Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Kordík Slovenský štát - falzum

Vykupminci.cz
Numisargo

Kordík Slovenský štát - falzum

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Netřeba přesvědčovat přesvědčeného. Děláte kus dobré práce to vím, neb mi již jeden rozlobený !prodejce :mrgreen: rozhořčeně volal :shock: :roll:
Registrovaný uživatel
asi viem kto kto rozhorčene volal, aj mne sa ozval :)

A tiež mi prišla reakcia predajcu z ebay.com. Preklad nie je potrebný, myslím že každý pochopí :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chlapi,jak je vlastně možné že těch dýk a kordiku se dochovalo tak málo když to přitom není tak dávno a bylo jich tenkrát relativně dost ?
Registrovaný uživatel
Primerane ku počtu obyvateľov . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
A je tu ďalší zázrak (tie isté fotky ako minule). Niekedy mám pocit, že sa Slovenské kordíky začnú predávať na váhu, nie na kus.
Napodobenina z Polskej ľudovej republiky. Povedal by som že sa hodí na reneacting, ale nie je to pravda. Materiál aj prevedenie je katastrofa.

predajca Kulek93, ebay item number:173223835938. Síce vyhlasuje že originalitu ponecháva na kupcovi, ale to je chyták na to aby za nožík nemusel vracať prachy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
už sa to nedá nahadzovať jednotlivo, tak prinášam prehľad aktuálnej ponuky na ebay.com

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tentoraz aukro-cz,
predajca charleslouis79 sa tvári že nevie čo predáva, ale podľa spôsobu nafotenia to vie presne. Vyhýba sa detailom, ktoré uľahčujú identifikovať prácu Loleka a Boleka z Varšavy. Je desivé koľko sa ich podarilo týmto špekulantom predať.
číslo položky 6925661985

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Práve som si chcel prihodiť na ten kordík na aukre, ale nezdala sa mi tá žiarivá beloba strienok...a tu som na fóre...keby si zato vypýtal 50 Eur, tak ich veru dám a vystavím si to do vitrínky...
Ale aspoň sa v popise priznal, že je to asi napodobenina...
Majitelia originálov, vedeli by ste mi pls poslať hmotnosť originálu?
« Poslední úpravu provedl(a) zberatelhistorie v 1. 4. 2018, 22:10. »
Registrovaný uživatel
nemám tak presnú váhu, len osobnú :). No tak páni, zvážte ho prosím, kto ho máte doma.
Ja ho môžem presne pomerať, ale neviem či to pomôže.
Tieto miery uvádza literatúra, neviem overiť, som na sviatkoch mimo domu.
Dĺžka zbrane: 370 mm
Dĺžka čepele: 230 mm
Šírka čepele: 24 mm

Miery napodobeniny sa síce od originálu líšia, ale Lolek a Bolek používajú v popiskoch miery originálnych kordíkov. Ešte sa vrátim ale k niečomu, čo som už spomínal. Lichardus proste nebol na úrovni nemeckých producentov, kvalita originálnych kordíkov je slabá, no oproti produkcii našich poľských bratov je to umelecký skvost
Registrovaný uživatel
filuta8 napsal
nemám tak presnú váhu, len osobnú :). No tak páni, zvážte ho prosím, kto ho máte doma.

Zavolal som dnes kamarátovi z detstva,nech odváži kordík,ktorý je u nich už roky,bol jeho otca,ktorý bol v období SŠ žandár,takže ja si myslím,že je to 100% originál.
Ešte má "meč",šabľu a čižmy od uniformy.Hrávali sme sa s tým,aj bojovali.Ale už som to dlho (roky) nevidel..
Takúto hmotnosť uviedol:
-kordík 248 gramov.
-spolu 441 gramov.Nie so šabľou,ale s tým obalom,púzdrom,či pošvičkou pre kordík. :P
-s-
Moderátor
:mrgreen: To je krásné slovenské slůvko " Pošvička" :shock:
Registrovaný uživatel
A koľko má významov.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Ty starý kocúr :twisted: 😆
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
:mrgreen: To je krásné slovenské slůvko " Pošvička" :shock:
To je pochvička česky, že ? Pionýrky mají malé dírky se říkalo za našich mladých let ... a ještě se dodávalo : Svazačky, ty dají soudruhovi jen za kačky (koruny) :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 8. 4. 2018, 9:10. »
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
:mrgreen: To je krásné slovenské slůvko " Pošvička" :shock:


Mě se zas líbí, jak je slovenština libozvučná. Pro všechno mají takové krajšie výrazy :D.
Moderátor
No, třeba "škodoradostný" alebo "drevokocúrik". ;)
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
No, třeba "škodoradostný" alebo "drevokocúrik". ;)
Já si vzpomínám, že na vojně jsme měli Maďary, kteří špatně mluvili česky i slovensky. Jeden tenkrát začal strašně ječet, jako by ho na nože bral. Já se ptám co se stalo ? A on na to : no kúsol mě ten fták, co sladký vazelina snáší (včela). No a jednou mi říká , že utečeme na pivo z kasína a na otázku kdy ? Odpověděl : až vyjde to slunko co chodí na noční šichta )měsíc) :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 8. 4. 2018, 13:55. »
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
No, třeba 1-"škodoradostný" alebo 2-"drevokocúrik". ;)

1-také máme
2-také nemáme ;)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Pavel_III napsal
No, třeba 1-"škodoradostný" alebo 2-"drevokocúrik". ;)

1-také máme
2-také nemáme ;)
-s-


Stani : to druhé je častý omyl v ČR a myslí si že to znamená veverka. Skutečné hádanky pro mě v začátcích byly spíš bocian nebo lievik :D . No a Slováci maji zas srandu že se nám tu na Valašsku říká Valaši,nebot Valach je v prvé řadě kůň..
Moderátor
To druhé není omyl, to je taká škodoradostnost (což zní zcela jinak než škodolibost). :D

Ale je to milý, ne? ;)

To mi dělají potíž úplně jiný slova a to jsem si na čučoredky už zvykl. Anebo to jsou čudoriedky? :P
Registrovaný uživatel
Ani jedno,ani druhé:ČUČORIEDKY... :)
Drevokocúrik,to je staré..
-s-
Moderátor
Ale tak, když jsme přeložili i větu: "Sedí kaňúr na pántiku a grúli", tak to snad nebude tak zlé, ne? :P

Větší problémy mi činilo slovo pivnica (sklep).
Registrovaný uživatel
To už sa bavíme o dialektoch a tam by sa človek skutočne nasmial.. :) Aj vy to máte...Niekde som čítal,že aj Líšňáci..Napísal som to správne?
Bavíme sa o spisovných (v slovenčine) výrazoch.
A ešte skôr sa tu niekto bavil o falzách kordíkov.My sme z toho spravili jazykové okienko.. :P
-s-
Moderátor
Tož, my, Líšňáci, jsme samostatný a svébytný národ! Vo tem teda žádná! :mrgreen:

Ale jestli je kaňúr, pántik a grúlení nářeční nebo úřední, o tom nič neviem.

A já kordík nenosím. Ani moravský!
Registrovaný uživatel
Každý Líšeňák :mrgreen: by mal vedieť o tom,že nie je o ťom,ale o tom.
Už to "nahajme.." ;)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Kordík Slovenský štát - falzum

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1