Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Vykupminci.cz
Numisargo

Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
http://www.vyznamenani.net/?page_id=17

Přiloží a jako připomenutí. Koho to opravdu zajímá, strana 8-9.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
tak ten Hrdina v aukci udělal 27 750 euro, což v přepočtu je
668 250 Kč!!!
Je možné, že to zakoupilo ruské muzeum.. Ruská muzea dostala peníze na nákup věcí, které patřili význačným vojákům a které pozůstalí prodávají. Byl vydán přísný zákaz prodeje takových věci a jsou tam stanovené slušné tresty a finační sankce. Ta cena téměř odpovídá rytířskému kříž MMTO. Je opravdu velká škoda, že se věci tohoto ruského vojáka takto rozházeli. Bohužel tomu je tak i u nás, nebo pokud si připomeneme RU generalitu gen.Podhajský, která sídlila v nástupnických státech. Je to opravdu nepochopitelné. Vše se za peníze koupit nedá ( i když zde nám dokazují, že přece jen dá)
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 12. 3. 2017, 19:30. »
Registrovaný uživatel
Úhrada ceny dosažené vydražením

Dražební přirážka je 17 % z nejvyšší nabídky. Platba může být provedena v Českých korunách (CZK) nebo jiných měnách podle aktuálního směnného kurzu České národní banky (ČNB).


http://www.kurzy.cz/kurzy-men/kurzovni-listek/ceska-narodni-banka/

24.750€ + 17% = 28.958€
Kurz ČNB = 27.0200
Cena s poplatkom = 782.445 CZK
Registrovaný uživatel
Pokud se nemýlím, tak tento Hrdina je opět dražen v aukci ze stejnou legendou a vyvolávací cena je 5 Euro!!!
Registrovaný uživatel
Ta aukce skončila dnes, vyvolávací cena 5 euro, docílenou cenu uvedl kolega Altmann výše.
Registrovaný uživatel
Pro faleristika: Omlouvám se za to, že jsem tu aukci nesledoval a když mi přišla nabídka, tak jsem to okamžitě smazal a tak jsem nevěděl, kdy tato končí. Jinak k celému případu je škoda slov. Pokud jde o tu úvahu kolegy Altmana tak se domnívám, že by se o ní dalo s úspěchem pochybovat. Těžko ji někdo potvrdí a nebo vyvrátí...
Moderátor
Na nejmenovaných zahraničních stránkách se objevila nabídka stříbrného kříže císařského Rakousko-uherského řádu sv. Alžběty. Řád ve svém posledním stupni, (stříbrný kříž) byl udělen pouze v jediném exempláři a nikdo z nás jej neviděl a zdá se, že není uložen ani ve Vojenskému muzeu ve Vídni. Bylo proto velmi zajímavé, když se stříbrný kříž objevil v nabídce a k prodeji. Při pozorném prohlížení detailů kříže sami vidíte, že nejde o ražbu.

Pro toho, koho historie kříže zajímá je text zpracován ZDE

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=140&t=982

Počty udělení řádu nás přesvědčí, že tento stříbrný kříž je unikátní a tedy i nedostupný.

Velkokříž byl udělen celkem - 81
Dekorace I. třídy s hvězdou - 3
Dekorace I. třídy - 332
Dekorace II. třídy - 500
Medaile řádu Alžběty - 208
Stříbrný kříž - 1

Nepředpokládám, že se kříž v brzké době objeví na Aukru, ale v dnešní době není problém dražit věci i na eBay a být připraven na podvodné jednání je vždy dobré.

Poslední dva obrázky jsou ukázkou originálních kusů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čo si myslíte o tomto?
http://aukro.cz/kriz-smalt-slovensky-stat-1939-1945-i6767554159.html
http://aukro.cz/hlinkova-garda-odznak-original-i6767562618.html
Myslím že obe veci su novovýroba neexistujúcich odznakov.
Ten stred na modrom kríži mi pripomína stred z mince 1 sk z obdobia slov.štatu..
Na odznaku akože HG je miesto nemeckého hakača slovenský znak,okrem iného je proporcinalne večší ako ostatné...Vyzera to bud z hliníku alebo zinku,čo dnes je pre falzifikatorov oblubený material...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vyzerá to celkom pekne. Dokonca aj smalt vyzerá ok.
Moderátor
Já, opravdu jen laicky neb jsem odznak v originálu neviděl. Řekl bych, že tělo odznaku je v pořádku, smalt odpovídá, ale osobně si myslím, že na ten střed je posazený medailon (opět z něčeho) neb je příliš velký a přesahuje až na ramena.
Celkem logicky se k paprskům, které jsou mezi rameny nehodí. Je potřeba, aby se kolezi :shock: především ze Slovenska ozvali a poradili. :twisted:
Registrovaný uživatel
No u kríža by som skor povedal že je to kompilat,samotný kríž je určite origo,ale z čoho??? a stred je nasjkor dorobený...kedže je dopyt po veciach zo sš,tak sa objavý aj ponuka...
Moderátor
Vidíme to oba stejně a to neznamená pro kříž nic dobrého. Odznak v této kvalitě si mohla dovolit maximálně některá bohatá hasičská organizace, uvidíme, budeme čekat.
Registrovaný uživatel
milosj napsal
... a stred je nasjkor dorobený...

Bude to tak ... Vypadá to na tú 1 Ks.
Moderátor
Přátelé, ale bylo by dobré, kdybychom věděli jak vypadal origo kříže. Odhaduji to na meziválečný kříž některé hasičské organizace. Zkusíme počkat, Uvidíme?
Moderátor
Neučíš se- zaplatíš
I když snaha pomoci mladším faleristům je, stále je to špatné. Na aukru v nabídce origo etuje k čs. medaili za zásluhy označená jako etuje k DFC. Laicky vidíte, že by se kříž do etuje nevešel a etuje k DFC má otvírání na straně.
Prodejce napsal toto:
Originál po čs.letci válečném v Anglii / z Blovic /jmeno už nevím zakoupeno před mnoha lety /vyznamenání si rodina ponechala na pamět včetně fota. další info možné
Prodáno za 2247 Kč. Jistě jsem prodejce požádal o upřesnění. Na druhé straně možná některý falerista byl ochoten za tuto celkem dobrou etuji zaplatit. Přikládám obrázky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zdar kluci, co myslíte ? Vyznamenání "Za obranu Slovenska v marci 1939" je ok, jen ta stuška mě mate. Na dotyk vypadá jak nová, šířka 38 mm. Koupil jsem za dobrou cenu, takže neprodělám i když je nová, ale rád by vědel váš názor. Koupeno přes ebay z USA-California. Spusob zapinaní i dírky odpovídají sbusobu připínaní, no to nic neznamená.
Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
U dekorací Slovenského státu 1939-1945 má původní, originální stuha význam a mnohdy i rozhoduje o ceně dekorace. Sice nevím co to je výhodná cena, ale sám vidíte, že tuto stuhu ke kroužku upevnil PAT nebo MAT. :P
Registrovaný uživatel
dík, já si to myslel :)
bylo to 49usd.
Registrovaný uživatel
A ste si istý že to vyznamenanie je ok? Preto že už aj toto sa falšuje... Hodte sem foto zadnej strany....
Registrovaný uživatel
No mam zlu spravu...aj ked na zadnej strane sa to da poznat ovela jednoznačnejšie,tak aj predna stačila na zistenie,že aj medaila je novovýroba...
Registrovaný uživatel
milosj: potvrzuji. Já prostě naletel. A studoval jsem to 2 dny. jsem blboun. Školné bylo uhrazeno, příšte už vím ...
Miloši, tys to podle čeho poznal ?
Registrovaný uživatel
jo a co myslíte o tomhletom ?
https://tinyurl.com/lxrstuo

muj nazor, kopie.
Moderátor
ANO, je to kopie, naštěstí dosti primitivní. Vložil jsem obrázek!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.valka.cz/topic/view/79900

Na aukru se v nabídce objevila tato medaile označena jako ražba ve stříbře a vydražená cena dosáhla sumy 10 600Kč. Medaile již na první pohled vykazovala znaky bronzové, postříbřené medaile ve velmi dobré kvalitě. Stříbrná medaile je na hraně puncovaná a značená - viz odkaz. Já bych zde prodejce příliš nenapadal, ale je zde hodně lidí, kteří přihazovali a nedokázali se ani zeptat, zda je medaile puncovaná. Jde o tuto medaili. Je dobré se podívat i na udělené hodnocení. Povídání o této medaile máme uložené jak na "valce" tak i na "sfs", bohužel stále přetrvává to, že faleristé se o literaturu nezajímají a jsou přesvědčeni o své vlastní genialitě.

http://aukro.cz/rakousko-stribrna-medaile-custozza-lissa-1866-i6808002885.html

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 22. 5. 2017, 16:57. »
Moderátor
STAV TÉTO STŘÍBRNÉ MEDAILE JE VÝBORNÝ - VIZ FOTO. NEVÍM, ZDA SE JEDNÁ O ORIGINÁL, ČI KOPII - BEZ ZÁRUKY! V KAŽDÉM PŘÍPADĚ VÝBORNÝ DOPLNĚK SBÍRKY. PODÍVEJTE SE TÉŽ NA MOJE OSTATNÍ NABÍDKY ZA JEDNO POŠTOVNÉ!

Jen pro jistotu, takto prodejce popsal nabízenou medaili. Již tento popis nás varuje, nebo měl by varovat!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Kopie, novoděl, diskuze a ukázky na toto téme zde!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1