Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Kordík Slovenský štát - falzum

Vykupminci.cz
Numisargo

Kordík Slovenský štát - falzum

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rád by som slovenských kolegov upozornil na falzifikáty kordíka slovenského štátu. Jak Kordíka pre rotmajstrov všetkých druhov zbraní armády Slovenského štátu, tak aj dôstojníckeho typu (s bielymi črienkami).
Výrobu zahájili naši Poľský susedia a ponuky sa objavujú na ebay aj na aukre a bazoši. Fotky sú pekné a je obtiažne rozpoznať falzum, keď sa úmyslene vyhýbajú detailom, ktoré ich odhalia. Horšie je že sa ich už pár predalo, takže na odhalenie pôvodu už nebude stačiť polská vlajočka u predajcu. Očakávam že sa v blízkom období, keď si oklamaný zberateľ uvedomí že naletel, začnú objavovať tieto polské šunty vo veľkom, ale predávať už budú Slováci. Možno sa zas dočkáme príbehov o náleze na povale, alebo o tom ako človek nevie posúdiť či sa jedná o originál ale kordík má po dedovi.

K rozdielom medzi falzom a originálom. Na fotkách fálz nenájdete fotku rúčky zhora, pretože tam je jasne vidieť šrób, ktorý tam nemá čo robiť. O ďalších rozdieloch sa nejdem rozšírnejšie rozpisovať, ako spoznávajúci element to m zatiaľ musí stačiť.
Ako vidíte, ľudia sú za to ochotní platiť stovky EUR :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a to vznikne zrovna v zemi, která byla likvidační díky nacistům pro slovany. Hnus. Pozastavoval jsem se nad tím už kdysi v jiném tématu.
Registrovaný uživatel
prachy prachy prachy.

Apropo, ten fake kordíku sa na aukre predal za 15.200Kč. Chudák chalan. Keď ho doma rozbalí. Poliak má 1 feedback, zavre účet a sbohem a šáteček.
Na aukro som písal minulý týždeň, vraj to preveria .... :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 24. 1. 2018, 14:13. »
Registrovaný uživatel
Filuta8: Veľká vďaka za ukážkovú osvetu 8)
Registrovaný uživatel
vyhotovenie kordíkov je veľká bieda, nesedí materiál ani rozmery. Výrobca si nelámal hlavu s maličkosťami. Bol si vedomý nedostatkov a preto to dal nafotiť niekomu so skúsenosťami. A tak má začínajúci zberateľ problém. Navyše vie, že ak kupec zaplatí cez paypal, môže mu peniaze bloknúť, keď zistí že to je fake. Preto tam uvádza, že nepozná pôvod ani originalitu, čím sa zbavuje zodpovednosti.
Registrovaný uživatel
ako som spomínal, "úspešný" dražiteľ padělku slovenského kordíka z ebay.com, ktorý prišiel na slovensko prvou triedou z dielne v Polsku, už zistil čo kúpil. A snaží sa minimalizovať straty. Tento kordík je falzum.
https://ostatne.bazos.sk/inzerat/81791629/Predam-kord-kordik-Slovensky-stat-1939-1945.php

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Treba byť opatrný...
Registrovaný uživatel
skladám klubúk pred predajcom. Doplnil informáciu o tom, že sa jedná o napodobeninu. Ospravedlňujem sa mu, za to čo som si o ňom myslel.
Priznať porážku (omyl) je umenie, nezvládne to každý

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
filuta8 napsal
skladám klubúk pred predajcom. Doplnil informáciu o tom, že sa jedná o napodobeninu. Ospravedlňujem sa mu, za to čo som si o ňom myslel.
Priznať porážku (omyl) je umenie, nezvládne to každý

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

filuta8 - mám osobné skúsenosti a často to cítim aj tu na fóre, že zberatelia ktorý sa tomuto venujú (čiastočne do toho patrí aj faleristika a celkovo militaria), sa moc o informácie deliť nechcú ... Nemám v úmysle tu rozoberať dôvody, prečo si to myslím. Ja tieto veci síce aktívne nezbieram, ale rád si čo-to o tejto problematike prečítam – takže vďaka. ;)
PS: Tá náhla zmena popisu na bazosi - no neviem - neviem, či ste toho predajcu nedonútil k tej zmene popisu práve Vy predošlým príspevkom ... Možno to tu číta, alebo ho na túto diskusiu niekto upozornil. Možno ak by ste v tomto vlákne na to neupozornil práve Vy, tak by k zmene popisu nedošlo a predajca by ho naďalej ponúkal, ako originál a hral sa na neznalca ...
Moderátor
Přátelé, :P :P
není jednoduchá a správné upozornit na chyby, kterých se ti zločinci při výrobě dopouštějí. Vy je upozorníte a ihned se ta chyba odstraní. Není zde možné napsat, toto je hlavní chyba, zde musíte být opatrní. No, ale i tak se zde najdou lidé, kteří prohlásí, mám jednu knihu (p. Marka) a faleristice rozumím. Bohužel i tací jsou mezi námi. Podceňují návštěvu muzei, kde jsou vystaveny řády, vyznamenání, zbraně i oděv. Literatura je základ a dříve jsme se navštěvovali a sbírky procházeli. Dnes tomu tak není - proč???? Víme sami proč.
Registrovaný uživatel
Altmann: súhlasím s tým čo píšeš. Preto som v rozdieloch uviedol len jeden argument:
"Na fotkách fálz nenájdete fotku rúčky zhora, pretože tam je jasne vidieť šrób, ktorý tam nemá čo robiť. O ďalších rozdieloch sa nejdem rozšírnejšie rozpisovať,"
Ak sa objaví replika kde tento nedostatok poliak opraví, dodám ďalší :). Repliku som držal v rukách, pekne som ju pomeral, nafotil vedla seba s originálom atd.
Cieľom tejto kampane je jediné. Informovať záujemcov o "živých" aukciách aby mali ešte čas si nákup premyslieť.
Kordíky od Firmy J.Lichardus nie sú nijak kvalitné ani v originále, je to biedne spracovanie, v porovnaní s nemeckými chladnými zbraňami. Ale dobrú repliku som ešte nevidel. Tie polské šunty sú fakt otras.

Brett: no, ono je to tak, že som mu do komentu na bazoši dal link na tuto temu :). A Za par dní je priamo na túto tému čo som založil 500 kliknutí. Verím že sa to rozbehne a upozornenia sem budú dávať aj iní. Predaj kópií nezastavíme, ale skusme ich znižovať
Moderátor
Verím že sa to rozbehne a upozornenia sem budú dávať aj iní. Predaj kópií nezastavíme, ale skusme ich znižovať


Nádherná idea, jsem rád, neb dnes sr to až tak nevidí. Vždy budu na Vaší straně! 8) 8) 8) :evil:
Registrovaný uživatel
Máme tu opäť produkciu priamo z Waršavy. Pán Nicolas373 sa na aukre ani nesnaží presviedčať že to je originál, pretože tento fake asi držal v ruke a dobre vie že to originál nie je. A ľudia prihadzujú ako besní.
Ušetrite si peniaze a nepodporujte podvodníkov !
položka 6923923397 na aukro.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ďalší, tentoraz vraj priamo z Budapešti. Ten istý producent, Bolek z Waršavy


euro-militaire-1
eBay item number:
292450754611

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poliak ROBEK124 je späť v plnej sile a ponúka zásoby zo svojej garáže plnej pokladov

eBay item number:
253442534608

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Přátelé,
dobrá práce. To co děláte je velmi přínosné. Jen pozor, on Vás někdo slovně, doufám, že jen slovně napadne, že kazíte "kšefty".
Registrovaný uživatel
Altmann: reakcia pána z aukra bola dosť prekvapivá. Našiel si moj mail a napísal mi. Že tušil že to nie je ok, ale nevyzná sa v tom. Keď som mu potvrdil že to je fake, nabídku stiahol a ospravedlnil sa, že nikoho podviesť nechcel. Uvažuje či si repliku nechá alebo ju predá ako repro a akceptuje tak stratu.
Myslím že to skončilo dobre a táto rubrika splnila účel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Výborně, ale dle mého pán poznal, že narazil na odborníka a nechtěl jít do boje. Jen si dejte pozor, někdy se síly podvodníků spojí a mohl by jste být bez radostí zde diskutovat. Něco o tom vím. Ale je to velký úspěch.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Výborně, ale dle mého pán poznal, že narazil na odborníka a nechtěl jít do boje. Jen si dejte pozor, někdy se síly podvodníků spojí a mohl by jste být bez radostí zde diskutovat. Něco o tom vím. Ale je to velký úspěch.
Altmann asi určitě ví o čem mluví .... je to hodně nebezpečné... já kdysi takhle kazil kšefty a upozorňoval na aukce mincí v dobré víře, aby lidi nenaletěli.... šlo o podvod, jako prase ... kazil jsem kšefty jedné cizokrajné mafii (to jsem nevěděl) upozorňováním přihazujícím a ve foru, tedy sice jen jejim nejnižším vojáčkům, kteří si takhle přivydělávali, nebyli to ti ani střední, ani nejvyšší ... byli to takoví jen nejnižší vojáčci. Můžu vám říct, že i s těmi vojáčky to není žádná prcka. Musel to zastavit až můj dobrý a vlivný kamarád, kterému jsem se svěřil a ten kontaktoval svého známého z dávných let .... šéfa těch vojáčků s tím, že potřebuje službu a to, aby to vůči mé osobě okamžitě zastavil. Od té doby a je to hodně dlouho už žádné výhrůžky mailem, poštou, telefonem nemám a kamarád mi důrazně řekl, že se mám na ostatní lidi vykašlat ať si každý kupuje to co chce, protože důležitější jsem já a má rodina. Už se toho držím a vím proč. Já vás neodrazuji od pravdy a vážím si vás... jde o to, aby jste se nechtíc nezapletl v dobré víře mezi nějaká mlýnská kola, jako tehdy já.
Registrovaný uživatel
Altmann v té době na tom portálu byl a ví, že se tam tehdy diskutovalo otevřeně o všem a ti co prodávali falza všeho možného tam byli pranýřováni, dokonce bylo založeno vlákno, kde se na tyto falza a aukce přímo poukazovalo . Možná proto vám to říká, možná si to pamatuje ... třeba se pletu a je to kvůli něčemu jinému nevím. Tak nějak tuším, že by to mohlo tak být a proto vás varuje a teď i já.
Registrovaný uživatel
to sú vážne veci. Rozumiem vášmu postoju, zachoval by som sa rovnako. V tomto prípade ale ide o amaterizmus. Bolek vo svojej Varšavskej garáži zbastlil 100ks kordíkov a myslel že zbohatne. Písal som si s ním. Skúsil som naň fintu, že viem že sú to napodobeniny, ale že by som za dobrú cenu vzal 20-30 ks. Odpísal že nie je problém. Sledujem ho dlhšie. Najdrahší kordík predal za 606Usd cez ebay.com
Predáva to krížom krážom, ebay, bazoš, aukro. Problém je ale s tým sekundárnym predajom, keď predávajú tí nešťastníci čo v dobrej viere kúpili.
A ešte ... jeho aktivity vždy reportujem na danom predajnom servri adminovi. Z aukra bez zásahu, ebay bez zásahu, bazoš bez zásahu. Len raz mi odpovedali z aukra, že preveria. A nič. Peniaze nesmrdia. Ale zas, každý sme strojcom svojho šťastia
Registrovaný uživatel
No já jsem si tehdy taky myslel, že to je jen takový obyčejný Bolek a on se z něho nakonec vyklubal Sergej .... ale jen jsem chtěl upozornit na možné nebezpečí , protože v oboru militarií se točí strašné peníze a nezabývají se těmi falzy jen malí nýmandi.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 25. 2. 2018, 17:20. »
Registrovaný uživatel
Ďalší ....

ebay.com
kulek93 - predajca
eBay item number:173202051549

predajca z Polského Zagórówa, slávna garážová výroba Loleka a Boleka. Aby ste mu to nemohli vrátiť, v popise uvádza abyste originalu posúdili sami.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud to je vyrobené pro potřebu klubu VH tak to je OK, ale jsou tací, co to koupí a v hospodě nalitým kamarádům prodají jako origo, Nejjednodušší je, když máte jakékoliv podezření- nekupovat. To platí stále.Zde je fakt škoda diskuze. Chodí sem málo lidí, chytrý se nechá poradit a hňup ne. To je neřešitelné.
Registrovaný uživatel
Altmann: ja viem, ale .... túto tému som založil nedávno a už má tisíc návštev, čo je extrémne vysoká návšteva. A ak si ľudia uvedomia koľko padělkov je na trhu, budú opatrnejší. Konkrétne výsledky diskusie v tejto téme som už zaregistroval. Plus som konzultoval detaily s ľudmi cez email.
Konkrétne ja som sa stretol s produkciou Loleka a Boleka z Waršavi, aj keď teda našťastie som nebol kupcom. A verte mi, je to neskutočne odfláknutá práca, až mi bolo do plaču. Fakt to dobre nafotili, ale v ruke proste cítite materiál. Niečo ako príbor levnej vývarovni

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Kordík Slovenský štát - falzum

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1