoval, že mám jít do hrdele, on totiž prodává kopie a já mu kazím kšefty a tak klidně mi pište na moji adresu domů, rád poradím, pokud budu umět poradit. :shock:
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 17. 11. 2013, 8:54. »
Moderátor
Je možné, že Vás problematika chorvatského letectva a odznaku zaujme, je zde to co jsem napasal a budu rád, za připomínky a doplňky, které věřím, že ve vší sklušnostgi obdržím. Článek je Zde:

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=359&t=2095&p=5783#p5783

Děkuji za pozornost, a Vaše relevantní doplnky rád dopracuji. Vítám Vás na stránkách Slovenské faleristické společnosti. :mrgreen: Alt.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=343&t=1912&p=5269#p5269

Zde jako příklad jak kvalitně může vypadat kopie nádherného slovenského vyznamenání. Podívejte se prosím sami. :'(


tu je jedna kópia v aukcii a jeden pekný originál sa mihol na aukre, ale bol stiahnutý.
http://www.sixbid.com/browse.html?auction=1073&category=21820&lot=1006663
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=343&t=1912


Zde je popsaný originál a ten novoděl jsem tam přidal na ukázku.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Striktně vzato máte pravdu, ale snad to v textu je popsané. Nedávno byl na :twisted: bízen na jednom bleším trhu a tak pro jistotu.
:shock:


Ok, ale osobne bych tento odznak rozhodne nikdy nepojmenoval SS, protoze toto proste SS odznak neni a nikdy nebyl :-) Jinak kopie techto chorvatskych SE odznaku a opaskovych prezek (pd. totozne oznaceni - vlci haky) se na mezinarodnim trhu objevily uz nekdy v 1999, a za poslednich cca 10 let jseem je napr. na Aukru videl mnohokrat..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
Vážený pane kolego,

Já jsem čerpal z publikace, kterou zpracoval pan Borna Barac- Siniša Podačič. Jsou to nejlepší odborníci faleristé na problematiku Balkánu a Chorvatska. Zpracoval jsem také jen některé odznaky, neb to zpracování ještě dnes až děsí. Jinak a to je pravda, starší literatura, převážně z Kanady tyto odznaky označuje jinak, neb oni nechtěli přiznat, že Chorvaté se chovali hůře něž Němci. Je to zbytečná diskuze. Vy si odznak nazvete jak Vám libo, já čerpám z literatury, kterou musím ctít. Ale možná,že článek přepracujete a vysvětlíte, i já se rád poučím. Oba autoři jsou celkem i v Chorvatsku v nemilosti. Mohli bychom diskutovat na problematikou generála SS Pfelpse nad divizi Kama atd.Ono používání run v této podobě mělo jistá zákonná opatření. Já se ničemu nebráním. Zatím Vám moc nerozumím a rád přivítám název Váš a relevantní odkaz. Děkuji. Alt.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já se ještě vracím, pane kolego, hlavně jsem se Vás nechtěl nějak dotknout, naopak, každý, kdo se zapojí do doskuze na téma faleristiky je můj člověk. Víte, já vlastně ničemu nerozumím snad jen faleristice a zde právě problematika Balkánu mně fascinuje a pro Vás, ale i pro další, kdo by jste se cítil fundován napsat nám např. článek na stránky SFS (Slovenská faleristická společnost) nebo do časopisu Signum, budete vítán a předem děkuji.
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=359&t=2115&p=5828#p5828


Zde hledám Vaši pomoc. Pokud kdokoliv něco relevantního k odznaku zná, rád, velmi rád doplním, Děkuji. Alt.


Obrázek č.155 je odznak za zranění, který viděli jen kanadští odborníci.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 23. 11. 2013, 15:39. »
Moderátor
Pro přítele "ELLE" a další, mrkněte se na ten odznak SS, trochu jsem tam přidal povídání. Jinak koho to zajímá, na stránkách SFS je Chiorvatskon zpracoované-snad slušně. :roll:
Registrovaný uživatel
Nijak jste se me nedotknul - jsme prece na diskuznim foru.. a diskuzni fora jsou urcena predevsim k diskuzi ;-)

Pred lety jsem vlastnil dve originalni opaskove prezky teto organizace, ktere nesly do jiste miry obdobne motivy jako vas odznak (vlci haky)..

Tato polovojenska organizace se jmenovala "Einsatzstaffel der Deutsche Mannschaft in Kroatien" (Einsatstaffel = ES) a byla slozena z dobrovolniku - etnickych nemcu zijicich v Chorvatsku. Vas odznak se jmenuje Erinnerungsabzeichen DM.
Tito chorvatsti nemci (jakasi tamni "domobrana") byli jakousi obdobou napr. sudetonemeckych FS (Freiwillige Schutzdienst, coz byla ochranka SDP, stejne jako SS byli v pocatku elitni ochranka schuzi NSDAP)) anebo treba polskych Volksdeutsche Selbschutz atd.. a ty take nelze oznacit za SS. Podobne paravojenske organizace sami sebe zpocatku povazovali za jakousi elitu na urovni nemeckych SS, a i kdyz byly SS (Himmlerem) casto vsemozne podporovany a meli na svych odznacich ruzne znaky (napr. ony vlci haky) zdanlive evokujici runy SS anebo nosili pod. uniformy, tak to vpravdereceno zadne SS nikdy nebyli. V ranych fazich okupace tyto organizece slouzily prakticky jen jako pomocne sily SS, SD a Gestapa na mnoha nove okupovanych uzemich. A az pozdeji jejich clenove prechazely do opravdovych SS..

Mnoho clenu chorvatskych SE (nebo napr. sudetonemeckych FS, po nucenem rozpadu SDP, ktera po 1938 plne presla pod kontrolu NSDAP) se samozr. pozdeji stalo opravdovymi cleny SS.. tito chorvatsti nemci pozdeji prechazeli hlavne do 7. FW Div. Waffen-SS divize Florian Geyer nebo do policejnich jednotek v te dobe tez podlehajici sefovi SS Himmlerovi.. a bylo jim pozdeji take dovoleno tyto stare SE odznaky na svych novych SS uniformach nosit.

Tato organizace, ktera byla v dobe sveho (kratkeho) trvani plne podrizena Ustasovcum, a pote zcela rozpustena, byla ve svych pocatcich pouze jakymsi radoby ekvivalentem nemeckych Allgemeine SS, ale nikdy nepatrila primo pod SS. A proto jsem presvedcen, ze pojmenovani tohoto odzknaku jako SS (zvlast na duveryhodnem webu zabyvajicim se i historii) je nespravne.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
« Poslední úpravu provedl(a) elle v 12. 12. 2013, 16:26. »
Registrovaný uživatel
Tady je napriklad papir udelovany spolu s vasim odznakem:
Obrázek vložený uživatelem
O SS nikde ani zminky..

Tady je fotka POZDEJSIHO clena SS, resp. BYVALEHO clena chorvatskych SE, kteri meli po rozpusteni SE a po vstupu do opravdovych SS dovoleno tyto stare odznaky nosit:
Obrázek vložený uživatelem
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
Děkuji a nechtěl by jste to přidat na stránky SFS? Nebo to tam mohu pod Vašim jménem překopírovat, ale pokud se podíváte pozorně, píši téměř totéž, ale pravda, čerpám z jiné, řekl bych nacionalistické literatury. Moc děkuji a vložíme to k tomu mému?????? Byl bych moc rád.

Psal jsem Vám a prosil o povolení Váš článek pro SFS.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 14. 12. 2013, 11:04. »
Registrovaný uživatel
Dobry den,
mne se Vas clanek libi... prakticky nic proti nemu.. Ja pouze reagoval na jeho nadpis "Odznak SS".
Ad e-mail: S mym prispevkem muzete nakladat jak je libo a nemusite se mne vubec ptat nebo mne jmenovat..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
elle napsal
Tady je napriklad papir udelovany spolu s vasim odznakem:
Obrázek vložený uživatelem
O SS nikde ani zminky..

Tady je fotka POZDEJSIHO clena SS, resp. BYVALEHO clena chorvatskych SE, kteri meli po rozpusteni SE a po vstupu do opravdovych SS dovoleno tyto stare odznaky nosit:
Obrázek vložený uživatelem



To je teda ksicht... Potkat takové individuum v pozdních nočních hodinách, tak preventivně svírám v dlani svůj NAA Black Widow .22 Magnum...
Registrovaný uživatel
A o které ze tří osob na fotografií to mluvíš?
(možná bych se lekl kterékoliv z nich...)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
A o které ze tří osob na fotografií to mluvíš?
(možná bych se lekl kterékoliv z nich...)



Máš recht, ty dvě "dámy" jsou taky dost drsný "Doroty". Živě si je představuji jako nekompromisní kápa či bachařky v nějakém chorvatském lágru...
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=359&t=2085

Pánové, ta situace nebyla žádné sranda. Bylo to bývalé území Rakouska-Uherska, kde v klidu žili lidé všech národnosti a rasy. Místo toho pošklebování si raději něco pořečtěte.
Moderátor
Tedy já Ti, Wjeme nevím, jestli je zrovna ráže .22 vhodná na obranu. :roll: Útočníka nadopovaného adrenalinem to nezastaví. Můžeš do něj klidně vystřílet celý bubínek. Na obranu to chce alespoň ráži 7,65 (co takhle CZ83 nebo Walthera PPK/S). Pardon za off topic.
Moderátor
jan322 napsal
Tedy já Ti, Wjeme nevím, jestli je zrovna ráže .22 vhodná na obranu. :roll: Útočníka nadopovaného adrenalinem to nezastaví. Můžeš do něj klidně vystřílet celý bubínek. Na obranu to chce alespoň ráži 7,65 (co takhle CZ83 nebo Walthera PPK/S). Pardon za off topic.


Je rozdíl mezi běžnou ráží .22 (long rifle) a .22 Magnum, která má 2,5-3 x silnější prachový náboj a tedy i patřičně vyšší energii střely, která může dosahovat až 600 J (úroveň blízká ráži 9 mm Luger)
Míval jsem Glocka v ráži 10mm Auto, ale prodal jsem to, páč nějak celkově pistolím moc nevěřím...
Moderátor
Vím, že tam je rozdíl, nicméně prostě těmhle "minizbraním" nevěřím. A nesedí mi v ruce. Sám mám Walthera a zaplaťbůh, v životě jsem ho nemusel vytáhnout. Jenom jednou mě napadl jeden agresivní opilec a to stačila jedna rána dlaní na solar plexus, jedna pěstí pod bradu a rychlé nohy než se vzpamatují jeho kamarádi.

Nicméně přiznávám, že jsem příznivec černoprachých zbraní a zbroják jsem si pořídil jen proto, abych mohl mít Colt 1860 :D
Moderátor
jan322 napsal
Vím, že tam je rozdíl, nicméně prostě těmhle "minizbraním" nevěřím. A nesedí mi v ruce. Sám mám Walthera a zaplaťbůh, v životě jsem ho nemusel vytáhnout. Jenom jednou mě napadl jeden agresivní opilec a to stačila jedna rána dlaní na solar plexus, jedna pěstí pod bradu a rychlé nohy než se vzpamatují jeho kamarádi.

Nicméně přiznávám, že jsem příznivec černoprachých zbraní a zbroják jsem si pořídil jen proto, abych mohl mít Colt 1860 :D


To je zvyk - zase to můžeš mít všude, páč díky nízké váze to lze nosit i v plavkách či ve slipech. A pokusný výstřel do pořádného kusu vepřového plecka přesvědčí o účinnosti i největšího skeptika :P
Černoprachovky mám také, byť zrovna originálního Colta nikoliv (pouze novodobou repliku). Mimochodem, černý prach krásně po výstřelu voní... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1