Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Kordík Slovenský štát - falzum

Vykupminci.cz
Numisargo

Kordík Slovenský štát - falzum

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Lze použít - silně poškozený ( znehodnocený) originál kordíku.
Registrovaný uživatel
Pokiaľ sa teda nejedná o fake z nejakej poľskej dielne, ponechám si ho:-) Je na ňom (až moc) vidieť zub času a bude to aj pamiatka na známu. Je to malé, spratné a ako dekorácia bude fajn:-) Ďakujem za radu.
Registrovaný uživatel
ano, určite originál. Kordík je žiaľ po smrti, ale ako dekorácia ok. Páči sa mi v akom stave je puzdro, to by možno nejakého zberateľa s kordíkom potešilo a slušne by vám za to zaplatil.
Registrovaný uživatel
Ja som ho len tak zo zvedavosti dala oceniť na FB do podskupiny "burza starých vecí". Najvyššia ponuka bola 250 Eur, čo je celkom dosť za poškodený kus. I keď som dala že vec nepredávam, písalo celkom dosť ľudí, takže o tieto veci je asi veľký záujem.
Registrovaný uživatel
nemyslím si že by niekto reálne za to dal 250e, ale môžem sa mýliť
Registrovaný uživatel
Falzum na ebayi
Klasický producenti Lolek a Bolek s modelom Wlaszlovits Stos

predajca: antiquesalee (150 )
100% Positive feedback :P

eBay item number:
292985127701


https://ebay.to/2T70853

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Falzum s čiernymi strienkami na ebay.com
goo.gl/qkqKdt

Predajca:
shop86pl (257 )

eBay item number:
293002920946

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za Vaše příspěvky. Sice tyto zbraně nesbírám, ale spoustě sběratelů pomáháte ušetřit nejen peníze, ale i velké zklamání.
Přeji Vám všem hodně zdraví a bystré oči.¨
Adalbert
Moderátor
Slovensko se (všeobecně) těší velkému zájmu nejen sběratelů. Při nákupu buďte opravdu obezřetní. Já mám zatím zkušenosti s řády a vyznamenáními a zde bohužel i ty běžné věci jsou vyráběny jako novoděl. Konkrétně tento kordík není vzácný, ale těší se zájmu sběratelů a tak tyto věci, které popisujete jsou pro nás velmi dobré. ALE obávám se, že ti co mají peníze nic nečtou a kupuji. Viděl jsem na zdi tyto a další kordíky, ale žel bohu vše jako novoděl a za velký peníz. Uvědomte si prosím, že tento zájem opadne a ceny docela prudce poklesnou a tak obstojí jen skutečný sběratel, falerista a ti další budou plakat.
Registrovaný uživatel
nemyslím si že ceny nejak dramaticky poklesnú. Počet zberateľov rastie, ekonomike sa darí. Až s krízou predpokladám pokles, ale max o 25%. Uvidíme.
Prvé kópie tohto kordíku predali aj za 600eur, druhá séria už klesla pod tristo. Tí čo nakúpili a po rozbalení zistili čo kúpili to hneď hodili na aukro a bazoš, aby minimalizovali škody. Aj u nás v rodine na to doplatil strýko.
Je smutné keď niekto šetrí jak blázen a potom za 500eur kúpi takýto šunt. Dosť to dokáže znechutiť, viem o čom hovorím. Ako obranná reakcia môže byť frustrácia alebo snaha sa niečo naučiť, vzdelávať sa. Ja som si zvolil druhú cestu.
To že má táto téma 6tisíc otvorení znamená že to nerobíme zbytočne. Len by to chcelo aby sa niekto pridal a označoval novodiela, nestíham pokryť všetko. Znalcov tu je dosť a kópie sú jednoducho identifikovateľné
Registrovaný uživatel
Ten istý predajca, tentoraz dôstojnícky typ Polskej ludovej armády s bielymi črienkami. Ľudia nekupujte tie sračky.
Seller information
antiqshoppl (124 )
95.7% Positive feedback

Evidentne v garáži Lolka a Bolka spustili novú linku aj na kordíky luftwafle, pribudol negatívny feedback nespokojného kupcu
https://ebay.to/2v3zv2K

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zas a znova, polský šunt na ebay.com
https://tinyurl.com/y29mfw8h
model Wlaszlovits stos sa pri kordikoch tohto typu nikdy nevyrábal. Iba vo Waršave


Predajca:antiquesalee (155 )
100% Positive feedback

eBay item number:
293084202934

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
filuta8 napsal
zas a znova, polský šunt na ebay.com
https://tinyurl.com/y29mfw8h
model Wlaszlovits stos sa pri kordikoch tohto typu nikdy nevyrábal. Iba vo Waršave


Predajca:antiquesalee (155 )
100% Positive feedback

eBay item number:
293084202934

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


to filuta ; Vás Poliaci musia "milovať"... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik myslíš že Poláci čtou sberatele? :D
Registrovaný uživatel
to nie je informácia pre poliakov, oni vedia že to je kopia, keďže to sami robia. Je to info pre SK/CZ zberateľov
Registrovaný uživatel
Polskí bratia prišli s novinkou, na čepeľ leptajú dvojkríž. Ludia, ak chcete nôž na hríby, kúpte si niečo lacnejšie. Kvalita tohto exempláru zodpovedá polským trhom v Nowom Targu, stánok vedľa Krowiek

Fake z Polska
antiquesalee (157 )
100% Positive feedback

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rovnaký hnoj aj na aukre

Prodejce MilitaryPL1
Dýka Slovenský Kordík důstojník meč 1939 TOP WW2 (6953722530)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Za 250 kaciek to ujde...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Už teraz je cena 2297 Kč a bude to rásť.
Registrovaný uživatel
To je uz dost za kopiu...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pravdepodobne sa nám objavila nová verzia napodobeniny kordíku vz.40 pre dôstojníkov všetkých druhov zbraní s výnimkou letectva (biele črienky). Upozornil ma na ňu jeden všímavý kamarát a ak to je fake, tak sa jedná o nebezpečnú variantu. Objavil sa na zahraničnom portáli a už sa predal, takže predpokladám že dorazil na Slovensko.
Na prvý pohľad sa zdá ok, nejde o produkciu známej dvojice Lolek a Bolek. Prevedenie pripomína odliatok, odlišnosti si všimnite aj na púzdre a nitoch čo fixujú črienku. Osobne som presvedčený že to napodobenina je, ale pokojne napíšte svoj názor. Ideálne by bolo aby sa ozval "šťastný" majiteľ a pridal pár fotiek. Detaily v rozdieloch oproti originálu popisovať nejdem, nebudeme pomáhať podvodníkom. Znaky odlievania sú viditeľné. Pripájam aj odkaz priamo na shop v USA.

http://tiny.cc/y6cadz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) filuta8 v 24. 9. 2019, 8:01. »
Registrovaný uživatel
klasická produkcia z garáže Loleka a Boleka na aukre. Súčasná cena zodpovedá kvalite prevedenia (65Kč)

Prodejce arturp56 (676)
číslo nabídky (6955442487)
https://tinyurl.com/y2yfmxbz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ďalší fake. Tentoraz ma sklamal človek od ktorého som už z aukra nejaké veci kúpil.
prodejce: pekny57 (771)
https://aukro.cz/kordik-dyka-dustojnika-slovenskeho-statu-s-pouzdrem-jen-only-cr-6958456530
KORDÍK /DÝKA DŮSTOJNÍKA SLOVENSKÉHO ŠTÁTU s pouzdrem/ jen only CR (6958456530)

Je to verzia bratov Loleka a Boleka, ale tentoraz už upravili vrchný šroub a pre doveryhodnosť tam doplnili názov WLASZLOWITS, ktorý tam samozrejme nemá čo robiť

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
filuta8 napsal
Ďalší fake. Tentoraz ma sklamal človek od ktorého som už z aukra nejaké veci kúpil.
prodejce: pekny57 (771)


Tento prodejce je kopiemi hodně známý a také si založil skupinu na FB s chladnými zbraněmi a prodává fejky vesele i tam. A protože je správce skupiny, každý kdo napíše co prodává tak ze skupiny letí...
_______________
Hromadím věci z WWI a II, ale sbírám krámy na kavaleristu a pro koně z WWII
http://www.kvh.estranky.cz/
Registrovaný uživatel
další fake. Tentoraz typ bez drážky na šroube. Píše síce že bez zaručenia originality, ale 100% vie koľká bije

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Kordík Slovenský štát - falzum

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1