Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Kordík Slovenský štát - falzum

Vykupminci.cz
Numisargo

Kordík Slovenský štát - falzum

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Léšňák, když už, a "ťom" mám kde? Nikde to nezriem! (Teda, doufám, že ten tvar je správně, za to bych ruku do ohně fakt nedal.)
Registrovaný uživatel
Tak Léšňák.Vyhral si.A to ť zmizlo.Možno smietka na monitore (fakt),alebo už skončiť s pivom. ;)
-s-
Moderátor
Tos mi připomněl, že jsem vlastně dneska ani nic moc nepapal. Du to napravit.

A abychom se vrátili k tématu - ten kordík se používal vlastně kdy? Nemyslím rok, ale při jakých příležitostech. Jestli se nepletu tak třeba ve filmech se nějak nevyskytuje, nebo jsem si nevšiml.
Registrovaný uživatel
To ja neviem.
441-248=193.Toľko váži pošvička... :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
chcelo by to asi premazať, neblbnite, toto je seriozny plátok :)
Registrovaný uživatel
Ale veď sme iba čakali na Teba a zaháňali nudu.. :)
A učili sa jazyky,významy slov,nebolo to zbytočné.. :P
-s-
Moderátor
Želvoun to promázne. ;)
Registrovaný uživatel
Môže,ak je to závadné.
-s-
Registrovaný uživatel
Kamarát ma upozornil na zaujímavú chuťovku. To nevymyslíš :D
Poľský priatelia prišli s novinkou na rok 2018. Zberatelia si žiadali značenú čepeľ. Originál sa robil bez značenia, ale keď je záujem, vyrobíme. Navyše pre rok 2019 pripravujeme modely ABIBAS, Mike, a Celvin Klein. Prípadne s venovaním, na adrese www.nasa_polskia_garage_lolek.pl vyplníte ľubovolný text o maximálnej dĺžke 20 písmen. V prípade záujmu sa dá dokúpiť certifikát originality. Tie ale predávajú na váhu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Abibas by som si aj objednal,ale nejde to (odkaz) otvoriť... :)
A teraz vážne.Daj si bacha..Si odvážny,prst hore,ale..Svet je zlý.
Čítal som aj tú komunikáciu,niekde vyššie to máš..Nemá radosť. :D
Aby sme niekde nečítali:
#ALL FOR FILUTA 8 INVESTIGATIVE
-s-
Registrovaný uživatel
nový mesiac, nový model. Napodobenina od našej známej bratskej dvojice z Polska


eBay item number: 282949841073
predajca: apatique

peniaze nevracia, nič negarantuje. Nemá čo a dobre to vie


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) filuta8 v 9. 5. 2018, 7:58. »
Registrovaný uživatel
Prosím o určenie pravosti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu nie je o originalite najmenších pochýb,krasne zachovalý originalny kus...
Moderátor
Zde opravdu si porovnejte originál. Osobně však jsem proti tomu poukazovat na nedostatky zpracování u novodělů. Výrobci se vždy hodně rychle zlepší. Brzy přijde doba, kdy nebudeme mít originál k porovnání.
Není to jen tato problematika. U Faleristitky mnohé dekorace, které se prodají za více jak 1000 euro. Objevují se vzácné věci, které jsem za celý život viděl v několika kusech. Já to ještě rozeznám, ale obávám se, že když Vám někdo nabídne EKO ve stříbře, prvního typu za 32 000 neodoláte.
Registrovaný uživatel
Ze skocim do reci, kopie jinych cs. chladnych zbrani zatim nedelaji? Diky
Registrovaný uživatel
čakám na prvú kópiu čs leteckých kordíkov z prvej republiky, ale zatiaľ som si nič nevšimol. Ceny trhajú rekordy a pri tisícke (€) za kus sa do toho niekto pustí.
Šable ktoré su najčastejším a najdostupnejším cieľom zberateľov (vz24) sa budú zle "padělat". Zatiaľ nie sú drahé, sú komplikované na výrobu aj materiál. Dlhá šabľa z materiálu ako robia Lolek a Bolek v Polsku slovenské kordíky by bola nasmiech, jak vystrihnutá z plechu.
Milosj má samozrejme pravdu, korík origo, v peknom stave, strienky pôvodné nepolámané. Chýba len závesník, na slovenskom bazoši sa jeden už dlhšie predáva
Registrovaný uživatel
už začína byť táto sekcia citovaná ako odkaz na potvrdenie originality. Priznávam že ma to teší. V sekcii "starožitnosti" sa stávame jednou z najnavštevovanejších tém (vyše 2600 otvorení) a to všetko za 5 mesiacov. Som rád že sem smerujú zberatelia chladných zbraní, som rád že sem smerujú odborníci ktorých si vážim, som rád že sme prekazili viac obchodov falšovateľom. Len tak ďalej. Zvíťaziť sa nedá, skúsme remizovať.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto je čo?
https://ostatne.bazos.sk/inzerat/85977736/Slovensky-statbodakkordik.php
Registrovaný uživatel
Cena za tento?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Daubner:
my tu ceny neurčujeme. Je to vec dohody kupujúci-predávajúci. Ale len tak pre zaujímavosť, dlhšie to sledujem, cena v top stave (biele črienky), bez závesníka, cca 500eur vo vybornom zberateľskom stave, každé poškodenie cenu dramaticky tlačí dole.
Tá riečna stráž je zberateľsky bezcenná, jedine ako zaujímavosť, nič iné. Keď to preženiem, tak akú cenu má obraz uznávaného autora, ktorý je počarbaný 3 ročným dieťaťom ?
Na ebayi sa už tretí rok prredáva kordík za 1080USD, na bazoši za 720eur bude stáť až kým ho nezdedí niekto po súčasnom majiteľovi, ak sa nespamatá. Asi tolko
Registrovaný uživatel
Tak cena za tento 900 až 1200 EUR je vysoká?
Registrovaný uživatel
žiadna cena nie je pre zberateľa vysoká, ak je s ňou spokojný.
Moj osobný názor je, že keby mi tento kordík ponúkal za 600eur, tak si poviem že to neznie zle a uvažoval by som nad ním.
Nie je to tak dávno čo sa predávali po 200e, najvyššiu cenu čo som videl bola 1200e aj so závesníkom a opaskom, na zahraničnom webe.
Registrovaný uživatel
Cena je otázkou dohody.
Určite sa neriaď podľa Aukro.cz, Bazoš alebo EBay. Kedže sa tam často objavujú fejky, ľudia sú nadmieru obozretný.
Jednoznačne sa nedá vyžiť z vykupovania a "prepredaja" :D

Na druhej strane ale, keď sa za Bodák vz. 24, ktorý bol robený v miliónovej sérii platí +- 50 Eur, 1200 Eur za
KSŠ v solídnom stave určite nie je veľa. Ale určite to nepredáš cez Bazoš alebo Aukro...

Aj keď kordíky SŠ od Lichardusa sú slabšie spracované materiálne aj technicky v porovnaní s napr. nemeckými, jednoznačne sa musí brať do úvahy počet, ktorý bol vyrobený.

Že sa za ne platilo pár rokov 200 Eur je pravda, ale pár rokov dozadu bola kríza. Pár rokov dozadu vôbec nie je relevantný ukazovateľ (podľa mňa) pre stanovovanie aktuálnych cien.

Za ďalšie, sú to tak malé veci, že ich môžeš skladovať "večne" a investícia do starožitností sa vždy oplatí.
Ale zopakujem sa, pokiaľ to nerobíš vo veľkom, nevyžiješ z toho.

Skús priamo osloviť renomovaných zahraničných predajcov, všetci rad radom robia aj výkup.
Registrovaný uživatel
Návrat Loleka a Boleka na scénu. A tentoraz našli kupcu za 330 eur !
Chlapi nekupujte ten hnoj. Keď je tam polská vlajočka, jeto celé zle

Predajca - antiquesalee (144 )

goo.gl/4GRSbB (ebay)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň.

Od známej som dostala darom tento kordík, chceli ho doma vyhodiť ale vie, že mám rada starožitné veci, tak mi ho poslala. Našli ho doma, nevedia nič o jeho pôvode, kordík vlastnil bývalý manžel kolegyne, s ktorým už neudržuje kontakty takže nevie, odkiaľ ho mal. Keďže sa to všade hemží falzifikátmi, ani nedúfam v to, že sa jedná o originál. I keď Vami zmieňovaný šrób v hornej časti nemá. Črienky sú z oboch strán poškodené. Značenie nemá žiadne, dĺžka zbrane bez pochvy je 370 mm, dĺžka čepele je 231 mm, šírka čepele v najširšej časti je 24 mm. Prikladám fotografie a za každý postreh Vám vopred ďakujem:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Kordík Slovenský štát - falzum

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1